Ухвала від 05.11.2021 по справі 640/30880/21

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01051, м. Київ, вул. Болбочана Петра 8, корпус 1

УХВАЛА

про повернення позовної заяви

05 листопада 2021 року м. Київ № 640/30880/21

Суддя Окружного адміністративного суду міста Києва Скочок Т.О., ознайомившись з позовною заявою та доданими до неї матеріалами

Товариства з обмеженою відповідальністю «Девелопбудшлях»

до Сумської митниці

про визнання бездіяльність протиправними та скасування рішення,

ВСТАНОВИВ:

До Окружного адміністративного суду міста Києва звернулось Товариство з обмеженою відповідальністю «Девелопбудшлях» з позовом до Сумської митниці, в якому просило суд:

- визнати протиправним та скасувати рішення Сумської митниці, як відокремленого підрозділу Державної митної служби України, про коригування митної вартості товарів №UA741258/2021/001447/2 від 11.10.2021;

- визнати протиправним та скасувати картку відмови в прийнятті митної декларації, митному оформленні випуску чи пропуску товарів, транспортних засобів комерційного призначення Сумської митниці, як відокремленого підрозділу Державної митної служби України №UA112965/2021/11600 від 11.09.2021.

Згідно протоколу автоматизованого розподілу судової справи між суддями від 01.11.2021 дану справу передано для розгляду судді Окружного адміністративного суду міста Києва Скочок Т.О.

03.11.2021 від уповноваженого представника позивача (адвоката Дарчука С.С.) через канцелярію надійшла заява вих. №0211/2 від 02.11.2021 про відкликання позовної заяви.

Згідно з ч. 3 ст. 9 Кодексу адміністративного судочинства України (далі також - КАС України) особи, які беруть участь у справі, розпоряджаються позовними вимогами на свій розсуд.

Так, ч. 1 ст. 47 КАС України передбачено, що крім прав та обов'язків, визначених у статті 44 цього Кодексу, позивач має право на будь-якій стадії судового процесу відмовитися від позову.

За змістом норм ч. 1 і 2 ст. 60 КАС України представник, який має повноваження на ведення справи в суді, здійснює від імені особи, яку він представляє, її процесуальні права та обов'язки. Обмеження повноважень представника на вчинення певної процесуальної дії мають бути застережені у виданій йому довіреності або ордері.

Оглянувши додані до позовної заяви додатки (а саме ордер на надання правничої допомоги серії АІ №1155411, виданий 27.10.2021) суд встановив відсутність у представника позивача (адвоката) обмежень на звернення до суду із такою заявою.

Пунктом 2 ч. 4 ст. 169 КАС України встановлено, що позовна заява повертається позивачеві, якщо позивач до відкриття провадження в адміністративній справі подав заяву про її відкликання.

Таким чином, враховуючи суть заяви про відкликання позовної заяви та обставини, за яких вона була подана представником позивача, а також те, що відкликання позовної заяви є безумовним правом позивача, суд вважає за можливе задовольнити вказану заяву та повернути на адресу позивача адміністративний позов.

Враховуючи вищевикладене та керуючись п. 2 ч. 4 ст. 169, ст.ст. 243, 248 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя Окружного адміністративного суду міста Києва

УХВАЛИВ:

1. Позовну заяву Товариства з обмеженою відповідальністю «Девелопбудшлях» повернути позивачу.

2. Ухвалу про повернення позовної заяви невідкладно надіслати позивачу.

3. Роз'яснити позивачу, що повернення позовної заяви не позбавляє права повторного звернення до адміністративного суду в порядку, встановленому законом.

Ухвала набирає законної сили в порядку та в строки, передбачені ст. 256 Кодексу адміністративного судочинства України.

Ухвала може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції у порядку та строки, передбачені ст.ст. 295-297 Кодексу адміністративного судочинства України.

Суддя Т.О. Скочок