ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01051, м. Київ, вул. Болбочана Петра 8, корпус 1
місто Київ
08 листопада 2021 року справа №640/24893/21
Окружний адміністративний суд міста Києва у складі судді Кузьменка В.А., розглянувши за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні) адміністративну справу
за позовомОСОБА_1 (далі по тексту - позивач, ОСОБА_1 )
доГоловного управління Пенсійного фонду України в м. Києві (ГУ ПФУ в м. Києві)
про1) визнання протиправним та скасування рішення відповідача, викладене у листах від 23 грудня 2020 року №2600-0307-8/182749 та від 14 квітня 2021 року №2600-0307-8/62826 про відмову у проведенні перерахунку пенсії за вислугу років у розмірі 90% від вказаної в довідці суми заробітної плати; 2) зобов'язання відповідача здійснити з 13 грудня 2019 року перерахунок та виплату пенсії позивачу, виходячи з розрахунку 90% від суми місячної заробітної плати на підставі довідки прокуратури м. Києва від 10 листопада 2020 року №21/500 без обмеження граничного розміру з урахуванням раніше проведених виплат
Позивач звернувся до Окружного адміністративного суду міста Києва, зазначаючи, що відповідач протиправно відмовив в здійсненні перерахунку та виплаті йому пенсії за вислугу років на підставі довідки прокуратури м. Києва від 10 листопада 2020 року №21-500, виходячи із розрахунку 90% від суми місячної (чинної) заробітної плати без обмеження її граничного розміру.
Ухвалою від 08 вересня 2021 року Окружний адміністративний суд міста Києва відкрив провадження в адміністративній справі №640/24893/21 в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику) сторін та проведення судового засідання.
Відповідач подав до суду відзив на адміністративний позов, в якому зазначив, що позивач повідомлений, що згідно із статтею 86 Закону України «Про прокуратуру» пенсійне забезпечення працівників прокуратури здійснюється в розмірі 60 відсотків від суми їхньої місячної (чинної) заробітної плати, згідно заяви позивача від 19 березня 2021 року розмір його пенсії, розрахований на підставі довідки Київської міської прокуратури від 10 листопада 2020 року №21/500, із обмеженням максимального розміру становитиме з 01 жовтня 2020 року 17 120,00 грн., з 01 грудня 2020 року - 17 690,00 грн., оскільки позивач отримує пенсію в розмірі 15 654,78 грн., перерахунок пенсії є доцільним.
Відповідач також зазначив, що позивачем не дотримано встановленого порядку звернення за перерахунком пенсії, оскільки не подана заява встановленого зразка відповідно до Порядку №22-1; листи ГУ ПФУ в м. Києві від 23 грудня 2020 року №2600-0307-8/182749 та від 14 квітня 2021 року №2600-0307-8/62826 не є рішеннями суб'єкта владних повноважень, оскільки відповідачем надавались відповіді на заяви позивача, які зареєстровані як звернення громадян, а, отже, відповідачем не прийнято рішення про відмову у здійсненні перерахунку пенсії.
Дослідивши наявні у справі докази, Окружний адміністративний суд міста Києва встановив такі фактичні обставини, що мають значення для вирішення справи.
ОСОБА_1 перебуває на пенсійному обліку в ГУ ПФУ в м. Києві та з 27 лютого 2002 року отримує пенсію за вислугу років відповідно до Закону України «Про прокуратуру» від 05 листопада 1991 року.
Позивач звернувся до відповідача із заявою від 30 листопада 2020 року про перерахунок пенсії, до якої долучив довідку Київської міської прокуратури від 10 листопада 2020 року №21/500 про розмір заробітної плати (грошового забезпечення), що враховується для перерахунку пенсії.
У відповідь на заяву позивача відповідач листом від 23 грудня 2020 року №2600-0307-8/182749 відмовив в перерахунку його пенсії за вислугу років, оскільки позивачем не надано заяву встановленого зразка та повідомив, що статтею 86 Закону України «Про прокуратуру» передбачено, що пенсійне забезпечення працівників прокуратури здійснюється в розмірі 60 відсотків від суми їхньої місячної (чинної) заробітної плати, при цьому максимальний розмір пенсії не може перевищувати десяти прожиткових мінімумів, встановлених для осіб, які втратили працездатність.
