25.10.2021
Справа № 369/14727/21
Провадження № 3/369/8532/21
25жовтня 2021 року м. Київ
Суддя Києво-Святошинського районного суду Київської області Лисенко В.В., розглянувши матеріали, які надійшли від Бучанського РУП в Київській області про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянинаУкраїни, проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 ,
-заст. 124 Кодексу України про адміністративні правопорушення, -
Відповідно до протоколу про адміністративне правопорушення серії ААБ № 040225 від 27.08.2021 року встановлено, що28.07.2021 року, близько 16 години 40 хвилин, в Київській області, в с. Петропавлівська Борщагівка, по вулиці Борщагівська, водійЄрьомін М.Д. керуючиавтомобілемToyota RAV4д.н.з. НОМЕР_1 при виїзді на вулицю Чернівецька, не надав перевагу в русі транспортному засобу Volkswagen д.н.з. НОМЕР_2 , який рухався праворуч. В наслідок ДТП транспортні засоби зазнали механічні пошкодження.
Своїми діями ОСОБА_1 порушив п. 16.1Правил дорожнього руху України і вчинив правопорушення, передбачене ст. 124 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
Вивчивши матеріали адміністративної справи, вважаю, що адміністративна справа підлягає поверненню до Бучанського РУП в Київській областідля доопрацювання.
Відповідно до вимог ст. 256 КУпАП у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи. Якщо правопорушенням заподіяно матеріальну шкоду, про це також зазначається в протоколі.
Відповідно п.п.1, п.1, розділу 9 Інструкції з оформлення поліцейськими матеріалів про адміністративні правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, зафіксовані не в автоматичному режимі У разі порушення учасниками дорожнього руху правил дорожнього руху, що спричинило пошкодження транспортних засобів, вантажу, автомобільних доріг, вулиць, залізничних переїздів, дорожніх споруд чи іншого майна, на місці дорожньо-транспортної пригоди (далі - ДТП) складається протокол про адміністративне правопорушення стосовно цих осіб, до якого додаються: схема місця ДТП, яку підписують учасники ДТП та поліцейський;
Відповідно до ст. 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Відповідно до ст.245 КУпАП завданням провадження в справах про адміністративне правопорушення є своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом.
Вивчивши матеріали адміністративної справи, суд вважає, що Бучанського РУП в Київській області при оформленні матеріалів про адміністративне правопорушення, даних вимог закону дотримано не було, оскільки в матеріалах справи відсутнясхема місця ДТП, яка з пояснень ОСОБА_1 була складена працівниками поліції під час оформлення ДТП. Пояснення останнього підтверджуються фото копією схеми місця ДТП, яку в судовому засіданні надав ОСОБА_1 .Замість того, щоб діяти в межах чинного законодавства, Бучанським РУП в Київській області, було додано до матеріалів справи про адміністративне правопорушення схему огляду місця пригоди, яка суттєво відрізняється від схеми місця ДТП зображеної на фотокопії.
Враховуючи те, що схема місця ДТП є невід'ємною частиною у справах про адміністративні правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, відсутність вище вказаної схеми позбавляє суд всебічно, повно та об'єктивно з'ясувати обставини для подальшого розгляду справи про адміністративне правопорушення.
Відповідно до п. 24, 5 абзацу Постанови Пленуму Верховного Суду України № 14 від 23 грудня 2005 року «Про практику застосування судами України законодавства у справах про деякі злочини проти безпеки дорожнього руху та експлуатації транспорту, а також про адміністративні правопорушення на транспорті» Визнати правильною практику тих суддів, які вмотивованими постановами повертають протоколи про адміністративні правопорушення, складені не уповноваженою на те посадовою особою або без додержання вимог ст. 256 КпАП відповідному правоохоронному органу для належного оформлення.
Враховуючи вищевикладене, суд повертає матеріали даної справи про адміністративне правопорушення для належного оформлення.
Враховуючи вищевикладене та керуючись ст. 124, 254, 256 КУпАП, суд-
Адміністративну справу про притягнення ОСОБА_1 , повернути до Бучанського РУП в Київській областідля доопрацювання.
Постанова оскарженню не підлягає.
Суддя В.В. Лисенко