ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01051, м. Київ, вул. Болбочана Петра 8, корпус 1
08 листопада 2021 року справа №640/26035/21
Окружний адміністративний суд міста Києва у складі судді Кузьменка В.А., розглянувши в спрощеному позовному провадженні без повідомлення (виклику) сторін та проведення судового засідання клопотання представника Київського міського центру по нарахуванню та здійсненню соціальних виплат про залишення позовної заяви без розгляду в адміністративній справі
за позовом ОСОБА_1
до Київського міського центру по нарахуванню та здійсненню соціальних виплат
про визнання протиправними відмов, стягнення грошової допомоги
ОСОБА_1 (далі по тексту - позивач, ОСОБА_1 ) звернувся до Окружного адміністративного суду міста Києва з позовом до Київського міського центру по нарахуванню та здійсненню соціальних виплат (далі по тексту - відповідач), в якому просить: 1) визнати протиправною відмову Київського міського центру по нарахуванню та здійсненню соціальних виплат щодо нарахування та виплатити ОСОБА_1 щорічної одноразової грошової допомоги до 05 травня за 2017 рік, як учаснику бойових дій, у відповідності до статті 12 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» в розмірі п'яти мінімальних пенсій за віком - 6 235,00 грн.; 2) визнати протиправною відмову Київського міського центру по нарахуванню та здійсненню соціальних виплат щодо нарахування та виплатити ОСОБА_1 щорічної одноразової грошової допомоги до 05 травня за 2018 рік, як учаснику бойових дій, у відповідності до статті 12 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» в розмірі п'яти мінімальних пенсій за віком - 7 260,00 грн.; 3) визнати протиправною відмову Київського міського центру по нарахуванню та здійсненню соціальних виплат щодо нарахування та виплатити ОСОБА_1 щорічної одноразової грошової допомоги до 05 травня за 2019 рік, як учаснику бойових дій, у відповідності до статті 12 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту)» в розмірі п'яти мінімальних пенсій за віком - 7 845,00 грн.; 4) визнати протиправною відмову Київського міського центру по нарахуванню та здійсненню соціальних виплат щодо нарахування та виплатити ОСОБА_1 щорічної одноразової грошової допомоги до 05 травня за 2020 рік, як учаснику бойових дій, у відповідності до статті 12 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» в розмірі п'яти мінімальних пенсій за віком - 8 190,00 грн.; 5) визнати протиправною відмову Київського міського центру по нарахуванню та здійсненню соціальних виплат щодо нарахування та виплатити ОСОБА_1 щорічної одноразової грошової допомоги до 05 травня за 2021 рік, як учаснику бойових дій, у відповідності до статті 12 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» в розмірі п'яти мінімальних пенсій за віком - 8 845,00 грн.; 6) стягнути з Київського міського центру по нарахуванню та здійсненню соціальних виплат на користь ОСОБА_1 недоотриману грошову допомогу до 05 травня як учаснику бойових дій за 2017 рік у сумі 5 035,00 грн.; 7) стягнути з Київського міського центру по нарахуванню та здійсненню соціальних виплат на користь ОСОБА_1 недоотриману грошову допомогу до 05 травня як учаснику бойових дій за 2018 рік у сумі 5 995,00 грн.; 8) стягнути з Київського міського центру по нарахуванню та здійсненню соціальних виплат на користь ОСОБА_1 недоотриману грошову допомогу до 05 травня як учаснику бойових дій за 2019 рік у сумі 6 190,00 грн.; 9) стягнути з Київського міського центру по нарахуванню та здійсненню соціальних виплат на користь ОСОБА_1 недоотриману грошову допомогу до 05 травня як учаснику бойових дій за 2020 рік у сумі 6 800,00 грн.; 10) стягнути з Київського міського центру по нарахуванню та здійсненню соціальних виплат на користь ОСОБА_1 недоотриману грошову допомогу до 05 травня як учаснику бойових дій за 2021 рік у сумі 7 354,00 грн.
Ухвалою від 20 вересня 2021 року Окружний адміністративний суд міста Києва прийняв позовну заяву до розгляду та відкрив провадження в адміністративній справі №640/26035/21 в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику) учасників справи та проведення судового засідання.
Представник відповідача подав до суду клопотання, в якому просить відмовити у задоволенні адміністративного позову за строком звернення.
В своєму клопотанні відповідач посилається на статтю 123 Кодексу адміністративного судочинства України, яка регулює дії суд у разі пропущення строків звернення до адміністративного суду та наслідки пропущення такого строку.
Зокрема, частина четверта статті 123 Кодексу адміністративного судочинства України встановлює, що якщо після відкриття провадження у справі суд дійде висновку, що викладений в ухвалі про відкриття провадження у справі висновок суду про визнання поважними причин пропуску строку звернення до адміністративного суду був передчасним, і суд не знайде інших підстав для визнання причин пропуску строку звернення до адміністративного суду поважними, суд залишає позовну заяву без розгляду.
Таким чином, дане клопотання є фактично клопотанням про залишення позовної заяви без розгляду у зв'язку із пропуском позивачем строку звернення до адміністративного суду.
Розглянувши заявлене клопотання та виходячи із норм чинного законодавства, Окружний адміністративний суд міста Києва звертає увагу на таке.
Частина друга статті 240 Кодексу адміністративного судочинства України встановлює, що заява про залишення позову без розгляду може бути подана лише до початку розгляду справи по суті.
Відповідно до частини третьої статті 262 Кодексу адміністративного судочинства України підготовче засідання при розгляді справи за правилами спрощеного позовного провадження не проводиться. Якщо для розгляду справи у порядку спрощеного позовного провадження відповідно до цього Кодексу судове засідання не проводиться, процесуальні дії, строк вчинення яких відповідно до цього Кодексу обмежений першим судовим засіданням у справі, можуть вчинятися протягом тридцяти днів, а у випадках, визначених статтею 263 цього Кодексу, - протягом п'ятнадцяти днів з дня відкриття провадження у справі.
Провадження в адміністративній справі відкрито 20 вересня 2021 року за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику) сторін та проведення судового засідання на підставі пункту 2 частини першої статті 263 Кодексу адміністративного судочинства України.
Суд встановив, що клопотання про залишення позовної заяви без розгляду представник відповідача подав 27 жовтня 2021 року, а отже після закінчення п'ятнадцятиденного строку з дня відкриття провадження.
Враховуючим викладене, суд вважає за необхідне відмовити представнику відповідача у прийнятті заяви про залишення позовної заяви без розгляду.
На підставі вищенаведеного, частини другої статті 240, статей 248, 262 та 263 Кодексу адміністративного судочинства України, Окружний адміністративний суд міста Києва, -
Відмовити представнику Київського міського центру по нарахуванню та здійсненню соціальних виплат у прийнятті до розгляду клопотання про залишення позовної заяви без розгляду.
Відповідно до частини другої статті 256 Кодексу адміністративного судочинства України ухвала, постановлена судом поза межами судового засідання або в судовому засіданні у разі неявки всіх учасників справи, під час розгляду справи в письмовому провадженні, набирає законної сили з моменту її підписання суддею та не підлягає оскарженню.
Суддя В.А. Кузьменко