Рішення від 08.11.2021 по справі 500/4189/21

ТЕРНОПІЛЬСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

Справа № 500/4189/21

08 листопада 2021 рокум.Тернопіль

Тернопільський окружний адміністративний суд, у складі:

головуючої судді Дерех Н.В.

розглянувши в порядку письмового провадження за правилами спрощеного позовного провадження адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Головного управління ДФС в Тернопільській області про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити певні дії, -

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 (надалі, позивач) звернувся до Тернопільського окружного адміністративного суду з позовом до Головного управління Пенсійного фонду України в Тернопільській області, в якому просив визнати протиправними дії Головного управління ДФС у Тернопільській області щодо відмови у виготовленні довідки про розмір грошового забезпечення ОСОБА_1 станом на 01.06.2019, що враховується для перерахунку пенсії, зобов'язати Головне управління ДФС у Тернопільській області невідкладно виготовити довідку про розмір грошового забезпечення ОСОБА_1 станом на 01.06.2019 для перерахунку пенсії із зазначенням основних (посадового окладу, окладу за військовим спеціальним званням, надбавки за вислугу років) і додаткових (надбавки, доплати, підвищення) видів грошового забезпечення та премії, у тому числі із урахуванням надбавки за особливості проходження служби.

В обґрунтування позову позивач зазначив, що отримує пенсію, яка призначена йому відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" від 09.04.1992 №2262-ХІІ (далі - Закон №2262-ХІІ). Вказав, що у травні 2019 року наказом Головного управління ДФС у Тернопільській області від 28.05.2019 №29-ф завідувачу оперативно-аналітичного сектору Головного управління ДФС в Тернопільській області було встановлено надбавку за особливості проходження служби у розмірі 50% посадового окладу з урахуванням окладу за спеціальним званням та надбавки за вислугу років, починаючи з 01.05.2019. У відповідь на заяву позивача щодо виготовлення оновленої довідки про розмір грошового забезпечення станом на 01.06.2019 відповідач відмовив позивачу у виготовленні такої довідки у зв'язку з відсутністю підстав. Позивач з такою відмовою не погоджується, оскільки це, на думку позивача, призводить до порушення його прав на належне пенсійне забезпечення, що і стало підставою звернення до суду з даним позовом.

Ухвалою суду від 26.07.2021 позовну заяву прийнято до розгляду та відкрито провадження в даній справі за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи. Даною ухвалою відповідачу встановлено 15-денний строк з дня вручення ухвали про відкриття провадження у справі.

Ухвалою суду від 16.09.2021 позовну заяву залишено без руху після відкриття провадження у справі, надавши позивачу час для усунення недоліків позовної заяви у такий спосіб: 1) визначитись з суб'єктним складом відповідача.

Позивач усунув недоліки позовної заяви, яку залишено без руху після відкриття провадження та ухвалою суду від 22.09.2021 продовжено розгляд даної адміністративної справи.

Вказана ухвала отримана представником Головного управління ДФС у Тернопільській області 21.10.2021, що підтверджується підписом представника на супровідному листі.

Представник відповідача подав до суду відзив на позовну заяву, в якому зазначив наступне. Оскільки надбавка за особливості проходження служби на момент виникнення у позивача права на перерахунок пенсії (05.03.2019) за відповідною посадою (завідувач сектору) в Головному управління ДФС у Тернопільській області не виплачувалась, тому вона не вказана в довідці про розмір грошового забезпечення позивача станом на 05.03.2019. Просить врахувати, що оскільки з дня набрання чинності Постанови №704 та по даний час Кабінетом Міністрів України не приймалось жодних рішень (відповідних нормативно-правових актів) щодо зміни (підвищення) розміру грошового забезпечення працівників податкової міліції та не вводились для них нові щомісячні додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії, у розмірах, встановлених законодавством, тому в Головного управління ДФС у Тернопільській області відсутні правові підстави для підготовки нової довідки про розмір грошового забезпечення позивача станом на 01.06.2019.

Частиною п'ятою ст.262 Кодексу адміністративного судочинства України (надалі, КАС України) передбачено, що суд розглядає справу в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін за наявними у справі матеріалами, за відсутності клопотання будь-якої зі сторін про інше. За клопотанням однієї із сторін або з власної ініціативи суду розгляд справи проводиться в судовому засіданні з повідомленням (викликом) сторін.

Оскільки клопотань у розумінні вказаної статті до суду не надходило, розгляд даної справи здійснюється за наявними у справі матеріалами.

