Справа № 462/6755/21
08 листопада 2021 року суддя Залізничного районного суду м. Львова Палюх Н.М., розглянувши матеріали справи про притягнення до адміністративної відповідальності:
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 ,
непрацюючого, проживаючого:
АДРЕСА_1
за ч. 1 ст. 130 КУпАП
ОСОБА_1 05.09.2021 року о 01:40 год. у м. Львові на вул. Кульпарківська, 200а керував транспортним засобом Renault Kangoo д.н.з. НОМЕР_1 у стані алкогольного сп'яніння. Огляд на стан сп'яніння, у встановленому законом порядку, проводився за допомогою приладу драгер №0060, тест № 1228, результат позитивний 1,28 ‰, подія зафіксована на бодікамеру №1346 (нагрудний відеореєстратор) та № 1301.
У судОСОБА_1 не з'явився, хоча про час та місце розгляду справи повідомлявся належним чином, причини неявки суду не повідомив.
Європейський Суд з прав людини у рішенні «Пономарьов проти України» від 03.04.2008 року наголосив, що «сторони в розумінні інтервалу часу мають вживати заходів, щоб дізнатися про стан відомого їм судового провадження». Крім того, враховуючи принцип судочинства, зазначений у практиці ЄСПЛ, яким визнано пріоритет публічного інтересу над приватним, суд вважає за необхідне провести розгляд справи за відсутності особи, яка притягується до адміністративної відповідальності, оскільки безпідставне умисне затягування справи нівелює завдання Кодексу України про адміністративні правопорушення, яким є охорона конституційного ладу України, встановленого правопорядку, зміцнення законності, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі точного і неухильного додержання Конституції законів України, поваги до прав, честі і гідності інших громадян, до правил співжиття, сумлінного виконання своїх обов'язків, відповідальності перед суспільством ( стаття 1 КУпАП). Тим більше, що стаття 268 КУпАП не містить імперативної заборони розглядати справу про адміністративне правопорушення за ч. 1 ст. 130 КУпАП без обов'язкової присутності особи, яка притягується до адміністративної відповідальності.
Таким чином, у порядку ст. 268 КУпАП у зв'язку з наявністю достатніх даних про повідомлення ОСОБА_1 про місце і час розгляду справи, суд приходить до висновку про можливість розгляду справи за його відсутності.
Щодо поданого його захисником Джуфером Б.М. клопотання про направлення даної справи до Пустомитівського районного суду Львівської області для вирішення питання про її об'єднання із адміністративною справою №450/3836/21 відносно ОСОБА_1 за ч. 1 ст. 130 КУпАП в одне провадження, суд зазначає наступне.
Нормами чинного Кодексу України про адміністративні правопорушення передбачено можливість об'єднання справ про адміністративні правопорушення.
Відповідно до ч.2 ст.36 КУпАП якщо особа вчинила кілька адміністративних правопорушень, справи про які одночасно розглядаються одним і тим же органом (посадовою особою), стягнення накладається в межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених.
Проте, відповідно до ст.245 КУпАП завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування кожної справи.
Згідно статті 6 Конвенції про захист прав і основоположних свобод, кожен має право на справедливий і публічний розгляд його справи упродовж розумного строку незалежним і безстороннім судом, встановленим законом, який вирішить спір щодо його прав та обов'язків цивільного характеру або встановить обґрунтованість будь-якого висунутого проти нього кримінального обвинувачення.
Враховуючи, що місцем вчинення адміністративного правопорушення є м. Львів, вул. Кульпарківська, 200а, що належить до територіальної підсудності Залізничного районного суду м. Львова, що в матеріалах справи відсутні належні докази про те, що в провадженні Пустомитівського районного суду Львівської області перебуває адміністративна справа відносно ОСОБА_1 за ч. 1 ст. 130 КУпАП, а також беручи до уваги, що законодавством не передбачено обов'язкове об'єднання справ про адміністративні правопорушення відносно однієї і тієї ж особи, суд відмовляє у задоволенні поданого клопотання.
Оглянувши відеозаписи з нагрудних камер спостереження працівників поліції, дослідивши матеріали справи, в тому числі протокол про адміністративне правопорушення серії ААБ №267027 від 05.09.2021 року, результати тесту приладу Drager - 1,28 ‰, акт огляду на стан алкогольного сп'яніння з використанням спеціальних технічних засобів, постанову серії БАА № 159307 від 05.09.2021 року, вважаю, що в діях ОСОБА_1 є склад адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.130 КУпАП.
З врахуванням даних про особу правопорушника у сукупності із ступенем суспільної небезпечності скоєного правопорушення, вважаю, що до ОСОБА_1 слід застосувати адміністративне стягнення у виді штрафу з позбавленням права керування транспортними засобами.
Згідно ст. 40-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення, у разі винесення суддею постанови про накладання адміністративного стягнення, особою, на яку накладено таке стягнення, сплачується судовий збір у відповідності до Закону України «Про судовий збір».
Згідно ч.5 ст. 4 Закону України «Про судовий збір» у разі ухвалення судом постанови про накладення адміністративного стягнення справляється судовий збір 0,2 прожиткового мінімуму працездатних осіб.
Керуючись ст.ст.40-1, 283, 284 КУпАП, -
ОСОБА_1 визнати винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.130 Кодексу України про адміністративні правопорушення, та обрати йому адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі однієї тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 17000 грн. з позбавленням права керування транспортними засобами на строк один рік.
Стягнути із ОСОБА_1 в дохід держави 454 грн. судового збору.
Постанову може бути оскаржено протягом 10-ти днів з дня винесення постанови до Львівського апеляційного суду через Залізничний районний суд м. Львова .
Суддя Палюх Н.М.