Справа № 369/8639/20
Провадження № 2/369/225/21
Іменем України
08.11.2021 року Києво-Святошинський районний суд Київської області в складі:
головуючого судді Дубас Т.В.,
при секретарях судових засідань Мазурик Д.С., Бугайова М.В., Житар А.А.,
за участю позивача ОСОБА_1 ,
представника відповідача Петришина Г.М. , Гучок В.В. ,
розглянувши у відкритому судовому засіданні у залі суду № 6 в м. Києві цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ПрАТ «ДТЕК КИЇВСЬКІ РЕГІОНАЛЬНІ ЕЛЕКТРОМЕРЕЖІ» про стягнення заборгованості, -
Позивач ОСОБА_1 звернувся до суду з даним позовом, мотивуючи свої вимоги тим, що Приватним акціонерним товариством "Київобленерго" в особі Заступника начальника відділу видачі технічних умов Ящук Сергій Володимирович , що діє на підставі довіреності №197 від 17.05.2019 , з однієї сторони , та ОСОБА_1 паспорт серії НОМЕР_1 , з іншої сторони , уклали договір № К-15-19-0144 від 26.07.2019 про приєднання електроустановок за адресою АДРЕСА_1 , кадастровий номер № 3222755102:02:021:0010 до електричних мереж системи розподілу.
Уклали додаткову угоду №1 до Договору № К-15-19-0144 від 18.07.2019 про стандартне приєднання до електричних мереж системи розподілу.
Відповідач не виконав зовнішню електрифікацію об'єкту в зазначений по договору термін.
Відповідачем було порушено пункт 3.1.1, 3.1.2, та 3.1.3 договору № К-15-19-0144 (Додаток №01).
Про що свідчить відповідь з Держгеокадастру № Д-652/10-1013/6-20 від 23.04.2020 в якій зазначено що в Держгеокадастрі відсутні відомості щодо реєстрації земельних ділянок для розміщення та будівництва повітряних та кабельних ліній електропередачі по АДРЕСА_1 .
Отже в силу вступає пункт 5.3 договору (Додаток №01) в якому зазначено що у разі перевищення строку виконання робіт на 120 календарних днів виконавець послуг (Відповідач) зобов'язаний повернути Замовнику (Позивачу) пеню (кошти), отримані як попередня оплата у розмірі 100% оплати, визначеної пунктом 4.1 розділу 4 договору з посиланням на додаткову угоду №1 пункт 2. Відповідно пункту 6.1 договору до "Київобленерго" було надіслано прохання про що свідчить виписка про отримання замовленого листа до "Київобленерго". Після чого надійшла відповідь від "Київобленерго" в якій ігнорувалось прохання по виплаті штрафних коштів.
Тому позивач просив стягнути з "Київобленерго" в особі Заступника начальника відділу видачі технічних умов Ящук Сергія Володимировича заборгованість в сумі 37344 грн. (тридцять сім тисяч триста сорок чотири гривні 00 копійок). Стягнути з "Київобленерго" в особі Заступника начальника відділу видачі технічних умов Ящук Сергія Володимирович витрати судового збору в сумі 857.96 грн. (вісімсот п'ятдесят сім гривень 96 копійок).
В подальшому позивач подав до суду уточнюючу позовну заяву згідно якої просив суд стягнути з Приватного акціонерного товариства «ДТЕК Київські регіональні електромережі» заборгованість в сумі 37 344 грн. (тридцять сім тисяч триста сорок чотири гривні 00 копійок). Стягнути з Приватного акціонерного товариства «ДТЕК Київські регіональні електромережі» на користь ОСОБА_1 судовий збір в сумі 857, 96 грн. (вісімсот п'ятдесят сім гривень 96 копійок).
Ухвалою суду від 21.07.2020 року відкрито позовне провадження у даній справі та визначено розглядати її за правилами спрощеного позовного провадження.
Ухвалою суду від 09.06.2021 замінено відповідача - ПАТ «Київенерго», виключивши його з числа осіб, що беруть участь у справі, на правонаступника - ПрАТ «ДТЕК КИЇВСЬКІ РЕГІОНАЛЬНІ ЕЛЕКТРОМЕРЕЖІ».
