Постанова від 15.06.2010 по справі 2-а-3995/10/2270/13

Копія

Справа № 2-а-3995/10/2270/13

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

15 червня 2010 рокум. Хмельницький

Хмельницький окружний адміністративний суд

в складі:головуючого-суддіСалюка П.І.

при секретаріЛоборчук Л.М.

за участі:

позивача:

представника позивача:

представника відповідача:ОСОБА_3

ОСОБА_4

Малюзіна О.І.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду адміністративну справу за позовом < в особі > < в чиїх інтересах > Фізичної особи-підприємця ОСОБА_3 < 3-тя особа > до Регіонального управління департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв та тютюнових виробів Державної податкової адміністрації України у Хмельницькій області < 3-тя особа > про визнання дій неправомірними та скасування рішення про застосування фінансових санкцій № 220938 від 13.05.2010 р., -

ВСТАНОВИВ:

Позивач звернулася в Хмельницький окружний адміністративний суд з позовом до Регіонального управління департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв та тютюнових виробів Державної податкової адміністрації України у Хмельницькій області про визнання протиправним та скасування рішення № 220954 від 13.05.2010 р., яке вважає незаконним, так як алкогольні напої та тютюнові вироби не зберігалися, а лише реалізовувались, а тому просить скасувати рішення відповідача № 220954 від 13.05.2010 р.

В судовому засіданні позивач та його представник позов підтримали, просили скасувати рішення відповідача.

Представник відповідача позов не визнав, вважає прийняте рішення законним та обґрунтованим, просить в задоволенні позову відмовити.

Суд, заслухавши сторони, вивчивши повно і всебічно письмові докази, вважає, що в задоволенні позову слід відмовити з наступних підстав.

Судом встановлено, що 05.05.2010 року на підставі направлення № 94 від 05.05.2010 року відповідачем була проведена позапланова виїзна перевірка з питань додержання суб'єктами господарювання вимог, встановлених законодавством України, які є обов'язковими до виконання при здійснені оптової і роздрібної торгівлі алкогольними напоями та/або тютюновими виробами у магазині "Роксолана в м. Деражня по вул. Ревуцького, 5, який належить ОСОБА_3.

За результатами перевірки був складений акт № 101/22/32/03/НОМЕР_1 від 05.05.2010 року, яким встановлено, що в магазині зберігаються алкогольні напої на загальну суму 1731, 20 грн. та тютюнових виробів на загальну суму 391, 70 грн. у місцях зберігання, не внесених до Єдиного державного реєстру місць зберігання.

На підставі акту перевірки регіональним управлінням Департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв та тютюнових виробів Державної податкової адміністрації України у Хмельницькій області було винесено рішення № 220954 від 13 травня 2010 року про застосування фінансових санкцій у вигляді штрафу в розмірі - 3431 грн. 20 коп., з яких 1731 грн. 20 коп. - за зберігання алкогольних напоїв у місцях не внесених до Єдиного державного реєстру та 1700 грн. - за зберігання тютюнових виробів у місцях не внесених до державного реєстру.

Відповідно до абз. 18, 19 ст. 1, ч. 29, 30 ст. 15 Закону України "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів" місце зберігання-місце , яке використовується для зберігання спирту, або приміщення, яке використовується для зберігання алкогольних напоїв та тютюнових виробів, відомості про місцезнаходження якого внесені до Єдиного державного реєстру місць зберігання; Єдиний державний реєстр місць зберігання (Єдиний реєстр) - перелік місць зберігання, який ведеться органами державної податкової служби України і містить визначені цим Законом відомості про місцезнаходження місць зберігання та відомості про заявників; зберігання алкогольних напоїв та тютюнових виробів здійснюється в місцях зберігання алкогольних напоїв та тютюнових виробів, внесених до Єдиного реєстру, незалежно від того, кому належить таке місце зберігання, або того, за заявою якого суб'єкта підприємницької діяльності таке місце зберігання було внесено до Єдиного реєстру; внесення даних до Єдиного реєстру проводиться на підставі заяви суб'єкта підприємницької діяльності з обов'язковим зазначенням місця знаходження місця зберігання алкогольних напоїв та тютюнових виробів.