Позивач повторно звернувся із заявою від 19 березня 2021 року про перерахунок пенсії відповідно до довідки прокуратури м. Києва, до якої долучив копію довідки Київської міської прокуратури від 10 листопада 2020 року №21/500 про розмір заробітної плати (грошового забезпечення), що враховується для перерахунку пенсії та зазначив, що оригінал довідки знаходиться у відповідача.
За результатом розгляду заяви позивача відповідач листом від 14 квітня 2021 року №2600-0307-8/62826 повідомив позивача, що статтею 86 Закону України «Про прокуратуру» передбачено, що пенсійне забезпечення працівників прокуратури здійснюється в розмірі 60 відсотків від суми місячної (чинної) заробітної плати, до якої включаються всі види оплати праці, з якої було сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування; максимальний розмір пенсії не може перевищувати десяти прожиткових мінімумів, встановлених для осіб, які втратили працездатність; Законом України «Про Державний бюджет України на 2020 рік» прожитковий мінімум для осіб, що втратили працездатність встановлено на рівні, зокрема, 1 712,00 грн. - з 01 липня 2020 року, 1 769,00 грн. - з 01 грудня 2020 року; розмір пенсії згідно заяви від 19 березня 2021 року, розрахований на підставі довідки Київської міської прокуратури від 10 листопада 2020 року №21/500, із обмеженням максимального розміру становитиме з 01 жовтня 2020 року 17 120,00 грн., з 01 грудня 2020 року - 17 690,00 грн., оскільки позивач отримує пенсію в розмірі 15 654,78 грн., перерахунок пенсії є доцільним.
Відповідач також зазначив, що позивачем не дотримано встановленого порядку звернення за перерахунком пенсії, оскільки не подана заява встановленого зразка відповідно до Порядку №22-1 та оригінал довідки, а тому позивачу відмовлено в перерахунку пенсії.
Згідно із довідкою Київської міської прокуратури від 10 листопада 2020 року №21/500 про розмір заробітної плати (грошового забезпечення), що враховується для перерахунку пенсії, розмір заробітної плати ОСОБА_1 , з якої було сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, за нормами чинними на 11 вересня 2020 року за відповідною (прирівняною) посадою начальника відділу становить: посадовий оклад - 46 160,00 грн., надбавка за вислугу років 40% - 18 464,00 грн., матеріальна допомога для оздоровлення 1/12 - 5 385,33 грн., матеріальна допомога для вирішення соціально-побутових питань 1/12 - 5 385,33 грн., усього - 75 394,66 грн.
Під час розгляду адміністративної справи №640/4847/19 за позовом ОСОБА_1 до ГУ ПФУ в м. Києві в рішенні від 30 вересня 2020 року Окружний адміністративний суд міста Києва встановив, що позивач отримує пенсію за вислугу років згідно Закону України «Про прокуратуру» у розмірі 90 відсотків посадового (чинного) окладу з урахуванням надбавок.
Окружний адміністративний суд міста Києва, вирішуючи спір по суті позовних вимог, керується такими мотивами.
Відповідно до статті 46 Конституції України громадяни мають право на соціальний захист, що включає право на забезпечення їх у разі повної, часткової або тимчасової втрати працездатності, втрати годувальника, безробіття з незалежних від них обставин, а також у старості та в інших випадках, передбачених законом.
Пенсійне забезпечення прокурорів і слідчих станом на дату призначення позивачу пенсії визначалось статтею 501 Закону України «Про прокуратуру» від 05 листопада 1991 року №1789-ХІІ.
