Постанова від 29.10.2021 по справі 522/19095/21

Справа №522/19095/21

Провадження №3/522/13002/21

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

29 жовтня 2021 року суддя Приморського районного суду м. Одеси Єршова Л.С., розглянувши матеріали, направлені з Головного управління державної служби України з надзвичайних ситуацій в Одеській області про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , яка працює: виконавчий директор ОСББ «Будинок на Катерининській», мешкає за адресою: АДРЕСА_1 , за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.185-14 Кодексу України про адміністративні правопорушення,

ВСТАНОВИВ:

Відповідно до наданих суду адміністративних матеріалів, 29.09.2021 року о 11 годині 30 хвилин під час організації позапланового заходу державного нагляду приміщень №104 та №105 ТОВ «Бізнес Ренталс» за адресою: м. Одеса, вул. Катерининська, буд.90Б, які організовано до позапланової перевірки відповідно до листа ТОВ «Бізнес Ренталс» (№60/3850 від 13.09.2021 року) видано до наказу №384 від 16.09.2021 року. Посвідчення №217 від 27.09.2021 року, ОСОБА_1 не допустила до приміщень ТОВ «Бізнес Ренталс» та перешкодила заходу державного нагляду, чим порушила ч.1 ст.185-14 КУпАП.

За цим фактом начальником СТБ УЗНС ГУ ДСНС України в Одеській області стосовно ОСОБА_1 складено протокол про адміністративне правопорушення серії ОД №015606/355 від 29.09.2021 року за ч.1 ст.185-14 КУпАП.

ОСОБА_1 в судове засідання з'явилася, вину в скоєнні адміністративного правопорушення за ч.1 ст.185-14 КУпАП не визнала в повному обсязі, надала суду письмові пояснення та пояснила, що проведення позапланових заходів державного нагляду (контролю) врегульовано Законом України «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності» від 05.04.2007 року №877-V (далі - Закон).

Згідно ст.3 Закону, - основні принципи державного нагляду (контролю) встановлює що державний нагляд (контроль) здійснюється за принципами: пріоритетності безпеки у питаннях життя і здоров'я людини, функціонування і розвитку суспільства, середовища проживання і життєдіяльності перед будь-якими іншими інтересами і цілями у сфері господарської діяльності; підконтрольності і підзвітності органу державного нагляду (контролю) відповідним органам державної влади; рівності прав і законних інтересів усіх суб'єктів господарювання; гарантування прав та законних інтересів кожного суб'єкта господарювання...

Підставами для здійснення позапланових заходів є подання суб'єктом господарювання письмової заяви до відповідного органу державного нагляду (контролю) про здійснення заходу державного нагляду (контролю) за його бажанням (ст.3 Закону).

ТОВ «Бізнес ренталс» звернулось до органів ДСНС про проведення позапланової перевірки нерухомого майна товариства яке знаходиться в будинку АДРЕСА_2 .

Нерухомим майном товариства, згідно наданого технічного паспорту та документів є місця загального користування будинку, а саме:

-сходові проходи;

-консєржна;

-приміщення загального користування у підвалі.

Отже, заявник ТОВ «Бізнес Ренталс» подало заяву до державного органу про проведення позапланової перевірки в місцях загального користування ОСББ «Будинок на Катерининській».

ОСББ «Будинок на Катерининській» не ознайомлено ні з наказом ні з питаннями які ставляться перевіркою.

В місці перевірки знаходиться пустий підвал який належить ТОВ «Бізнес Ренталс» та майно ОСББ «Будинок на Катерининській» інфраструктура будинку, відповідно постає питання чи має право знати ОСББ які питання поставлені перед перевіркою і чи зобов'язаний державний орган, тим більш ДСНС, враховувати питання критичної інфраструктури. Відповідь може бути тільки одна, - ДСНС має в першу чергу ставити питання нормального існування інфраструктури будинку а потім, якщо це необхідно займатись питаннями пов'язаними із пустим підвалом.

Крім того в 2019 році ДСНС в ОСББ «Будинок на Катерининській» була проведена позапланова перевірка і видано припис, питань до підвалу під час перевірки не було.

Представниками ДСНС було відмовлено ОСББ «Будинок на Катерининській» у наданні копії наказу на перевірку та повідомлені питань, які ставляться перед перевіряючими, а перевірка мала проходити безпосередньо у підвалі будинку де знаходиться майно ОСББ, його критична інфраструктура у доступі до перевірки було відмовлено, оскільки така перевірка безумовно зачіпає і порушує права і інтереси кожного члена ОСББ який мешкає в будинку.

На підставі викладеного виконуючим директором ОСОБА_1 ОСББ «Будинок на Катерининській» було не допущено до приміщень ОСББ «Будинок на Катерининській» де знаходиться власність ТОВ «Бізнес Ренталс».

Дослідивши матеріали справи, проаналізувавши докази та надавши їм оцінку, суд вважає, що в діях ОСОБА_1 є склад адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.185-14 КУпАП.

