Ухвала від 09.11.2021 по справі 460/4106/19

РІВНЕНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА

щодо заміни сторони виконавчого провадження

09 листопада 2021 року Р і в н е №460/4106/19

Рівненський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Комшелюк Т.О., розглянувши заяву ОСОБА_1 про заміну боржника у виконавчому листі у адміністративній справі № 460/4106/19,

ВСТАНОВИВ:

В провадженні Рівненського окружного адміністративного суду перебувала адміністративна справа за позовом ОСОБА_1 до Управління соціального захисту населення Дубровицької районної державної адміністрації про визнання протиправною бездіяльність, зобов'язання вчинення певних дій.

Рішенням Рівненського окружного адміністративного суду від 03.02.2020, позовні вимоги задоволено частково.

27.11.2020 року позивачу по справі № 460/4106/19 видані виконавчі листи № 1, № 2.

04.11.2021 року позивач подав заяву про заміну боржника у виконавчих листах, видачу нового виконавчого листа № 2 та визнання виконавчого листа № 2 від 27.11.2020 таким, що не підлягає виконанню у зв'язку із припиненням боржника.

Ухвалою суду від 05.11.2021, заяву призначено до судового розгляду.

Учасники справи належним чином повідомлені про дату, час і місце розгляду заяви, у судове засідання не прибули.

Згідно з частиною другою статті 379 Кодексу адміністративного судочинства України суд розглядає питання про заміну сторони виконавчого провадження в десятиденний строк у судовому засіданні з повідомленням державного виконавця або заінтересованої особи, які звернулися з поданням (заявою), та учасників справи. Неприбуття у судове засідання осіб, які були належним чином повідомлені про дату, час і місце розгляду справи, не перешкоджає судовому розгляду.

За змістом ч. 4 ст. 379 КАС України, положення цієї статті застосовуються також у випадку необхідності заміни боржника або стягувача у виконавчому листі до відкриття виконавчого провадження.

Таким чином, суд дійшов висновку про можливість розгляду заяви за відсутності представників учасників справи, на підставі наявних в матеріалах справи документів в порядку письмового провадження.

Відповідно до вимог частини четвертої статті 229 Кодексу адміністративного судочинства України, у зв'язку з неявкою в судове засідання всіх учасників справи, фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснювалося.

Перевіривши юридичну та фактичну обґрунтованість мотивів, покладених в основу заяви про заміну боржника у виконавчих листах, суд зазначає наступне.

Відповідно до пп. 22 п. 1 Постанови Верховної Ради України від 17.07.2020 № 807-ІХ (далі - Постанова № 807, утворено у Рівненській області зокрема: Сарненський район (з адміністративним центром у місті Сарни) у складі територій Березівської сільської, Вирівської сільської, Висоцької сільської, Дубровицької міської, Клесівської селищної, Миляцької сільської, Немовицької сільської, Рокитнівської селищної, Сарненської міської, Старосільської сільської, Степанської селищної територіальних громад, затверджених Кабінетом Міністрів України. При цьому, пунктом 3 Постанови № 807 ліквідовано у Рівненській області: Березнівський, Володимирецький, Гощанський, Демидівський, Лубенський, Дубровицький, Зарічненський, Здолбунівський, Корецький, Коетопільський, Млинівський, Острозький, Радивилівський, Рівненський, Рокитнівський, Сарненський райони.

За змістом Переліку районних державних адміністрацій, що реорганізуються шляхом приєднання до районних державних адміністрацій, розташованих в адміністративних центрах районів, утворених Постановою № 807, затвердженого розпорядженням Кабінету Міністрів України від 16.12.2020 № 1635-р, Дубровицька райдержадміністрація реорганізується шляхом приєднання до Сарненської райдержадміністрації.

Механізм здійснення заходів, пов'язаних з утворенням або реорганізацією райдержадміністрацій, а також правонаступництва щодо майна, прав та обов'язків райдержадміністрацій, що припиняються, у зв'язку із зміною адміністративно-територіального устрою України, визначає Порядок здійснення заходів щодо утворення та реорганізації районних державних адміністрацій, а також правонаступництва щодо майна, прав та обов'язків районних державних адміністрацій, що припиняються, затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 16.12.2020 № 1321 (далі - Порядок № 1321).

Відповідно до п. 7 Порядку № 1321 перехід повноважень, прав та обов'язків (публічно-владне правонаступництво) райдержадміністрацій, що припиняються, до райдержадміністрацій новоутворених районів здійснюється, зокрема, у разі утворення на території новоутвореного району райдержадміністрації, в адміністративному центрі якого була відсутня така райдержадміністрація, - з моменту державної реєстрації райдержадміністрації як юридичної особи публічного права та утворення комісії з реорганізації.

