Копія
Справа № 2-а-4121/10/2270/13
16 червня 2010 рокум. Хмельницький
Хмельницький окружний адміністративний суд
в складі:головуючого-суддіСалюка П.І.
при секретаріКрасовській С.А.
за участі:
представника позивача:
представника відповідача:Панченка О.П.,
Малюзіна О.І.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду адміністративну справу за позовом < в особі > < в чиїх інтересах > Товариства з обмеженою відповідальністю "Експрес-Продукт" < 3-тя особа > до Регіонального управління департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв та тютюнових виробів Державної податкової адміністрації України у Хмельницькій області < 3-тя особа > про визнання протиправним та скасування рішення від 27.05.2010 р. про застосування фінансових санкцій, -
Товариство з обмеженою відповідальністю "Експрес-Продукт" звернулося до суду з позовом до про визнання протиправним та скасування рішення від 27.05.2010 р. про застосування фінансових санкцій.
На підтвердження своїх позовних вимог позивач зазначає, що дане рішення вважає незаконним, так як перевірка проводилася за відсутності власника підприємства або уповноваженого представника платника податків без надання жодних документів на перевірку. Також позивач не погоджується із винесеним рішенням, оскільки не здійснює діяльність по зберіганню алкогольних напоїв та тютюнові виробів, а лише реалізацією, а також доказів того, що зберігалися алкогольні напої без марок акцизного збору встановленого зразка - відсутні.
В судовому засіданні представник позивача позов підтримав повністю та просив його задоволити та скасувати рішення Регіонального управління департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв та тютюнових виробів Державної податкової адміністрації України у Хмельницькій області.
Представник відповідача позов не визнав, вважає прийняте рішення законним та обґрунтованим, просить в задоволенні позову відмовити.
Суд, заслухавши сторони, вивчивши повно і всебічно письмові докази, вважає, що в задоволенні позову слід відмовити з наступних підстав.
Судом встановлено, що ТОВ "Експрес-Продукт" зареєстроване та внесене до ЄДРПОУ 11.11.20089 року, ідентифікаційний код 36212941.
На виконання наказу №134 від 07.05.2010 року та на підставі направлення № 104 від 07.05.2010 року відповідачем була проведена позапланова виїзна перевірка з питань додержання суб'єктами господарювання вимог, встановлених законодавством України, які є обов'язковими до виконання при здійснені оптової і роздрібної торгівлі алкогольними напоями та/або тютюновими виробами суб'єкта господарювання ТОВ "Експрес-Продукт" по вул. Інститутській, 21/1 в м. Хмельницькому, який належить ОСОБА_1.
За результатами перевірки був складений акт № 118/02/32/03/36212941 від 08.05.2010 року, яким встановлено, що в магазині ТОВ "Експрес-Продукт" відбувалося зберігання алкогольних напоїв та тютюнових виробів у місцях зберігання, не внесених до Єдиного державного реєстру місць зберігання; ведення роздрібної торгівлі алкогольними напоями за цінами, нижчими від встановлених мінімальних роздрібних цін; відбувалося зберігання алкогольних напоїв без марок акцизного збору встановленого зразка.
На підставі акту перевірки регіональним управлінням Департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв та тютюнових виробів Державної податкової адміністрації України у Хмельницькій області було винесено рішення № 220981 від 27 травня 2010 року про застосування фінансових санкцій у вигляді штрафу в розмірі - 10849,15 грн., з яких: 6449,15 грн. - за зберігання алкогольних напоїв у місцях не внесених до Єдиного державного реєстру; 1700,00 грн. - за зберігання тютюнових виробів у місцях не внесених до державного реєстру, 1000,00 грн. - за роздрібну торгівлю алкогольними напоями за цінами, нижчими від встановлених мінімальних роздрібних цін, 1700,00 грн. - за зберігання алкогольних напоїв без марок акцизного збору встановленого зразка.
Відповідно до ст. 11-1 Закону України «Про державну податкову службу України» позаплановою виїзною перевіркою вважається перевірка, яка не передбачена в планах роботи органу державної податкової служби.