Суддя критично відноситься до письмових пояснень ОСОБА_1 , так як з її пояснень вбачається, що остання намагається уникнути адміністративного стягнення, хоча вина ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення повністю знайшла своє підтвердження в ході судового слідства та підтверджується матеріалами справи, а саме: протоколом про адміністративне правопорушення серії ОД №015606/355 від 29.09.2021 року, посвідченням на проведення заходу державного нагляду №217 від 27.09.2021 року, Актом складеного стосовно неможливості здійснення заходу державного нагляду №188 від 29.09.2021 року та іншими матеріалами справи.

Суддею встановлено, що 29.09.2021 року о 11 годині 30 хвилин під час організації позапланового заходу державного нагляду приміщень №104 та №105 ТОВ «Бізнес Ренталс» за адресою: м. Одеса, вул. Катерининська, буд.90Б, які організовано до позапланової перевірки відповідно до листа ТОВ «Бізнес Ренталс» (№60/3850 від 13.09.2021 року) видано до наказу №384 від 16.09.2021 року, посвідчення №217 від 27.09.2021 року, виконуючий директор ОСББ «Будинок на Катерининській» ОСОБА_1 не допустила до приміщень ТОВ «Бізнес Ренталс» та перешкодила заходу державного нагляду, чим порушила ч.1 ст.185-14 КУпАП.

Згідно ст.ст. 245, 251, 252, 280 КУпАП - завданням провадження в справах про адміністративні правопорушення є, зокрема, своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом.

Згідно ст.ст. 252, 254, 255, 256 КУпАП - протокол про адміністративне правопорушення - це офіційний документ, відповідним чином оформлений уповноваженою особою про вчинення діяння (діянь), яке (які) містить ознаки адміністративного правопорушення, передбаченого КУпАП, є найважливішим джерелом доказів у справах про адміністративні правопорушення.

Згідно вимог а.1 ч.10 ст.4 ЗУ «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності» посадові особи органу державного нагляду (контролю) з метою з'ясування обставин, які мають значення для повноти проведення заходу, здійснюють у межах повноважень, передбачених законом, огляд територій або приміщень, які використовуються для провадження господарської діяльності, а також будь-яких документів чи предметів, якщо це передбачено законом.

Відповідно до а.9 ч.6 ст.7 ЗУ «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності» у разі створення суб'єктом господарювання перешкод органу державного нагляду (контролю) чи його посадовим особам при здійсненні заходів державного нагляду (контролю) в акті обов'язково зазначається опис дій чи бездіяльності, що призвели до створення таких перешкод, з посиланням на відповідні норми закону.

Згідно ст.280 КУпАП - орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, чи є підстави для передачі матеріалів про адміністративне правопорушення на розгляд громадської організації, трудового колективу, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.

Дослідивши матеріали справи, враховуючи характер та обставини адміністративного правопорушення, вбачається, що ОСОБА_1 вчинила адміністративне правопорушення, передбачене ч.1 ст.185-14 КУпАП - створення перешкод у діяльності уповноважених посадових осіб центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику з питань державного нагляду (контролю) у сфері пожежної та техногенної безпеки, пов'язаній з проведенням перевірок.

Відповідно до ч.1 ст.185-14 КУпАП за це правопорушення на особу накладається стягнення у вигляді штрафу від ста до двохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Вирішуючи питання про вид і розмір адміністративного стягнення, суддя враховує характер вчиненого правопорушення, особу порушника, ступінь його вини, майновий стан, обставини, що пом'якшують та обтяжують відповідальність.

Обтяжуючих відповідальність обставин, передбачених ст.35 КУпАП, не встановлено.

Враховуючи те, що адміністративне стягнення є мірою відповідальності і застосовується для виховання особи, яка вчинила адміністративне правопорушення, з метою дотримання законів України, поваги до правил співжиття, а також запобігання вчиненню нових правопорушень як самим правопорушником, так і іншими особами, суд дійшов до висновку, що необхідним та достатнім є вид адміністративного стягнення у вигляді накладення штрафу.

Керуючись ст.ст. 9, 24, 33, 34, 35, 38, 185-14, 221, 283, 284, 285 КУпАП,

ПОСТАНОВИВ:

Визнати ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , яка працює: виконавчий директор ОСББ «Будинок на Катерининській», мешкає за адресою: АДРЕСА_1 , винною у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.185-14 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

Накласти на ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , адміністративне стягнення у вигляді штрафу у розмірі станеоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що складає 1700 гривень 00 копійок.

На підставі п.5 ч.2 ст.4 Закону України «Про судовий збір» стягнути з ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , судові витрати на користь держави в сумі 454 гривень 00 копійок.

Штраф має бути сплачений не пізніш як через 15 днів з дня вручення постанови про накладення штрафу, а в разі оскарження такої постанови-не пізніш як через 15 днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення.

Відповідно до ст.308 КУпАП України у разі несплати штрафу у строк постанова про накладення штрафу надсилається для примусового виконання до відділу державної виконавчої служби. У порядку примусового виконання постанови про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення з правопорушника стягується подвійний розмір штрафу, а також витрати на облік вчиненого правопорушення.

Строк пред'явлення постанови до виконання 3 (три) місяці згідно Закону України «Про виконавче провадження».

Постанова по справі про адміністративне правопорушення може бути оскаржена протягом десяти днів з дня винесення постанови шляхом подання апеляційної скарги до Одеського апеляційного суду.

Суддя Л.С. Єршова