Згідно з частиною першою статті 501 Закону України «Про прокуратуру» від 05 листопада 1991 року №1789-ХІІ, у редакції, чинній на момент призначення пенсії позивачу, прокурори і слідчі зі стажем роботи не менше 20 років, у тому числі зі стажем роботи на посадах прокурорів і слідчих прокуратури не менше 10 років, мають право на пенсійне забезпечення за вислугу років незалежно від віку. Пенсія призначається в розмірі 80 відсотків від суми їхньої місячної (чинної) заробітної плати, до котрої включаються всі види оплати праці, на які нараховуються страхові внески, одержуваної перед місяцем звернення за призначенням пенсії. За кожен повний рік роботи понад 10 років на цих посадах пенсія збільшується на 2 відсотки, але не більше 90 відсотків від суми місячного (чинного) заробітку.
Частиною дванадцятою статті 501 Закону України «Про прокуратуру» від 05 листопада 1991 року №1789-ХІІ передбачено, що обчислення (перерахунок) пенсій провадиться за документами пенсійної справи та документами, додатково поданими пенсіонерами, виходячи з розміру місячного заробітку за відповідною посадою, з якої особа вийшла на пенсію, станом на час звернення за призначенням або перерахунком.
Згідно з частиною сімнадцятою статті 501 Закону України «Про прокуратуру» від 05 листопада 1991 року №1789-ХІІ призначені працівникам прокуратури пенсії перераховуються у зв'язку з підвищенням заробітної плати відповідних категорій прокурорсько-слідчих працівників. Перерахунок призначених пенсій провадиться з першого числа місяця, що йде за місяцем, в якому настали обставини, що тягнуть за собою зміну розміру пенсії. Якщо при цьому пенсіонер набув права на підвищення пенсії, різницю в пенсії за минулий час може бути виплачено йому не більш як за 12 місяців. Перерахунок пенсій провадиться з урахуванням фактично отримуваних працівником виплат і умов оплати праці, що існували на день його звільнення з роботи.
Отже, на момент призначення позивачу пенсії порядок та підстави для перерахунку пенсії прокурорів були визначені у частинах дванадцятій та сімнадцятій статті 501 Закону України «Про прокуратуру» від 05 листопада 1991 року №1789-ХІІ.
В подальшому до статті 501 Закону України «Про прокуратуру» від 05 листопада 1991 року №1789-ХІІ вносилися зміни Законом України «Про заходи щодо законодавчого забезпечення реформування пенсійної системи» від 08 липня 2011 року №3668-VI, внаслідок яких частина сімнадцята статті 501 з 01 жовтня 2011 року стала вісімнадцятою, тобто відбулась зміна порядкового номеру частини статті, що регламентувала порядок та підстави перерахунку пенсії, проте її текст залишився незмінним.
Законом України «Про внесення змін та визначення такими, що втратили чинність, деяких законодавчих актів України» від 28 грудня 2014 року №76-VІІІ до статті 501 Закону України «Про прокуратуру» від 05 листопада 1991 року №1789-ХІІ внесено зміни, зокрема, частину вісімнадцяту статті 501 Закону України «Про прокуратуру» від 05 листопада 1991 року №1789-ХІІ викладено у наступній редакції: «Умови та порядок перерахунку призначених пенсій працівникам прокуратури визначаються Кабінетом Міністрів України».
14 жовтня 2014 року прийнято новий Закон України «Про прокуратуру» №1697-VІІ, який набрав чинності 15 липня 2015 року.
Частина двадцята статті 86 Закону України «Про прокуратуру» №1697-VІІ (в первинній редакції) передбачала, що призначені працівникам прокуратури пенсії перераховуються у зв'язку з підвищенням заробітної плати прокурорським працівникам на рівні умов та складових заробітної плати відповідних категорій працівників, які проходять службу в органах і установах прокуратури на момент виникнення права на перерахунок.
Перерахунок призначених пенсій проводиться з першого числа місяця, наступного за місяцем, в якому настали обставини, що тягнуть за собою зміну розміру пенсії. Якщо при цьому пенсіонер набув право на підвищення пенсії, різницю в пенсії за минулий час може бути виплачено йому не більш як за 12 місяців. Пенсія працюючим пенсіонерам перераховується також у зв'язку з призначенням на вищу посаду, збільшенням вислуги років, присвоєнням почесного звання або наукового ступеня та збільшенням розміру складових його заробітної плати в порядку, передбаченому частинами другою, третьою та четвертою цієї статті, при звільненні з роботи або за кожні два відпрацьовані роки.
