328/2924/21
08.11.2021
Іменем України
08 листопада 2021 року м. Токмак
Суддя Токмацького районного суду Запорізької області Гавілей М.М., розглянувши матеріали, що надійшли з відділення поліції №3 Пологівського РВП ГУНП в Запорізькій області про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , що мешкає за адресою: АДРЕСА_1 , за ст. 122-2 КУпАП,
До Токмацького районного суду Запорізької області надійшов протокол про адміністративне правопорушення серії ААБ № 317591 від 23.10.2021 року.
В протоколі зазначено, що 23.10.2021 року о 13-00 год., ОСОБА_1 в Пологівському районі с. Садове по вул. Садовій, керував автомобілем ВАЗ-2109 д/н НОМЕР_1 , на вимогу працівника поліції про зупинку транспортного засобу, не зупинився. Був зупинений шляхом переслідування, чим порушив вимоги п.2.4 ПДР, за що передбачена відповідальність за ст. 122-2 КУпАП.
Відповідно до ст. 278 КУпАП під час підготовки до розгляду справи про адміністративне правопорушення суддя повинен перевірити, чи правильно складено протокол про адміністративне правопорушення та інші матеріали справи.
Протокол про адміністративне правопорушення повинен відповідати вимогам статті 256 КУпАП, Інструкції з оформлення поліцейськими матеріалів про адміністративні правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, зафіксовані не в автоматичному режимі, затвердженої наказом МВС України № 1395 від 07.11.2015 року та зареєстрованої в МЮ України 10.11.2015 року за №1408/27853, таІнструкції з оформлення матеріалів про адміністративні правопорушення в органах поліції, затвердженої наказом МВС 06.11.2015 року № 1376, зареєстрованої в МЮ України 01.12.2015 року за № 1496/27941.
Згідно з ч. 1 ст. 256 КУпАПу протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи. Якщо правопорушенням заподіяно матеріальну шкоду, про це також зазначається в протоколі.
Статтею 122-2 КУпАП передбачено відповідальність за невиконання водіями вимог поліцейського, а водіями військових транспортних засобів - вимог посадової особи військової інспекції безпеки дорожнього руху Військової служби правопорядку у Збройних Силах України про зупинку транспортного засобу (ч. 1) та за невиконання водіями транспортних засобів, що здійснюють автомобільні перевезення пасажирів та/або вантажів, вимог уповноважених посадових осіб центрального органу виконавчої влади, що забезпечує реалізацію державної політики з питань безпеки на наземному транспорті, про зупинку транспортного засобу (ч. 2).
Як вбачається із змісту протоколу серії ААБ № 317591 від 23.10.2021 року про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , за ст. 122-2 КУпАП, останній не містить відомостей за якою саме частиною ст. 122-2 КУпАП кваліфіковано дії особи, яка притягається до адміністративної відповідальності. Разом з тим суд не вправі самостійно визначати кваліфікацію вчиненого діяння та вносити зміни в адмінпротокол. Таким чином, зазначена вище обставина позбавляє суд можливості дати належну правову оцінку його діям та правильно кваліфікувати їх.
Відповідно до п. 9 розділу ІІ Інструкціїз оформлення матеріалів про адміністративні правопорушення в органах поліції при складанні протоколу про адміністративне правопорушення в ньому зазначаються, зокрема:
у графі «до протоколу додається» - пояснення особи, яка вчинила адміністративне правопорушення, викладені на окремому аркуші, рапорти посадових осіб органів поліції, довідки, акти тощо (у разі складення).
Санкція ч.1 ст.122-2 КУпАП передбачає стягнення у вигляді позбавлення права керування транспортними засобами на строк від трьох до шести місяців.
Згідно з пунктами 4, 5 розділу VII Інструкції з оформлення поліцейськими матеріалів про адміністративні правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, зафіксовані не в автоматичному режимі,поліцейський, який подає матеріали до розгляду, готує довідку про наявність повторності вчинення адміністративного правопорушення, отримання (неотримання) особою за місцем її проживання посвідчення водія на право керування транспортним засобом відповідної категорії, а за матеріалами про адміністративні правопорушення, передбачені частинами другою та третьою статті 130 КУпАП, - довідку про належність транспортного засобу.
В порушення зазначених вимог до протоколу не додано довідку про отримання (неотримання) особою за місцем її проживання посвідчення водія на право керування транспортним засобом відповідної категорії.
Відповідно до ч. 2 ст. 251 КУпАП передбачено, що обов'язок щодо збирання доказів покладається на осіб, уповноважених на складання протоколів про адміністративні правопорушення.
Вказані порушення унеможливлюють розгляд протоколу про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 за ст. 122 КУпАП та винесенню рішення щодо накладення адміністративного стягнення, а тому протокол підлягає поверненню до відділення поліції №3 Пологівського РВП ГУНП в Запорізькій області для додаткового оформлення.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 256, 276, 277, 278 КУпАП, суддя, -
Протокол про адміністративне правопорушення серії ААБ № 317591 від 23.10.2021 року про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , за ст. 122-2 КУпАП повернути до відділення поліції №3 Пологівського РВП ГУНП в Запорізькій області для додаткового оформлення.
Cуддя: