Миколаївської області
Справа №477/2040/21
Провадження №3/477/1235/21
03 листопада 2021 року місто Миколаїв
Суддя Жовтневого районного суду Миколаївської області Семенова Л.М., розглядаючи справу про адміністративне правопорушення за ст.124 КУпАП відносно ОСОБА_1 ,
07 жовтня 2021 року до Жовтневого районного суду Миколаївської області з Березівського районного відділу поліції ГУНП в Одеській області надійшла справа про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 за ст.124 КУпАП.
Відповідно до протоколу про адміністративне правопорушення серії ОБ №099346 02.09.2021 року о 08.30 год. водій ОСОБА_1 , керуючи транспортним засобом «ВАЗ 2101» по вул.Центральна у с.М-Олександрівка, в порушення п.10.1 ПДР перед початком руху не переконався у безпеці руху та скоїв зіткнення з автомобілем «ВАЗ 2106», який рухався у попутному напрямку. Внаслідок дорожньо-транспортної пригоди транспортні засоби отримали механічні пошкодження.
Як вбачається з матеріалів справи, а саме з пояснень ОСОБА_1 , 02.09.2021 року о 08.30 год. в с.М-Олександрівка по вул.Центральна він, виїжджаючи з двору на автомобілі «ВАЗ 21013» почав здійснювати маневр повороту через всю проїжджу частину, та в ході розвороту сталось ДТП з автомобілем «ВАЗ 21063».
Поряд з цим, у протоколі про аміністративне правопорушення зазначено, що автомобіль «ВАЗ 2106» рухався з автомобілем «ВАЗ 2101», яким керував ОСОБА_1 , у попутному напрямку.
Разом з тим наявна фототаблиця, додана до протоколу про адміністративне правопорушення, та схема Дорожньо-транспортної пригоди протирічать змісту протоколу про адміністративне правопорушення.
Крім того, у протоколі про адміністративне правопорушення не зазначено відомості про потерпілого, що може призвести до порушення його прав.
Відповідно до ст. 245 КУпАП завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є, зокрема, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом.
Відповідно до вимог ст.ст.251,253 КУпАП, доказами в справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються у тому числі протоколом про адміністративне правопорушення.
За приписами ч.2 ст.251 КУпАП обов'язок щодо збирання доказів покладається на осіб, уповноважених на складання протоколів про адміністративні правопорушення.
Суд звертає увагу, що ст.17 Закону України «Про виконання рішень та застосування практики Європейського суду з прав людини» передбачено застосування судами України практики ЄСПЛ як джерела права.
При цьому ЄСПЛ поширює стандарти, встановлені для кримінального провадження, також на провадження у справах про адміністративні правопорушення, відповідно до яких суд не має права редагувати фабулу правопорушення, відображену у протоколі, та самостійно відшукувати докази винуватості особи у вчиненні правопорушення.
Вищенаведені обставини унеможливлюють у відповідності до ст. 245 КУпАП розгляд справи про адміністративне правопорушення всебічно, повно та об'єктивно та з'ясування усіх обставини справи, у зв'язку з чим матеріали належить повернути органу, який склав протокол, для належного дооформлення.
Керуючись ст.ст. 256, 278 КУпАП, -
Справу про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 за ст.124 КУпАП повернути до Березівського районного відділу поліції ГУНП в Одеській області для належного оформлення.
Постанова оскарженню не підлягає.
Суддя Л.М.Семенова