Отже, первісна редакція частини двадцятої статті 86 Закону України «Про прокуратуру» №1697-VІІ та частина сімнадцята (з 01 жовтня 2011 року - вісімнадцята) статті 501 Закону України «Про прокуратуру» від 05 листопада 1991 року №1789-ХІІ містили аналогічні за змістом положення щодо підстав та порядку перерахунку пенсій за вислугу років, призначених працівникам прокуратури.
Згідно з пунктом 3 розділу ХІІ Прикінцевих положень Закону України «Про прокуратуру» від 14 жовтня 2014 року №1697-VІІ попередній Закон України «Про прокуратуру» із змінами частково втратив чинність, окрім, зокрема, частин третьої, четвертої, шостої та одинадцятої статті 501 Закону.
Законом України від 28 грудня 2014 року №76-VIII «Про внесення змін та визнання такими, що втратили чинність, деяких законодавчих актів України», який набрав чинності 01 січня 2015 року, зокрема, внесено зміни:
- частину вісімнадцяту №1789-ХІІ викладено в такій редакції: «Умови та порядок перерахунку призначених пенсій працівникам прокуратури визначаються Кабінетом Міністрів України»;
-частину двадцяту статті 86 Закону України від 14 жовтня 2014 року «Про прокуратуру» №1697-VІІ викладено в такій редакції: «Умови та порядок перерахунку призначених пенсій працівникам прокуратури визначаються Кабінетом Міністрів України».
Таким чином, починаючи з 01 січня 2015 року, жоден закон не визначав умов (підстав) та порядку перерахунку пенсій за вислугу років, призначених на підставі Закону України «Про прокуратуру»; законодавець делегував повноваження щодо встановлення умов та порядку перерахунку призначених пенсій працівникам прокуратури Кабінету Міністрів України.
Конституційний Суд України 13 грудня 2019 року за результатами розгляду справи №3-209/2018 (2413/18, 2807/19) ухвалив рішення №7-р(II)/2019, відповідно до якого визнав таким, що не відповідає Конституції України (є неконституційним), положення частини двадцятої статті 86 Закону України «Про прокуратуру» від 14 жовтня 2014 року №1697-VII зі змінами, яким передбачено, що умови та порядок перерахунку призначених пенсій працівникам прокуратури визначаються Кабінетом Міністрів України; положення частини двадцятої статті 86 Закону України «Про прокуратуру» від 14 жовтня 2014 року №1697-VII зі змінами, визнане неконституційним, втрачає чинність з дня ухвалення Конституційним Судом України цього рішення.
Пунктом 3 Конституційний Суд України встановив такий порядок виконання рішення №7-р(II)/2019:
- частина двадцята статті 86 Закону України «Про прокуратуру» від 14 жовтня 2014 року № 1697-VII зі змінами не підлягає застосуванню з дня ухвалення Конституційним Судом України цього рішення;
- частина двадцята статті 86 Закону України «Про прокуратуру» від 14 жовтня 2014 року № 1697-VII підлягає застосуванню в первинній редакції:
« 20. Призначені працівникам прокуратури пенсії перераховуються у зв'язку з підвищенням заробітної плати прокурорським працівникам на рівні умов та складових заробітної плати відповідних категорій працівників, які проходять службу в органах і установах прокуратури на момент виникнення права на перерахунок. Перерахунок призначених пенсій проводиться з першого числа місяця, наступного за місяцем, в якому настали обставини, що тягнуть за собою зміну розміру пенсії. Якщо при цьому пенсіонер набув право на підвищення пенсії, різницю в пенсії за минулий час може бути виплачено йому не більш як за 12 місяців. Пенсія працюючим пенсіонерам перераховується також у зв'язку з призначенням на вищу посаду, збільшенням вислуги років, присвоєнням почесного звання або наукового ступеня та збільшенням розміру складових його заробітної плати в порядку, передбаченому частинами другою, третьою та четвертою цієї статті, при звільненні з роботи або за кожні два відпрацьовані роки».