В судове засідання 27.08.2021 позивач не з'явився. Подав до суду заяву про розгляд справи у його відсутності. Позов підтримав та просив суд задовольнити.
Представник відповідача 27.08.2021 подав до суду заяву про проведення судового засідання у відсутності представника. Проти позову заперечував та просив суд відмовити у задоволенні позову.
У зв'язку з неявкою сторін в силу ч. 2 ст. 247 ЦПК України фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснювалось.
У відповідності до ч. 5 ст. 268 ЦПК України датою ухвалення рішення, ухваленого за відсутності учасників справи, є дата складення повного судового рішення.
Суд, дослідивши матеріали справи та зібрані в ній письмові докази, приходить до висновку що позовні вимоги підлягають задоволенню, виходячи з наступного.
Як встановлено в судовому засіданні,26.07.2019 року між Приватним акціонерним товариством "Київобленерго" правонаступником якого є ПрАТ «ДТЕК КИЇВСЬКІ РЕГІОНАЛЬНІ ЕЛЕКТРОМЕРЕЖІ» та ОСОБА_1 укладено договір № К-15-19-0144 про стандартне приєднання до електричних мереж системи розподілу.
За цим Договором до електричних мереж системи розподілу Виконавця послуг, оператора, даної системи розподілу або іншого власника електричних мереж (основного споживача) приєднується індивідуальний житловий будинок з будівельними струмоприймачами, місце розташування об'єкт замовника: АДРЕСА_1 , кад. №3222755102:02:021:0010.
Місце (точка) забезпечення потужності об'єкта Замовника встановлюється на; орієнтовно опора №33, ЛЕП-0,4, кВ Л-1 від ТП-10/0,4 кВ №391.
Виконавець послуг забезпечує приєднання електроустановок об'єкта Замовника (будівництво, реконструкція, технічне переоснащення та введення в експлуатацію електричних мереж зовнішнього електрозабезпечення об'єкта Замовника від точки забезпечення потужності до точки приєднання) відповідно до схеми зовнішнього електрозабезпечення і проектної документації та здійснює підключення електроустановок об'єкта Замовника до електричних мереж системи розподілу на умовах цього Договору.
Замовник оплачує Виконавцю послуг вартість приєднання до електричних мереж системи електророзподілу на умовах цього Договору.
Пунктом 3.1.1. договору виконавець зобов'язаний Розпочати та забезпечити в установленому порядку приєднання (будівництво та введення в експлуатацію електричних мереж зовнішнього електрозабезпечення об'єкта Замовника від місця забезпечення потужності до точки приєднання) об'єкта Замовника у строк 85 календарних днів від дати оплати замовником оператору системи розподілу вартості приєднання відповідно до Договору та після виконання Замовником зобов'язань, визначених підпунктом 3.2.3 цього Договору.
Пунктом 3.1.2. Договору визначено що виконавець зобов'язався Підключити електроустановки Замовника до електричних мереж системи розподілу упродовж 5(10) днів після виконання умов цього Договору, введення в експлуатацію об'єкта Замовника в порядку встановленому законодавством у сфері містобудування, та після укладення договору про надання послуг з розподілу, після виконання Замовником зобов'язань, визначених підпунктами 3.2.1, 3.2.2., 322.4. пункту 3.2 цього Договору, та надання послуги з первинного підключення електроустановок об'єкта як окремої послуги.
Пунктом 5.3 договору визначено що у разі перевищення строку виконання робіт на 120 календарних днів виконавець послуг (Відповідач) зобов'язаний повернути Замовнику (Позивачу) пеню (кошти), отримані як попередня оплата у розмірі 100% оплати, визначеної пунктом 4.1 розділу 4 договору (крім випадків визначених Кодексом).
Також сторони уклали додаткову угоду №1 до Договору № К-15-19-0144 від 18.07.2019 про стандартне приєднання до електричних мереж системи розподілу.
29.07.2019 року на виконання умов п.3.2.3. Договору про стандартне приєднання до електричних мереж системи розподілу №15-19-0144 від 26.07.2019 року, Позивачем було здійснено оплату вартості стандартного приєднання у розмірі 37 344,00 грн. з ПДВ, одночасно із здійсненням оплати Позивач звернуся до ПрАТ «Київобленерго» із заявою на видачу технічного рішення по проекту внутрішнього електропостачання індивідуального житлового будинку та будівельних механізмів за адресою: АДРЕСА_1 , кад.№3222755102:02:021:0010.
