01.11.2021 Справа №607/19077/21
01 листопада 2021 року м. Тернопіль
Суддя Тернопільського міськрайонного суду Тернопільської області Черніцька Ірина Миколаївна, розглянувши матеріали, які надійшли від Головного управління ДПС у Тернопільській області про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , проживаючої по АДРЕСА_1 , зареєстрована як фізична особа-підприємець, реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_1
за ч. 1 ст. 163-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення,-
Як вбачається із протоколу про адміністративне правопорушення за №137/19-00-24-04 від 12 жовтня 2021 року, громадянка ОСОБА_1 , будучи фізичною особою-підприємцем несвоєчасно повідомила державним податковим інспекціям за встановленою формою відомостей про доходи громадян за І квартал 2021 року. Вказаними діями ОСОБА_1 порушила вимоги п.п. 49.18.2, п. 49.18 ст.49, п. 51.1 ст. 51, п.п «б» ст. 176.2, п. 176.2 ст. 176 Податкового кодексу України за №2755-VI від 02.12.2010 року (з послідуючими змінами та доповненнями).
В судовому засідання ОСОБА_1 вину у вчиненні адміністративного правопорушенні визнала.
Вивчивши матеріали справи, вважаю, що вказані матеріали оформлені з порушенням вимог КУпАП та підлягають належному доопрацювання, виходячи з наступного.
Відповідно до вимог п. 2 ч. 1 ст. 278 КУпАП, орган (посадова особа) при підготовці до розгляду справи про адміністративне правопорушення вирішує питання чи правильно складений протокол та інші матеріали справи про адміністративне правопорушення.
В силу вимог ст. 256 КУпАП у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складання, посада, прізвище, ім'я, по-батькові особи, яка склала протокол, відомості про особу, яка притягується до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвище, адреса свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи.
За змістом ст. ст. 9-12, 280 КУпАП, підставою для притягнення особи до адміністративної відповідальності за нормами КУпАП є встановлення в діянні цієї особи всіх обов'язкових ознак складу адміністративного правопорушення, передбаченого відповідною нормою КУпАП, зокрема об'єктивної та суб'єктивної сторони правопорушення.
Як вбачається із змісту протоколу про адміністративне правопорушення, ОСОБА_1 ставиться у вину те, що вона, будучи фізичною особою-підприємцем несвоєчасно повідомила державним податковим інспекціям за встановленою формою відомостей про доходи громадян за І квартал 2021 року. При цьому, зазначено, що ОСОБА_1 вчинила правопорушення передбачене ч. 1 ст. 163-1 КУпАП.
Разом з тим, диспозицією ч. 1 ст. 163-1 КУпАП передбачено адміністративну відповідальність за відсутність податкового обліку, порушення керівниками та іншими посадовими особами підприємств, установ, організацій встановленого законом порядку ведення податкового обліку, у тому числі неподання або несвоєчасне подання аудиторських висновків, подання яких передбачено законами України.
Диспозицією ч. 1 ст. 163-4 КУпАП передбачено адміністративну відповідальність, в тому числі за неповідомлення або несвоєчасне повідомлення державним податковим інспекціям за встановленою формою відомостей про доходи громадян.
Таким чином, у протоколі про адміністративне правопорушення дії ОСОБА_1 невірно кваліфіковано за ч. 1 ст. 163-1 КУпАП.
Крім цього, у протоколі не зазначено граничного терміну повідомлення державним податковим інспекціям за встановленою формою відомостей про доходи громадян за І квартал 2021 року та дати фактичного повідомлення останніх ОСОБА_1 .
Відповідно до вимог ст. 245 КУпАП завданнями провадження у справі про адміністративне правопорушення є своєчасне, всебічне, повне й об'єктивне з'ясування всіх обставин справи, вирішення її у точній відповідності з законом.
Згідно з вимоги вимог п. 2 ч. 1 ст. 278 КУпАП орган (посадова особа) при підготовці до розгляду справи про адміністративне правопорушення, повинен вирішити, чи правильно складено протокол та інші матеріали справи про адміністративне правопорушення.
Зазначені недоліки не дають можливості повно та об'єктивно розглянути дану справу та накласти на ОСОБА_1 адміністративне стягнення.
За таких обставин, вважаю, що матеріали справи про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ч. 1 ст. 163-1 КУпАП, необхідно направити до Головного управління ДПС у Тернопільській області, для належного доопрацювання, зокрема для належного оформлення протоколу із зазначенням сутті адміністративного правопорушення, яке інкримінується ОСОБА_1 , нормативного акту, який передбачає відповідальність за вказане правопорушення та зазначенням граничного терміну повідомлення державним податковим інспекціям за встановленою формою відомостей про доходи громадян за І квартал 2021 року і дати фактичного повідомлення останніх ОСОБА_1 .
При цьому, прошу врахувати вимоги п. 7 Інструкції з оформлення матеріалів про адміністративні правопорушення в органах поліції, затвердженої наказом МВС від 06.11.2015 № 1376, зокрема те, що не допускаються закреслення чи виправлення відомостей, що заносяться до протоколу про адміністративне правопорушення, а також унесення додаткових записів після того, як протокол про адміністративне правопорушення підписано особою, стосовно якої його складено.
Про всі доопрацювання вказаних матеріалів справи слід повідомити особу, відносно якої складено протокол та потерпілих.
На підставі наведеного, керуючись ст.ст. 33, 172-20, 256, 278 КУпАП, суддя, -
Матеріали справи про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ч. 1 ст. 163-1 КУпАП - повернути для належного доопрацювання до Головного управління ДПС у Тернопільській області.
Вказані недоліки усунути у строк, що не перевищує двох тижнів.
СуддяІ. М. Черніцька