Таким чином, з 13 грудня 2019 року Закон України «Про прокуратуру» №1697-VII не містить вимоги про необхідність визначення умов та порядку перерахунку призначених пенсій працівникам прокуратури Кабінетом Міністрів України.
Натомість, підставою для проведення перерахунку пенсій працівників прокуратури є підвищення заробітної плати прокурорським працівникам на рівні умов та складових заробітної плати відповідних категорій працівників, які проходять службу в органах і установах прокуратури на момент виникнення права на перерахунок.
Після прийняття рішення Конституційного Суду України від 13 грудня 2019 року №7-р (ІІ)2019 у справі №3-209/2018 (2413/18, 2807/19) у позивача виникло право на перерахунок пенсії у зв'язку з підвищенням заробітної плати прокурорським працівникам на рівні умов та складових заробітної плати відповідних категорій працівників, які проходять службу в органах і установах прокуратури на момент виникнення права на перерахунок.
Абзац перший частини третьої стаття 81 Закону України «Про прокуратуру» розмір заробітної плати прокурора окружної прокуратури визначає в розмірі 15 прожиткових мінімумів для працездатних осіб, розмір якого встановлено на 1 січня календарного року.
Проте, Законом України «Про внесення змін до Бюджетного кодексу України щодо реформи міжбюджетних відносин» від 28 грудня 2014 року №79-VIII «Прикінцеві та перехідні положення» Бюджетного кодексу доповнено пунктом 26, у відповідності до якого, зокрема, норми статті 81, частин шістнадцятої, сімнадцятої, вісімнадцятої статті 86, пунктів 13, 14 розділу XIII «Перехідні положення» Закону України від 14 жовтня 2014 року «Про прокуратуру» застосовуються порядку та розмірах, встановлених Кабінетом Міністрів України, виходячи наявних фінансових ресурсів державного і місцевого бюджетів та бюджетів фондів загальнообов'язкового державного соціального страхування.
Рішенням Конституційного Суду від 26 березня 2020 року №6-р/2020 у справі №1-223/2018(2840/18) визнано таким, що не відповідає Конституції України (є неконституційним), окреме положення пункту 26 розділу VI «Прикінцеві та перехідні положення» Бюджетного кодексу України у частині, яка передбачає, що норми і положення статті 81 Закону України «Про прокуратуру» від 14 жовтня 2014 року №1697-VІІ зі змінами застосовуються у порядку та розмірах, встановлених Кабінетом Міністрів України, виходячи з наявних фінансових ресурсів державного і місцевого бюджетів та бюджетів фондів загальнообов'язкового державного соціального страхування. Положення пункту 26 розділу VI «Прикінцеві та перехідні положення» Бюджетного кодексу України у частині, яка передбачає, що норми і положення статті 81 Закону України «Про прокуратуру» від 14 жовтня 2014 року №1697-VІІ зі змінами застосовуються у порядку та розмірах, встановлених Кабінетом Міністрів України, виходячи з наявних фінансових ресурсів державного і місцевого бюджетів та бюджетів фондів загальнообов'язкового державного соціального страхування, визнане неконституційним, втрачає чинність з дня ухвалення Конституційним Судом України цього Рішення.
Таким чином, 26 березня 2020 року відновлено дію статті 81 Закону України «Про прокуратуру» в частині визначення розміру та складових заробітної плати прокурорів.
У зв'язку зі збільшенням розміру посадового окладу позивача Київською міською прокуратурою 10 листопада 2020 року позивачу видана довідка за №21/500 для перерахунку пенсії.
В матеріалах справи міститься копія зазначеної довідки, в якій відповідно до статті 81 Закону України «Про прокуратуру», рішення Конституційного Суду від 26 березня 2020 року №6-р/2020 зазначений розмір заробітної плати позивача, з якої було сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове соціальне страхування за нормами чинними на 11 вересня 2020 року.
