про залишення позовної заяви без руху
08 листопада 2021 року ЛуцькСправа № 140/11936/21
Суддя Волинського окружного адміністративного суду Смокович В.І., вивчивши позовну заяву ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України у Волинській області про визнання протиправними дій, зобов'язання вчинити дії,
ОСОБА_1 звернувся з позовом до Головного управління Пенсійного фонду України у Волинській області про визнання протиправними дії щодо незарахування періодів роботи до страхового та пільгового стажу позивача; зобов'язати відповідача зарахувати до страхового та пільгового стажу позивача період роботи з червня 2015 року по вересень 2018 року на ДП «Шахта №1 «Нововолинська», з жовтня 2018 по лютий 2019 року на ВП «Шахта Бужанська» ДП «Волиньвугілля», з квітня 2020 року по квітень 2021 року на ВП «Шахта «Степова» ДП «Львіввугілля» та здійснити перерахунок пенсії з врахуванням зарахованого стажу роботи та виплачувати пенсію відповідно до Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» та статті 8 Закону України «Про підвищення престижності шахтарської праці» з 01 червня 2021 року (дати призначення пенсії).
Згідно із пунктами 3, 6 частини першої статті 171 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, зокрема, чи відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтями 160, 161, 172 цього Кодексу; чи немає інших підстав для залишення позовної заяви без руху, повернення позовної заяви або відмови у відкритті провадження в адміністративній справі, встановлених цим Кодексом.
Позовна заява не відповідає вимогам, встановленим статтею 160 КАС України та містить такі недоліки.
Відповідно до пункту 4 частини п'ятої статті 160 КАС України в позовній заяві зазначаються зміст позовних вимог і виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги, а в разі подання позову до декількох відповідачів - зміст позовних вимог щодо кожного з відповідачів.
Відповідно до приписів пункту 9 частини першої статті 4 КАС України відповідач - суб'єкт владних повноважень, а у випадках, визначених законом, й інші особи, до яких звернена вимога позивача.
Суддя звертає увагу позивача, що відповідачем у адміністративній справі виступає відповідний суб'єкт владних повноважень, який допустив порушення законних прав, свобод та інтересів особи.
За правилами пункту 7 частини першої статті 4 КАС України суб'єктом владних повноважень є зокрема, орган державної влади, в тому числі без статусу юридичної особи.
Обов'язок по визначенню (формулюванню) позовних вимог, з якими особа звертається до суду за захистом своїх прав, на етапі подання позовної заяви процесуальним законодавством покладено саме на позивача, тому для цього законодавцем визначені вимоги до позовної заяви, що міститься в статті 160 КАС України.
Як вбачається з тексту позовної заяви та доданих до неї документів, позивач просить визнати протиправними дії щодо відмови у зарахуванні періодів роботи до страхового стажу при призначенні пенсії, які вчинені не Головним управлінням Пенсійного фонду України у Волинській області, а іншим територіальним органом Пенсійного фонду - Головним управлінням Пенсійного фонду України в Запорізькій області (до позовної заяви долучено копію рішення про відмову у перерахунку пенсії по інвалідності від 05 серпня 2021 року п/с №032450004377, прийняте Головним управлінням Пенсійного фонду України в Запорізькій області ).
Проте, в порушення вимог пунктів 2, 4 частини п'ятої статті 160, частини першої статті 161 КАС України, у тексті позовної заяви позивач не зазначив відповідача Головне управління Пенсійного фонду України в Запорізькій області та відомості щодо нього, не виклав позовні вимоги щодо вказаного відповідача та не додав копії позовної заяви та копії доданих до неї документів відповідно до кількості відповідачів.
З урахуванням зазначеного, позивачу необхідно уточнити відповідачів, до якого заявлені позовні вимоги з чітким викладенням змісту щодо кожного з відповідачів.
Відповідно до частин першої статті 169 КАС України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтями 160, 161 цього Кодексу, протягом п'яти днів з дня подання постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху. В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
Таким чином, оскільки позовна заява не відповідає вимогам частини третьої статті 161 КАС України, її слід залишити без руху, надавши позивачу строк, достатній для усунення недоліків, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
Позивачу у цей строк необхідно усунути зазначені недоліки позовної заяви шляхом подання до суду нової редакції позовної заяви, в якій уточнити зміст позовних вимог та відповідача до якого заявлено позовні вимоги з чітким викладенням змісту позовних вимог щодо нього, а в разі подання позову до декількох відповідачів - змісту позовних вимог щодо кожного з відповідачів, разом з її копіями відповідно до кількості учасників справи
Керуючись статтями 160, 169, 171, 248 КАС України, суддя
Позовну заяву ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України у Волинській області про визнання протиправними дій, зобов'язання вчинити дії залишити без руху.
Встановити позивачу строк для усунення недоліків позовної заяви - десять днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
Роз'яснити, що у випадку не усунення недоліків позовної заяви у встановлений судом строк позовна заява і додані до неї документи будуть повернуті позивачу без розгляду.
Копію ухвали надіслати особі, яка подала позовну заяву.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та не може бути оскаржена окремо від рішення суду.
Суддя В.І. Смокович