Справа № 215/7337/21
3/215/2690/21
03 листопада 2021 року м. Кривий Ріг
Суддя Тернівського районного суду міста Кривого Рогу Дніпропетровської області Квятковський Я.А. розглянувши матеріали, які надійшли з полку патрульної поліції в місті Кривому Розі Управління патрульної поліції в Дніпропетровській області ДПП про притягнення до адміністративної відповідальності:
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України; який протягом року не притягався до адміністративної відповідальності; який працює водієм КП «Міський тролейбус»; проживає та зареєстрований за адресою: АДРЕСА_1 ,
за ч. 1 ст. 44-3 КУпАП,-
Згідно протоколу про адміністративне правопорушення серії ГП №547502 від 22.10.2021 водій ОСОБА_1 22.10.2021 р. о 09-25 год по вул. Сергія Колачевського, біля будинку 127 в Дніпропетровській області Тернівський район м. Кривий Ріг, здійснював перевезення пасажирів на автобусі МАЗ, д.н.з НОМЕР_1 на регулярному міському маршруті загального користування № 228 в кількості більшій ніж кількість місць для сидіння, передбачена технічною характеристикою транспортного засобу (33 пасажира замість дозволених 23), чим порушив п.п.8 п.2-2, п. 3-5 Постанови КМУ №1236 та вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 44-3 КУпАП.
Правопорушник ОСОБА_1 в судовому засіданні з протоколом серії ГП №547502 від 22.10.2021р. погодився та пояснив, що дійсно здійснював перевезення пасажирів у більшій кількості ніж місць для сидіння передбачених у технічній характеристиці автомобіля, однак про обмеження йому не було відомо, оскільки він лише цього дня вийшов з відпустки та не був ознайомлений з введеними протиепідемічними обмеженнями у вигляді обмеження кількості пасажирів. Просив суворо не карати.
Згідно ч. 1 ст. 8 КУпАП, особа, яка вчинила адміністративне правопорушення, підлягає відповідальності на підставі закону, що діє під час і за місцем вчинення правопорушення.
Згідно до ст.9 КпАП України адміністративним правопорушенням визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
Згідно до ст. 252 КпАП України орган (посадова особа), що розглядає справу про адміністративне правопорушення оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю.
Так, відповідно до ст. 29 Закону України Про захист населення від інфекційних хвороб, карантин встановлюється Кабінетом Міністрів України. У рішенні про встановлення карантину затверджуються необхідні профілактичні, протиепідемічні та інші заходи, встановлюються тимчасові обмеження прав фізичних і юридичних осіб та додаткові обов'язки, що покладаються на них, які і є відповідними правилами, відповідальність за які передбачена ч. 1 ст. 44-3 КУпАП.
Відповідно до п.2-2 п.п. 8 Постанови КМУ №1236 від 09 грудня 2020 року передбачено, що на період дії карантину забороняється: здійснення регулярних та нерегулярних перевезень пасажирів автомобільним транспортом, зокрема перевезень пасажирів на міських автобусних маршрутах у режимі маршрутного таксі, в електричному (трамвай, тролейбус), залізничному транспорті, у міському, приміському, міжміському, внутрішньообласному та міжобласному сполученні, в кількості більшій, ніж кількість місць для сидіння, що передбачена технічною характеристикою транспортного засобу, визначена в реєстраційних документах на такий транспортний засіб.
Перевізник несе відповідальність за забезпечення водіїв засобами індивідуального захисту, зокрема респіраторами або захисними масками, та здійснює контроль за використанням засобів індивідуального захисту, зокрема респіраторів або захисних масок пасажирами під час перевезення, у тому числі виготовлених самостійно;
Статтею 280 КУпАП передбачено, що орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, чи є підстави для передачі матеріалів про адміністративне правопорушення на розгляд громадської організації, трудового колективу, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Заслухавши пояснення особи, яка притягується до адміністративної відповідальності, вивчивши матеріали справи, протокол про адміністративне правопорушення, в т.ч. пояснення правопорушника, приходжу до висновку, що ОСОБА_1 дійсно винний у скоєні адміністративного правопорушення та в його діях наявний склад правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 44-3 КУпАП, за що передбачена адміністративна відповідальність.
Водночас, суд враховує, що адміністративне стягнення є мірою відповідальності та застосовується з метою виховання особи, що вчинила адміністративне правопорушення, у дусі точного і неухильного додержання Конституції, законів України, поваги до прав, честі і гідності інших громадян, до правил співжиття, запобігання вчинення нових правопорушень, як самим правопорушником так і іншими особами.
У справі «Ізмайлов проти Росії» (п. 38 рішення від 16 жовтня 2008 року), Європейський Суд вказав, що при призначенні покарання для того, щоб втручання вважалося пропорційним, воно має відповідати тяжкості правопорушення і не становити особистий надмірний тягар для особи.
Згідно ст. 22 КУпАП, при малозначності вчиненого адміністративного правопорушення орган (посадова особа), уповноважений вирішувати справу, може звільнити порушника від адміністративної відповідальності і обмежитись усним зауваженням.
Враховуючи викладене, з урахуванням обставин даної справи, вважаю можливим застосувати ст. 22 КУпАП, яка передбачає звільнення від адміністративної відповідальності при малозначності правопорушення, оскільки вчинене діяння не є суспільно небезпечним, не спричинило і не здатне було спричинити будь яку значну шкоду суспільним або державним інтересам, а також правам та свободам громадян, обставини, що обтяжують адміністративну відповідальність, відсутні.
На підставі ст.ст. 22, 283 КУпАП, -
Справу про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 за ч. 1 ст. 44-3 КУпАП провадженням закрити, за малозначністю скоєного правопорушення, обмежившись усним зауваженням.
Постанова про адміністративне правопорушення може бути оскаржена особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, прокурором протягом десяти днів з дня винесення постанови. Апеляційна скарга подається до відповідного апеляційного суду через місцевий суд, який виніс постанову.