З огляду на викладене, суд дійшов висновку, що позивач має право на перерахунок пенсії відповідно до статті 86 Закону України «Про прокуратуру» на підставі довідки Київської міської прокуратури від 10 листопада 2020 року №21/500.
Відповідно до частини двадцятої статті 86 Закону України «Про прокуратуру» перерахунок призначених пенсій проводиться з першого числа місяця, наступного за місяцем, в якому настали обставини, що тягнуть за собою зміну розміру пенсії.
Оскільки в довідці Київської міської прокуратури від 10 листопада 2020 року №21/500 розмір заробітної плати позивача визначений за нормами чинними на 11 вересня 2020 року, право позивача на перерахунок пенсії на підставі зазначеної довідки виникло з 01 жовтня 2020 року.
Відмова відповідача в здійсненні перерахунку пенсії позивачу на підставі довідки Київської міської прокуратури від 10 листопада 2020 року №21/500 обґрунтована тим, що заява про перерахунок пенсії не відповідає формі, встановленій Порядком подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», затвердженим постановою правління Пенсійного фонду України від 25 листопада 2005 року №22-1 та наданням позивачем копії довідки, а не оригіналу.
Судом вважає зазначене твердження відповідача, не обґрунтованим, оскільки відповідачем не зазначено, в чому саме подані заяви позивача не відповідають встановленій формі, та якої інформації для здійснення перерахунку пенсії позивача на підставі наданої ним довідки не достатньо.
Крім того, з матеріалів справи вбачається, що оригінал довідки Київської міської прокуратури від 10 листопада 2020 року №21/500 наданий відповідачу позивачем разом із заявою про перерахунок пенсії від 30 листопада 2020 року, що не заперечується відповідачем.
Суд також не приймає до уваги твердження відповідача, що листи ГУ ПФУ в м. Києві від 23 грудня 2020 року №2600-0307-8/182749 та від 14 квітня 2021 року №2600-0307-8/62826 не є рішеннями суб'єкта владних повноважень, оскільки відповідачем надавались відповіді на заяви позивача, які зареєстровані як звернення громадян, а, отже, відповідачем не прийнято рішення про відмову у здійсненні перерахунку пенсії.
Проте, як встановив суд, в зазначених листах міститься відмова в перерахунку пенсії позивача відповідно до Закону України «Про прокуратуру» на підставі наданої Київською міською прокуратурою довідки, тобто рішення про відмову в здійсненні перерахунку пенсії позивачу відповідачем прийнято.
Враховуючи викладене, суд дійшов висновку про визнання протиправним та скасування рішення відповідача, викладеного у листах від 23 грудня 2020 року №2600-0307-8/182749 та від 14 квітня 2021 року №2600-0307-8/62826 про відмову у проведенні позивачу перерахунку пенсії за вислугу років на підставі довідки Київської міської прокуратури від 10 листопада 2020 року №21/500 та зобов'язання відповідача здійснити з 01 жовтня 2020 року перерахунок та виплату пенсії позивачу на підставі довідки Київської міської прокуратури від 10 листопада 2020 року №21/500 з урахуванням раніше проведених виплат.
В частині позовних вимог щодо зобов'язання відповідача здійснити перерахунок та виплату пенсії позивачу, виходячи з розрахунку 90% від суми місячної заробітної плати на підставі довідки прокуратури м. Києва від 10 листопада 2020 року №21/500 без обмеження граничного розміру суд зазначає, що ці вимоги є похідними і повинні вирішуватись після вирішення питання про наявність відповідного права на перерахунок.
Суд звертає увагу на те, що відповідач у відповідь на заяву позивача відмовив йому в перерахунку пенсії з мотивів не відповідності заяви про перерахунок пенсії позивача вимогам законодавства та не наданням позивачем оригіналу довідки.
