Справа № 355/1586/21
Провадження № 1-кс/355/75/21
11 листопада 2021 року
Слідчий суддя Баришівського районного суду Київської області ОСОБА_1 , за участі секретаря судового засідання ОСОБА_2 ,
розглянувши скаргу адвоката ОСОБА_3 , який діє в інтересах ОСОБА_4 на постанову Баришівського ВП Переяслав-Хмельницького ВП ГУ НП в Київській області про закриття кримінального провадження,-
02.11.2021 до Баришівського районного суду Київської області надійшла скарга адвоката ОСОБА_3 , який діє в інтересах ОСОБА_4 на постанову Баришівського ВП Переяслав-Хмельницького ВП ГУ НП в Київській області про закриття кримінального провадження.
Свою скаргу мотивує тим, що Баришівським ВП ГУ НП в Київській області проводилось досудове розслідування у кримінальному проваджені № 12020115070000067 від 06.10.2020 за ознаками кримінального правопорушення передбаченого ч.1 ст. 125 КК України.
02.11.2021 скаржником було подано адвокатський запит про стан кримінального провадження 12020115070000067 від 06.10.2020, за результатом якого 03.11.2021 отримано копію постанови від 30.11.2020 про закриття кримінального провадження. Підставою для закриття була відсутність в діянні складу кримінального правопорушення.
Вважає, що дізнанням в порушення вимоги КПК України не здійснено заходів щодо всебічного, повного і неупередженого дослідження обставин кримінального провадження, та винесено передчасно оскаржувану постанову, яка не ґрунтується на вимогах закону.
Скарга призначена на розгляд 11.11.2021 року, скаржник ОСОБА_5 в судове засідання не з'явився, до суду надійшла заява в якій він просить розглядати скаргу в його відсутність, скаргу підтримує в повному обсязі.
Відповідно до вимог ч. 3 ст. 306 КПК України розгляд скарг на рішення, дії чи бездіяльність під час досудового розслідування здійснюється за обов'язкової участі особи, яка подала скаргу, чи її захисника, представника та слідчого чи прокурора, рішення, дії чи бездіяльність яких оскаржується. Відсутність дізнавача чи прокурора не є перешкодою для розгляду скарги.
Разом з тим суд приймає до уваги те, що Кабінет Міністрів України під час позачергового засідання 9 грудня 2020 року ухвалив постанову «Про встановлення карантину з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19 спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2», скаржник своє волевиявлення та підтримку викладених вимог висловив в зазначеній заяві тому, на думку суду є всі підстави для розгляду даної скарги без участі скаржника.
Представник СД відділення поліції №1 Броварського РУП ГУНП в Київській області та прокурор Баришівського відділу Броварської окружної прокуратури Київської області в судове засідання не з'явились.
Главою 26 КПК України визначено порядок оскарження рішень, дій чи бездіяльності під час досудового розслідування. Частиною 1 ст. 303 КПК передбачено, які рішення, дії чи бездіяльність слідчого або прокурора підлягають оскарженню під час досудового провадження та ким (заявником, потерпілим, підозрюваним, володільцем майна тощо) такі рішення, дії або бездіяльність можуть бути оскаржені.
Дослідивши надані матеріали, суд вважає, що заявлена скарга підлягає до задоволення з наступних підстав.
06.10.2020 заяву ОСОБА_4 про скоєння кримінального правопорушення було внесена до Єдиного реєстру досудових розслідувань та розпочато досудове розслідування. Попередня кваліфікація кримінального правопорушення: ч.1 ст.125 КК України.
Постановою інспектора дізнання Баришівського ВП Переяслав-Хмельницького ВП ГУНП в Київській області лейтенантом поліції ОСОБА_6 від 30.11.2020 року закрито кримінальне провадження № 12020115070000067 від 06.10.2020.
Підставою для закриття була відсутність в діянні складу кримінального правопорушення.
Разом з тим слідчим не було проведено жодної слідчої дії в кримінальному провадженні, не допитана не потерпіла, особа на яку потерпіла вказувала, як на особу, яка заподіяла тілесні ушкодження. Не надано належної оцінки наданим матеріалам та не перевірені факти зазначені в заяві.
За таких обставин суд погоджується з позицією скаржника та вважає, що кримінальне провадження було закрито безпідставно та постанова про закриття кримінального провадження № 12020115070000067 від 06.10.2020 підлягає скасуванню як незаконна.
Враховуючи вищенаведене, керуючись ст.303, 306,307 КПК України, слідчий суддя, -
Скаргу адвоката ОСОБА_3 , який діє в інтересах ОСОБА_4 на постанову Баришівського ВП Переяслав-Хмельницького ВП ГУ НП в Київській області про закриття кримінального провадження, задовольнити.
Скасувати постанову від 30.111.2020 інспектора СД Баришівського ВП Переяслав-Хмельницького ВП ГУНП в Київській області ОСОБА_6 про закриття кримінального провадження № 12020115070000067 від 06.10.2020 за ч.1 ст. 125 КК України, як винесену безпідставно та з грубим порушенням норм КПК України.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Слідчий суддя В.Червонописький