29 жовтня 2021 рокуСправа №: 695/2760/21
Номер провадження 3/695/1914/21
29 жовтня 2021 рокум. Золотоноша
Суддя Золотоніського міськрайонного суду Черкаської області Середа Л.В., розглянувши матеріали справи про притягнення до адміністративної відповідальності відносно;
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , що проживає за адресою АДРЕСА_1 ,
за вчинення правопорушення, передбаченого ст. 124 КУпАП, -
Відповідно до протоколу про адміністративне правопорушення серії ААБ №108473 від 12.09.2021 року, ОСОБА_1 не вибрав безпечної швидкості руху, не впорався з керуванням та скоїв наїзд на дорожній знак з'їхавши з дороги при ДТП, в наслідок чого автомобіль та майно Служби автомобільних доріг Черкаської області отримали механічні пошкодження з матеріальними збитками.
Згідно ст. 7 КУпАП провадження в справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності. Застосування уповноваженими на те органами і посадовими особами заходів адміністративного впливу провадиться в межах їх компетенції, у точній відповідності з законом.
Статтею 276 КУпАП визначено місце розгляду справи про адміністративне правопорушення, відповідно до якої справа про адміністративне правопорушення розглядається за місцем його вчинення. Справи про адміністративні правопорушення, передбачені статтями 80, 81, 121 - 126, 127-1 - 129 і статтею 139 (коли правопорушення вчинено водієм) цього Кодексу, можуть також розглядатися за місцем обліку транспортних засобів або за місцем проживання порушників.
Обов'язок щодо належного оформлення матеріалів справи про адміністративне правопорушення покладається на уповноважених посадових осіб органів внутрішніх справ, що передбачено ст. 254 та ст. 255 КУпАП.
Відповідно до ст. 278 КУпАП під час підготовки до розгляду справи про адміністративне правопорушення суд повинен перевірити чи правильно складений протокол та інші матеріали справи.
Однак вивчаючи матеріали справи суддею встановлено, що у протоколі про адміністративне правопорушення та доданих до нього матеріалах відсутнє чітке визначення місця дорожньо-транспортної пригоди, а саме адміністративно-територіальної одиниці на місці якої відбулася подія.
Крім того, із протоколу про адміністративне правопорушення вбачається, що особа, яка притягується до адміністративної відповідальності проживає в м. Черкаси.
За таких обставин, суд позбавлений можливості встановити дотримання правоохоронними органами вимог ст.. 276 КУпАП.
Без усунення вказаних недоліків суддя позбавлений можливості повно, всебічно та об'єктивно розглянути дану адміністративну справу та винести законне, вмотивоване та обґрунтоване рішення по ній, у визначений законодавством строк, а тому справа підлягає поверненню для належного оформлення.
Відповідно до п.24 Постанови Пленуму Верховного Суду України № 14 від 23.12.2005 р. (з наступними змінами та доповненнями), визнано правильною практику тих суддів, які вмотивованими постановами повертають протоколи про адміністративні правопорушення, складені без додержання вимог КУпАП, відповідному органу для належного оформлення.
Керуючись ст.256, ч. 2 ст.268, ч. 2 ст.277 КУпАП, -
Справу про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 124 КУпАП повернути до Управління патрульної поліції в Черкаській області для належного оформлення.
Постанова оскарженню не підлягає.
Суддя: Середа Л.В.