У свою чергу, спору щодо відсоткового розміру заробітної плати для перерахунку пенсії і щодо обмеження пенсії максимальним розміром на час звернення позивача до суду не існувало, а тому такі вимоги є передчасними, оскільки судовому захисту підлягають порушені права чи інтереси особи, а не ті, що ймовірно будуть порушені у майбутньому.
Отже, на думку Окружного адміністративного суду міста Києва, відповідачем не доведено правомірність своєї поведінки з урахуванням вимог, встановлених частиною другою статті 19 Конституції України та частиною другою статті 2 Кодексу адміністративного судочинства України, а тому, виходячи з меж заявлених позовних вимог, системного аналізу положень законодавства України та доказів, наявних у матеріалах справи, адміністративний позов ОСОБА_1 підлягає частковому задоволенню.
Згідно з частиною першою статті 382 Кодексу адміністративного судочинства України суд, який ухвалив судове рішення в адміністративній справі, може зобов'язати суб'єкта владних повноважень, не на користь якого ухвалене судове рішення, подати у встановлений судом строк звіт про виконання судового рішення.
У зв'язку з тим, що дане рішення вимагає від ГУ ПФУ в м. Києві вчинення певних дій, суд вважає за можливе встановити для суб'єкта владних повноважень - відповідача строк для подання звіту про виконання даного рішення в один місяць з дня набрання ним законної сили.
Згідно з частиною третьою статті 139 Кодексу адміністративного судочинства України при частковому задоволенні позову судові витрати покладаються на обидві сторони пропорційно до розміру задоволених позовних вимог.
Таким чином, на користь позивача належить стягнути судовий збір у розмірі 605,00 грн. за рахунок бюджетних асигнувань відповідача пропорційно до розміру задоволених позовних вимог.
Враховуючи викладене, керуючись статтями 72-77, 139, 241-246, 262, 263 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,
1. Адміністративний позов ОСОБА_1 задовольнити частково.
2. Визнати протиправним та скасувати рішення Головного управління Пенсійного фонду України в м. Києві, викладене у листах від 23 грудня 2020 року №2600-0307-8/182749 та від 14 квітня 2021 року №2600-0307-8/62826, про відмову у проведенні ОСОБА_1 перерахунку пенсії за вислугу років на підставі довідки Київської міської прокуратури від 10 листопада 2020 року №21/500.
3. Зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в м. Києві здійснити з 01 жовтня 2020 року перерахунок та виплату пенсії ОСОБА_1 на підставі довідки Київської міської прокуратури від 10 листопада 2020 року №21/500 з урахуванням раніше проведених виплат.
4. Встановити Головному управлінню Пенсійного фонду України в м. Києві строк в один місяць з дня набрання рішенням суду законної для подання звіту про виконання рішення.
5. Попередити Головне управління Пенсійного фонду України в м. Києві про можливість застосування заходів, передбачених частиною другою статті 382 Кодексу адміністративного судочинства України.
6. Відмовити в іншій частині адміністративного позову.
7. Стягнути на користь ОСОБА_1 понесені ним витрати по сплаті судового збору в розмірі 605,00 грн. (шістсот п'ять гривень) за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління Пенсійного фонду України в м. Києві.
Згідно з частиною першою статті 255 Кодексу адміністративного судочинства України рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
Відповідно до частини другої статті 255 Кодексу адміністративного судочинства України у разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Частина перша статті 295 Кодексу адміністративного судочинства України встановлює, що апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів, а на ухвалу суду - протягом п'ятнадцяти днів з дня його (її) проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення (ухвали) суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Відповідно до підпункту 15.5 пункту 15 розділу VII "Перехідні положення" Кодексу адміністративного судочинства України до дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи апеляційні та касаційні скарги подаються учасниками справи до або через відповідні суди за правилами, що діяли до набрання чинності цією редакцією Кодексу.
ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 ; реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_1 );
Головне управління Пенсійного фонду України в м. Києві (04053, м. Київ, вул. Бульварно-Кудрявська, 16; ідентифікаційний код 42098368).
Суддя В.А. Кузьменко