03.09.2019 року ПрАТ «Київобленерго» було розроблено проектну документацію зовнішнє електропостачання індивідуального житлового будинку, згідно з якої передбачається будівництво ПЛ-0,4 кВ до межі належної Позивачу земельної ділянки обрано виконавця будівельно-монтажних робіт.
Листом від 14.11.2019 року TOB «TEXEJIEKTPO-79» за вих. №529 звернулось до Макарівської селищної ради щодо погодження розміщення об'єктів електроенергетики, передбачених проектною документацією «Реконструкція Л-4 від ТП-391 для приєднання до електричних мереж електроустановок індивідуального житлового будинку з будівельними струмоприймачами Позивача по АДРЕСА_1 .
У відповідь на даний лист Макарівська селищна рада повідомила що погодження робочого проекту «Реконструкція Л 1 ТП-391 для приєднання до електричних мереж електроустановок індивідуального житлового будинку з будівельними струмоприймачами ОСОБА_1 по АДРЕСА_1 » можливе за умов виносу в натурі (на місцевості) поворотних точок лінії Л 1, що проектується.
Виконання робіт по встановленню електричних опор повітряних ліній електропередач на землях загального користування повинно проводитися після отримання дозволу на порушення об'єкта благоустрою та в присутності представника Макарівської селищної ради.
В подальшому листом від 04.06.2020 року вих. № 217 TOB «TEXEJIEKTPO-79» повідомило Макарівську селищну раду про закінченням робіт по об'єкту - «Реконструкція Л-4 від ТП-391 для приєднання до електричних мереж електроустановок індивідуального житлового будинку з будівельними струмоприймачами ОСОБА_1 по АДРЕСА_1 . Роботи закінчено 04.06.2020р. Відповідно просили направити: представника з метою підписання актів виконаних робіт.
Договором є домовленість двох або більше сторін, спрямована на встановлення, зміну або припинення цивільних прав і обов'язків (частина перша статті 626 ЦК України). Сторони є вільними в укладенні договору, виборі контрагента та визначенні умов договору з урахуванням вимог ЦК України, інших актів цивільного законодавства, звичаїв ділового обороту, вимог розумності та справедливості (частина перша статті 627 ЦК України).
Статтею 628 ЦК України передбачено, що зміст договору становлять умови (пункти), визначені на розсуд сторін і погоджені ними, та умови, які є обов'язковими відповідно до актів цивільного законодавства.
У статті 629 ЦК України зазначено, що договір є обов'язковим для виконання сторонами.
За змістом статті 630 ЦК України договором може бути встановлено, що його окремі умови визначаються відповідно до типових умов договорів певного виду, оприлюднених у встановленому порядку.
Відповідно до статті 526 ЦК України зобов'язання має виконуватись належним чином відповідно до умов договору, ЦК України, інших актів цивільного законодавства.
Згідно зі статтею 610 ЦК України порушенням зобов'язання є його невиконання або його виконання з порушенням умов, визначених змістом зобов'язання (неналежне виконання).
Статтею 611 ЦК України передбачено, що у разі порушення зобов'язання настають правові наслідки, встановлені договором або законом, зокрема, припинення зобов'язання внаслідок односторонньої відмови від зобов'язання, якщо це встановлено договором або законом, або розірвання договору, зміна умов зобов'язання, сплата неустойки, відшкодування збитків та моральної шкоди.
Підпунктом 26 пункту 2.2 глави 2 Ліцензійних умов провадження господарської діяльності з розподілу електричної енергії, затверджених постановою НКРЕКП від 27.12.2017 № 1470 передбачено, що при провадженні ліцензованої діяльності ліцензіат повинен дотримуватися таких організаційних вимог: надавати послуги з приєднання електроустановки замовника до системи розподілу електричної енергії з урахуванням положень статті 21 Закону України «Про ринок електричної енергії» за умови дотримання замовником вимог кодексу систем розподілу. Розраховувати плату за приєднання до електричних мереж оператора системи розподілу на підставі методики (порядку) формування плати за приєднання до системи передачі та системи розподілу, затвердженої НКРЕКП.
