Україна
Донецький окружний адміністративний суд
08 листопада 2021 р. Справа№200/8634/21
приміщення суду за адресою: 84122, м.Слов'янськ, вул. Добровольського, 1
Донецький окружний адміністративний суд у складі:
головуючого - судді Бєломєстнова О.Ю.
розглянувши у письмовому провадженні адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Донецькій області про визнання протиправними дії та зобов'язання вчинити певні дії, -
13.07.2021 року позивач - ОСОБА_1 (РНОКПП: НОМЕР_1 , місце проживання: АДРЕСА_1 ) звернувся до Донецького окружного адміністративного суду з позовною заявою до Покровського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Донецької області (ЄДРПОУ: 42169323, місцезнаходження: Донецька область, м. Мирноград, вул. Центральна, 13), у якій просить:
- визнати протиправними дії Покровського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Донецької області щодо здійснення нарахування в рішенні № 914270167687 від 19.06.2021 року пенсії по інвалідності на підставі статті 54 Закону України “Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи” ОСОБА_1 з розміру середньомісячної заробітної плати в розмірі 15743,98 грн.;
- зобов'язати Покровське об'єднане управління Пенсійного фонду України Донецької області провести нарахування та виплату пенсії по інвалідності на підставі статті 54 Закону України “Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи” ОСОБА_1 , обчисленої з п'ятикратного розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 01 січня відповідного року, відповідно до частини 3 статті 59 Закону України “Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи” від 28.02.1991 року № 796-ХІІ, із врахуванням проведених виплат.
У позовній заяві позивач обґрунтовує свої позовні вимоги тим, що у 2010 році йому була призначена пенсія по інвалідності за загальним захворюванням. 28.05.2019 року позивач звернувся до Покровського об'єднаного управління ПФУ Донецької області з заявою про проведення перерахунку його пенсії, оскільки він є інвалідом 3 групи по захворюванню, пов'язаному з виконанням обов'язків військової служби при ліквідації аварій на ядерному об'єкті. Зазначає, що протоколом щодо призначення/перерахунку пенсії від 18.06.2021 року позивачу здійснено переведення на інший вид пенсії та призначено пенсію на підставі ст.54 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи». Однак відповідачем в порушення вимог ст.54 зазначеного Закону протиправно визначено розмір середньомісячного заробітку для розрахунку розміру пенсії на рівні 15743,98 грн., який законодавством України передбачений у п'ятикратному розмірі мінімальної заробітної плати, встановленої на 01 січня відповідного року. Наведене стало підставою звернення позивача до суду з даним позовом.
Ухвалою суду від 16.07.2021 року було відкрито провадження у справі та призначено її розгляд за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін.
З 30.07.2021 року по 28.08.2021 року включно, та з 01.09.2021 року по 03.09.2021 року включно суддя Бєломєстнов О.Ю. перебував у відпустці.
Ухвалою суду від 06.09.2021 року замінено відповідача Покровське об'єднане управління Пенсійного фонду України Донецької області на його правонаступника Головне управління Пенсійного фонду України в Донецькій області (код ЄДРПОУ 13486010, юридична адреса: 84122, Донецька область, м. Слов'янськ, пл. Соборна, 3).
13.09.2021 року ухвалено розгляд справи здійснювати за правилами загального позовного провадження. Продовжено на 30 днів строк проведення підготовчого провадження у справі.
Ухвалою суду від 11.10.2021 року закрито підготовче провадження та призначено справу до розгляду по суті.
Відповідач через відділ діловодства та документообігу суду надав відзив на адміністративний позов, з якого слідує наступне. Позивач перебуває на обліку в управлінні з січня 2010 року як отримувач пенсії по інвалідності ІІІ групи, внаслідок виконання обовязків військової служби з ліквідації наслідків аварії на ядерному об'єкті, згідно Закону України “Про загальнообовязкове державне пенсійне страхування”. 28.05.2021 року позивач звернувся до управління із заявою про перехід на інший вид пенсії. Управлінням проведено перерахунок пенсії позивачу згідно його заяви від 28.05.2021 року відповідно до норм статті 54 Закону України “Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи”.
