вул. Володимира Винниченка 1, м. Дніпро, 49027
E-mail: inbox@dp.arbitr.gov.ua, тел. (056) 377-18-49, fax (056) 377-38-63
03.11.2021м. ДніпроСправа № 904/7428/21
Суддя господарського суду Дніпропетровської області Панна С.П. при секретарі судового засідання Савенко О.О., розглянувши матеріали справи
За позовом Правобережної окружної прокуратури міста Дніпра, 49000, м.Дніпро, вул.Європейська, 15 в інтересах держави в особі Державної служби України з безпеки на транспорті, 03135, м.Київ, пр.Перемоги, буд.14, код ЄДРПОУ 39816845
до Товариства з обмеженою відповідальністю "ГЕЛІУС ЛТД", 49000, м.Дніпро, пр.Б.Хмельницького, 160, код ЄДРПОУ 20206809
про стягнення плати за проїзд автомобільними дорогами
Представники сторін:
від прокуратури: Богомол О.М.
від позивача: не з'явився
від відповідача: Кондратенко Л.В.
Керівник Правобережної окружної прокуратури міста Дніпра в інтересах держави в особі Державної служби України з безпеки на транспорті звернувся до Господарського суду Дніпропетровської області з позовною заявою до Товариства з обмеженою відповідальністю "ГЕЛІУС ЛТД", 49000, м.Дніпро, пр.Б.Хмельницького, 160, код ЄДРПОУ 20206809 про стягнення плати за проїзд автомобільними дорогами транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів, вагові або габаритні параметри яких перевищують нормативні плату за проїзд автомобільними дорогами транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів, вагові або габаритні параметри яких перевищують нормативні у сумі 189 892,40грн.
Також позивач просить стягнути судовий збір у розмірі 2 848,39грн.
Ухвалою суду від 19.08.2021р. прийнято позовну заяву до розгляду та відкрито провадження у справі. Розгляд справи здійснювати за правилами загального позовного провадження та призначено підготовче засідання на 21.09.2021р. о 15:00год.
03.09.2021р. до Господарського суду Дніпропетровської області надійшов відзив на позовну заяву, в якій відповідач просить відмовити в задоволенні позовних вимог. Відповідач зазначає, що відповідно до Порядку здійснення габаритно-вагового контролю та справляння плати за проїзд автомобільними дорогами загального користування транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів, вагові та/або габаритні параметри яких перевищують нормативні № 879 від 27.06.2007р. затвердженого постановою КМУ посадові особі Укртрансбезпеки не надали водію довідку про результати здійснення габаритно-вагового контролю. Акт № 039769 про перевищення транспортним засобом нормативних вагових параметрів від 05.02.2021р. та розрахунок оплати за проїзд великовагових та (або) великогабаритних транспортних засобів автомобільними дорогами загального користування складено без дотримання вимог чинного законодавства.
У судовому засіданні 21.09.2021р. оголошено перерву до 04.10.2021р. о 15:00год.
22.09.2021р. до Господарського суду Дніпропетровської області від прокуратури надійшла відповідь на відзив в якій зазначила, що під час перевірки для проведення документального габаритно-вагового контролю представниками перевізника надано документи на транспортний засіб та вантаж - накладна № 01/2 від 02.02.2021, заявка на перевезення негабаритного вантажу від 01.02.2021, договір № 01/02 про перевезення вантажу автомобільним транспортом від 01.02.2021.
28.09.2021р. до Господарського суду Дніпропетровської області від Державної служби України з безпеки на транспорті надійшла відповідь на відзив в якій зазначила, що при документальному контролі довідка про результати здійснення габаритно-вагового контролю не видається, а тільки про поточному.
У судове засідання 04.10.2021р. з'явився представник прокуратури, представник позивача та відповідача.
Ухвалою суду від 04.10.2021р. закрито підготовче провадження та призначено справу до судового розгляду по суті на 25.10.2021 о 11:00год.