Відповідно до ч.7 ст. 11-1 Закону позаплановими перевірками вважаються також перевірки в межах повноважень податкових органів, визначених Законами України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг", "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів", а в інших випадках - за рішенням суду, тому твердження представника позивача, що позапланові перевірки проводяться лише за рішенням суду є хибним на його слід розуміти, як невірне тлумачення позивачем норм закону.
Відповідно до ст. 11-2 Закону України "Про державну податкову службу" посадові особи органу державної податкової служби вправі приступити до проведення планової або позапланової виїзної перевірки за наявності підстав для їх проведення, визначених цим та іншими законами України, та за умови надання платнику податків під розписку: 1) направлення на перевірку, в якому зазначаються дата його видачі, назва органу державної податкової служби, мета, вид (планова або позапланова), підстави, дата початку та дата закінчення перевірки, посади, звання та прізвища посадових осіб органу державної податкової служби, які проводитимуть перевірку. Направлення на перевірку є дійсним за умови наявності підпису керівника органу державної податкової служби, скріпленого печаткою органу державної податкової служби; 2) копії наказу керівника податкового органу про проведення позапланової виїзної перевірки, в якому зазначаються підстави проведення позапланової виїзної перевірки, дата її початку та дата закінчення.
Як стверджує представник позивача жодних вище перерахованих документів не було надано перевіряючими, однак представник відповідача в судовому засіданні надав докази того, що уповноважена особа ( особа, яка уповноважена здійснювати розрахункові операції), в присутності якої було проведено перевірку - касир магазину - ОСОБА_6, відмовилася від отримання та підписання акта перевірки з відповідними додатками, про що було складено відповідні акти за №111/22/32/03/36212941 від 08.05.2010 року.
Відповідно до абз. 18, 19 ст. 1, ч. 29, 30 ст. 15 Закону України "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів" місце зберігання - місце, яке використовується для зберігання спирту, або приміщення, яке використовується для зберігання алкогольних напоїв та тютюнових виробів, відомості про місцезнаходження якого внесені до Єдиного державного реєстру місць зберігання; Єдиний державний реєстр місць зберігання (Єдиний реєстр) - перелік місць зберігання, який ведеться органами державної податкової служби України і містить визначені цим Законом відомості про місцезнаходження місць зберігання та відомості про заявників; зберігання алкогольних напоїв та тютюнових виробів здійснюється в місцях зберігання алкогольних напоїв та тютюнових виробів, внесених до Єдиного реєстру, незалежно від того, кому належить таке місце зберігання, або того, за заявою якого суб'єкта підприємницької діяльності таке місце зберігання було внесено до Єдиного реєстру; внесення даних до Єдиного реєстру проводиться на підставі заяви суб'єкта підприємницької діяльності з обов'язковим зазначенням місцезнаходження місця зберігання алкогольних напоїв та тютюнових виробів.
Згідно п.2.1, п. 2.3, п.2.5 Порядку ведення Єдиного державного реєстру місць зберігання, затвердженого наказом Державної податкової адміністрації України від 28.05.2002 року № 251, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 15.08.2002 року № 670/6958, для внесення місць зберігання спирту або алкогольних напоїв або тютюнових виробів до Єдиного реєстру суб'єкти підприємницької діяльності подають заяву до Департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв та тютюнових виробів Державної податкової адміністрації України або до регіонального управління Департаменту за місцезнаходженням місця зберігання; про внесення місця зберігання спирту до Єдиного реєстру видається довідка; довідка повинна перебувати у місці зберігання та пред'являтися працівникам контролюючих органів, які мають відповідні повноваження на здійснення перевірки.
Як встановлено в судовому засіданні, алкогольні напої та тютюнові вироби, які належать позивачу, зберігалися за місцем їх реалізації в магазині по вул. Інститутській, 21/1 в м. Хмельницькому, що було відображено в актах перевірки. На момент перевірки заява про внесення місць зберігання алкогольних напоїв та тютюнових виробів до Єдиного реєстру позивачем не подавалась.
