про відкриття провадження в адміністративній справі
12 листопада 2021 року ЛуцькСправа № 140/12857/21
Суддя Волинського окружного адміністративного суду Мачульський В.В., вивчивши позовну заяву ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України у Волинської області про визнання протиправними дій та зобов'язання вчинити дії,
ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 ) звернувся з позовом до Головного управління Пенсійного фонду України у Волинській області (43026, Волинська область, місто Луцьк, вулиця Кравчука, будинок 22В) про визнання протиправними дій щодо зменшення розміру пенсії за рахунок виплати лише 50% суми підвищення пенсії з 01.01.2018, 75% суми підвищення пенсії з 01.01.2019, від розміру пенсії, визначеної станом на 01.03.2018; зобов'язання здійснити перерахунок розміру пенсії та виплатити пенсію позивачу з урахуванням 100% суми підвищення пенсії, перерахованої станом на 01.03.2018, починаючи з 01.01.2018 здійснивши виплату невідкладно та однією сумою з врахуванням проведених раніше виплат; визнання протиправними дій щодо відмови у проведенні перерахунку пенсії на підставі довідки про розмір грошового забезпечення від 07.10.2021 №2877/4 виданою Волинським обласним територіальним центром комплектування та соціальної підтримки; зобов'язання відповідача здійснити перерахунок та виплату пенсії позивачу на підставі довідки про розмір грошового забезпечення від 07.10.2021 №2877/4 виданою Волинським обласним територіальним центром комплектування та соціальної підтримки та провести виплату заборгованості у розмірі 100% здійснивши виплату невідкладно та однією сумою з урахуванням проведених раніше виплат та здійснити виплату нарахованої пенсії починаючи з 01.04.2019; встановити судовий контроль за виконанням рішення суду шляхом зобов'язання подати у встановлений судом строк звіт про виконання судового рішення.
Позовна заява відповідає вимогам, встановленим статтями 160, 161 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України).
Дану позовну заяву належить розглядати за правилами адміністративного судочинства та її подано з дотриманням правил підсудності.
Позов подано у строк, встановлений статтею 122 КАС України.
Підстави для залишення позовної заяви без руху, повернення позовної заяви або відмови у відкритті провадження в адміністративній справі, встановлені КАС України, відсутні.
Відповідно до приписів статей 12, 257, 262 КАС України та враховуючи характер спірних правовідносин, предмет доказування та склад учасників, а також інші обставини, які мають значення для вирішення даної справи, суд дійшов висновку про розгляд адміністративної справи в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін за наявними у ній матеріалами.
Керуючись статтями 171, 257, 262 КАС України, суд
Прийняти позовну заяву до розгляду та відкрити провадження у справі за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України у Волинської області про визнання протиправними дій та зобов'язання вчинити дії.
Розгляд справи проводити за правилами спрощеного позовного провадження відповідно до вимог частини другої статті 257 КАС України без повідомлення (виклику) сторін (у письмовому провадженні) за наявними у справі матеріалами.
Встановити відповідачу строк для подання відзиву на позов - п'ятнадцять днів з дня вручення йому ухвали про відкриття провадження у справі, та роз'яснити, що відзив на позовну заяву подається з дотриманням вимог статті 162 КАС України та одночасно з надісланням (наданням) до суду також повинен бути надісланий позивачу. У разі ненадання відповідачем відзиву у встановлений судом строк без поважних причин суд вирішує справу за наявними матеріалами (частина шоста статті 162 КАС України).
Встановити позивачу строк для надання відповіді на відзив - три дні з дня отримання копії відзиву та доданих до нього документів, та роз'яснити, що відповідь на відзив подається з дотриманням вимог статті 163 КАС України.
Встановити відповідачу строк для подачі заперечень - три дні з дня отримання копії відповіді на відзив, та роз'яснити, що заперечення подаються з дотриманням вимог статті 164 КАС України.
Роз'яснити учасникам справи, що відповідно до частин п'ятої статті 262 КАС України суд розглядає справу в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін за наявними у справі матеріалами, за відсутності клопотання будь-якої зі сторін про інше.
Роз'яснити сторонам, що письмові докази подаються безпосередньо до суду в оригіналі або належним чином засвідченій копії з дотриманням вимог статей 79, 94 КАС України, пункту 5.27 Національного стандарту України «Вимоги до оформлювання документів. ДСТУ 4163-2003», затвердженого наказом Держспоживстандарту України від 07 квітня 2003 року № 55 (відмітку про засвідчення копії документа складають зі слів «Згідно з оригіналом», назви посади, особистого підпису особи, яка засвідчує копію, її ініціалів та прізвища, дати засвідчення копії і проставляють нижче реквізиту 23).
Справа розглядатиметься і вирішуватиметься суддею одноособово.
Копію ухвали направити учасникам справи, а відповідачу копію позовної заяви та додані до неї документи.
Учасники справи можуть отримати інформацію у справі в мережі Інтернет на офіційному веб-порталі судової влади України за веб-адресою: https://court.gov.ua/sud0370/.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та оскарженню не підлягає.
Суддя В.В. Мачульський