Постанова від 09.11.2021 по справі 333/7734/21

Справа № 333/7734/21

Провадження № 3/333/2879/21

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

09 листопада 2021 року м. Запоріжжя

Суддя Комунарського районного суду м. Запоріжжя Наумова Ірина Йосипівна, розглянувши матеріали справи про адміністративне правопорушення про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянки України, працює старшим провізором аптеки № 45 «Трансфарм-Дніпро», проживає за адресою: АДРЕСА_1 ,

за ч.1 ст.44-3 КУпАП, -

ВСТАНОВИЛА:

Згідно протоколу про адміністративне правопорушення серії ВАБ № 674463 від 29.10.2021 року, 29.10.2021 року о 13.50 год. ОСОБА_2 знаходячись за робочому місці за адресою: м. Запоріжжя, вул. Чумаченко, 25 В, не забезпечила дезінфікований збір використаних заходів індивідуального характеру в окремий контейнер, чим порушила вимоги п.п.2-2 Постанови КМУ № 1236 від 09.12.2020 року, та вчинила правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 44-3 КУпАП.

В судовому засіданні ОСОБА_1 не визнала своєї вини в інкримінованому правопорушенні, заявила клопотання про закриття справи про адміністративне правопорушення у зв'язку з відсутністю події і складу адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 44-3 КУпАП. Зазначила, що вона працює в даній аптеці старшим провізором. 29.10.2021 року до аптеки завітали працівники поліції з перевіркою про дотримання встановлених карантинних вимог. В ході перевірки зауважили, що в торговому залі начебто немає урни для використаних засобів індивідуального захисту. Пояснила, що в аптеці урна розташована на видному місці, обладнана кришкою, наявний поліетиленовий пакет, та все зроблено за встановленими вимогами.

Вислухав пояснення ОСОБА_1 , дослідивши матеріали адміністративної справи, суд виходить з наступного.

Відповідно до свідоцтва про шлюб та довідки про внесення відомостей до єдиного державного демографічного реєстру ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 змінила прізвище на « ОСОБА_3 ».

Завданням Кодексу України про адміністративні правопорушення є охорона прав і свобод громадян, власності, конституційного ладу України, прав і законних інтересів підприємств, установ і організацій, встановленого правопорядку, зміцнення законності, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі точного і неухильного додержання Конституції і законів України, поваги до прав, честі і гідності інших громадян, до правил співжиття, сумлінного виконання своїх обов'язків, відповідальності перед суспільством (ст. 1 КУпАП).

Положення ст.7 КУпАП передбачають, що ніхто не може бути підданий заходу впливу в зв'язку з адміністративним правопорушенням інакше як на підставах і в порядку, встановлених законом. Провадження в справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності.

Відповідно до ст. 9 КУпАП, адміністративним правопорушенням(проступком)визнається протиправна,винна (умисна або необережна)дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян,на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність. Адміністративна відповідальність за правопорушення, передбачені цим Кодексом, настає, якщо ці порушення за своїм характером не тягнуть за собою відповідно до закону кримінальної відповідальності.

Згідно з вимогами ст. ст. 245, 280КУпАП, завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом; при розгляді справи про адміністративне правопорушення суд зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.

Частиною 1 статті 44-3 КУпАП передбачена адміністративна відповідальність за порушення правил щодо карантину людей, санітарно-гігієнічних, санітарно-протиепідемічних правил і норм, передбачених Законом України "Про захист населення від інфекційних хвороб", іншими актами законодавства, а також рішень органів місцевого самоврядування з питань боротьби з інфекційними хворобами.

Диспозиція ч.1 ст.44-3КУпАП є бланкетною, а тому при вирішенні питання про притягнення до адміністративної відповідальності за цією статтею потрібно звертатися до конкретних правил і норм, які регулюють відносини боротьби з інфекційними хворобами.

В протоколі про адміністративне правопорушення зазначено, що ОСОБА_2 ,порушила вимоги Постанови Кабінету Міністрів України № 1236 від 09.12.2020 року «Про встановлення карантину та запровадження обмежувальних протиепідемічних заходів з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2».