Аналізуючи вимоги Закону України "Про державне регулювання виробництва та обігу спирту етилового, коньячного та плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів", суд доходить висновку, що місце зберігання алкогольних напоїв та тютюнових виробів не має обов'язково відособлюватися від місця їх реалізації, якщо продаж і знаходження таких товарів здійснюється за основним місцем здійснення підприємницької діяльності без застосування виїзної торгівлі, тобто реєстрація місця зберігання за місцем реалізації вказаних виробів у даному випадку не суперечить вказаним нормам Закону.
Представник позивача в судовому засіданні визнав одне із порушень, яке зафіксоване в акті перевірки, а саме: роздрібну торгівлю алкогольними напоями за цінами, нижчими від встановлених мінімальних роздрібних цін, оскільки представник відповідача надав докази того, що безпосередньо підтверджує даний факт порушення, а саме копії квитанцій, якими підтверджується факт реалізації продукції за цінами, нижчими від встановлених мінімальних роздрібних цін. Однак факт зберігання алкогольних напоїв без марок акцизного збору встановленого зразка - представник позивача заперечив, зазначивши, що фотокопії, які в судовому засіданні надав представник відповідача, не відповідають дійсності та не підтверджують факт реалізації продукції саме магазином -ТОВ "Експрес-Продукт"
Відповідно до абз. 8, ч.2, ст. 17 Закону України "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів" до суб'єктів підприємницької діяльності застосовуються фінансові санкції у вигляді штрафів у разі: зберігання спирту, або алкогольних напоїв, або тютюнових виробів у місцях зберігання, не внесених до Єдиного реєстру, -100 % вартості товару, який знаходиться в такому місці зберігання, але не менше 1700 гривень; рішення про стягнення штрафів, передбачених частиною другою цієї статті, приймаються органом, який видав ліцензію на право виробництва і торгівлі спиртом етиловим, коньячним і плодовим, спиртом етиловим ректифікованим виноградним, спиртом етиловим ректифікованим плодовим, спиртом-сирцем виноградним, спиртом-сирцем плодовим, алкогольними напоями і тютюновими виробами, та іншими органами виконавчої влади у межах їх компетенції, визначеної законами України.
Згідно з абз. 10, ч.2 ст. 17 Закону України "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів" до суб'єктів підприємницької діяльності застосовуються фінансові санкції у вигляді штрафів у разі оптової або роздрібної торгівлі коньяком, алкогольними напоями, горілкою, лікеро-горілчаними виробами та вином за цінами, нижчими за встановлені мінімальні оптово-відпускні або роздрібні ціни на такі напої - 100 відсотків вартості отриманої партії товару, розрахованої виходячи з мінімальних оптово-відпускних або роздрібних цін, але не менше 1000 гривень; та відповідно до абз. 12, ч.2, ст. 17 Закону України "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів" до суб'єктів підприємницької діяльності застосовуються фінансові санкції у вигляді штрафів у разі: зберігання, транспортування, реалізації фальсифікованих алкогольних напоїв та тютюнових виробів, алкогольних напоїв та тютюнових виробів без марок акцизного збору встановленого зразка або з підробленими марками акцизного збору - 100 відсотків вартості товару, але не менше 1700 гривень.
Оскільки рішення про застосування фінансових санкцій є законним, прийнятим відповідно до діючого законодавства, підстав для його скасування немає, в задоволенні позову слід відмовити.
На підставі ст.ст. 1, 15, 17 Закону України "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів", керуючись ст. 158-163 КАС України,
В задоволенні адміністративного позову Товариства з обмеженою відповідальністю "Експрес-Продукт" до Регіонального управління департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв та тютюнових виробів Державної податкової адміністрації України у Хмельницькій області про визнання протиправним та скасування рішення від 27.05.2010 р. про застосування фінансових санкцій - відмовити.
Постанова відповідно до ч. 1 ст. 254 КАС України набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого цим Кодексом, якщо таку заяву не було подано.
Постанова суду може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду шляхом подання заяви про апеляційне оскарження постанови суду та апеляційної скарги. Заява про апеляційне оскарження постанови суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня складення постанови в повному обсязі. Апеляційна скарга на постанову суду подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Повний текст постанови виготовлено 17 червня 2010 року
< чи набрала законної сили > < Дата набрання законної сили >
Суддя< для копії >< Суддя >
"Згідно з оригіналом" СуддяП.І. Салюк