Судом встановлено, що Головним управлінням ДФС у Тернопільській області видано довідку про розмір грошового забезпечення позивача, що враховується для перерахунку пенсій станом на 05.03.2019 за посадою завідувач сектору, яку він займав на день звільнення зі служби, в якій вказано основні та додаткові види грошового забезпечення: посадовий оклад, оклад за військовим (спеціальним) званням (підполковник), надбавка за вислугу років (40 відсотків), надбавка за роботу з таємними документами (15%), премія.

Рішенням Тернопільського окружного адміністративного суду від 02.03.2021 у справі №500/479/21 позов задоволено; визнано протиправною бездіяльність Головного управління Пенсійного фонду України в Тернопільській області щодо не перерахунку ОСОБА_1 пенсії на підставі довідки Головного управлінням ДФС у Тернопільській області від 12.08.2020 №142/6/19-97-08; зобов'язано Головне управління Пенсійного фонду України в Тернопільській області здійснити перерахунок та виплату пенсії ОСОБА_1 з 01.04.2019 на підставі довідки Головного управлінням ДФС у Тернопільській області від 12.08.2020 №142/6/19-97-08 про розмір грошового забезпечення станом на 05.03.2019, у відповідності до вимог статей 43 і 63 Закону України від 09.04.1992 №2262-ХІІ "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", статті 9 Закону України від 20.12.1991 року №2011-XII "Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей" та з врахуванням положень постанови Кабінету Міністрів України від 30.08.2017 року №704 "Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб", з урахуванням раніше виплачених сум.

Вказане судове рішення набрало законної сили 26.05.2021.

Частинною четвертою ст. 78 КАС України передбачено, що обставини, встановлені рішенням суду у господарській, цивільній або адміністративній справі, що набрало законної сили, не доказуються при розгляді іншої справи, у якій беруть участь ті самі особи або особа, стосовно якої встановлено ці обставини, якщо інше не встановлено законом.

З листа відповідача від 26.05.2021 №84/В/19-97-09-28 вбачається, що впродовж квітня 2019 року по грудень 2019 року здійснювалась виплата надбавки за особливості проходження служби завідувачу оперативно-аналітичного сектору оперативного управління Головного правління ДФС у Тернопільській області, а саме: з період 01.05.2019 - 30.08.2019 у розмірі 50% (наказ ГУ ДФС від 28.05.2019 №29-ф); за період 01.12.2019 - 31.12.2019 у розмірі 75% (наказ ГУ ДФС від 23.12.2019 №72-ф).

Позивач 09.06.2021 звернувся до Головного управління ДФС у Тернопільській області, в якій просив підготувати та направити до Головного управління Пенсійного фонду України в Тернопільській області оновлену довідку про розмір грошового забезпечення станом на 01.06.2019, у відповідності до вимог статей 43 і 63 Закону України від 09.04.1992 №2262-ХІІ "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", положень постанови Кабінету Міністрів України від 30.08.2017 №704 "Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб", із обов'язковим зазначенням відомостей про розміри щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії, для здійснення подальшого обчислення та перерахунку основного розміру пенсії, із врахуванням термінів, встановлених п.24 Порядку №3-1.

Листом відповідача від 07.07.2021 №116/В/19-97-09-28 позивача повідомлено про те, що відсутні підстави для виготовлення нової довідки про розмір грошового забезпечення станом на 01.06.2019, оскільки з дня набрання чинності Постановою №704 та по даний час Кабінетом Міністрів України не приймалось рішень щодо підвищення розміру грошового забезпечення працівників податкової міліції та не вводились нові щомісячні види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії.

Не погоджуючись з такою відмовою відповідача, позивач звернувся з даним позовом до суду.

Надаючи правову оцінку спірним правовідносинам, суд зазначає, що згідно з частиною другою статті 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Так, перевіряючи юридичну та фактичну обґрунтованість рішення відповідача на відповідність вимогам частини другої статті 2 КАС України, суд виходить з наступного.

Спеціальним законом, який визначає умови, норми і порядок пенсійного забезпечення громадян України із числа осіб, які перебували, зокрема, на службі в податковій міліції є Закон №2262-ХІІ, відповідно до якого держава гарантує гідне пенсійне забезпечення осіб, які мають право на пенсію, шляхом встановлення їм пенсій не нижче прожиткового мінімуму, визначеного законом, перерахунок призначених пенсій у зв'язку із збільшенням рівня грошового забезпечення, надання передбачених законодавством державних соціальних гарантій, вжиття на державному рівні заходів, спрямованих на їх соціальний захист.