Пунктом п.п. 9 п.2-2 Постанови Кабінету Міністрів України № 1236 від 09.12.2020 року «Про встановлення карантину та запровадження обмежувальних протиепідемічних заходів з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2» (в редакції станом на 29.10.2021 р.) передбачено що, з 17 червня 2021 р. на території України встановлюється “зелений” рівень епідемічної небезпеки, відповідно до якого забороняється: діяльність суб'єктів господарювання, які обслуговують відвідувачів, у яких не забезпечується централізований збір використаних засобів індивідуального захисту в окремі контейнери (урни).

Тобто, вказана норма Постанови Кабінету Міністрів України № 1236 від 09.12.2020 року, свідчить про те, що відповідальність за порушення вимог щодо забезпечення централізованого збору використаних засобів індивідуального захисту в окремі контейнери (урни), може нести виключно суб'єкт господарювання.

Згідно з ч. 1 ст. 55 ГК України, суб'єктами господарювання визнаються учасники господарських відносин, які здійснюють господарську діяльність, реалізуючи господарську компетенцію (сукупність господарських прав та обов'язків), мають відокремлене майно і несуть відповідальність за своїми зобов'язаннями в межах цього майна, крім випадків, передбачених законодавством.

Суб'єктами господарювання є: 1) господарські організації - юридичні особи, створені відповідно до ЦК України, державні, комунальні та інші підприємства, створені відповідно до цього Кодексу, а також інші юридичні особи, які здійснюють господарську діяльність та зареєстровані в установленому законом порядку; 2) громадяни України, іноземці та особи без громадянства, які здійснюють господарську діяльність та зареєстровані відповідно до закону як підприємці (ч. 2 ст. 55 ГК України).

У вищевказаному протоколі про адміністративне правопорушення зазначено, що ОСОБА_2 працює старшим провізором аптеки «Шара». Відповідно до наказу № 3/08-зк (розпорядження) ТОВ «Трансфарм-Дніпро» про переведення від 03.08.2021 року, ОСОБА_2 займає посаду старшого провізора в Аптеці № 45 (м. Запоріжжя, вул.. Чумаченко, 25 в). В матеріалах справи відсутні належно підтверджені відомості щодо суб'єкта господарювання, який здійснює господарську діяльність у вищевказаній аптеці , а також, що до посадових обов'язків ОСОБА_2 входить обов'язок забезпечення централізованого збору використаних засобів індивідуального захисту в окремі контейнери. Тобто, матеріали справи не містять належних доказів того, що ОСОБА_2 є суб'єктом підприємницької діяльності або посадовою особою юридичної особи, що здійснює господарську діяльність в даній аптеці.

З огляду на вищезазначене, органом, який складав вищезазначений протокол не надано суду належних доказів, на підтвердження вчинення ОСОБА_1 правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 44-3 КУпАП.

На підставі вищевикладеного, суд приходить до висновку, що в діях ОСОБА_1 відсутній склад правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 44-3 КУпАП.

Відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 247 КУпАП, провадження в справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю у зв'язку з відсутністю події і складу адміністративного правопорушення.

Таким чином, провадження у справі про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 за ч.1 ст. 44-3 КУпАП, слід закрити через відсутність події та складу даного адміністративного правопорушення.

Керуючись ч.1 ст. 44-3, п.1 ч.1 ст. 247, ст.ст.280, 283, 284 КУпАП, -

ПОСТАНОВИВ:

Клопотання ОСОБА_1 про закриття справи про адміністративне правопорушення у зв'язку з відсутністю події і складу адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 44-3 КУпАП - задовольнити.

Провадження у справі про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , закрити у зв'язку з відсутністю події і складу адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 44-3 КУпАП.

Постанова може бути оскаржена до Запорізького апеляційного суду через суд першої інстанції Комунарський районний суд м. Запоріжжя протягом десяти днів з дня винесення постанови.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку на подання апеляційної скарги.

Суддя Комунарского районного суду

м. Запоріжжя І.Й.Наумова