07.10.2021р. до суду від відповідача надійшли заперечення на відповідь на відзив в якій суд звертає вагу суду на те, що ні Акт № 039770 про перевищення транспортним засобом нормативних вагових параметрів, ні розрахунок плати за проїзд великовагових та/або великогабаритних транспортних засобів автомобільними дорогами загального користування № 039770 від 05.02.2021р. не містить посилання на будь-який документ на підставі якого проводився документальний контроль. Тобто, в складених документах не вказано на підставі чого було здійснено розрахунок.
Судове засідання 25.10.2021р. не відбулось, у зв'язку з тим, що суддя Панна С.П. перебувала на лікарняному (лист непрацездатності №972645-2001618141-1 з 21.10.2021р. по 26.10.2021р.).
Ухвалою Господарського суду Дніпропетровської області від 27.10.2021 відкладено розгляд справи по суті на 03.11.2021 р.
У судовому засіданні 03.11.2021 проголошено вступну та резолютивну частини рішення.
Під час розгляду справи судом досліджені письмові докази, що містяться в матеріалах справи.
Заслухавши пояснення присутніх в судовому засіданні представників, дослідивши матеріали справи, господарський суд, -
05.02.2021 на підставі графіку проведення рейдових перевірок Придніпровського міжрегіонального управління Укртрансбезпеки у період з 01.02.2021 по 07.02.2021, направлення на рейдову перевірку №009237 від 29.01.2021 співробітниками Придніпровського міжрегіонального управління Укртрансбезпеки під час рейдової перевірки на вул. Дніпровське шосе (ел.оп.528) у м. Кривий Ріг проведено документальний габаритно-ваговий контроль автомобіля (тягача) марки MAN модель 41.533 з державним номерним знаком НОМЕР_1 з причепом марки NOTEBOOM модель OVB8205V з державним номерним знаком НОМЕР_2 , з маршрутом руху м.Маріуполь - м. Кривий Ріг, протяжність маршруту 435 км, яким керував водій ОСОБА_1 , перевізник - ТОВ «Геліус ЛТД».
Відповідно до п. 16 Порядку здійснення державного контролю на автомобільному транспорті, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 08.11.2006 № 1567, під час проведення рейдової перевірки, також можливе здійснення габаритно-вагового контролю.
При цьому, пунктом 16 Порядку здійснення габаритно-вагового контролю та справляння плати за проїзд автомобільними дорогами загального користування транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів, вагові та/або габаритні параметри яких перевищують нормативні, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України № 879 від 27.06.2007, передбачено, що габаритно-ваговий контроль включає документальний та/або точний контроль.
У свою чергу, габаритно-ваговий контроль, крім документального, здійснюється виключно в пунктах габаритно-вагового контролю посадовими особами та/або працівниками відповідних органів (відповідно п. 6 Порядку №879).
Документальний габаритно-ваговий контроль передбачає визначення загальної маси транспортного засобу шляхом додавання власної маси транспортного засобу до маси вантажу (пп. 5-1 п. 2 Порядку №879).
Відповідно до п. 18 Порядку № 879 за результатами габаритно-вагового контролю на стаціонарному або пересувному пункті водієві транспортного засобу видається довідка про здійснення габаритно-вагового контролю із зазначенням часу і місця його здійснення. При точному контролі, коли відбувається осьове зважування, видається довідка про здійснення габаритно-вагового контролю із зазначенням часу і місця його здійснення.
В даному випадку здійснювався документальний контроль, а не точний. При документальному контролі загальна маса транспортного засобу визначається шляхом додавання власної маси транспортного засобу до маси вантажу.
Таким чином, при документальному контролі Довідка про результати здійснення габаритно-вагового контролю не видається, а тільки при точному.
Відповідно до ст. 48 Закону України «Про автомобільний транспорт» автомобільні перевізники, водії повинні мати і пред'являти особам, які уповноважені здійснювати контроль на автомобільному транспорті та у сфері безпеки дорожнього руху, документи, на підставі яких виконують вантажні перевезення.
Документами для здійснення внутрішніх перевезень вантажів є:
для автомобільного перевізника - документ, що засвідчує використання транспортного засобу на законних підставах, інші документи, передбачені законодавством;
для водія - посвідчення водія відповідної категорії, реєстраційні документи на транспортний засіб, товарно-транспортна накладна або інший визначений законодавством документ на вантаж, інші документи, передбачені законодавством.