Відповідно до пунктів 3-5 статті 21 Закону України «Про ринок електричної енергії» (в редакції на час виникнення спірних правовідносин) послуга з приєднання електроустановок замовника до системи передачі та системи розподілу є платною послугою та надається оператором системи передачі або оператором системи розподілу відповідно до договору про приєднання. Порядок приєднання до електричних мереж оператора системи передачі та операторів систем розподілу визначається кодексом системи передачі та кодексом систем розподілу і має бути прозорим, забезпечувати ефективне та недискримінаційне приєднання до системи передачі та систем розподілу. Порядок приєднання має визначати, у тому числі, процедурні питання, умови приєднання, типові форми договорів про приєднання. Кодексом системи розподілу визначаються умови приєднання електроустановок замовників до електричних мереж власників, які не є операторами системи розподілу. Оператор системи розподілу надає послугу із стандартного приєднання відповідно до умов договору про приєднання, а саме готує технічне завдання на проектування, забезпечує розроблення та узгодження з іншими заінтересованими сторонами проектної документації на будівництво, реконструкцію та/або технічне переоснащення електричних мереж зовнішнього електрозабезпечення електроустановок замовника (до точки приєднання електроустановок замовника), здійснює заходи щодо відведення земельних ділянок для розміщення об'єктів електроенергетики, забезпечує виконання будівельно-монтажних та пусконалагоджувальних робіт, а також здійснює первинне підключення об'єкта замовника у строки, визначені кодексом системи розподілу.
Пунктом 15 вказаної статті передбачено, що строк надання оператором системи передачі та/або оператором системи розподілу послуги з приєднання електроустановок замовника до електричних мереж не має перевищувати нормативні строки проектування та будівництва без урахування строку, необхідного для розроблення та узгодження замовником проектної документації (у випадках, передбачених частинами шостою та сьомою цієї статті) та для здійснення заходів щодо відведення земельних ділянок для розміщення об'єктів електроенергетики.
За змістом пункту 4.1.1. розділу ІV Кодексу систем розподілу, затвердженим постановою НКРЕКП №310 від 14.03.2018 передбачено, що цей розділ регулює відносини, які виникають під час приєднання новозбудованих, реконструйованих чи технічно переоснащених електроустановок замовників до електричних мереж та під час зміни технічних параметрів електроустановок замовників.
Пунктом 4.1.2. Кодексу передбачено, що оператор системи розподілу (надалі-ОСР) не має права відмовити в приєднанні електроустановок замовника до системи розподілу за умови дотримання замовником вимог цього розділу. Вказана норма кореспондується з положеннями пункту 1 статті 21 Закону України «Про ринок електричної енергії».
Послуга зі стандартного приєднання надається на підставі договору про стандартне приєднання до електричних мереж системи розподілу, що укладається за типовою формою, наведеною в додатку 1 до цього Кодексу (далі - договір про стандартне приєднання).
Пунктом 4.2.1. Кодексу передбачено, що ОСР надає послугу зі стандартного приєднання відповідно до умов договору про стандартне приєднання.
В пункті 4.2.2. Кодексу зазначено, що послуга зі стандартного приєднання передбачає виконання комплексу робіт, а саме: розроблення технічних умов, включаючи вимоги щодо влаштування вузла комерційного обліку; підготовку технічного завдання на проектування; розроблення та узгодження з іншими заінтересованими сторонами проектної документації на будівництво, реконструкцію та/або технічне переоснащення електричних мереж зовнішнього електрозабезпечення електроустановок замовника (до точки приєднання електроустановок замовника); здійснення заходів щодо відведення земельних ділянок для розміщення об'єктів електроенергетики; перевірка та погодження ОСР проектної документації замовника на відповідність вимогам технічних умов у частині вибору параметрів електричного обладнання на станційному об'єкті (трансформаторна підстанція) замовника та узгодження електричних мереж замовника із електричними мережами ОСР на напрузі приєднання 6 кВ та вище; виконання будівельно-монтажних та пусконалагоджувальних робіт. Послуга зі стандартного приєднання не включає послугу з влаштування комерційного обліку електричної енергії.