Згідно п.2.1, п. 2.3, п.2.5 Порядку ведення Єдиного державного реєстру місць зберігання, затвердженого наказом Державної податкової адміністрації України від 28.05.2002 року № 251, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 15.08.2002 року № 670/6958, для внесення місць зберігання спирту або алкогольних напоїв або тютюнових виробів до Єдиного реєстру суб'єкти підприємницької діяльності подають заяву до Департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв та тютюнових виробів Державної податкової адміністрації України або до регіонального управління Департаменту за місцезнаходженням місця зберігання; про внесення місця зберігання спирту до Єдиного реєстру видається довідка; довідка повинна перебувати у місці зберігання та пред'являтися працівникам контролюючих органів, які мають відповідні повноваження на здійснення перевірки.

Як встановлено в судовому засіданні, алкогольні напої та тютюнові вироби, які належать позивачу, зберігалися за місцем їх реалізації в магазині по вул. Ревуцького, 5 в м. Деражня, що було відображено в актах перевірки, але позивачем та його представником даний факт заперечується обгрунтовуюче це тим, що алкогольні напої та тютюнові вироби не зберігались, а лише знаходились в приміщені магазину та реалізовувались.

На момент перевірки заява про внесення місць зберігання алкогольних напоїв та тютюнових виробів до Єдиного реєстру позивачем не подавалась.

Аналізуючи вимоги Закону України "Про державне регулювання виробництва та обігу спирту етилового, коньячного та плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів", суд доходить висновку, що місце зберігання алкогольних напоїв та тютюнових виробів не має обов'язково відособлюватися від місця їх реалізації, якщо продаж і знаходження таких товарів здійснюється за основним місцем здійснення підприємницької діяльності без застосування виїзної торгівлі, тобто реєстрація місця зберігання за місцем реалізації вказаних виробів у даному випадку не суперечить вказаним нормам Закону.

Відповідно до ч.2, ч. 4 ст. 17 Закону України "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів" до суб'єктів підприємницької діяльності застосовуються фінансові санкції у вигляді штрафів у разі: зберігання спирту, або алкогольних напоїв, або тютюнових виробів у місцях зберігання, не внесених до Єдиного реєстру, -100 % вартості товару, який знаходиться в такому місці зберігання, але не менше 1700 гривень; рішення про стягнення штрафів, передбачених частиною другою цієї статті, приймаються органом, який видав ліцензію на право виробництва і торгівлі спиртом етиловим, коньячним і плодовим, спиртом етиловим ректифікованим виноградним, спиртом етиловим ректифікованим плодовим, спиртом-сирцем виноградним, спиртом-сирцем плодовим, алкогольними напоями і тютюновими виробами, та іншими органами виконавчої влади у межах їх компетенції, визначеної законами України.

Оскільки рішення про застосування фінансових санкцій є законним, прийнятим відповідно до діючого законодавства, підстав для його скасування немає, в задоволенні позову слід відмовити.

На підставі ст.ст. 1, 15, 17 Закону України "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів", керуючись ст. 158-163 КАС України, -

ПОСТАНОВИВ:

В задоволенні адміністративного позову Фізичної особи-підприємця ОСОБА_3 до Регіонального управління департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв та тютюнових виробів Державної податкової адміністрації України у Хмельницькій області про визнання дій неправомірними та скасування рішення про застосування фінансових санкцій № 220938 від 13.05.2010 р. - відмовити.

Постанова відповідно до ч. 1 ст. 254 КАС України набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого цим Кодексом, якщо таку заяву не було подано.

Постанова суду може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду шляхом подання заяви про апеляційне оскарження постанови суду та апеляційної скарги. Заява про апеляційне оскарження постанови суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня складення постанови в повному обсязі. Апеляційна скарга на постанову суду подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.

Повний текст постанови виготовлено 16 червня 2010 року

Суддя< для копії >< Суддя >

"Згідно з оригіналом" СуддяП.І. Салюк