Вважає, що особи, які брали участь у ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи, інших ядерних аварій та випробувань, у військових навчаннях із застосуванням ядерної зброї під час проходження служби (незалежно від того чи була це строкова служба), набудуть право на обчислення пенсії у розмірі відповідно до частини третьої статті 59 Закону України “Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи” після внесення відповідних змін до вказаної статті та пункту 9-1 постанови Кабінету Міністрів України № 1210 від 23.11.2011 року “Про підвищення рівня соціального захисту громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи” (далі - Постанова № 1210).
У пункті 9-1 Постанови № 1210 зазначено, що за бажанням військовослужбовців, зокрема військовозобов'язаних, призваних на військові збори, які брали участь у ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи, інших ядерних аварій та випробувань, військових навчаннях із застосуванням ядерної зброї під час проходження військової служби (військових зборів) і внаслідок цього стали особами з інвалідністю, пенсія по інвалідності обчислюється з п'ятикратного розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня відповідно року, за формулою: П = Зс х Кзс х Кв/100%, де, зокрема Кв - розмір відшкодування фактичних збитків (у відсотках). Розмір відшкодування фактичних збитків (у відсотках) визначається як відсоток втрати працездатності, визначений органами медико-соціальної експертизи. Разом з тим, пенсійна справа позивача не містить довідки органу медико-соціальної експертизи, у якій було б визначено відсоток втрати працездатності внаслідок участі у ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи, інших ядерних аварій та випробувань. З урахуванням наведеного пенсійні виплати позивача не підлягають обчисленню у п'ятикратному розмірі мінімальної заробітної плати, встановленої на 1 січня відповідного року.
У зв'язку з наведеним просить суд відмовити в задоволенні позовних вимог ОСОБА_1 у повному обсязі.
Позивач засобами електронного зв'язку надав додаткові пояснення у яких зазначив, що відповідач самостійно, без згоди позивача здійснив перехід на вид пенсії за ст.54 Закону України “Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи”.
Позивач у судове засідання не з'явився, про час, дату та місце судового засідання був повідомлений належним чином.
Представник відповідача у судове засідання не з'явився, про час, дату та місце судового засідання був повідомлений належним чином.
Частиною 9 ст. 205 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) передбачено, що якщо немає перешкод для розгляду справи у судовому засіданні, визначених цією статтею, але всі учасники справи не з'явилися у судове засідання, хоча і були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового розгляду, суд має право розглянути справу у письмовому провадженні у разі відсутності потреби заслухати свідка чи експерта.
Враховуючи вищезазначене та зважаючи на те, що сторони були належним чином повідомлені про місце, дату та час розгляду справи, їх позиція стосовно предмета спору зрозуміла, в матеріалах справи достатньо документів для розгляду справи по суті, з метою недопущення невиправданого затягування судового процесу, суд доходить висновку про можливість проведення розгляду справи у письмовому провадженні за наявними у справі матеріалами.
Дослідивши подані сторонами докази, суд встановив наступне.
Позивач - ОСОБА_1 є громадянином України, має посвідчення учасника ліквідації ядерних аварій, категорія 1, серії НОМЕР_2 , видане 05.11.2019 року.
Згідно довідки Військової частини НОМЕР_3 , мічман запасу ОСОБА_1 у період служби з 1979 року по 1990 роки працював з ядерними (радіаційними) речовинами та приймав участь при похованні радіоактивних відходів.
Як вбачається з довідки МСЕК сер.ДОН-04 № 017848 від 14.03.2006 року позивачу встановлено ІІІ групу інвалідності, у зв'язку з виконанням обов'язків військової служби при ліквідації наслідків аварії на ядерному об'єкті.