Відповідно до пункту 4.2.3. Кодексу процедура надання послуги стандартного приєднання передбачає: надання замовником ОСР заяви про приєднання та необхідних документів, визначених у пункті 4.4.2 глави 4.4 цього розділу; визначення типу приєднання залежно від відстані та величини потужності. Відстань визначається по прямій лінії від точки приєднання електроустановок замовника до найближчої точки в існуючих (діючих) електричних мережах (повітряна лінія, трансформаторна підстанція або розподільний пункт), що збігається зі ступенем напруги в точці приєднання. За величину потужності приймається загальна величина потужності електроустановок замовника разом з існуючою дозволеною потужністю. У разі недосягнення згоди щодо визначення типу приєднання сторони, у тому числі разом з представниками центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику нагляду (контролю) в галузі електроенергетики, мають на місцевості спільно провести необхідні вимірювання, на підставі яких остаточно визначається тип приєднання; підготовку і видачу замовнику проекту договору про стандартне приєднання, підписаного ОСР, та технічних умов, що є невід'ємним додатком до такого договору, підписання замовником договору про приєднання; реєстрацію ОСР підписаного двома сторонами договору про приєднання; оплату замовником вартості приєднання відповідно до умов договору про приєднання; підготовку ОСР проекту зовнішнього електрозабезпечення; подання замовником розробленої ним проектної документації на погодження ОСР щодо її відповідності вимогам технічних умов у частині вибору параметрів електричного обладнання на станційному об'єкті (трансформаторна підстанція) замовника та узгодження технічних параметрів електричних мереж замовника із технічними параметрами електричних мереж ОСР на напрузі приєднання 6 кВ та вище; виконання ОСР будівельних робіт в електричних мережах від точки забезпечення потужності до точки приєднання електроустановок замовника; подання ОСР робочої напруги в точку приєднання електроустановок замовника (на контактні з'єднання електричних мереж (межа балансової належності)); підписання акта надання послуги з приєднання сторонами договору; улаштування вузла (вузлів) вимірювання, що виконує ОСР або незалежний постачальник послуги комерційного обліку за вибором замовника, що надається на договірних засадах відповідно до вимог Кодексу комерційного обліку.
Відповідно до Положень ст. 10 Закону України «Про ринок електричної енергії» до повноважень місцевих органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування у відносинах із суб'єктами електроенергетики належить погодження питань розміщення на підпорядкованій їм території об'єктів електроенергетики виходячи з інтересів територіальної громади.
Пунктом 3.2.4. Договору, на дату 31.12.2019 року Позивач (Замовник) вводить в експлуатацію в порядку, встановленому законодавством у сфері містобудування, власний об'єкт та електричні мережі зовнішнього та внутрішнього електрозабезпечення електроустановок Замовника (у межах земельної ділянки Замовника), надавши Виконавцю послуг документи, що підтверджують готовність до експлуатації електроустановок об'єкта Замовника.
Пунктом 4.2.4. Кодексу визначено що строк надання послуги зі стандартного приєднання для електроустановок замовника першого ступеня потужності становить 45 календарних днів, починаючи з наступного робочого дня від дати оплати замовником ОСР вартості приєднання відповідно до договору про приєднання. Для електроустановок замовника другого ступеня потужності цей строк становить 60 календарних днів, починаючи з наступного робочого дня від дати оплати замовником ОСР вартості приєднання відповідно до договору про приєднання.
У разі необхідності збільшення строку надання послуги зі стандартного приєднання через затримку здійснення заходів щодо відведення земельних ділянок для розміщення відповідних об'єктів електроенергетики (затримка в погодженні власника (власників) або Користувача (Користувачів) земельної ділянки (земельних ділянок)) ОСР не пізніше ніж за 10 календарних днів до закінчення строку надання послуги з приєднання письмово (або у спосіб, узгоджений із замовником) повідомляє замовника про збільшення строку проєктування не більше ніж на 30 календарних днів (з наданням документального підтвердження причин виникнення затримки та зазначенням найменування організацій, до яких звернувся ОСР щодо питання вирішення землевідведення з наданням копій офіційного листування).
У разі неможливості здійснення ОСР у зазначені строки заходів щодо відведення земельних ділянок для розміщення відповідних об'єктів електроенергетики (із причин, не залежних від ОСР) пеня за порушення строків виконання зобов'язання за договором про приєднання на строк здійснення заходів щодо відведення земельних ділянок для розміщення відповідних об'єктів електроенергетики не сплачується, а плата за приєднання не підлягає зменшенню.
