Номер провадження 22-з/821/75/21 Справа № 710/337/21
про виправлення описки
11 листопада 2021 року м. Черкаси
Черкаський апеляційний суд в складі колегії суддів:
головуючого:Єльцова В. О.
суддів:Бородійчука В. Г., Нерушак Л. В.
секретарЛюбченко Т. М.
розглянувши заяву ОСОБА_1 про виправлення описки в постанові Черкаського апеляційного суду від 21 вересня 2021 року у справі за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , ОСОБА_3 про відшкодування шкоди, спричиненої джерелом підвищеної небезпеки, -
01.03.2021 позивач звернулася до місцевого суду, в якій просила стягнути з ОСОБА_2 та ОСОБА_3 в солідарному порядку на користь ОСОБА_1 11012,70 грн. у відшкодування спричиненої майнової шкоди.
Рішенням Шполянського районного суду Черкаської області від 16 червня 2021 року позовні вимоги ОСОБА_1 залишені без задоволення.
У липні 2021 року позивач подала апеляційну скаргу через суд першої інстанції, в якій просила рішення Шполянського районного суду Черкаської області від 16 червня 2021 року скасувати та ухвалити нове, яким позов задовольнити повністю.
Постановою Черкаського апеляційного суду від 21 вересня 2021 року апеляційну скаргу ОСОБА_1 задоволено частково.
Рішення Шполянського районного суду Черкаської області від 16 червня 2021року скасовано та ухвалено нове рішення.
Позовні вимоги ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , ОСОБА_3 про відшкодування шкоди, спричиненої джерелом підвищеної небезпеки задоволено частково.
03 листопада 2021 року до апеляційного суду ОСОБА_1 подала заяву, в якій просила виправити описку в абзаці 7 резолютивної частини постанови Черкаського апеляційного суду від 21 вересня 2021 року, що стосується написання її по батькові, оскільки в постанові помилково вказано, що вона не « ОСОБА_4 », а « ОСОБА_5 ».
Дослідивши матеріали справи та подану заяву, колегія суддів вважає за необхідне виправити описку, допущену в резолютивній частині постанови щодо написання правильного ім'я та по батькові позивача.
Як вбачається з матеріалів справи, в резолютивній частині постанови Черкаського апеляційного суду від 21 вересня 2021 року допущена описка, а саме вказано «Стягнути з ОСОБА_3 на користь ОСОБА_6 понесені витрати по сплаті судового збору в розмірі 2270 грн.», хоча правильно необхідно зазначити «Стягнути з ОСОБА_3 на користь ОСОБА_1 понесені витрати по сплаті судового збору в розмірі 2270 грн.».
Відповідно до положень ч. 1, 2 ст. 269 ЦПК України суд може з власної ініціативи або за заявою учасників справи виправити допущені у рішенні чи ухвалі описки чи арифметичні помилки. Питання про внесення виправлень вирішується без повідомлення учасників справи, про що постановляється ухвала.
Описки - це помилки, зумовлені неправильним написанням слів. Виправленню підлягають лише ті описки, які мають істотний характер. Не є опискою граматичні помилки, які не спотворюють текст судового рішення та не призводять до його невірного сприйняття.
Враховуючи, що в резолютивній частині постанови суду допущено описку, суд вважає, що допущена описка підлягає виправленню.
У зв'язку з вищевикладеним, керуючись ст. 269 ЦПК України, суд, -
Виправити в резолютивній частині постанови Черкаського апеляційного суду від 21 вересня 2021 року допущену описку, а саме замість неправильного «Стягнути з ОСОБА_3 на користь ОСОБА_6 понесені витрати по сплаті судового збору в розмірі 2270 грн.», вказати правильно: «Стягнути з ОСОБА_3 на користь ОСОБА_1 понесені витрати по сплаті судового збору в розмірі 2270 грн.»
Ухвала оскарженню не підлягає.
Головуючий
Судді: