Постанова від 09.11.2021 по справі 930/2441/21

Справа № 930/2441/21

Провадження № 3/930/997/21

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

09.11.2021 року Суддя Немирівського районного суду

Вінницької області Алєксєєнко В.М.

розглянувши матеріали, які надійшли з Відділу поліції №5 Вінницького РУП ГУНП у Вінницькій області про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , жительку АДРЕСА_1 , працюючу продавцем магазину "Наминайко" м. Немирів,

по ч. 1 ст. 44-3 Кодексу України про адміністративні правопорушення, -

ВСТАНОВИВ:

Згідно протоколу про адміністративне правопорушення серії ВАБ №442671 від 22.10.2021 року, ОСОБА_2 , 22.10.2021 року о 13:50 год., будучи продавцем магазину "Наминайко" за адресою: АДРЕСА_2 , порушила правила карантину, а саме перебувала на робочому місці без засобів індивідуального захисту - маски, чим порушила Постанову КМУ від 09.12.2020 року, за що передбачена адміністративна відповідальність ч.1ст.44-3 КУпАП.

В судовому засіданні, ОСОБА_2 вину у вчиненні адмінправопорушення передбаченого ч.1 ст. 44-3 КУпАП не визнала, просила закрити провадження у справі через відсутність складу адмінправопорушення.

Суд, заслухавши адмінпритягувану ОСОБА_3 , дослідивши матеріали справи, вважає, що провадження у справі підлягає закриттю на підставі п.1 ч.1 ст.247 КУпАП, у зв'язку з відсутністю в діях ОСОБА_4 складу адміністративного правопорушення, з наступних підстав.

Відповідно до вимогст. 251 КУпАП, доказами є будь-які фактичні данні, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення та винність даної особив його вчиненні та інші обставини що мають значення для вирішення справи. І ці данні встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності та іншими доказами, свідченнями та документами, які також повинні бути відносними і допустимими.

Відповідно вимог ст.256 КУпАП у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи.

Частиною 1 статті 44-3 КУпАП передбачена відповідальність за порушення правил щодо карантину людей, санітарно-гігієнічних, санітарно-протиепідемічних правил і норм, передбачених Законом України "Про захист населення від інфекційних хвороб", іншими актами законодавства, а також рішень органів місцевого самоврядування з питань боротьби з інфекційними хворобами.

Відповідно дост. 278 КУпАПорган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, чи є підстави для передачі матеріалів про адміністративне правопорушення на розгляд громадської організації, трудового колективу, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.

Тобто, розглядаючи справу суддя повинен, зокрема, з'ясувати, чи правильно складено протокол про адміністративне правопорушення та чи можна за допомогою такого протоколу й доданих до нього матеріалів встановити наявність в діях відповідної особи складу адміністративного правопорушення, передбаченогост. 44-3 КУпАП.

Норма частини 1статті 44-3 КУпАП, носить бланкетний характер, а тому серед ознак суті такого адміністративного правопорушення, який визначено у ч. 1ст. 44-3 КУпАП, має бути зазначено диспозицію вказаної частини статті та обов'язково повинно бути зазначено, яку конкретно заборону відповідного пункту нормативно-правового акту, яким встановлюються правила карантину, порушила особа, щодо якої складено протокол.

Отже, у протоколі про адміністративне правопорушення зазначається суть адміністративного правопорушення, яка повинна точно відповідати ознакам складу адміністративного правопорушення, зазначеним у частині 1 статті 44-3 КУпАП, за якою складено протокол (ст. 256 КУПАП, п. 9 Розділу ІІ Інструкції 1376) із зазначенням дій особи для вчинення адміністративного правопорушення.

У протоколі про адміністративне правопорушення не зазначено, що громадянка ОСОБА_2 порушила правила щодо карантину людей, санітарно-гігієнічних, санітарно-протиепідемічних правил і норм, передбачених Законом України "Про захист населення від інфекційних хвороб", іншими актами законодавства, а також рішень органів місцевого самоврядування з питань боротьби з інфекційними хворобами. У протоколі зазначено лише дії, які вчинила особа для вчинення адміністративного правопорушення.

Суд наголошує, що обов'язок щодо збирання доказів покладається на осіб, уповноважених на складання протоколів про адміністративні правопорушення, визначених статтею 255цього Кодексу.

Належних доказів того, що ОСОБА_2 знаходилася у приміщені магазину у період дій карантину без маски, суду не надано.

Також, у протоколі про адміністративне правопорушення не зафіксовані свідки, не додано пояснення свідків, що позбавляє суд викликати свідків у судове засідання, для встановлення обставин правопорушення.

З огляду на викладене, суд дійшов висновку, що у протоколі серії ВАБ № 442671 від 22.10.2021 року, суть адміністративного правопорушення не відповідає ознакам складу адміністративного правопорушення, зазначеного ч. 1ст. 44-3 КУпАП, за якою складено протокол.

Відповідно до п. 1 ч. 1ст. 247 КУпАП, провадження в справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю у випадку відсутності події і складу адміністративного правопорушення.

У зв'язку з чим суд вважає, що провадження у даній справі підлягає закриттю на підставі п. 1 ч. 1 ст. 247 КУпАП, у зв'язку з відсутністю події і складу адміністративного правопорушення, оскільки особою, уповноваженою на складання протоколу про адміністративне правопорушення не надано належних та допустимих доказів наявності в діях ОСОБА_4 складу адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1ст. 44-3 КУпАП.

Керуючись ст.ст. 44-3, 221, 247, 280, 283, 284 КУпАП, суддя

ПОСТАНОВИВ:

Провадження у справі про адміністративне правопорушення про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1ст.44-3 Кодексу України про адміністративні правопорушення, закрити на підставі п.1 ч.1ст.247 КУпАПу зв'язку з відсутністю в її діях складу адміністративного правопорушення.

Постанова може бути оскаржена правопорушником протягом 10 днів з дня її винесення до Вінницького апеляційного суду через Немирівський районний суд.

Суддя: В.М. Алєксєєнко