Справа № 500/5556/21
05 листопада 2021 рокум. Тернопіль
Тернопільський окружний адміністративний суд, у складі головуючої судді Мірінович У.А., розглянувши в порядку письмового провадження адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Управління Державної міграційної служби України в Тернопільській області в особі Кременецького районного відділу УДМС України в Тернопільській області про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити дії, -
До Тернопільського окружного адміністративного суду надійшла позовна заява ОСОБА_1 до Управління Державної міграційної служби України у Тернопільській області в особі Кременецького районного відділу Управління Державної міграційної служби України у Тернопільській області, у якій позивач просить:
- визнати протиправними дії відповідача щодо відмови у обміні паспорта громадянина України зразка 1994 року у зв'язку з непридатністю для подальшого використання;
- зобов'язати відповідача обміняти паспорт громадянина України зразка 1994 року, серія НОМЕР_1 , який виданий на ім'я ОСОБА_1 , що проживає за адресою: АДРЕСА_1 .
В обґрунтування адміністративного позову, позивач зазначає, що у зв'язку із тим, що наявний у позивача паспорт непридатний для користування, він звернувся до Кременецького районного відділу Управління Державної міграційної служби України у Тернопільській області із заявою про видачу паспорта у вигляді книжечки. Однак, відповідач листом «Про розгляд звернення» від 11.08.2021 відмовив у оформленні та видачі паспорта зразка 1994 року.
Ухвалою суду від 02.09.2021 провадження у справі відкрито за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін, у якій встановлено строк подання відповідачу відзиву на позовну заяву, в тому числі клопотання про розгляд справи у судовому засіданні з повідомленням сторін.
17.09.2021, на адресу суду надійшов відзив на позовну заяву, зі змісту якого слідує, що відповідач заперечує проти задоволення позовний вимог та зазначає про їх безпідставність з огляду на чинне правове регулювання спірних правовідносин та звертає увагу на відсутність факту порушення з його боку прав, свобод чи законних інтересів позивача, адже позивач з відповідною заявою встановленого зразка та необхідним пакетом документів у встановленому законодавством порядку до територіальних органів ДМС не звертався (арк. справи 23-33).
Позивачем, на адресу суду 28.09.2021 надіслано відповідь на відзив, зі змісту якого слідує, що він погоджується з тим, що процедура обміну паспорта прирівнюється до оформлення та видачі паспорта, разом з тим зазначає, що відповідачем протиправно відмовлено у наданні адміністративної послуги, з огляду нащо просить позовні вимоги задовільнити у повному обсязі (арк. справи 34-48).
Частиною п'ятою статті 262 КАС України визначено, що суд розглядає справу в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін за наявними у справі матеріалами, за відсутності клопотання будь-якої зі сторін про інше.
Дослідивши подані суду письмові докази, оцінивши їх за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному розгляді у судовому процесі всіх обставин справи в їх сукупності, суд встановив наступні обставини.
Як слідує з матеріалів судової справи, позивач - ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , звернувся до Кременецького районного відділу Управління Державної міграційної служби України у Тернопільській області із заявою від 29.07.2021, у якій просив відповідача видати йому паспорт зразка 1994 року у зв'язку із непридатністю до подальшого використання наявного паспорта НОМЕР_1 , виданого 05.07.2006 Кременецьким РАУМВС України в Тернопільській області (арк. справи 12).
Кременецький районний відділ Управління Державної міграційної служби України у Тернопільській області, листом від 11.08.2021 №Г-44/6/6119-21/6119/517-21 «Про розгляд звернення», у відповідь на заяву позивача, проінформував його про порядок здійснення обміну паспорта в разі непридатності для користування на паспорт громадянина України зразка 1994 року, вказавши при цьому як на форму звернення з такою заявою так і на обсяг документів, необхідних для прийняття рішення про оформлення нового паспорта, в тому числі паспорта, який підлягає обміну. Проінформував позивача про графік роботи відповідача та про можливість отримання бланку заяви для отримання паспорта громадянина України зразка 1994 року безпосередньо при оформленні документів (арк. справи 31-32).
Не погодившись із такими діями відповідача ОСОБА_1 звернувся із даним позовом в суд.
Визначаючись щодо позовних вимог, суд виходить з того, що відповідно до частини другої статті 2 КАС України у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що визначені Конституцією та законами України; з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); безсторонньо (неупереджено); добросовісно; розсудливо; з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи всім формам дискримінації; пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; своєчасно, тобто протягом розумного строку.