Основні засади державної політики у сфері соціального захисту військовослужбовців та членів їх сімей регулює Закон України "Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей" від 20.12.1991 №2011-ХІІ (далі - Закон № 2011-ХІІ). Статтею 9 Закону №2011-ХІІ визначено, що держава гарантує військовослужбовцям достатнє матеріальне, грошове та інші види забезпечення в обсязі, що відповідає умовам військової служби, стимулює закріплення кваліфікованих військових кадрів. Центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері праці та соціальної політики, інші центральні органи виконавчої влади відповідно до їх компетенції розробляють та вносять у встановленому порядку пропозиції щодо грошового забезпечення військовослужбовців. До складу грошового забезпечення входять: посадовий оклад, оклад за військовим званням; щомісячні додаткові види грошового забезпечення (підвищення посадового окладу, надбавки, доплати, винагороди, які мають постійний характер, премія); одноразові додаткові види грошового забезпечення. Грошове забезпечення визначається залежно від посади, військового звання, тривалості, інтенсивності та умов військової служби, кваліфікації, наукового ступеня і вченого звання військовослужбовця.

Згідно частин третьої, вісімнадцятої статті 43 Закону №2262-ХІІ пенсії особам офіцерського складу, прапорщикам і мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, та членам їх сімей обчислюються з розміру грошового забезпечення, враховуючи відповідні оклади за посадою, військовим (спеціальним) званням, процентну надбавку за вислугу років, щомісячні додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії в розмірах, установлених законодавством, з якого було сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, а до 1 січня 2011 року - страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України. У разі якщо на момент призначення або виплати пенсії відбулася зміна розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення та/або були введені для зазначених категорій осіб нові щомісячні додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії у розмірах, встановлених законодавством, пенсія призначається з урахуванням таких змін та/або нововведень, а призначена пенсія підлягає невідкладному перерахунку.

Відповідно до частини четвертої статті 63 Закону №2262-XII (у редакції, чинній на момент виникнення спірних правовідносин) усі призначені за цим Законом пенсії підлягають перерахунку у зв'язку з підвищенням грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, на умовах, у порядку та розмірах, передбачених Кабінетом Міністрів України. У разі якщо внаслідок перерахунку пенсій, передбаченого цією частиною, розміри пенсій звільненим із служби військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, є нижчими, зберігаються розміри раніше призначених пенсій.

Таким чином, Кабінету Міністрів України надано право на встановлення умов та порядку перерахунку пенсій, а також розміри складових грошового забезпечення для такого перерахунку.

Порядок проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 13.02.2008 №45 (далі - Порядок №45).

Пунктом 1 Порядку № 45 передбачено, що пенсії, призначені відповідно до Закону №2262-ХІІ, у зв'язку з підвищенням грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію згідно із Законом, перераховуються на умовах та в розмірах, передбачених Кабінетом Міністрів України. Пунктом 4 Порядку № 45 визначено, що перерахунок пенсії здійснюється на момент виникнення такого права і проводиться у строки, передбачені частинами другою і третьою статті 51 Закону №2262-ХІІ. Якщо внаслідок перерахунку розмір зменшується, пенсія виплачується в раніше встановленому розмірі.

Отже, враховуючи вищевказані норми законодавства, підставою для проведення перерахунку пенсії є фактична зміна (підвищення) Кабінетом Міністрів України розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, та/або введення нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії у розмірах, встановлених законодавством, тобто прийняття вказаним уповноваженим органом відповідного нормативно-правового акта, на підставі якого змінюється хоча б один з видів грошового забезпечення або вводяться нові щомісячні додаткові види грошового забезпечення в розмірах, встановлених законодавством.

30.08.2017 Кабінетом Міністрів України прийнято постанову №704 "Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб" (далі - Постанова №704), яка набрала чинності 01.03.2018. Вказаною Постановою №704 затверджено тарифні сітки розрядів і коефіцієнтів посадових окладів військовослужбовців, схеми тарифних розрядів, додаткові види грошового забезпечення, розміри надбавки за вислугу років.

Пунктом 2 Постанови №704 установлено, що грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу складається з посадового окладу, окладу за військовим (спеціальним) званням, щомісячних (підвищення посадового окладу, надбавки, доплати, винагороди, які мають постійний характер, премії) та одноразових додаткових видів грошового забезпечення.

Згідно із пунктом 5 Постанови №704 надано право керівникам державних органів у межах асигнувань, що виділяються на їх утримання, зокрема, установлювати надбавку за особливості проходження служби військовослужбовцям (крім військовослужбовців строкової військової служби) та особам рядового і начальницького складу в розмірі до 100 відсотків посадового окладу з урахуванням окладу за військовим (спеціальним) званням та надбавки за вислугу років, порядок та умови виплати якої визначається керівником державного органу залежно від якості, складності, обсягу та важливості виконуваних обов'язків за посадою.