При оформленні товарно-транспортної накладної вантажовідправник зазначає такі обов'язкові реквізити:
дата і місце складання;
вантажовідправник (повне найменування (прізвище, ім'я, по батькові), код платника податків згідно з Єдиним державним реєстром підприємств та організацій України або податковий номер, реєстраційний номер облікової картки платника податків чи серія та номер паспорта (для фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовляються від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомили про це відповідний контролюючий орган і мають відмітку в паспорті);
автомобільний перевізник (повне найменування (прізвище, ім'я, по батькові), код платника податків згідно з Єдиним державним реєстром підприємств та організацій України або податковий номер, реєстраційний номер облікової картки платника податків або серію та номер паспорта (для фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовляються від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомили про це відповідний контролюючий орган і мають відмітку у паспорті), прізвище, ім'я, по батькові водія та номер його посвідчення;
вантажоодержувач (повне найменування (прізвище, ім'я, по батькові), код платника податків згідно з Єдиним державним реєстром підприємств та організацій України або податковий номер, реєстраційний номер облікової картки платника податків чи серія та номер паспорта (для фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовляються від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомили про це відповідний контролюючий орган і мають відмітку в паспорті);
транспортний засіб (марка, модель, тип, реєстраційний номер автомобіля, причепа/напівпричепа), його параметри із зазначенням довжини, ширини, висоти, загальної ваги, у тому числі з вантажем, та маси брутто;
пункти завантаження і розвантаження.
Порядок ведення та надання інформації з реєстру товарно-транспортних накладних визначається Кабінетом Міністрів України.
У разі перевезення вантажів з перевищенням габаритних або вагових обмежень обов'язковим документом також є дозвіл, який дає право на рух автомобільними дорогами України, виданий компетентними уповноваженими органами, або документ про внесення плати за проїзд великовагових (великогабаритних) транспортних засобів, якщо перевищення вагових або габаритних обмежень над визначеними законодавством становить менше п'яти відсотків.
Статтею 50 Закону передбачено, що договір про перевезення вантажу автомобільним транспортом укладається відповідно до цивільного законодавства між замовником та виконавцем у письмовій формі (договір, накладна, квитанція тощо).
Істотними умовами договору є найменування та місцезнаходження сторін, найменування та кількість вантажу, його пакування, умови та термін перевезення, місце та час навантаження і розвантаження, вартість перевезення, інші умови, узгоджені сторонами.
Права та обов'язки учасників за договором перевезення передбачено ст.ст. 51-52 цього Закону.
В ході перевірки зазначеного транспортного засобу було встановлено, що він використовується Відповідачем. Водій, що знаходився за кермом транспортного засобу передав для перевірки посвідчення водія, свідоцтва про реєстрацію транспортного засобу, накладну № 01/02 від 02.02.2021, Договір № 01/02 на перевезення вантажу автомобільним транспортом від 01.02.2021, заявку на перевезення негабаритного вантажу № б/н від 01.02.2021.
Будь-які інші документи водієм не надавалися, про наявність будь-яких додаткових документів не зазначалося.
При перевірці заявки на перевезення негабаритного вантажу № б/н від 01.02.2021 посадовими особами Придніпровського міжрегіонального управління Укртрансбезпеки проведено документальний габаритно-ваговий контроль та встановлено, що загальна вага транспортного засобу (брутто) склала 89,02 т при допустимій нормі 40 000 кг, що складає 122,6% перевищення параметрів від нормативу.
Так, згідно свідоцтв про реєстрацію транспортних засобів маса без навантаження (G) транспортного засобу марки MAN складає 12 400 кг, а напівпричепа NOOTEBOOM складає 19 620 кг, маса вантажу згідно з заявкою на перевезення негабаритного вантажу становить 57 т (2х28,5 т).
Отже, на виконання пп. 5-1 п. 2 Порядку №879 посадовими особами Управління проведено додавання власної маси транспортних засобів (тягача та напівпричепа) до маси вантажу:
12 400 кг+19 620кг+(2х28,5=57 т)=89020 кг.
