Ухвала від 08.11.2021 по справі 916/3344/21

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ОДЕСЬКОЇ ОБЛАСТІ
УХВАЛА

про відмову у видачі судового наказу

"08" листопада 2021 р.м. Одеса Справа № 916/3344/21

Господарський суд Одеської області у складі судді Бездолі Д.О., розглянувши заяву Приватного акціонерного товариства «Фарлеп- Інвест» (пров. Євгена Гуцала, буд. 3, м. Київ, 01011) за вх. ГСОО №3452/21 від 03.11.2021 про видачу судового наказу за вимогою про стягнення заборгованості з Фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 ) у розмірі 8643,52 грн,

ВСТАНОВИВ:

03.11.2021 до Господарського суду Одеської області надійшла заява Приватного акціонерного товариства «Фарлеп-Інвест» про видачу судового наказу за вимогою про стягнення з Фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 заборгованості за договором про надання телекомунікаційних послуг від 01.08.2013 № 811458/13 у розмірі 8463,52 грн, а також витрат по сплаті судового збору у розмірі 227,00 грн.

Дослідивши матеріали заяви Приватного акціонерного товариства «Фарлеп-Інвест» про видачу судового наказу, суд зазначає про таке.

Відповідно до ч. 2 ст.12 ГПК України наказне провадження призначене для розгляду справ за заявами про стягнення грошових сум незначного розміру, щодо яких відсутній спір або про його наявність заявнику невідомо.

Пунктами 1, 16 частини 1 статті 20 ГПК України передбачено, що господарські суди розглядають справи у спорах, що виникають у зв'язку із здійсненням господарської діяльності (крім справ, передбачених частиною другою цієї статті), та інші справи у визначених законом випадках, зокрема: справи у спорах, що виникають при укладанні, зміні, розірванні і виконанні правочинів у господарській діяльності, крім правочинів, стороною яких є фізична особа, яка не є підприємцем, а також у спорах щодо правочинів, укладених для забезпечення виконання зобов'язання, сторонами якого є юридичні особи та (або) фізичні особи - підприємці; справи за заявами про видачу судового наказу, якщо заявником та боржником є юридична особа або фізична особа - підприємець.

Згідно ст. 147 ГПК України судовий наказ є особливою формою судового рішення, що видається судом за результатами розгляду вимог, передбачених статтею 148 цього Кодексу. Із заявою про видачу судового наказу може звернутися особа, якій належить право вимоги. Заявником та боржником в наказному провадженні можуть бути юридичні особи та фізичні особи - підприємці. Судовий наказ підлягає виконанню за правилами, встановленими законом для виконання судових рішень.

Частиною 1 ст. 148 ГПК України передбачено, що судовий наказ може бути видано тільки за вимогами про стягнення грошової заборгованості за договором, укладеним у письмовій (в тому числі електронній) формі, якщо сума вимоги не перевищує ста розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

Згідно з п. 4 ч. 1 ст. 152 ГПК України суддя відмовляє у видачі судового наказу, якщо наявні обставини, зазначені у частині першій статті 175 цього Кодексу.

Відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 175 ГПК України суддя відмовляє у відкритті провадження у справі, якщо заява не підлягає розгляду за правилами господарського судочинства.

На підтвердження обставин, зазначених у заяві про видачу судового наказу, заявником були додані договір від 01.08.2013 №811458/13 та додаток від 01.08.2013 до цього договору, з яких вбачається, що вказаний договір був укладений між заявником та боржником як з фізичною особою. Будь-яких доказів, що послуги, які надавались за цим договором, використовувались ОСОБА_2 саме у господарській діяльності, як фізичною особою-підприємцем, матеріали заяви також не містять.

За таких обставин, суд дійшов висновку про наявність підстав для відмови у видачі Приватному акціонерному товариства «Фарлеп-Інвест» судового наказу, оскільки з поданих заявником доказів вбачається, що подана заява не підлягає розгляду за правилами господарського судочинства.

Відповідно до ч.2 ст. 152 ГПК України про відмову у видачі судового наказу суддя постановляє ухвалу не пізніше десяти днів з дня надходження до суду заяви про видачу судового наказу.

Між цим, суд роз'яснює заявнику, що відповідно до ч. 2 ст. 153 ГПК України відмова у видачі судового наказу з підстав, передбачених пунктами 3-6 частини першої статті 152 цього Кодексу, унеможливлює повторне звернення з такою самою заявою. Заявник у цьому випадку має право звернутися з тими самими вимогами у позовному порядку.

Керуючись ст.ст.150, 152, 153, 234 Господарського процесуального кодексу України, суд

УХВАЛИВ:

1. У задоволенні заяви Приватного акціонерного товариства «Фарлеп-Інвест» за вх. ГСОО №3452/21 від 03.11.2021 про видачу судового наказу за вимогою про стягнення заборгованості з Фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 у загальному розмірі 8643,52 грн - відмовити.

Ухвала набирає законної сили 08.11.2021 та може бути оскаржена в апеляційному порядку шляхом подання апеляційної скарги до Південно-західного апеляційного господарського суду у строки, визначені ст. 256 ГПК України.

Суддя Д.О. Бездоля

Попередній документ
100918085
Наступний документ
100918087
Інформація про рішення:
№ рішення: 100918086
№ справи: 916/3344/21
Дата рішення: 08.11.2021
Дата публікації: 11.11.2021
Форма документу: Ухвала
Форма судочинства: Господарське
Суд: Господарський суд Одеської області
Категорія справи: Господарські справи (з 01.01.2019); Справи наказного провадження
Стан розгляду справи:
Стадія розгляду: Призначено склад суду (03.11.2021)
Дата надходження: 03.11.2021
Предмет позову: про видачу судового наказу про стягнення
Учасники справи:
суддя-доповідач:
БЕЗДОЛЯ Д О
відповідач (боржник):
Фізична особа - підприємець Дарк Мехмет
позивач (заявник):
Приватне акціонерне товариство "Фарлеп-Інвест"