Відповідач - Головне управління Пенсійного фонду України в Донецькій області (код ЄДРПОУ: 13486010) є територіальним органом Пенсійного фонду України. Згідно п.п. 5 п. 4 Положення про головні управління Пенсійного фонду України в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі, затвердженого постановою правління Пенсійного фонду України від 22.12.2014 № 28-2, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 15.01.2015 за № 41/26486, відповідач здійснює призначення (перерахунок) та виплату пенсій військовослужбовцям, особам рядового і начальницького складу та іншим особам (крім військовослужбовців строкової служби та членів їх сімей), які мають право на пенсію згідно із Законом України “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб”.
Як раніше зазначено, ухвалою суду від 06.09.2021 року замінено відповідача Покровське об'єднане управління Пенсійного фонду України Донецької області на його правонаступника Головне управління Пенсійного фонду України в Донецькій області (код ЄДРПОУ 13486010, юридична адреса: 84122, Донецька область, м. Слов'янськ, пл. Соборна, 3).
Позивач перебуває на обліку у відповідача з січня 2010 року як отримувач пенсії по інвалідності ІІІ групи, внаслідок виконання обов'язків військової служби з ліквідації наслідків аварії на ядерному об'єкті, згідно Закону України “Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування”.
Водночас, як вбачається з матеріалів справи, рішенням Красноарміського міськрайонного суду Донецької області від 21.06.2010 року у справі № 2-2566/10 позов ОСОБА_1 до Управління Пенсійного фонду України в м. Красноармійську Донецької області - задоволено частково, а саме:
визнано відмову Управління Пенсійного фонду України в м. Красноармійську Донецької області про призначення пенсії ОСОБА_1 , як інваліду 3 групи, особи, що постраждала внаслідок ЧАЕС 1 категорії з 01.03.2010 року неправомірною;
зобов'язано Управління Пенсійного фонду України в м. Красноармійську Донецької області призначити пенсію відповідно до ст.ст.49, 50 ч.4, 54, 67 Закону України “Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи” ОСОБА_1 , як інваліду 3 групи, особі, що постраждала внаслідок ЧАЕС 1 категорії з 01.03.2010 року.
28.05.2021 року позивач звернувся до Покровського об'єднаного управлінні Пенсійного фонду Донецької області із заявою про перехід на інший вид пенсії.
Як вбачається з рішень Покровського об'єднаного управління Пенсійного фонду Донецької області від 19.06.2021 року та від 16.07.2021 року про перерахунок пенсії (вид перерахунку - масовий), позивач є отримувачем пенсії по інвалідності згідно ст.54 Закону України “Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи”.
З аналізу заяв сторін по суті спору суд дійшов висновку, що причиною його виникнення є незгода позивача з результатами розгляду його звернення до Покровського об'єднаного управлінні Пенсійного фонду Донецької області про перехід на інший вид пенсії. Зокрема, вирішальною для спору є оцінка юридичної можливості призначення пенсії у розмірі, про який просить позивач, за відсутності визначеного органами медико-соціальної експертизи відсотку втрати працездатності.
Надаючи оцінку спірним правовідносинам, суд приходить до наступних висновків.
Статтею 46 Конституції України передбачено, що громадяни мають право на соціальний захист, що включає право на забезпечення їх у разі повної, часткової або тимчасової втрати працездатності, втрати годувальника, безробіття з незалежних від них обставин, а також у старості та в інших випадках, передбачених законом.
Як раніше зазначено, рішенням Красноарміського міськрайонного суду Донецької області від 21.06.2010 року у справі № 2-2566/10 зобов'язано Управління Пенсійного фонду України в м. Красноармійську Донецької області (його правонаступником є відповідач) призначити пенсію відповідно до ст.ст.49, 50 ч.4, 54, 67 Закону України “Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи” ОСОБА_1 , як інваліду 3 групи, особі, що постраждала внаслідок ЧАЕС 1 категорії з 01.03.2010 року.