За наслідками документального контролю складено відповідний акт про перевищення транспортним засобом нормативних вагових параметрів №039769 від 05.02.2021, який передбачено вимогами п. 6 Порядку 422.
У зв'язку з виявленням вищезазначеного порушення та виконуючи функції покладені на них державою, посадовими особами Управління було складено акт № 261295 проведення перевірки додержання вимог законодавства про автомобільний транспорт під час виконання перевезень пасажирів і вантажів автомобільним транспортом від 05.02.2021, який відповідно до п. 21 Порядку № 1567, складається в одному примірнику.
Зважаючи на вказане, посадовими особами Придніпровського міжрегіонального управління Укртрансбезпеки на законних підставах було віднесено транспортний засіб Відповідача до великовагового та законно складено Акт про перевищення транспортним засобом нормативних вагових параметрів №039769 від 05.02.2021.
Водія зі змістом даного акту ознайомлено, від підпису відмовився.
Згідно із пп.5 п.2 Порядку №879 дозвіл на рух - єдиний уніфікований документ, що видається уповноваженим органом відповідно до Правил проїзду великогабаритних та великовагових транспортних засобів автомобільними дорогами, вулицями та залізничними переїздами, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 18.01.2001 № 30 «Про проїзд великогабаритних та великовагових транспортних засобів автомобільними дорогами, вулицями та залізничними переїздами», після внесення в установлених порядку і розмірі плати за проїзд таких транспортних засобів автомобільними дорогами загального користування, в якому визначаються умови експлуатації транспортних засобів протягом певного часу за встановленим маршрутом і який дає право на проїзд за таких умов.
Отже, згідно з абз. 1-4 п.4 Правил проїзду великогабаритних та великовагових транспортних засобів автомобільними дорогами, вулицями та залізничними переїздами рух великовагових та великогабаритних транспортних засобів автомобільними дорогами, вулицями та залізничними переїздами здійснюється на підставі дозволу на участь у дорожньому русі транспортних засобів, вагові або габаритні параметри яких перевищують нормативні (далі - дозвіл), виданим перевізникові уповноваженим підрозділом Національної поліції, або документа про внесення плати за проїзд таких транспортних засобів.
Допускається перевищення вагових параметрів порівняно з визначеними у пункті 22.5 Правил дорожнього руху на 2 відсотки (величина похибки) без оформлення відповідного дозволу та внесення плати за проїзд.
Пунктом 25 Правил передбачено заборону проїзду великогабаритних та великовагових транспортних засобів без дозволу, зазначеного у пункті 4 цих Правил, або документа, який підтверджує внесення плати за проїзд, що повинні знаходитися у водія і пред'являтися на вимогу уповноважених осіб.
Однак, ні під час здійснення перевірки, ні під час вирішення питання щодо притягнення до відповідальності документів, які б підтверджували право Відповідача на рух дорогами загального користування з перевищенням нормативних вагових параметрів Позивачу надано не було.
Пунктом 31- 1 Порядку № 879 визначено, якщо рух здійснюється без відповідного дозволу або внесення плати за проїзд великовагового та/або великогабаритного транспортного засобу, така плата визначається за пройдену частину маршруту по території України або за частину, яку перевізник має намір проїхати, у разі перевищення хоча б одного вагового або габаритного параметру (К):
- до 10 відсотків - у подвійному розмірі;
- на 10-40 відсотків - у потрійному розмірі;
- більше як на 40 відсотків - у п'ятикратному розмірі.
Розрахунок плати за проїзд виконаний відповідно до формули за наступними параметрами:
П= (Рзм + Рнв + Рг) х В х К (п. 31-1) де:
Рзм - 2,61 євро/км - для ТЗ вагою від 52 до 60 тонн - 0,27 євро/км, а понад 60 тонн за кожні наступні 10 тонн - 0,78 євро/км; де 3 - це кожні наступні 10 тонн, таким чином (0,27+(3*0,78))=2,61 євро/км) у разі перевищення кількох нормативів вагових або габаритних параметрів плата за проїзд визначається виходячи з параметру з найбільшим перевищенням.
Рнв - 0 євро/км - не застосовується.