Також, пунктом 3 Постанови №704 визначено виплату грошового забезпечення військовослужбовцям, особам рядового і начальницького складу здійснювати в порядку, що затверджується Міністерством оборони, Міністерством внутрішніх справ, Міністерством фінансів, Міністерством інфраструктури, Міністерством юстиції, Службою безпеки, Управлінням державної охорони, Службою зовнішньої розвідки, Адміністрацією Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації (далі - державні органи).

На виконання вимог пункту 3 Постанови №704 Міністерством фінансів України наказом від 17.07.2018 №616 затверджено Порядок виплати грошового забезпечення особам рядового та начальницького складу податкової міліції (далі - Порядок №616), яким визначено механізм нарахування та виплати грошового забезпечення особам рядового та начальницького складу податкової міліції, а також форму та порядок видачі грошових атестатів.

Відповідно до положень пункту 2 розділу IV Порядку №616 право встановлювати надбавку за особливості проходження служби надано керівнику державного органу в розмірі до 100 відсотків посадового окладу з урахуванням окладу за спеціальним званням та надбавки за вислугу років. Розмір вказаної надбавки не є сталим та залежить від асигнувань, що виділяються на утримання даного органу, а також від якості, складності, обсягу та важливості виконуваних обов'язків особи за посадою.

Надбавка встановлюється та виплачується на підставі наказу.

У разі несвоєчасного виконання завдань, погіршення якості роботи і порушення службової дисципліни надбавка за особливості проходження служби знімається або розмір її зменшується.

У разі недостатності фонду грошового забезпечення для проведення виплати надбавки її розмір переглядається. Надбавку може бути переглянуто у бік як збільшення, так і зменшення або знято у тому самому порядку, в якому здійснюється її встановлення.

Отже, виходячи із положень пункту 5 Постанови №704 та пункту 2 розділу IV Порядку №616, надбавка за особливості проходження служби не має постійного характеру, її розмір не є фіксованим, виплата не є щомісячною, оскільки залежить від асигнувань, що виділяються на утримання державного органу та економії фонду грошового забезпечення.

У зв'язку із прийняттям Кабінетом Міністрів України Постанови №704, якою змінено (підвищено) розмір грошового забезпечення осіб, які мають право на пенсію згідно із Законом №2262-ХІІ, Урядом України прийнято рішення про здійснення перерахунку пенсій, призначених відповідно до вказаного Закону до 1 березня 2018 року, з урахуванням розміру окладу за посадою, військовим (спеціальним) званням, відсоткової надбавки за вислугу років за відповідною або аналогічною посадою, яку особа займала на дату звільнення із служби, що визначені станом на 1 березня 2018 року відповідно до Постанови №704, та зобов'язано Державну фіскальну службу (у тому числі її територіальні органи) після набрання чинності цією постановою забезпечити оформлення та подання до органів Пенсійного фонду України довідок про розміри грошового забезпечення, визначені в пункті 1 цієї постанови, відповідно до Порядку №45 (пункти 1, 7 постанови Кабінету Міністрів України від 21.02.2018 №103 "Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб").

Рішенням Окружного адміністративного суду міста Києва від 12.12.2018 в справі №826/3858/18, залишеним без змін постановою Шостого апеляційного адміністративного суду від 05.03.2019, визнано протиправними та нечинними пункти 1, 2 постанови Кабінету Міністрів України від 21.02.2018 №103 "Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб" та зміни до пункту 5 і додатку 2 Порядку №45.

Таким чином, з 05.03.2019 - дня набрання законної сили судовим рішенням в справі №826/3858/18 виникли підстави для перерахунку пенсій, призначених згідно із Законом №2262-ХІІ, із врахуванням розміру відповідного окладу за посадою, окладу за військовим (спеціальним) званням, відсоткової надбавки за вислугу років та щомісячних додаткових видів грошового забезпечення.

Згідно із абзацами 5, 7 пункту 5 Порядку №45 для перерахунку пенсії інші щомісячні надбавки, доплати, зокрема, надбавка за особливості проходження служби, підвищення та щомісячна премія враховуються у середніх розмірах, що фактично виплачені за місяць, у якому виникло право на перерахунок пенсії за відповідною посадою (посадами) у тому державному органі, звідки особа звільнилася на пенсію. Додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії, скасовані чи такі, що не виплачуються на момент виникнення права на перерахунок пенсії за відповідною посадою (посадами) для перерахунку пенсії не враховуються.

