Постанова від 05.11.2021 по справі 607/14307/21

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

05.11.2021 Справа №607/14307/21

Суддя Тернопільського міськрайонного суду Тернопільської області Багрій Т.Я., під час розгляду матеріалів, які поступили від Сектору протидії домашньому насильству Тернопільського РУП ГУНП в Тернопільській області про притягнення до адміністративної відповідальності:

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , українця, громадянина України, уродженця м. Тернопіль, непрацюючого, який раніше притягався до адміністративної відповідальності за ч.1 ст. 173-2 КУпАП, зареєстрованого за адресою: АДРЕСА_1 , жителя АДРЕСА_2 ,

за ч.2 ст. 173-2 Кодексу України про адміністративні правопорушення, -

встановив:

З протоколу про адміністративне правопорушення серії ВАБ № 474494 від 02 серпня 2021 року слідує, що гр. ОСОБА_1 порушив вимоги термінового заборонного припису щодо кривдника серії АА № 225688 від 31.07.2021 року, що виражалось у тому, що він 02.08.2021 року близько 14 год. 30 хв. контактував та спілкувався з потерпілою ОСОБА_2 , перебуваючи на території гаражного кооперативу «Маяк» в м. Тернопіль вул. Будного 23 поблизу гаражу № 175, чим вчинив адміністративне правопорушення за ч.2 ст. 173-2 КУпАП.

Крім цього з протоколу про адміністративне правопорушення серії ВАБ № 227386 від 31 жовтня 2021 року вбачається, що Заставний порушив вимоги термінового заборонного припису щодо кривдника серії АА № 225688 від 31.07.2021 року, а саме попри заборону 31.07.2021 року близько 16 год. 05 хв. перебував в місці проживання потерпілої ОСОБА_2 за адресою АДРЕСА_2 , чим вчинив адміністративне правопорушення за ч.2 ст. 173-2 КУпАП.

Також з протоколу про адміністративне правопорушення серії ВАБ № 475787 від 22 серпня 2021 року слідує, що ОСОБА_1 14.08.2021 року близько 05 год. 00 хв. по місцю проживання в АДРЕСА_2 , вчинив стосовної своєї дружини ОСОБА_2 насильство в сім'ї фізичного та психологічного характеру, що виражалось в нецензурній лайці в її сторону, погрозами, шарпанням, та нанесенням удару в ніс, чим могла бути завдана шкода фізичному та психологічному здоров'ю потерпілої.

В порядку ст.280 КУпАП орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, чи є підстави для передачі матеріалів про адміністративне правопорушення на розгляд громадської організації, трудового колективу, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.

Статтею 1 КУпАП визначено, що завданням Кодексу України про адміністративні правопорушення є охорона прав і свобод громадян, власності, конституційного ладу України, прав і законних інтересів підприємств, установ і організацій, встановленого правопорядку, зміцнення законності, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі точного і неухильного додержання Конституції і законів України, поваги до прав, честі і гідності інших громадян, до правил співжиття, сумлінного виконання своїх обов'язків, відповідальності перед суспільством.

В п. 13 Постанови пленуму вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ від 17.10.2014 № 11 «Про деякі питання дотримання розумних строків розгляду судами цивільних, кримінальних справ і справ про адміністративні правопорушення» вказано, що стаття 268 КУпАП передбачає можливість розгляду справи про адміністративне правопорушення за відсутності особи, яка притягується до адміністративної відповідальності, лише за наявності у справі відомостей про належне повідомлення цієї особи про час і місце розгляду цієї справи та за відсутності її клопотання про відкладення розгляду справи.

ОСОБА_1 до суду з невідомих причин не з'явився, заяв чи клопотань про відкладення з поважних причин не надходило, хоча про час та дату судового розгляду був повідомлений належним чином, що безумовно підтверджується розпискою, тому з огляду на належне повідомлення, та відсутність підстав для відкладення з метою забезпечення розумності строків, суд приходить до висновку про доцільність розгляду адміністративної справи без участі особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, оскільки безпідставне умисне затягування справи нівелює завдання кодексу.

Доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі, чи засобів фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі або в режимі фотозйомки (відеозапису), які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху та паркування транспортних засобів, актом огляду та тимчасового затримання транспортного засобу, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами.

Вина ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення доведена дослідженими судом матеріалами справи, а саме:

- Даними з протоколів про адміністративне правопорушення серії ВАБ № 474494 від 02 серпня 2021 року, серії ВАБ № 227386 від 31 жовтня 2021 року, серії ВАБ № 475787 від 22 серпня 2021 року;

- терміновим заборонним приписом щодо кривдника серії АА № 225688 від 31 липня 2021 року;

- письмовою заявою ОСОБА_2 від 02 серпня 2021 року;

- письмовими поясненнями ОСОБА_2 від 31 липня 2021 року;

- письмовими поясненнями ОСОБА_2 від 02 серпня 2021 року;

- письмовою заявою ОСОБА_2 від 14 серпня 2021 року;

- постановою Тернопільського міськрайонного суду Тернопільської області від 12 січня 2021 року.

