Постанова від 03.11.2021 по справі 310/9801/21

Справа №: 310/9801/21

3/310/3977/21

ПОСТАНОВА

Іменем України

03 листопада 2021 року м. Бердянськ

Суддя Бердянського міськрайонного суду Запорізької області Прінь І.П., розглянувши адміністративний матеріал, що надійшов з Бердянського РВП ГУНП в Запорізькій області відносно

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця м. Бердянськ, зареєстроване та фактичне місце проживання: АДРЕСА_1 , працюючого водієм в ФОП ОСОБА_2 , РНОКПП - НОМЕР_1 , інваліда 2 групи,

за ч.1 ст.44-3 КУпАП України,

ВСТАНОВИВ:

Згідно з протоколом про адміністративне правопорушення серії ВАБ № 594507 від 10.10.2021 року, який був складений поліцейським ВРПП Бердянського РВП ГУНП в Запорізькій області Траут А.В., було встановлено, що 10.10.2021р. о 10-30 год. в м. Бердянську, біля буд. 52 по вул. Італійській ОСОБА_1 під час перевезення пасажирів в режимі маршрутного таксі на маршруті 4/3 автобусом РУТА, державний номер НОМЕР_2 при дозволеній технічною характеристикою ТЗ 20 сидячих місць, перевозив 27, тобто на сім осіб більше, ніж дозволено технічною характеристикою ТЗ, чим порушив п.п.10 п.2постанову КМУ №1236, відповідальність за що передбачена ч.1 ст.44-3 КУпАП.

В судовому засіданні ОСОБА_1 пояснив, що не проконтролював скільки людей зайшло до салону автобусу. Аби уникнути конфлікту, він поїхав та згодом був зупинений працівниками поліції.

Вислухавши пояснення ОСОБА_1 , вивчивши матеріали додані до протоколу про адміністративне правопорушення, суд встановив наступне.

Частиною 1 статті 44-3 КУпАП передбачено відповідальність за порушення правил щодо карантину людей, санітарно-гігієнічних, санітарно-протиепідемічних правил і норм, передбачених Законом України "Про захист населення від інфекційних хвороб", іншими актами законодавства, а також рішень органів місцевого самоврядування з питань боротьби з інфекційними хворобами, - тягне за собою накладення штрафу на громадян від однієї до двох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб - від двох до десяти тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Відповідно до ст.7 КУпАП, ніхто не може бути підданий заходу впливу в зв'язку з адміністративним правопорушенням інакше як на підставах і в порядку, встановлених законом. Провадження в справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності. Застосування уповноваженими на те органами і посадовими особами заходів адміністративного впливу провадиться в межах їх компетенції, у точній відповідності з законом.

Відповідно до ст. 9 КУпАП, адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.

Згідно ст.245 КУпАП завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом, забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню адміністративних правопорушень, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі додержання законів, зміцнення законності.

Стаття 280 КУпАП встановлює, що орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.

Згідно зі ст. 251 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото - і кінозйомки, відеозапису чи засобів фото - і кінозйомки, відеозапису, які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами.

У протоколі зазначено, що ОСОБА_1 в порушення вимог п.п.10 п.2 Постанови КМУ №1236, 10.10.2021р. о 10-30 год. в м. Бердянську, біля буд. 52 по вул. Італійській ОСОБА_1 на транспортному засобі РУТА, державний номер НОМЕР_2 , перевозив пасажирів у кількості 27 чоловік, що на 7 чоловік більше, ніж кількість місць для сидіння, що передбачено технічною характеристикою транспортного засобу.

Разом з тим встановлено, що у Постанові КМУ №1236 від 09.12.2020р. «Про встановлення карантину та запровадження обмежувальних протиепідемічних заходів з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2» взагалі відсутній.

Однак, під час розгляду справи судом, було встановлено, що п.п.10 п.2вказаної вище постанови Кабінету Міністрів України ( на час складання протоколу) не містить підпункту 10 пункту 2, порушення якого ставиться в вину ОСОБА_1 .

За таких підстав, суд приходить до висновку, що в діях ОСОБА_1 відсутній склад адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 44-3 КУпАП.

Тому провадження в справі про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 підлягає закриттю на підставі ч.1 ст.247 КУпАП.

Відповідно до ст.247 КУпАП провадження в справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю, зокрема, у зв'язку з відсутністю події і складу адміністративного правопорушення.

Керуючись ст.44-3, ч.1 ст.247 КУпАП, суд,-

ПОСТАНОВИВ:

Провадження у справі про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 за ч.1 ст. 44-3 КУпАП України закрити на підставі п.1 ст.247 КУпАП, у зв'язку з відсутністю складу адміністративного правопорушення.

Постанова може бути оскаржена до Запорізького апеляційного суду через Бердянський міськрайонний суд Запорізької області в десятиденний строк з моменту винесення.

Суддя Бердянського

міськрайонного суду І.П. Прінь