Справа №949/1424/21
09 листопада 2021 року м. Дубровиця
Суддя Дубровицького районного суду Рівненської області Отупор К.М., за участю прокурора Мички В.С., розглянувши матеріали справи, які надійшли від Управління стратегічних розслідувань в Рівненській області Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , працюючої асистентом вчителя Мочулищенського ЗЗСО І-ІІІ ступенів, проживаючої в АДРЕСА_1 , паспорт серії НОМЕР_1 , виданий 24 липня 2002 року Дубровицьким РВ УМВС України в Рівненській області,
за частиною 1 статті 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
Права та обов'язки, передбачені статтею 268 Кодексу України про адміністративні правопорушення, ОСОБА_1 роз'яснені.
22 жовтня 2021 року оперуповноваженим 1-го сектору протидії корупції УСР в Рівненській області ДСР НП України майором поліції Коцюбинською В.В. відносно ОСОБА_1 складено протокол №447 про вчинення адміністративного правопорушення, пов'язаного з корупцією, передбаченого частиною 1 статті 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
Згідно вказаного протоколу, ОСОБА_1 , будучи спеціалістом-землевпорядником Мочулищенської сільської ради, яка припиняє діяльність, пов'язану з виконанням функцій місцевого самоврядування, на посаді спеціаліста-землевпорядника Мочулищенської сільської ради, будучи відповідно до підпункту "в" пункту 1 частини 1 статті 3 Закону України "Про запобігання корупції" суб'єктом, на якого поширюється дія цього закону, порушила встановлені вимоги абзацу 1 частини 2 статті 45 Закону України "Про запобігання корупції", а саме: несвоєчасно, без поважних причин подала декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за період, не охоплений раніше поданими деклараціями, чим вчинила правопорушення, пов'язане з корупцією, передбачене частиною 1 статті 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
Згідно відомостей Реєстру НАЗК на веб-сайті "nazk.gov.ua" встановлено, що ОСОБА_1 подала декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, типу "перед звільненням", за період, не охоплений раніше поданими деклараціями, а саме за період з 01 січня 2021 року 17 лютого 2021 року, о 12:41 год. 09 квітня 2021 року.
ОСОБА_1 в судовому засіданні свою вину у вчиненні адміністративного правопорушення визнала повністю, щиро розкаялася та пояснила, що умислу на неподання декаларації або ж приховання доходів у неї не було. Також ОСОБА_1 додала, що після звільнення, а саме 17 лютого 2021 року, нею було подану декларацію про доходи, і вона вважала, що більше їй жодних декларацій подавати не потрібно. Про те, що їй потрібно було подати ще одну декларацію за період із 01.01.2021 року по 17.02.2021 року, вона не знала.
Прокурор Мичка В.С. у судовому засіданні підтримав протокол про адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією у повному обсязі. Просив притягнути ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за частиною 1 статті 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
Суд, заслухавши пояснення ОСОБА_1 , прокурора Мички В.С., повно, всебічно та об'єктивно дослідивши наявні у матеріалах справи докази, дійшов висновку, що в діях ОСОБА_1 наявний склад адміністративного правопорушення, передбаченого частиною 1 статті 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
Відповідно до частини 1 статті 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення, адміністративна відповідальність настає за несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
Розпорядженням по Мочулищенській сільській раді від 10 квітня 2018 року №1 "Про призначення ОСОБА_1 ", ОСОБА_1 призначено з 11 квітня 2018 року на посаду спеціаліста-землевпорядника Мочулищенської сільської ради.
Відповідно до пункту 6-1 розділу V "Прикінцеві та перехідні положення" Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні", у день набуття повноважень сільською, селищною, міською радою, обраною територіальною громадою, територія якої затверджена Кабінетом Міністрів України (далі - сформована територіальна громада), припиняються повноваження сільських, селищних, міських рад, сільських, селищних, міських голів, обраних територіальними громадами, територія яких включена до території сформованої територіальної громади (далі - розформовані територіальні громади).
Згідно розпорядження Кабінету Міністрів України від 12 червня 2020 року №722-р "Про визначення адміністративних центрів та затвердження територій територіальних громад Рівненської області", Мочулищенська сільська рада увійшла до складу Дубровицької ОТГ з адміністративним центром в м. Дубровиця.
Розпорядженням по Дубровицькій міській раді №42-к від 16 лютого 2021 року "Про звільнення ОСОБА_2 , ОСОБА_1 , ОСОБА_3 ", ОСОБА_1 , спеціаліста-землевпорядника Мочулищенської сільської ради, звільнено за пунктом 1 статті 40 Кодексу законів про працю України з 17 лютого 2021 року у зв'язку з реорганізацією Мочулищенської сільської ради.
