Ухвала від 26.03.2010 по справі 2а-1179/10/2370

УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

№ 2а-1179/10/2370

26.03.2010 р. м. Черкаси

Суддя Черкаського окружного адміністративного суду Мишенко В.В., розглянувши матеріали позовної заяви ОСОБА_1 до управління праці та соціального захисту населення Чорнобаївської районної державної адміністрації Черкаської області про перерахунок та стягнення заборгованості з виплати допомоги по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку,

ВСТАНОВИВ:

До суду з позовною заявою звернулась ОСОБА_1, в якій просить суд стягнути з управління праці та соціального захисту населення Чорнобаївської районної державної адміністрації Черкаської області недоотриману суму допомоги по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку на загальну суму 6130 грн. 33 коп. та зобов'язати управління праці та соціального захисту населення Чорнобаївської районної державної адміністрації Черкаської області призначити ОСОБА_1 відповідно до ст. 15 Закону України «Про державну допомогу сім'ям з дітьми»допомогу по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку, починаючи з 01.01.2009 року по 12.06.2010 року у розмірах, які дорівнюють прожитковому мінімуму для дітей віком до трьох років.

Ухвалою Черкаського окружного адміністративного суду від 09.01.2009 року відмовлено у відкритті провадження.

05.03.2010 року ухвалою Київського апеляційного адміністративного суду ухвалу Черкаського окружного адміністративного суду від 09.01.2009 року скасовано. Справу направлено до Черкаського окружного адміністративного суду для вирішення питання про відкриття провадження.

Вивчивши позовні вимоги суддя вважає, що дана справа не підвідомча Черкаському окружному адміністративному суду, її не належить розглядати в порядку адміністративного судочинства із нижчезазначених підстав.

Відповідно до п. 6 ч. 1 ст. 3 КАС України адміністративний позов -це звернення до суду про захист прав, свобод та інтересів у публічно-правових відносинах. Під поняттям публічно-правових відносин слід розуміти відносини, які складаються в процесі реалізації владних повноважень органами державної влади та місцевого самоврядування.

Положенням частини 1 статті 17 КАС України визначено вичерпний перелік спорів, на які поширюється компетенція адміністративних судів щодо вирішення адміністративних справ, а саме: спори фізичних чи юридичних осіб із суб'єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно-правових актів індивідуальної дії), дії чи бездіяльності, спори з приводу прийняття громадян на публічну службу, її проходження, звільнення з публічної служби, спори між суб'єктами владних повноважень з приводу реалізації їхньої компетенції у сфері управління, у тому числі делегованих повноважень, а також спори, які виникають з приводу укладання та виконання адміністративних договорів, спори за зверненням суб'єкта владних повноважень у випадках, встановлених законом, спори щодо правовідносин, пов'язаних з виборчим процесом чи процесом референдуму.

До 10.03.2010 року усі адміністративні справи у спорах фізичних осіб з суб'єктами владних повноважень з приводу обчислення, призначення, перерахунку, здійснення, надання, одержання пенсійних виплат, соціальних виплат непрацездатним громадянам, виплат за загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням та інших соціальних виплат, доплат, соціальних послуг, допомоги, захисту, пільг були підсудні місцевим загальним судам як адміністративним судам та розглядалися в порядку адміністративного судочинства у відповідності до пункту 3 частини 1 статті 18 КАС України.

Однак з 10.03.2010 року після набрання законної сили Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвідомчості справ, пов'язаних із соціальними виплатами»№1691-VI від 18 лютого 2010 року згадуване положення п. 3 ч. 1 ст. 18 КАС України виключне. В Прикінцевих положеннях зазначеного Закону вказано, що після набрання ним чинності адміністративні суди завершують розгляд справ, провадження в яких було відкрито за пунктом 3 частини першої статті 18 Кодексу адміністративного судочинства України. Адміністративні позови, апеляційні та касаційні скарги чи подання, подані до набрання чинності цим Законом до відповідних адміністративних судів в адміністративних справах, передбачених пунктом 3 частини першої статті 18 Кодексу адміністративного судочинства України, і за якими провадження не відкрито, передаються цими судами до відповідних судів, які здійснюватимуть їх розгляд у порядку цивільного судочинства.

З врахуванням внесених змін положенням пункту 2 частини 1 статті 15 Цивільного процесуального кодексу України до компетенції судів щодо розгляду цивільних справ віднесено спори з приводу призначення, обчислення, перерахунку, здійснення, надання, одержання пенсійних виплат, соціальних виплат непрацездатним громадянам, виплат за загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням та інших соціальних виплат, соціальних послуг, допомоги, захисту, пільг, речового майна, пайків або грошової компенсації замість них.

В зв'язку з наведеним суддя вважає, що даний позов не належить розглядати в порядку адміністративного судочинства, оскільки Законом визначено цивільний характер даного спору.

На підставі наведеного суд вважає, що необхідно відмовити у відкритті провадження в адміністративній справі.

Враховуючи вищевикладене, керуючись ст. 17, ст. 109 КАС України, суддя,

УХВАЛИВ:

Відмовити у відкритті провадження у справі за позовом ОСОБА_1 до управління праці та соціального захисту населення Чорнобаївської районної державної адміністрації Черкаської області про перерахунок та стягнення заборгованості з виплати допомоги по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку на загальну суму 6130 грн. 33 коп.

Повернути ОСОБА_1 позовну заяву із усіма доданими до неї матеріалами та направити копію даної ухвали.

Ухвала набирає законної сили після закінчення строків подання заяви про апеляційне оскарження та апеляційної скарги, якщо вони не були подані у встановлені строки. У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до Київського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції шляхом подачі в 5-ти денний строк з дня проголошення ухвали. Якщо ухвалу було постановлено без виклику особи, яка її оскаржує, то строк подання заяви про апеляційне оскарження обчислюється з дня отримання нею копії ухвали. Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом десяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.

Суддя В.В. Мишенко