Відповідно до ч.4 ст. 78 КАС України обставини, встановлені рішенням суду у господарській, цивільній або адміністративній справі, що набрало законної сили, не доказуються при розгляді іншої справи, у якій беруть участь ті самі особи або особа, стосовно якої встановлено ці обставини, якщо інше не встановлено законом.
Отже, раніше судом встановлено право позивача на отримання пенсії по інвалідності згідно норм Закону України “Про статус та соціальний захист громадян, постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи”.
Основні положення щодо реалізації конституційного права громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, на охорону їх життя і здоров'я, умови соціального захисту потерпілого населення визначено Законом України від 28.02.1991 року №796-ХІІ “Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи"(далі - Закон № 796).
Цей закон у відповідності до ст.1 (у редакції, що набрала чинності з 21.04.2016 року) спрямований у тому числі на захист громадян, які постраждали внаслідок інших ядерних аварій та випробувань, військових навчань із застосуванням ядерної зброї, та розв'язання пов'язаних з цим проблем медичного і соціального характеру.
Згідно з частиною першою статті 49 Закону № 796 пенсії особам, віднесеним до категорій 1, 2, 3, 4, встановлюються у вигляді: а) державної пенсії; б) додаткової пенсії за шкоду, заподіяну здоров'ю, яка призначається після виникнення права на державну пенсію.
Частиною 3 статті 59 Закону №796 (у редакції, що була чинною до 1 жовтня 2017 року) визначено, що особам, які брали участь у ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи під час проходження дійсної строкової служби і внаслідок чого стали інвалідами, пенсія по інвалідності обчислюється відповідно до цього Закону або за бажанням цих осіб з п'ятикратного розміру заробітної плати, що був встановлений на час їхнього перебування в зоні відчуження.
Проте, з 01.10.2017 року наведене правове регулювання змінилося. Частиною третьою статті 59 Закону № 796 у редакції Закону України “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення пенсій” від 03.10.2017 № 2148-VІІІ визначено, що особам, які брали участь у ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи, інших ядерних аварій та випробувань, у військових навчаннях із застосуванням ядерної зброї під час проходження дійсної строкової служби і внаслідок цього стали особами з інвалідністю, пенсія по інвалідності обчислюється відповідно до цього Закону або за бажанням таких осіб - з п'ятикратного розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня відповідного року.
Таким чином, з 1 жовтня 2017 року розширено у межах категорії військовослужбовців, до якої належить позивач перелік осіб, на яких вказана норма розповсюджується. А саме: окрім осіб, які брали участь у ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи, наведені вище норми розповсюджуються також на осіб, які брали участь у інших ядерних аваріях та випробуваннях, та осіб, які брали участь у військових навчаннях із застосуванням ядерної зброї.
Зважаючи на це позивач належить до осіб, пенсія по інвалідності яким може обчислюватися за правилами ч.3 ст.59 Закону № 796.
Крім того рішенням Конституційного Суду України (другий сенат) щодо відповідності Конституції України (конституційності) положень ч. 3 статті 59 Закону України “Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи” від 25 квітня 2019 року №1-р (ІІ)/2019 справа №3-14/2019 (402/19, 1737/19) було визнано таким, що не відповідає Конституції України (є неконституційним), словосполучення “дійсної строкової служби”, яке міститься у положеннях ч. 3 ст. 59 Закону України “Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи” від 28 лютого 1991 року №796-ХІІ зі змінами, за якими визнання розміру відшкодування заподіяної внаслідок ліквідації аварії на Чорнобильській АЕС шкоди при обчисленні пенсії виходячи з п'ятикратного розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня відповідного року, поширюються лише на категорію військовослужбовців, які брали участь у ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи під час проходження дійсної строкової служби і внаслідок цього стали особами з інвалідністю.