Рг - 0 (габарити не перевищують нормативно-встановлені);
В - пройдена відстань 435 км;
К -- у п'ятикратному розмірі, (перевищення вагового параметру - більше як на 40 відсотків).
П= (2,61 + 0 + 0) * 435 * 5 = 5676,75 Євро.
Оскільки Відповідачем не здійснювались заходи щодо приведення у відповідність вагових параметрів, було розраховано плату за проїзд на весь маршрут руху.
Придніпровським міжрегіональним управлінням Укртрансбезпеки направлено на адресу ТОВ «Геліус ЛТД» лист №9617/23.1/24-21 від 08.02.2021 з матеріалами проведення габаритно-вагового контролю, що підтверджується даними поштового відправлення.
Зазначеним листом перевізнику направлено копію акту про перевищення ТЗ нормативних вагових параметрів та копію розрахунку плати за проїзд великовагових та (або) великогабаритних транспортних засобів автомобільним дорогами загального користування.
Крім того, у вказаному листі перевізника повідомлено про необхідність сплати протягом 30 календарних днів коштів за проїзд великоваговим транспортним засобом з перевищенням нормативних параметрів без відповідного дозволу та подальшого повідомлення Придніпровського міжрегіонального управління Укртрансбезпеки.
Незважаючи на те, що відповідно до п. 31-1 Порядку № 879, перевізник зобов'язаний протягом 30 календарних днів з моменту визначення плати внести її та повідомити про це відповідний територіальний орган Укртрансбезпеки, за інформацією Придніпровського міжрегіонального управління Укртрансбезпеки, у визначений вище термін ТОВ «Геліус ЛТД» дані кошти добровільно не сплачено.
Відповідно до п. 25 Порядку здійснення державного контролю на автомобільному транспорті, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 08.11.2006 № 1567, справа про порушення законодавства про автомобільний транспорт розглядається в органі державного контролю за місцезнаходженням суб'єкта господарювання або за місцем виявлення порушення (за письмовою заявою уповноваженої особи суб'єкта господарювання) не пізніше ніж протягом двох місяців з дня його виявлення.
Придніпровським міжрегіональним управлінням Укртрансбезпеки на адресу ТОВ «Геліус ЛТД» направлено повідомлення про розгляд справи на 25.03.2021 рекомендованим листом з повідомленням, що підтверджується списком №846 згрупованих поштових відправлень листів рекомендованих (номер відправлення 4900301617548). Відповідно до статусу відстеження трекінгу Укрпошти відправлення вручено 19.03.2021, однак на розгляд справи 25.03.2021 представники ТОВ «Геліус ЛТД» не з'явилися.
Розгляд справи перенесено на 01.04.2021 та повідомлено про це перевізника.
01.04.2021 представники ТОВ «Геліус ЛТД» були присутні на розгляді справи та надали заяву про проведення перерахунку розрахунку плати за проїзд № 039769 від 05.02.2021 з додатками з вхідним номером реєстрації у системі електронного документообігу Державної служби України з безпеки на транспорті 16800/0/22-21 від 01.04.2021.
Підстав для задоволення вказаної заяви та перерахунку плати за проїзд не встановлено.
За результатами розгляду справи постановою Придніпровського міжрегіонального управління Укртрансбезпеки про застосування адміністративно-господарського штрафу №226875 від 01.04.2021 на перевізника накладено штраф у сумі 34000 грн.
Зазначений адміністративно-господарський штраф сплачено перевізником добровільно у повному обсязі 21.04.2021, що підтверджується випискою по рахунку ГУ ДКС України у Дніпропетровській області.
Відповідно до пункту 15 Порядку №879 контроль за наявністю у водіїв великовагових та великогабаритних транспортних засобів дозволу на рух здійснюють уповноважені підрозділи Національної поліції та територіальні органи Укртрансбезпеки, які здійснюють габаритно-ваговий контроль.
Порядок зупинення транспортного засобу, що здійснює автомобільні перевезення пасажирів та вантажів, посадовими особами Державної служби з безпеки на транспорті та її територіальних органів, затверджений Постановою Кабінету Міністрів України № 422 від 20.05.2013.
