СВЯТОШИНСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М. КИЄВА
ун. № 759/23380/21
пр. № 3/759/8629/21
03 листопада 2021 року суддя Святошинського районного суду м. Києва Петренко Н.О., розглянувши матеріали, що надійшли з УПП в м. Києві про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 , реєстраційний номер облікової картки платника податку не відомий
- за ст. 124 КпАП України,
До Святошинського районного суду міста Києва надійшли матеріали про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за вчинення правопорушення, передбаченого ст. 124 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
Відповідно до протоколу про адміністративне правопорушення серії ААБ № 337297, 04.08.2021 року о 21 год. 35 хв. в м. Києві на перехресті пр-ту Палладіна - вул. Плодова, де рух регулюється сигнал світлофора Бродецький І.С., керуючи автомобілем «Toyota Land Cruiser » д/н НОМЕР_1 , рухаючись на забороненний (жовтий) сигнал світлофора здійснив зіткнення з транспортним засобом «Toyota Corolla» д/н НОМЕР_2 під керуванням ОСОБА_2 , який повертав ліворуч. При ДТП автомобілі отримали механічні пошкодження, а їх власники матеріальні збитки.
ОСОБА_1 порушив п. 8.7.3 (е) Правил дорожнього руху України, чим вчинив правопорушення, передбачене ст. 124 КУпАП - порушення учасниками дорожнього руху правил дорожнього руху, що спричинило пошкодження транспортних засобів.
ОСОБА_1 для розгляду справи не з'явився, належним чином про час, дату та місце розгляду справи повідомлявся неодноразово, для забезпечення доступу до правосуддя та можливості реалізувати своє право на захист адвокатом.
01.11.2021р. та 02.11.21 р. було подано заяву про відкладення розгляду, оскільки він не ознайомлений з протоколом про адміністративне правопорушення та з матеріалами адміністративної справи, останній не може належним чином підготуватися до судового розгляду.
В той же час, як вбачається із матеріалів справи ОСОБА_1 викликався належним чином до суду з метою ознайомлення з результатами перевірки обставин ДТП та для ознайомлення з протоколом про адміністративне правопорушення, тобто йому було відомо про складання протоколу. Своїм правом ОСОБА_1 не скористався. Адвокатом Пшенишним О.О. отримано відповідь ще 20.08.2021р.
Суддя розцінює неявку ОСОБА_1 як затягування розгляду справи, зважаючи на строки розгляду справи. Також враховучи, що справа про адміністратвине правопорушення надійшла до суду 19.10.2021р., ОСОБА_1 20.10.2021р. було повідомлено про час та дату розгляду справи на 03.11.2021р., а тому у нього було достатньо часу для ознайомлення з матеіралами справи.
Відповідно до статті 251 КУпАП України доказами в справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі, чи засобів фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі, які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами.
За змістом 252 КУпАП, орган (посадова особа) оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю.
Згідно ст. 280 КУпАП орган при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини пом'якшуючі або обтяжуючі відповідальність, чи заподіяна шкода, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Відповідно до п.2.3б ПДР для забезпечення безпеки дорожнього руху водій зобов'язаний: бути уважним, стежити за дорожньою обстановкою, відповідно реагувати на її зміну, стежити за правильністю розміщення та кріплення вантажу, технічним станом транспортного засобу і не відволікатися від керування цим засобом у дорозі.
Вина водія ОСОБА_1 у порушенні ПДР України, доведена в повному обсязі та знайшла своє підтвердження в ході судового розгляду, що підтверджується зібраними в справі доказами: протоколом про адміністративне правопорушення серії ААБ № 337297, схемою місця ДТП та поясненнями учасників ДТП.
Як вбачається із матеріалів справи протокол складений у відповідності до вимог ст.256 КпАП України, а тому у суду не має підстав піддавати під сумнів складений працівниками поліції протокол про адміністративне правопорушення.
Судом встановлено, що схема місця ДТП складена відповідно до вимог Інструкції з оформлення поліцейськими матеріалів про адміністративні правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, зафіксовані не в автоматичному режимі, затвердженої Наказом МВС України № 1395 від 07.11.2015 року. Будь-яких зауважень від ОСОБА_1 не надходило.
Доказів, які б спростували обставини, зазначені в протоколі про адміністративне правопорушення, судді не надано.
Обставини, викладені в протоколі про адміністративне правопорушення, узгодженні з доказами у справі, вина ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 124 КУпАП, підтверджена матеріалами справи.
Обираючи вид стягнення порушникові, суддя враховує характер вчиненого правопорушення, особу порушника, ступінь його вини.
Обставин, що обтяжують відповідальність за адміністративне правопорушення, суддею не встановлено.
Відповідно до ст.33 КпАП України, суд при обранні адміністративного стягнення враховує характер вчиненого правопорушення, особу правопорушника, який раніше не притягувався до адміністративної відповідальності, вважає за необхідне накласти на нього адміністративне стягнення у вигляді штрафу в межах, передбачених ст.124 КУпАП.
На підставі ч. 5 ст. 4 ЗУ «Про судовий збір» у разі ухвалення судом постанови про накладення адміністративного стягнення ставка судового збору становить 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, тобто 454,00 грн.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст.33, 124, 283-285 КпАП України, ЗУ «Про судовий збір», суддя
Визнати винним ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ст.124 КУпАП та накласти адміністративне стягнення у вигляді штрафу у розмірі 50 (п'ятдесяти ) неоподаткованих мінімумів доходів громадян, що становить 850 (вісімсот п'ятдесят) гривень.
Стягнути з ОСОБА_1 на користь держави судовий збір 0,2 розміру прожиткового мінімуму на одну працездатну особу, тобто 454, 00 грн. за винесення постанови про накладення адміністративного стягнення.
Постанову може бути оскаржено протягом десяти днів з дня винесення постанови до Київського апеляційного суду через Святошинський районний суд м. Києва.
Постанова може бути пред'явлена до виконання протягом трьох місяців з наступного дня після набрання нею законної сили.
Суддя Н.О. Петренко