Отже, Кодексом передбачена можливість збільшення строку надання послуги зі стандартного приєднання через затримку здійснення заходів щодо відведення земельних ділянок для розміщення відповідних об'єктів електроенергетики (затримка в погодженні власника (власників) або Користувача (Користувачів) земельної ділянки (земельних ділянок).
За змістом пункту 4.2.5. Кодексу у випадку отримання послуги з приєднання до електричних мереж з порушенням вимог, встановлених пунктом 4.2.4 цієї глави (у разі перевищення строку надання послуги з приєднання), замовник має право звернутися до ОСР із заявою про відшкодування коштів та сплати пені за порушення строків надання послуги з приєднання за типовою формою, наведеною в додатку 4 до цього Кодексу (далі - заява про відшкодування).
У разі отримання від замовника заяви про відшкодування ОСР зобов'язаний протягом 15 робочих днів надати замовнику відповідну компенсацію або обґрунтовану відмову (з наданням підтверджуючих документів).
У випадку недосягнення згоди між сторонами договору про приєднання шляхом переговорів щодо компенсації та пені замовник має право звернутись до суду за захистом своїх порушених прав.
Матеріали справи не містять будь-яких доказів, які б свідчили про погодження сторін щодо іншого строку виконання зобов'язань за договором про приєднання до електричних мереж.
Також матеріали справи не містять доказів звернення відповідача до позивача щодо збільшення строку надання послуги зі стандартного приєднання.
В той же час позивачем була надіслана вимога до відповідача із проханням повернути кошти сплачені відповідно до п. 4.1. Договору що були сплачені на користь відповідача.
На дану вимоги відповідачем лише зазначено що будівельно-монтажні роботи по приєднанню до електричних мереж електроустановок будуть виконані в найкоротший терміни після узгодження Макарівською селищною радою проектною документації.
З аналізу наведеного, суд приходить до висновку про порушення зі сторони відповідача 4.2.4. та 4.2.5 Кодексу систем розподілу, затвердженим постановою НКРЕКП №310 від 14.03.2018, оскільки відповідачем не було повідомлено замовника про збільшення строку надання послуги зі стандартного приєднання до електричних мереж системи розподілу, та відповідно належним чином не було розглянуто вимогу замовника про повернення коштів.
А відтак, суд приходить до висновку про обґрунтованість вимог позивача та необхідності їх задоволення.
Відповідно до вимог ч.ч.1, 2, 5 ст.263 ЦПК України судове рішення повинно ґрунтуватися на засадах верховенства права, бути законним і обґрунтованим.
Законним є рішення, ухвалене судом відповідно до норм матеріального права із дотриманням норм процесуального права.
Обґрунтованим є рішення, ухвалене на підставі повно і всебічно з'ясованих обставин, на які сторони посилаються як на підставу своїх вимог і заперечень, підтверджених тими доказами, які були досліджені в судовому засіданні.
Відповідно до ст.264 ЦПК України судове рішення має відповідати в тому числі на такі питання: 1) чи мали місце обставини (факти), якими обґрунтовувалися вимоги та заперечення, та якими доказами вони підтверджуються; 2) чи є інші фактичні дані, які мають значення для вирішення справи, та докази на їх підтвердження; 3) які правовідносини сторін випливають із встановлених обставин; 4) яка правова норма підлягає застосуванню до цих правовідносин.
Крім того, практика Європейського суду з прав людини з питань гарантій публічного характеру провадження у судових органах в контексті пункту 1 статті 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, свідчить про те, що публічний розгляд справи може бути виправданим не у кожному випадку (рішення від 08 грудня 1983 року у справі «Axen v. Germany», заява №8273/78, рішення від 25 квітня 2002 року «Varela Assalino contre le Portugal», заява № 64336/01).
Так, у випадках, коли мають бути вирішені тільки питання права, то розгляд письмових заяв, на думку ЄСПЛ, є доцільнішим, ніж усні слухання, і розгляд справи на основі письмових доказів є достатнім. В одній із зазначених справ заявник не надав переконливих доказів на користь того, що для забезпечення справедливого судового розгляду після обміну письмовими заявами необхідно було провести також усні слухання. Зрештою, у певних випадках влада має право брати до уваги міркування ефективності й економії. Зокрема, коли фактичні обставини не є предметом спору, а питання права не становлять особливої складності, та обставина, що відкритий розгляд не проводився, не є порушенням вимоги пункту 1 статті 6 Конвенції про проведення публічного розгляду справи.