Так, ознайомившись із матеріалами судової справи, суд дійшов переконання, що в задоволені позовних вимог слід відмовити з наступних підстав.
Відповідно до статті 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Відповідно до пункту 1 статті 5 Закону України «Про громадянство України», документом, що підтверджує громадянство України, є паспорт громадянина України.
Закон України «Про Єдиний державний демографічний реєстр та документи, що підтверджують громадянство України, посвідчують особу чи її спеціальний статус» від 20 листопада 2012 року № 5492-VI (далі - Закон № 5492) визначає правові та організаційні засади створення та функціонування Єдиного державного демографічного реєстру та видачі документів, що посвідчують особу, підтверджують громадянство України чи спеціальний статус особи, а також права та обов'язки осіб, на ім'я яких видані такі документи.
Одним із документів Реєстру, що посвідчують особу та підтверджують громадянство України, є паспорт громадянина України (підпункт «а» пункту 1 частини першої статті 13 Закону №5492-VI).
Відповідно до пунктів 3, 5, 7, 8, 12, 16 Положення № 2503-XII, бланки паспортів виготовляються у вигляді паспортної книжечки або паспортної картки за єдиними зразками, що затверджуються Кабінетом Міністрів України. Терміни запровадження паспортної картки визначаються Кабінетом Міністрів України у міру створення державної автоматизованої системи обліку населення. Паспортна книжечка являє собою зшиту внакидку нитками обрізну книжечку розміром 88х125 мм, що складається з обкладинки та 16 сторінок. Усі сторінки книжечки пронумеровані і на кожній з них зображено Державний герб України і перфоровано серію та номер паспорта. Записи, вклеювання фотокарток і відмітки у паспорті здійснюються центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері громадянства. Термін дії паспорта, виготовленого у вигляді паспортної книжечки, не обмежується. До паспортної книжечки при досягненні громадянином 25- і 45-річного віку вклеюються нові фотокартки, що відповідають його вікові. Паспорт, в якому не вклеєно таких фотокарток при досягненні його власником зазначеного віку, вважається недійсним. Вклеювання до паспорта нових фотокарток при досягненні громадянином 25 - і 45-річного віку провадиться у п'ятиденний термін. Обмін паспорта провадиться у разі: зміни (переміни) прізвища, імені або по батькові; встановлення розбіжностей у записах; непридатності для користування.
Оформлення, видача, обмін паспорта громадянина України, його пересилання, вилучення, повернення державі та знищення здійснюються в порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України (абзац 2 частини другої статті 21 Закону № 5492-VI).
На виконання положень, зокрема, абзацу другого частини другої статті 21 Закону № 5492-VI Кабінет Міністрів України прийняв постанову від 25.03.2015 № 302 «Про затвердження зразка бланка, технічного опису та Порядку оформлення, видачі, обміну, пересилання, вилучення, повернення державі, визнання недійсним та знищення паспорта громадянина України» (далі - Постанова № 302), якою затвердив: зразок та технічний опис бланка паспорта громадянина України з безконтактним електронним носієм згідно з додатками 1 і 2; зразок та технічний опис бланка паспорта громадянина України, що не містить безконтактного електронного носія, згідно з додатками 3 і 4; Порядок оформлення, видачі, обміну, пересилання, вилучення, повернення державі, визнання недійсним та знищення паспорта громадянина України.
Згідно з пунктом 2 Постанови № 302 із застосуванням засобів Єдиного державного демографічного реєстру:
з 1 січня 2016 року оформлення і видачу паспорта громадянина України з безконтактним електронним носієм та паспорта громадянина України, що не містить безконтактного електронного носія, зразки бланків яких затверджено цією постановою, громадянам України, яким паспорт громадянина України оформляється вперше, з урахуванням вимог пункту 2 Положення про паспорт громадянина України, затвердженого Постановою Верховної Ради України від 26 червня 1992 року № 2503-XII;
з 1 листопада 2016 року оформлення (у тому числі замість втраченого або викраденого), обмін паспорта громадянина України з безконтактним електронним носієм, зразок бланка якого затверджено цією постановою, громадянам України відповідно до Порядку оформлення, видачі, обміну, пересилання, вилучення, повернення державі, визнання недійсним та знищення паспорта громадянина України, затвердженого цією постановою.