Конституційний Суд України дійшов висновку, що положення частини третьої статті 59 Закону щодо визначення розміру відшкодування заподіяної внаслідок ліквідації аварії на Чорнобильській АЕС шкоди при обчисленні пенсії виходячи з п'ятикратного розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня відповідного року, що поширюються лише на категорію військовослужбовців, які брали участь у ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи під час проходження дійсної строкової служби і внаслідок цього стали особами з інвалідністю, є такими, що суперечать Конституції України.
Отже, положення ч. 3 ст. 59 Зaкoну Укрaїни “Прo статус і сoціaльний зaxист грoмaдян, які пoстрaждaли внaслідoк Чoрнoбильськoї кaтaстрoфи” в частині “дійсної строкової” втратили чинність з дня ухвалення Конституційним Судом України цього Рішення.
З цього моменту пенсії будь-яких категорій військовослужбовців, які належать до перелічених у ч.3 ст.59 Закону № 796 категорій, мають право на визначення пенсії у наведеному у ній розмірі.
Судом встановлено, що позивач (мічман запасу) у період проходження військової служби у період з 1979 року по 1990 рік працював з ядерними (радіаційними) речовинами та приймав участь при похованні радіоактивних відходів.
Отже, позивач не належав до військовослужбовців строкової служби, тому правові висновки, викладені у рішенні Конституційного Суду України від 25 квітня 2019 року №1-р (ІІ)/2019, також впливають на спірні правовідносини.
Постановою Кабінету Міністрів України “Про підвищення рівня соціального захисту громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи” від 23 листопада 2011 року № 1210 затверджено Порядок обчислення пенсій особам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи (далі - Порядок № 1210).
Пунктом 1 вказаного Порядку встановлено, зокрема, що цей Порядок визначає механізм обчислення пенсій по інвалідності, що настала внаслідок каліцтва чи захворювання, і пенсій у зв'язку з втратою годувальника внаслідок Чорнобильської катастрофи відповідно до статей 54, 57 і 59 Закону України “Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи” (далі - пенсії).
За бажанням осіб, які брали участь у ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи, інших ядерних аварій та випробувань, військових навчаннях із застосуванням ядерної зброї під час проходження дійсної строкової служби та внаслідок цього стали особами з інвалідністю, пенсія по інвалідності обчислюється з п'ятикратного розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня відповідного року згідно встановленої цим пунктом формули (п. 9-1 Порядку № 1210).
Отже, п.9-1 Порядку № 1210 встановлено механізм обчислення пенсії особам, які мають право на таке обчислення на підставі ст. 59 Закону № 796, та цей механізм передбачає висловлення одержувачем пенсії свого бажання щодо способу її обчислення.
Постановою Кабінету Міністрів України від 26.06.2019 року №543 «Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України», яка набрала чинності 01.07.2019, абзац перший пункту 9-1 Порядку обчислення пенсій особам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 23 листопада 2011 р. № 1210 "Про підвищення рівня соціального захисту громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи", викладено в такій редакції: “9-1. За бажанням військовослужбовців, зокрема військовозобов'язаних, призваних на військові збори, які брали участь у ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи, інших ядерних аварій та випробувань, військових навчаннях із застосуванням ядерної зброї під час проходження військової служби (військових зборів) і внаслідок цього стали особами з інвалідністю, пенсія по інвалідності обчислюється з п'ятикратного розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня відповідного року, за формулою:
П = Зс х Кзс х Кв/100%,
де П - розмір пенсії;
Зс - середня заробітна плата (дохід) в Україні, з якої сплачено страхові внески, визначається як середній показник за 2014, 2015 та 2016 роки;
Кзс - середньомісячний коефіцієнт заробітної плати, який враховується під час обчислення пенсії;
Кв - розмір відшкодування фактичних збитків (у відсотках).”
При цьому розмір відшкодування фактичних збитків (Кв) визначається як відсоток втрати працездатності, визначений органами медико-соціальної експертизи.