Пунктом 16-1 Порядку №879 зазначено, що габаритно-ваговий контроль транспортного засобу проводиться протягом не більше однієї години.
Працівниками Придніпровського міжрегіонального управління Укртрансбезпеки проведено документальний габаритно-ваговий контроль на підставі наданих водієм перевізника документів із заповненням відповідної документації (складанням актів та розрахунку актів).
При цьому, вилучення документів, пред'явлених водієм перевізника, чи затримання транспортного засобу співробітниками Придніпровського міжрегіонального управління Укртрансбезпеки не здійснювалося.
Згідно із ч. 1 ст. 73 Господарського процесуального кодексу України доказами є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інших обставин, які мають значення для вирішення справи. Ці дані встановлюються такими засобами: письмовими, речовими і електронними доказами; висновками експертів; показаннями свідків.
Кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень (ч. 1 ст. 74 Господарського процесуального кодексу України).
Докази подаються сторонами та іншими учасниками справи (ч.3 ст. 74 Господарського процесуального кодексу України).
За приписами ст. 76 Господарського процесуального кодексу України належними є докази, на підставі яких можна встановити обставини, які входять в предмет доказування. Суд не бере до розгляду докази, які не стосуються предмета доказування. Предметом доказування є обставини, які підтверджують заявлені вимоги чи заперечення або мають інше значення для розгляду справи і підлягають встановленню при ухваленні судового рішення.
Відповідно до ч. 1 ст. 77 Господарського процесуального кодексу України обставини, які відповідно до законодавства повинні бути підтверджені певними засобами доказування, не можуть підтверджуватися іншими засобами доказування.
Так, дослідивши надані сторонами докази, суд приходить до висновку, що позовні вимоги підлягають задоволенню.
Як вбачається з матеріалів справи, відповідачем у добровільному порядку сплачено адміністративно-господарський штраф, що свідчить про визнання відповідачем порушення ним чинного законодавства у сфері автомобільного перевезення.
Окрім того, в матеріалах справи відсутні докази оскарження або визнання (скасування) акту про порушення.
Враховуючи вищевикладене, заявлені позовні вимоги є правомірними та такими, що підлягають задоволенню зі стягненням з відповідача плати за проїзд автомобільними дорогами транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів, вагові або габаритні параметри яких перевищують нормативні) плату за проїзд автомобільними дорогами транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів, вагові або габаритні параметри яких перевищують нормативні у сумі 189 892,40 грн.
Відповідно до ст.129 Господарського процесуального кодексу України, судовий збір у справі покладається на відповідача.
Керуючись ст.ст.2, 73, 74, 76-79, 86, 91, 129, 233, 238, 240, 241 Господарського процесуального кодексу України, суд
Позовні вимоги задовольнити у повному обсязі.
Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю "ГЕЛІУС ЛТД", 49000, м. Дніпро, пр. Б.Хмельницького, 160, код ЄДРПОУ 20206809 на користь Державного бюджету України (р/р UA308999980313121216000004079 в ГУК у Дніпровському районі, код ЄДРПОУ 37988155; призначення платежу:22160100; плата за проїзд автомобільними дорогами транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів, вагові або габаритні параметри яких перевищують нормативні) плату за проїзд автомобільними дорогами транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів, вагові або габаритні параметри яких перевищують нормативні у сумі 189 892,40 грн.
Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю "ГЕЛІУС ЛТД", 49000, м. Дніпро, пр. Б.Хмельницького, 160, код ЄДРПОУ 20206809 на користь Дніпропетровської обласної прокуратури (реквізити отримувача: 49044, м. Дніпро, пр. Дмитра Яворницького, 38, МФО 820172, Держказначейська служба України, м. Київ р/р UA228201720343160001000000291 код ЄДРПОУ 02909938) витрати зі сплати судового збору у розмірі 2 848, 39 грн.
Видати наказ після набрання судовим рішенням законної сили.
Рішення набирає законної сили після закінчення двадцятиденного строку з дня складання повного судового рішення і може бути оскаржено до Центрального апеляційного господарського суду через Господарський суд Дніпропетровської області.
Повне рішення складено 10.11.2021
Суддя С.П. Панна