Справа № 581/621/21
Провадження № 3/581/302/21
10 листопада 2021 року сел. Липова Долина
Суддя Липоводолинського районного суду Сумської області Кузьмінський О.В., розглянувши матеріали, які надійшли від Роменського районного відділу поліції ГУНП України в Сумській області, відносно
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , мешканця АДРЕСА_1 , не працюючого, раніше до адміністративної відповідальності не притягувався,
про притягнення до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 44-3 КУпАП,
Згідно з протоколом про адміністративне правопорушення серія ВАБ №609255, 27 жовтня 2021 року гр. ОСОБА_2 перебував на зупинці громадського транспорту в с. Подільки по вул. Лебединській без документів, що засвідчують особу, чим порушив постанову Кабінету Міністрів України №1236 від 9 грудня 2020 року.
ОСОБА_2 в судове засідання не з'явився, про час та місце розгляду справи повідомлений належним чином, про відкладення розгляду справи не клопотав.
Дослідивши матеріали справи, суд вважає, що провадження у справі про адміністративне правопорушення підлягає закриттю виходячи з наступного.
Відповідно до ст. 245 КУпАП завданням провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом.
Згідно зі ст. 7 КУпАП ніхто не може бути підданий заходу впливу у зв'язку з адміністративним правопорушенням інакше як на підставах і в порядку, встановлених законом.
Відповідно до ст. 9 КУпАП адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
Частина 1 статті 44-3 КУпАП передбачає відповідальність за порушення правил щодо карантину людей, санітарно-гігієнічних, санітарно-протиепідемічних правил і норм, передбачених Законом України «Про захист населення від інфекційних хвороб», іншими актами законодавства, а також рішень органів місцевого самоврядування з питань боротьби з інфекційними хворобами.
Оскільки вказана норма закон є бланкетною, тому відсилає до постанови Кабінету Міністрів Україна від 9 грудня 2020 року №1236 «Про встановлення карантину та запровадження обмежувальних протиепідемічних заходів з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2», якою встановлено з 19 грудня 2020 року до 31 грудня 2021 року на всій території України карантин. Постанова містить велику кількість заборон для регіонів (адміністративно-територіальних одиниць) залежно від рівня епідемічної небезпеки.
Суд зауважує, що в протоколі має бути не посилання на порушення особою постанови Кабінету Міністрів України, а зазначено яку конкретно заборону, передбачену цією постановою, порушено особою, що притягується до адміністративної відповідальності.
За змістом ст. 279, 280 КУпАП справа про адміністративне правопорушення має суддею розглядатись у межах тих обставин, які зазначенні у протоколі про таке порушення.
При цьому суддя не має права у постанові за підсумками розгляду справи розширювати зміст складеного протоколу, вказувати на ознаки правопорушення, які не зазначались у протоколі про адміністративне правопорушення, або їх виключати, адже у протилежному випадку він виходить за межі своєї компетенції, якою згідно з вимогами ст. ст. 213, 221 КУпАП, є лише розгляд справи.
З викладених вище мотивів вважаю, що протокол про адміністративне правопорушення є неналежним доказом вчинення правопорушення.
Відповідно до п. 1 ст. 247 КУпАП провадження у справі про адміністративне правопорушення підлягає закриттю в разі відсутності події та складу адміністративного правопорушення.
Таким чином, вважаю, що в діях ОСОБА_1 відсутні ознаки події та складу адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 44-3 КУпАП, оскільки докази винуватості ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення відсутні.
Керуючись ст. 44-3, 221, 245, 247, 280, 283, 284 КУпАП ,
Закрити провадження у справі про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 на підставі п. 1 ч. 1 ст. 247 КУпАП у зв'язку з відсутністю події та складу адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 44-3 КУпАП.
Постанова може бути оскаржена до Сумського апеляційного суду через Липоводолинський районний суд Сумської області шляхом подачі апеляційної скарги протягом десяти днів з дня її винесення.
Суддя О. В. Кузьмінський