Відповідно до ч.1 ст.4 ЦПК України кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до суду за захистом своїх порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи законних інтересів.
За ч.2 ст.12 ЦПК України кожна сторона повинна довести обставини, які мають значення для справи і на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених цим Кодексом.
Відповідно до ч.1 ст.89 ЦПК України суд оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному, об'єктивному та безпосередньому дослідженні наявних у справі доказів.
За ст.76 ЦПК України, доказами є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інших обставин, які мають значення для вирішення справи. Ці дані встановлюються такими засобами: 1) письмовими, речовими і електронними доказами; 2) висновками експертів; 3) показаннями свідків.
Відповідно до ст.80 ЦПК України достатніми є докази, які у своїй сукупності дають змогу дійти висновку про наявність або відсутність обставин справи, які входять до предмету доказування.
Згідно з ч.ч.1, 6 ст.81 ЦПК України кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених цим Кодексом. Доказування не може ґрунтуватися на припущеннях.
Таким чином, розглянувши справу в межах заявлених позовних вимог, дослідивши всебічно, повно, безпосередньо та об'єктивно наявні у справі докази, оцінив їх належність, допустимість, достовірність, достатність і взаємний зв'язок у сукупності, з'ясувавши усі обставини справи, на які сторони посилалися як на підставу своїх вимог і заперечень, суд дійшов висновку про необхідність задоволення вимог позову.
При цьому, з огляду на низку тверджень сторін, що не стали предметом аналізу в даному рішенні, суд вважає за необхідне зазначити, що Європейський суд з прав людини вказав, що згідно з його усталеною практикою, яка відображає принцип, пов'язаний з належним здійсненням правосуддя, у рішеннях судів та інших органів з вирішення спорів мають бути належним чином зазначені підстави, на яких вони ґрунтуються. Хоча пункт 1 статті 6 Конвенції зобов'язує суди обґрунтовувати свої рішення, його не можна тлумачити як такий, що вимагає детальної відповіді на кожен аргумент. Міра, до якої суд має виконати обов'язок щодо обґрунтування рішення, може бути різною в залежності від характеру рішення (SERYAVIN AND OTHERS v. UKRAINE, № 4909/04, § 58, ЄСПЛ, від 10.02.2010).
Відповідно та керуючись статтями 4, 5, 12, 56, 76-81, 258-259, 263-265, 268 ЦПК України, суд, -
Позов ОСОБА_1 до ПрАТ «ДТЕК КИЇВСЬКІ РЕГІОНАЛЬНІ ЕЛЕКТРОМЕРЕЖІ» про стягнення заборгованості - задовольнити.
Стягнути з ПрАТ «ДТЕК КИЇВСЬКІ РЕГІОНАЛЬНІ ЕЛЕКТРОМЕРЕЖІ» на користь ОСОБА_1 заборгованість по договору № К-15-19-0144 в сумі 37 344 грн. (тридцять сім тисяч триста сорок чотири гривні).
Стягнути з ПрАТ «ДТЕК КИЇВСЬКІ РЕГІОНАЛЬНІ ЕЛЕКТРОМЕРЕЖІ» на користь ОСОБА_1 судовий збір в розмірі 857,96 грн. (вісімсот п'ятдесят сім гривень та дев'яносто шість копійок).
Інформація про сторін:
Позивач ОСОБА_1 (адреса реєстрації проживання АДРЕСА_2 , РНОКПП: НОМЕР_2 ).
Відповідач ПрАТ «ДТЕК КИЇВСЬКІ РЕГІОНАЛЬНІ ЕЛЕКТРОМЕРЕЖІ» (адреса реєстрації місцезнаходження, м. Вишневе, вул. Київська, буд. 2-Б, Бучанський район, Київська область, код ЄДРПОУ 23243188.
Учасник справи, якому повне рішення суду не було вручено у день його складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.
Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення до Київського апеляційного суду.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
Суддя: Т.В. Дубас