Відповідно до абзацу 1 частини 2 статті 45 Закону України "Про запобігання корупції", особи, зазначені у пункті 1, підпунктах "а" і "в" пункту 2 частини 1 статті 3 цього Закону, які припиняють діяльність, пов'язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, подають декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за період, не охоплений раніше поданими деклараціями.
Згідно підпункту 2 пункту 5 розділу ІІ рішення НАЗК "Про функціонування Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування" від 10 червня 2016 року №3, суб'єкти декларування подають декларацію перед звільненням, відповідно до абзацу 1 частини 2 статті 45 Закону, не пізніше двадцяти робочих днів з дня припинення діяльності, пов'язаної з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування. Така декларація охоплює період, який не був охоплений деклараціями, раніше поданими суб'єктом декларування, та містить інформацію станом на останній день такого періоду. Останнім днем такого періоду є день припинення діяльності, пов'язаної з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування.
Таким чином, у ОСОБА_1 виник обов'язок подати в НАЗК декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за період, не охоплений раніше поданими деклараціями, а саме за період з 01 січня 2021 року 17 лютого 2021 року, в термін до 00:00 год. 19 березня 2021 року.
Згідно відомостей Реєстру НАЗК на веб-сайті "nazk.gov.ua" встановлено, що ОСОБА_1 подала декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, типу "перед звільненням", за період, не охоплений раніше поданими деклараціями, а саме за період з 01 січня 2021 року 17 лютого 2021 року, о 12:41 год. 09 квітня 2021 року.
Таким чином, ОСОБА_1 будучи суб'єктом відповідальності за адміністративні правопорушення, пов'язані з корупцією, в порушення вимог абзацу 1 частини 2 статті 45 Закону України "Про запобігання корупції", несвоєчасно, без поважних причин подала декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за період, не охоплений раніше поданими деклараціями, чим вчинила правопорушення, пов'язане з корупцією, передбачене частиною 1 статті 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
Місцем вчинення правопорушення є місце виконання службових повноважень місцевого самоврядування ОСОБА_1 (як суб'єкта декларування) - Мочулищенська сільська рада: с. Мочулище, вул. Центральна, 26, Сарненський район Рівненська область.
Датою та часом вчинення адміністративного правопорушення, пов'язаного з корупцією, є 12:41 год. 09 квітня 2021 року (дата несвоєчасного подання декларації).
Одним із принципів реалізації гуманістичних проявів у правовому регулюванні суспільних відносин в Україні є можливість звільнення правопорушника від юридичної відповідальності на підставі визнання уповноваженими посадовими особами вчиненого ним протиправного діяння малозначним для суспільства.
Відповідно до статті 22 Кодексу України про адміністративні правопорушення, при малозначності вчиненого адміністративного правопорушення орган (посадова особа), уповноважений вирішувати справу, може звільнити порушника від адміністративної відповідальності і обмежитись усним зауваженням.
Як вбачається із матеріалів справи ОСОБА_1 не мала наміру уникнути фінансового моніторингу доходів, про що свідчить та обставина, що належну декларацію вона подала 09 квітня 2021 року.
Наведені обставини, на думку суду, суттєво знижують суспільну шкоду вчиненого ОСОБА_1 правопорушення.
Діяння, в даному випадку, не становить великої суспільної небезпеки, а також цим правопорушенням не було завдано збитків державним чи суспільним інтересам.
Крім того, суд бере до уваги пояснення ОСОБА_1 стосовно того, що нею після звільнення, а саме 17 лютого 2021 року, було подану декларацію про доходи, і вона вважала, що більше їй жодних декларацій подавати не потрібно. Однак про те, що потрібно було подати ще одну декларацію, вона не знала.
Враховуючи наведене, суд приходить до висновку, що провадження у даній справі слід закрити, а ОСОБА_1 звільнити від адміністративної відповідальності на підставі статті 22 Кодексу України про адміністративні правопорушення з оголошенням їй усного зауваження.
Керуючись статтями 22, 284, 287, 294 Кодексу України про адміністративні правопорушення,
ОСОБА_1 за частиною 1 статті 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення звільнити від адміністративної відповідальності та оголосити їй усне зауваження, а справу провадженням закрити.
Постанову по справі про адміністративне правопорушення може бути оскаржено особою, щодо якої її винесено, її захисником до Рівненського апеляційного суду через Дубровицький районний суд протягом десяти днів з дня винесення постанови.
Суддя: підпис.
Виготовлено з автоматизованої системи документообігу суду.
Суддя Дубровицького
районного суду К.М. Отупор