Суд вважає, що оскільки, надбавка за особливості проходження служби на момент виникнення у позивача права на перерахунок пенсії (05.03.2019) за відповідною посадою в Головному управлінні ДФС у Тернопільській області не виплачувалась тому вона не вказана в довідці про розмір грошового забезпечення позивача станом на 05.03.2019.

При цьому суд враховує висновки, викладені в рішенні Верховного Суду від 12.03.2018 у зразковій справі №802/2196/17-а, в якому Верховний суд дійшов висновку, що якщо у цій категорії справ буде встановлено, що надбавка за виконання особливо важливих завдань, яку отримував позивач, на момент виникнення у нього права на перерахунок пенсії не виплачувалась, то, цю надбавку не належить вказувати у довідці про розмір грошового забезпечення. Такий висновок ґрунтується на положеннях абзацу сьомого пункту 5 Порядку перерахунку пенсій, відповідно до якого додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії, скасовані чи такі, що не виплачуються на момент виникнення права на перерахунок пенсії за відповідною посадою (посадами), крім зазначених у абзаці шостому цього пункту, для перерахунку пенсії не враховуються.

Вказане рішення залишене без змін Постановою Верховного Суду від 12.12.2018 у справі № 802/2196/17-а.

Так, Верховний Суд у Постанові від 12.12.2018 у справі №802/2196/17 зазначив, що положення абзаців п'ятого та сьомого пункту 5 Порядку № 45 щодо врахування для перерахунку пенсії щомісячної премії у середніх розмірах, що фактично виплачені за місяць, у якому виникло право на перерахунок пенсії за відповідною посадою (посадами) у тому державному органі, звідки особа звільнилася на пенсію, а також неврахування для перерахунку пенсії додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій, скасованих чи таких, що не виплачуються на момент виникнення права на перерахунок пенсії за відповідною посадою (посадами), відповідають висновкам ЄСПЛ, викладеним у пункті 23 рішення від 08 листопада 2005 року у справі «Кечко проти України» (заява № 63134/00).

Крім того, позивачем не надано доказів того, що станом на 01.06.2019 відбулись зміни розміру грошового забезпечення, як обов'язкової передумови для виникнення у відповідача обов'язку зі складення довідки про розмір грошового забезпечення військовослужбовця для перерахунку пенсії.

Частиною другою статті 6 КАС України передбачено, що суд застосовує принцип верховенства права з урахуванням судової практики Європейського суду з прав людини.

Відповідно до статті 17 Закону України "Про виконання рішень та застосування практики Європейського суду з прав людини" суди застосовують як джерело права при розгляді справ положення Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод та протоколів до неї, а також практику Європейського суду з прав людини та Європейської комісії з прав людини.

Суд враховує позицію Європейського суду з прав людини, сформовану в пункті 58 рішення у справі "Серявін та інші проти України" від 10.05.2011: згідно з його усталеною практикою, яка відображає принцип, пов'язаний з належним здійсненням правосуддя, у рішеннях судів та інших органів з вирішення спорів мають бути належним чином зазначені підстави, на яких вони ґрунтуються; хоча пункт 1 статті 6 Конвенції зобов'язує суди обґрунтовувати свої рішення, його не можна тлумачити як такий, що вимагає детальної відповіді на кожен аргумент; міра, до якої суд має виконати обов'язок щодо обґрунтування рішення, може бути різною в залежності від характеру рішення (рішення у справі "Руїс Торіха проти Іспанії" (Ruiz Torija v. Spain) № 303-A, пункт 29).

Відповідно до частин першої, другої статті 77 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.

В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.

Враховуючи наведені обставини у їх сукупності, суд дійшов висновку, що у задоволенні даного позову слід відмовити повністю.

Підстави для відшкодування судових витрат у справі відповідно до положень статті 139 КАС України відсутні.

Керуючись статтями 139, 241-246, 250 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

ВИРІШИВ:

У задоволенні позову відмовити повністю.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Відповідно до частини першої статті 295 Кодексу адміністративного судочинства України, апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення.

Згідно із статтею 297 Кодексу адміністративного судочинства України, апеляційна скарга подається безпосередньо до Восьмого апеляційного адміністративного суду.

Повне судове рішення складено та підписано 08 листопада 2021 року.

Реквізити учасників справи:

позивач - ОСОБА_1 (місце проживання: АДРЕСА_1 РНОКПП НОМЕР_1 );

відповідач - Головне управління Пенсійного фонду України в Тернопільській області (місцезнаходження: Майдан Волі, 3, м.Тернопіль,46001 код ЄДРПОУ:14035769).

Головуюча суддя Дерех Н.В.