Справа № 527/2180/21
провадження 2-о/527/58/21
08 листопада 2021 року м. Глобине
Глобинський районний суд Полтавської області в складі:
головуючого судді - Левицької Т.В.,
за участю секретаря судового засідання - Папенко Л.І.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Глобине цивільну справу за заявою ОСОБА_1 , яка подана представником - ОСОБА_2 , заінтересовані особи: Глобинська міська рада Полтавської області, ОСОБА_3 про встановлення факту належності правовстановлюючого документу,
Представник заявника звернувся до суду в інтересах ОСОБА_1 із заявою про встановлення факту належності правовстановлюючого документу.
В своїй заяві представник зазначив, що ОСОБА_1 на підставі свідоцтва про право власності на житло від 16.05.2001, на праві спільної сумісної власності належить частина квартири АДРЕСА_1 . У вказаному свідоцтві прізвище заявниці вказано « ОСОБА_4 », замість правильного « ОСОБА_1 ».
Через допущену помилку у написанні її прізвища, остання позбавлена можливості вільно розпоряджатися своїм майном, оскільки її прізвище у правовстановлюючому документі не збігається із прізвищем зазначеним у паспорті громадянина України.
Посилаючись на викладене, представник заявника просив суд, встановити факт, що Свідоцтво про право власності на житло від 16.05.2001 року видане Кринківською сільською радою Глобинського району Полтавської області на квартиру АДРЕСА_1 , видане в тому числі на ім'я ОСОБА_6 , належить ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 .
У судове засідання заявник, представник заявника не з'явилися, представник надав до суду заяву, в якій просив справу розглядати за його відсутності та за відсутності заявника, вказав, що заявлені вимоги підтримує.
Представник заінтересованої особи - Глобинської міської ради Кременчуцького району Полтавської області в судове засідання не з'явився, подав до суду заяву, в якій просив справу розглядати за його відсутності.
Як зазначено в ч. 3 ст. 211 ЦПК України учасник справи має право заявити клопотання про розгляд справи за його відсутності.
Заінтересована особа - ОСОБА_3 в судове засідання не з'явився, не повідомивши суд про причину неявки, належним чином повідомлений про дату, час та місце проведення судового розгляду.
Відповідно до п.1 ч. 3 ст. 223 ЦПК України, якщо учасник справи або його представник були належним чином повідомлені про судове засідання, суд розглядає справу за відсутності такого учасника справи у разі неявки в судове засідання учасника справи (його представника), без поважних причин або без повідомлення причин неявки.
У відповідності до ч. 2 ст. 247 ЦПК України фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснювалось.
Дослідивши матеріали справи, всебічно, повно, об'єктивно оцінивши надані докази та давши їм належну оцінку, суд встановив наступне.
Судом встановлено, що 16.05.2001 Кринківською сільською радою Глобинського району Полтавської області видано Свідоцтво на право власності на житло, згідно якого квартира АДРЕСА_1 належить на праві спільної сумісної власності ОСОБА_7 , ОСОБА_6 , ОСОБА_3 (а.с.11).
Відповідно до паспорту громадянина України, серії НОМЕР_1 , виданого 03.05.2001 року Глобинським РВ УМВС України в Полтавській області, прізвище заявника зазначено ОСОБА_1 (а.с.3-4).
Відповідно до Довідки № 02-36.13/968 від 01.10.2021 року, виданої Виконавчим комітетом Глобинської міської ради Полтавської області, згідно записів у погосподарській книзі № 17, особовий рахунок № НОМЕР_2 (за період 2001-2005 років), ОСОБА_7 проживав та був зареєстрований за адресою: АДРЕСА_2 та мав склад сім'ї: ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 - співмешканка, ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_2 - син (а.с.10).
Згідно Свідоцтва про шлюб, ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , 10 вересня 2013 року зареєструвала шлюб з ОСОБА_7 , ІНФОРМАЦІЯ_4 . Прізвище дружини після державної реєстрації шлюбу « ОСОБА_1 » (а.с.8).
ІНФОРМАЦІЯ_5 ОСОБА_7 помер (а.с. 9).
Таким чином, з матеріалів справи вбачається, що на момент видачі 16.05.2001 року Свідоцтва на право власності на житло Кринківською сільською радою Глобинського району Полтавської області ОСОБА_1 мала прізвище саме « ОСОБА_1 », а не « ОСОБА_4 », як зазначено у свідоцтві, отже підтверджено розбіжність у написанні прізвища заявника у Свідоцтві на право власності на житло та її паспорті.
Надаючи правову оцінку викладеним обставинам, суд зазначає наступне.
Згідно п. 5 ч. 2 ст. 293 ЦПК України, суд розглядає в порядку окремого провадження справи про встановлення фактів, що мають юридичне значення.
Відповідно до п. 6 ч. 1 ст. 315 ЦПК України суд розглядає справи про встановлення факту належності правовстановлюючих документів особі, прізвище, ім'я, по батькові, місце і час народження якої, що зазначені в документі, не збігаються з прізвищем, ім'ям, по батькові, місцем і часом народження цієї особи, зазначеним у свідоцтві про народження або в паспорті.
Згідно пункту 1 постанови Пленуму Верховного Суду України від 31 березня 1995 року № 5 «Про судову практику в справах про встановлення фактів, що мають юридичне значення», в порядку окремого провадження розглядаються справи про встановлення фактів, якщо згідно із законом такі факти породжують юридичні наслідки, тобто від них залежить виникнення, зміна або припинення особистих чи майнових прав громадян; чинним законодавством не передбачено іншого порядку їх встановлення; заявник не має іншої можливості одержати документ.
Таким чином, судом встановлено, що в Свідоцтві на право власності житло, помилково зазначено прізвище заявника « ОСОБА_4 » замість вірного « ОСОБА_1 », законодавством не передбачено порядку усунення вказаної помилки, тому суд дійшов до висновку, що заява підлягає задоволенню.
Керуючись ст.ст. 13, 76, 81, 258, 259, 263-265, 273, 293, 294, 315, 354, 355 ЦПК України, суд, -
Заяву ОСОБА_1 , яка подана представником - ОСОБА_2 - задовольнити.
Встановити факт, що Свідоцтво про право власності на житло від 16.05.2001 року видане Кринківською сільською радою Глобинського району Полтавської області на квартиру АДРЕСА_1 , видане в тому числі на ім'я ОСОБА_6 , належить ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , рнокпп: НОМЕР_3 .
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня його проголошення до Полтавського апеляційного суду .
Повне найменування учасників справи:
Заявник: ОСОБА_1 ( АДРЕСА_3 , рнокпп: НОМЕР_3 ).
Заінтересовані особи: Глобинська міська рада Полтавської області (39000, Полтавська обл., Кременчуцький р-н., м. Глобине, вул. Центральна, буд. 285, код ЄДРПОУ: 22547673); ОСОБА_3 ( АДРЕСА_4 , рнокпп: НОМЕР_4 ).
Суддя Т. В. Левицька