Згідно з п. 8 Порядку № 1321, перехід майна, майнових прав та обов'язків райдержадміністрацій, що припиняються, до райдержадміністрацій новоутворених районів здійснюється, зокрема, у разі утворення райдержадміністрації на території новоутвореного району, в адміністративному центрі якого була відсутня така райдержадміністрація, - з моменту державної реєстрації райдержадміністрації як юридичної особи публічного права та затвердження передавального акта комісії з реорганізації.

Райдержадміністрація, розташована в ліквідованому районі, продовжує здійснювати свої повноваження до моменту виникнення відповідного правонаступництва, передбаченого пунктами 7 і 8 цього Порядку (п. 10 Порядку № 1321).

Пунктом 11 Порядку № 1321 визначено, що райдержадміністрації, що припиняються, до складу яких входять структурні підрозділи із статусом юридичної особи публічного права, після набрання чинності актом Кабінету Міністрів України про реорганізацію відповідної райдержадміністрації, а у разі створення райдержадміністрацій на території новоутвореного району - після державної реєстрації створення райдержадміністрацій видають акт про реорганізацію структурних підрозділів райдержадміністрації, які мають статус юридичної особи публічного права. У акті про реорганізацію визначається її спосіб, заходи з реорганізації, строк її завершення та інші необхідні умови.

16 січня 2021 року розпорядженням голови Дубровицької районної державної адміністрації № 3-к, реорганізовано шляхом приєднання до відповідного структурного підрозділу з урахуванням компетенції Сарненської районної державної адміністрації структурні підрозділи, які мають статус юридичної особи публічного права Дуьбровицької районної державної адміністрації, зокрема, Управління соціального захисту населення Дубровицької районної державної адміністрації.

Таким чином, з 16.01.2021 Управління соціального захисту населення Дубровицької районної державної адміністрації втратило повноваження державного органу, який згідно із законом виконує функції, тому відповідно, не може здійснювати права та виконувати обов'язки сторони у справі, а відтак, і відповідати за зобов'язання, які на нього покладені, в тому числі й судовими рішеннями, оскільки таке повноваження передано для виконання завдань і функцій іншому органу у зазначеній сфері, яким є Управління соціального захисту населення Сарненської районної державної адміністрації.

Отже, у спірних правовідносинах Управління соціального захисту населення Сарненської районної державної адміністрації є правонаступником Управління соціального захисту населення Дубровицької районної державної адміністрації.

Таким чином, суд дійшов висновку про наявність достатніх підстав для заміни боржника у виконавчих листах.

Щодо видачі нового виконавчого листа № 2 по цій справі, а виконавчий лист № 2 від 27.11.2020 визнати таким, що не підлягає виконанню у зв'язку із припиненням боржника.

Відповідно до ч. 2 ст. 374 КАС України, суд визнає виконавчий документ таким, що не підлягає виконанню повністю або частково, якщо його було видано помилково або якщо обов'язок боржника відсутній повністю чи частково у зв'язку з його припиненням, добровільним виконанням боржником чи іншою особою або з інших причин.

Позаяк, виконавчий лист № 2 у справі № 460/4106/19 виданий 27.11.2020 року на виконання рішення суду від 03.02.2020, а не помилково, а також, що у боржника наявний обов'язок за вказаним рішенням суду, при цьому такий боржник має правонаступника, то правові підстави для визнання виконавчого листа № 2 від 27.11.2020 таким, що не підлягає виконанню відсутні.

Керуючись статтями 241, 248, 256, 295, 374, 379 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

УХВАЛИВ:

Замінити у виконавчих листах № 1, № 2 у справі № 460/4106/19, виданих Рівненським окружним адміністративним судом 27 листопада 2020 року боржника - Управління соціального захисту населення Дубровицької районної державної адміністрації (код ЄДРПОУ 03195352) його правонаступником - Управлінням соціального захисту населення Сарненської районної державної адміністрації (вул. Демократична, 46, м. Сарни, Рівненська обл., 34502, ЄДРПОУ 03195398).

В задоволенні решти заяви відмовити.

Ухвала набирає законної сили негайно після її проголошення.

Ухвала може бути оскаржена. Апеляційна скарга на ухвалу суду подається протягом п'ятнадцяти днів з дня її проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини ухвали суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

Апеляційна скарга подається безпосередньо до Восьмого апеляційного адміністративного суду.

Повний текст ухвали складений 09.11.21

Суддя Т.О. Комшелюк