Аналіз вищенаведених норм свідчить про необхідність дотримання особою процедурних умов, серед яких, зокрема, є висловлення її бажання щодо обчислення пенсії з п'ятикратного розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня відповідного року, за формулою, а також надання документу на підтвердження встановленого органами медико-соціальної експертизи відсотку втрати працездатності.
Такі ж висновки викладено і в постанові Великої палати Верховного Суду від 21 квітня 2021 року в справі № 520/12609/19.
Як вбачається з матеріалів справи, 28.05.2021 року ОСОБА_1 було надано заяву про перехід з пенсії по інвалідності ІІІ групи загального захворювання на пенсію по інвалідності в розмірі відшкодування фактичних збитків.
Відповідно до наданої заяви, з 28.05.2021 року позивача було переведено на пенсію по інвалідності за ст.54 Закону № 796.
При цьому судом встановлено, що позивачем була подана зазначена заява від 28.05.2021 року без висловлення бажання щодо обчислення пенсії з п'ятикратного розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня відповідного року. Вказане суперечить вимогам Порядку № 1210.
Окремою обставиною, яка унеможливлює застосування методу обрахування розміру пенсії, передбаченого Порядком № 1210 є те, що в довідці МСЕК сер.ДОН-04 № 017848 від 14.03.2006 року відсутня інформація щодо відсотку втрати працездатності ОСОБА_1 .
За відсутності зазначеного відсотка немає підстав для визначення розміру відшкодування фактичних збитків (у відсотках), без якого неможливий математичний розрахунок суми пенсії.
Враховуючи вищевикладене, суд не вбачає достатніх підстав для зобов'язання Головного управлінням Пенсійного фонду України в Донецькій області обчислити пенсію позивачу відповідно до п.9-1 Порядку № 1210.
Аналогічні за своєю суттю висновки виклав і Верховний Суд у згаданій вище справі № 520/12609/19.
Таким чином позовні вимоги ОСОБА_1 не підлягають задоволенню.
Судові витрати у відповідності до ст. 139 КАС України стягненню з відповідача не підлягають.
Керуючись ст. ст. 2-15, 31-32, 72-80, 160-161, 168, 171, 173-183, 192-198, 210, 223-225, 227-229, 241-246, 250-251, 255, 293, 295 КАС України, суд,
У задоволенні адміністративного позову ОСОБА_1 (РНОКПП: НОМЕР_1 , місце проживання: АДРЕСА_1 ) до Головного управління Пенсійного фонду України в Донецькій області (код ЄДРПОУ 13486010, юридична адреса: 84122, Донецька область, м. Слов'янськ, пл. Соборна, 3) про визнання протиправними дії Покровського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Донецької області щодо здійснення нарахування в рішенні № 914270167687 від 19.06.2021 року пенсії по інвалідності на підставі статті 54 Закону України “Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи” ОСОБА_1 з розміру середньомісячної заробітної плати в розмірі 15743,98 грн.; зобов'язання Покровське об'єднане управління Пенсійного фонду України Донецької області провести нарахування та виплату пенсії по інвалідності на підставі статті 54 Закону України “Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи” ОСОБА_1 , обчисленої з п'ятикратного розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 01 січня відповідного року, відповідно до частини 3 статті 59 Закону України “Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи” від 28.02.1991 року № 796-ХІІ, із врахуванням проведених виплат, - відмовити.
Повний текст судового рішення складено та підписано 08 листопада 2021 року.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Рішення може бути оскаржено в апеляційному порядку до Першого апеляційного адміністративного суду шляхом подачі апеляційної скарги протягом тридцяти днів з дня складання повного судового рішення безпосередньо до суду апеляційної інстанції.
Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Текст рішення розміщений в Єдиному державному реєстрі судових рішень (веб-адреса сторінки: http://www.reyestr.court.gov.ua/).
Суддя Бєломєстнов О.Ю.