За таких обставин вважаю, що в діях ОСОБА_1 наявний склад адміністративних правопорушень, передбачених ч.2 ст.173-2 Кодексу України про адміністративні правопорушення, - Вчинення домашнього насильства, насильства за ознакою статі, тобто умисне вчинення будь-яких діянь (дій або бездіяльності) психологічного характеру (застосування насильства, що не спричинило тілесних ушкоджень, образи, внаслідок чого могла бути чи була завдана шкода фізичному або психічному здоров'ю потерпілої та невиконання вимог термінового заборонного припису щодо кривдника вчинені особою, яку протягом року було піддано адміністративному стягненню за одне з порушень, передбачених частиною першою цієї статті. Його дії кваліфіковано вірно а тому його слід притягнути до адміністративної відповідальності та накласти на нього адміністративне стягнення. Порушення норм ч.2 ст.173-2 Кодексу України про адміністративні правопорушення тягне за собою накладення штрафу від двадцяти до сорока неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або громадські роботи на строк від сорока до шістдесяти годин, або адміністративний арешт на строк до п'ятнадцяти діб.

При накладенні стягнення, суд враховує характер вчиненого правопорушення, особу порушника, який раніше притягався за вчинення насильства в сімї та продовжив протиправні дії, ступінь його вини та уникнення суду, майновий стан, вік, обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, а тому приходить до переконання, що до нього слід застосувати стягнення у виді штрафу в дохід держави.

Крім цього Станом на 05 листопада 2021 року строк накладення адміністративного стягнення на ОСОБА_1 за ч.2 ст. 173-2 КУпАП, згідно протоколів про адміністративне правопорушення серії ВАБ № 474494 від 02.08.2021 року, серії ВАБ 227386 від 31.07.2021 року передбачений ст. 38 КУпАП сплив.

Згідно п.7 ст. 247 КУпАП провадження в справі про адміністративне правопорушення підлягає закриттю у випадку закінчення на момент розгляду справи строків, передбачених ст.38 цього Кодексу.

За наведених обставин, суддя вважає, що провадження в справі по даному епізоду слід закрити у зв'язку із закінченням на момент її розгляду строків, передбачених ст. 38 КУпАП.

Також, враховуючи вимоги ст. 40-1 КУпАП, вважаю за необхідне стягнути із ОСОБА_1 судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення.

Керуючись статями 7, 9, 36, 173-2, 251, 268, 280, 283, 284 КУпАП, суд,-

постановив:

Справу ЄУН - 607/14307/21, номер провадження 3/607/6456/2021 про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ч.2 ст. 173-2 КУпАП, справу ЄУН - 607/13941/21, номер провадження 3/607/6311/2021 про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ч.2 ст. 173-2 КУпАП, справу ЄУН - 607/14805/21, номер провадження 3/607/6639/2021 про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ч.2 ст. 173-2 КУпАП об'єднати в одне провадження і присвоїти їм єдиний унікальний номер судової справи - 607/14307/21, номер провадження 3/607/6456/2021.

Провадження в адміністративній справі відносно ОСОБА_1 за ч.2 ст. 173-2 Кодексу України про адміністративні правопорушення згідно протоколів про адміністративне правопорушення серії ВАБ № 474494 від 02.08.2021 року, серії ВАБ 227386 від 31.07.2021 року закрити, в зв'язку із закінченням на момент розгляду справи строків, передбачених ст. 38 КУпАП.

ОСОБА_1 визнати винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.2 ст.173-2 Кодексу України про адміністративні правопорушення згідно протоколу про адміністративне правопорушення серії ВАБ № 475787 від 22 серпня 2021 року та накласти на нього адміністративне стягнення у виді штрафу в дохід держави в розмірі 20 (двадцяти) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 340 (триста сорок) гривень.

Стягнути з ОСОБА_1 судовий збір в розмірі 454 гривень 00 копійок в дохід держави.

Постанова судді у справах про адміністративне правопорушення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги чи внесення прокурором подання.

Постанову по справі про адміністративне правопорушення може бути оскаржено прокурором у випадках, передбачених частиною п'ятою статті 7 Кодексу України про адміністративні правопорушення, особою, щодо якої її винесено, а також потерпілим.

Апеляційна скарга може бути подана особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником до Тернопільського апеляційного суду.

СуддяТ. Я. Багрій