Справа № 304/1400/21 Провадження № 3/304/700/2021
09 листопада 2021 року м. Перечин
Суддя Перечинського районного суду Закарпатської області Чепурнов В.О., розглянувши матеріали, які надійшли з відділення поліції № 1 Ужгородського районного управління поліції Головного управління Національної поліції в Закарпатській області про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , мешканця АДРЕСА_1 , непрацюючого, українця, громадянина України,
за ч. 7 ст. 121 Кодексу України про адміністративні правопорушення,
згідно протоколу про адміністративне правопорушення серії ДПР18 № 087337 від 25 червня 2021 року ОСОБА_1 того ж дня о 15.40 год, керував по вулиці Ужанській у місті Перечин транспортним засобом марки «Ауді 90», р/н НОМЕР_1 , без переднього номерного знаку, чим порушив вимоги п. 30.2 ПДР України.
Вказані дії ОСОБА_1 кваліфіковані інспектором СРПП відділення поліції №1 Ужгородського районного управління поліції Головного управління Національної поліції в Закарпатській області сержантом поліції Ярчичем Р.В. за ч. 7 ст. 121 КУпАП.
У судове засідання ОСОБА_1 не з'явився, про час та дату розгляду справи був повідомлений належним чином за адресою, зазначеною в протоколі про адміністративне правопорушення.
Відповідно до вимог ч. 1 ст. 268 КУпАП справу розглянуто у відсутності ОСОБА_1 .
Дослідивши та оцінивши матеріали справи, суддя приходить до такого.
Згідно ст. 62 Конституції України вина особи, яка притягається до відповідальності, має бути доведена належними доказами, а не ґрунтуватись на припущеннях, усі сумніви щодо доведеності вини особи тлумачаться на її користь.
Відповідно до ст. 7 КУпАП ніхто не може бути підданий заходу впливу у зв'язку з адміністративним правопорушенням інакше як на підставах і в порядку, встановлених законом.
Частина 7 статті 121 КУпАП передбачає адміністративну відповідальність за повторне протягом року вчинення будь-якого з порушень, передбачених частиною шостою цієї статті, а саме керування водієм транспортним засобом, не зареєстрованим або не перереєстрованим в Україні в установленому порядку, його експлуатація без номерного знака або з номерним знаком, що не належить цьому засобу чи не відповідає вимогам стандартів, або з номерним знаком, закріпленим у невстановленому для цього місці, закритим іншими предметами, у тому числі з нанесенням покриття або застосуванням матеріалів, що перешкоджають чи ускладнюють його ідентифікацію, чи забрудненим, що не дозволяє чітко визначити символи номерного знака з відстані двадцяти метрів, перевернутим чи неосвітленим.
Відповідно до вимог ст. 280 КУпАП України при розгляді справи про адміністративне правопорушення суд зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
В той же час матеріали справи про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 не містять жодного доказу повторності вчинення ним будь-якого з порушень, передбачених частиною шостою статті 121 КУпАП.
Навпаки, постанова судді від 24 вересня 2021 року, за якою справу про адміністративне правопорушення № 304/1125/21 (номер провадження 3/304/572/2021) щодо ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , про притягнення його до адміністративної відповідальності за ч. 7 ст. 121 КУпАП, з тих самих підстав було повернуто на доопрацювання до відділення поліції № 1 Ужгородського районного управління поліції Головного управління Національної поліції в Закарпатській області, не виконано, недоліки кваліфікації не усунуто (підтверджено/спростовано), справу у такому самому вигляді надіслано на новий розгляд суду поза межами строку притягнення особи до адміністративної відповідальності.
Згідно ст. 251 КУпАП України доказами в справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, протоколом про вилучення речей і документів та іншими документами.
Отже суддя приходить до висновку, що обставини, викладені у протоколі про адміністративне правопорушення щодо особи, яка притягується до адміністративної відповідальності не знайшли свого підтвердження, доказів щодо порушення ОСОБА_1 вимог ч. 7 ст. 121 КУпАП не додано.
На підставі наведеного провадження в справі підлягає закриттю на підставі п. 1 ч. 1 ст. 247 КУпАП за відсутністю в діях ОСОБА_1 складу адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 7 ст. 121 КУпАП.
Керуючись статтями 247 ч. 1 п. 1, 283, 284 Кодексу України про адміністративні правопорушення, суддя
провадження у справі № 304/1400/21 про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , за ч. 7 ст. 121 КУпАП - закрити за відсутності складу адміністративного правопорушення.
Постанова у справі про адміністративне правопорушення набирає законної сили після закінчення строку оскарження цієї постанови. Постанова може бути оскаржена особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником до Закарпатського апеляційного суду через місцевий суд, який виніс постанову, протягом десяти днів з дня її винесення.
Суддя:Чепурнов В. О.