08 листопада 2021 року м. Рівне №460/3952/21
Рівненський окружний адміністративний суд у складі судді Зозулі Д.П. розглянувши окреме процесуальне питання у адміністративній справі за позовом
ОСОБА_1
доГоловне управління Держгеокадастру у Рівненській області
про зобов'язання вчинення певних дій,
ОСОБА_1 (далі - позивач) звернувся до суду з позовом до Головного управління Держгеокадастру у Рівненській області (далі - відповідач) про зобов'язання безоплатно надати повну інформацію про наявність та межі в державній або комунальній власності земельних ділянок, передбачених пп. б, в, г, ґ, д, ст. 121 Земельного кодексу України в Рівненському районі, Гощанському районі, Костопільському районі, Здолбунівському районі та Дубенському районі, з метою отримання дозволу на розроблення документації із землеустрою, зокрема, інформації про масиви земель сільськогосподарського призначення, цільове призначення земельних ділянок, межі земельних ділянок, в державній або комунальній власності.
До суду надійшло клопотання представника відповідача про проведення розгляду справи з повідомленням (викликом) сторін у судове засідання. Клопотання мотивоване тим, що представники Головного управління Держгеокадастру у Рівненській області вважають за необхідна надати пояснення суду та наводити свої доводи та міркування щодо питань, які виникнуть під час судового розгляду.
Розглянувши в порядку письмового провадження клопотання представника відповідача про проведення розгляду справи з повідомленням (викликом) сторін у судове засідання суд дійшов висновку, що воно не може бути задоволено, з огляду на наступне.
Так, відповідно до п. 20 ч. 1 ст. 4 КАС України адміністративна справа незначної складності (малозначна справа) - адміністративна справа, у якій характер спірних правовідносин, предмет доказування та склад учасників тощо не вимагають проведення підготовчого провадження та (або) судового засідання для повного та всебічного встановлення її обставин.
Згідно із ч. 2 ст. 12 КАС України спрощене позовне провадження призначене для розгляду справ незначної складності та інших справ, для яких пріоритетним є швидке вирішення справи.
Частиною 5 ст. 12 КАС України передбачено, що умови, за яких суд має право розглядати справи у загальному або спрощеному позовному провадженні, визначаються цим Кодексом.
Разом з тим, п. 2 ч. 6 ст. 12 КАС України передбачено, що для цілей цього Кодексу справами незначної складності є справи щодо оскарження бездіяльності субєкта владних повноважень або розпорядника інформації щодо розгляду звернення або запиту на інформацію.
Відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 263 КАС України суд розглядає за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні) справи щодо оскарження бездіяльності субєкта владних повноважень або розпорядника інформації щодо розгляду звернення або запиту на інформацію.
З системного аналізу зазначених норм права суд дійшов висновку, що адміністративні справи предметом розгляду яких є оскарження бездіяльності субєкта владних повноважень або розпорядника інформації щодо розгляду звернення або запиту на інформацію є малозначні адміністративні справи, тобто справи, у якій характер спірних правовідносин, предмет доказування та склад учасників не вимагають проведення судового засідання для повного та всебічного встановлення її обставин та для яких пріоритетним є швидке вирішення справи.
Так, ухвалою суду від 30.04.2021 прийнято позовну заяву до розгляду, відкрито провадження в адміністративній справі та ухвалено розгляд справи здійснити за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні).
Відповідно до п. 1 ч. 6 ст. 262 КАС України суд може відмовити в задоволенні клопотання сторони про розгляд справи в судовому засіданні з повідомленням сторін у випадках, визначених статтею 263 цього Кодексу.
Таким чином, оскільки законодавець встановив, що дана справа є малозначною та пріоритетним є її швидке вирішення, то у задоволенні клопотання представника позивача про розгляд справи в судовому засіданні з повідомленням сторін слід відмовити.
Керуючись статтями 4, 12, 241, 248, 256 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
У задоволенні клопотання представника відповідача про розгляд справи в судовому засіданні з повідомленням сторін - відмовити.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання.
Ухвала окремо не оскаржується. Заперечення на ухвалу можуть бути включені до апеляційної скарги на рішення суду.
Суддя Д.П. Зозуля