Пунктом 3 Постанови № 302 встановлено, що прийняття документів для оформлення паспорта громадянина України, що не містить безконтактного електронного носія, зразок бланка якого затверджено цією постановою, з 1 листопада 2016 року припиняється; паспорт громадянина України, що не містить безконтактного електронного носія, оформлений та виданий на підставі документів, поданих до 1 листопада 2016 року, є чинним протягом строку, на який його було видано. Вилучення, повернення державі, визнання недійсним та знищення паспорта громадянина України зразка 1994 року здійснюються відповідно до Порядку оформлення, видачі, обміну, пересилання, вилучення, повернення державі, визнання недійсним та знищення паспорта громадянина України, затвердженого цією постановою.
Відповідно до пунктів 1, 2, 6 Постанови № 302, паспорт громадянина України є документом, що посвідчує особу та підтверджує громадянство України. Паспорт виготовляється у формі картки, що містить безконтактний електронний носій.
Згідно з підпунктом 5 пункту 6 Постанови № 302, обмін паспорта здійснюється у разі, зокрема, непридатності паспорта для подальшого використання.
Відповідно до пункту 131 Постанови № 302, до безконтактного електронного носія, що міститься у паспорті, вноситься така інформація, зокрема, біометричні дані, параметри особи (відцифрований образ обличчя особи, відцифрований підпис особи, відцифровані відбитки пальців рук (за згодою особи).
Таким чином, безконтактний електронний носій паспорта громадянина України нового зразка містить відцифровані персональні данні особи.
Відповідно до статті 2 Закону України «Про захист персональних даних» від 01.06.2010 №2297-VI (далі - Закон №2297-VI), персональні дані - відомості чи сукупність відомостей про фізичну особу, яка ідентифікована або може бути конкретно ідентифікована.
Згідно з частинами першою, п'ятою та шостою статті 6 Закону №2297-VI, мета обробки персональних даних має бути сформульована в законах, інших нормативно-правових актах, положеннях, установчих чи інших документах, які регулюють діяльність володільця персональних даних, та відповідати законодавству про захист персональних даних. Обробка персональних даних здійснюється для конкретних і законних цілей, визначених за згодою суб'єкта персональних даних, або у випадках, передбачених законами України, у порядку, встановленому законодавством. Не допускається обробка даних про фізичну особу, які є конфіденційною інформацією, без її згоди, крім випадків, визначених законом, і лише в інтересах національної безпеки, економічного добробуту та прав людини.
Таким чином, принципами обробки персональних даних є відкритість і прозорість, відповідальність, адекватність та не надмірність їх складу та змісту стосовно визначеної мети їх обробки, а підставою обробки персональних даних є згода суб'єкта персональних даних.
Водночас, частиною другою статті 32 Конституції України визначено, що не допускається збирання, зберігання, використання та поширення конфіденційної інформації про особу без її згоди, крім випадків, визначених законом, і лише в інтересах національної безпеки, економічного добробуту та прав людини.
Так, в межах встановленого Законом №1474-VIII строку Уряд прийняв постанову від 26.10.2016 № 745, якою вніс відповідні зміни до Постанови № 302.
Постанова Кабінету Міністрів України від 26.10.2016 № 745 набрала чинності 01.11.2016, і з тієї ж дати офіційно встановлено, що паспорт громадянина України оформляється виключно у формі картки з безконтактним електронним носієм з використанням бланка, затвердженого Постановою № 302.
Положення № 2503-XII прийняте на виконання вимог статті 5 Закону України «Про громадянство України» від 08.10.1991 № 1636-ХІІ, який втратив чинність згідно із Законом України «Про громадянство України» від 18.01.2001 № 2235-ІІІ.
На підставі Положення № 2503-XII (в редакції Постанови Верховної Ради України від 02.09.1993 № 3423-ХІІ) Кабінет Міністрів України постановою від 04.06.1994 № 353 (далі - Постанова № 353) затвердив зразок бланка паспорта громадянина України.
Постанову № 353 визнано такою, що втратила чинність з прийняттям постанови Кабінету Міністрів України від 13.03.2013 № 185 «Деякі питання виконання Закону України «Про Єдиний державний демографічний реєстр та документи, що підтверджують громадянство України, посвідчують особу чи її спеціальний статус».
Однак, постановою Кабінету Міністрів України від 12.06.2013 № 415, зупинено дію постанови від 13.03.2013 № 185, відновивши дію Постанови № 353, якою було затверджено зразок бланка паспорта громадянина України (зразка 1994 року).
Відтак, станом на дату звернення позивача до міграційного органу діяло два нормативних акта: Положення № 2503-XII та Постанова № 302.
Стаття 8 Конвенції передбачає, що кожен має право на повагу до свого приватного і сімейного життя, до свого житла і кореспонденції. Органи державної влади не можуть втручатись у здійснення цього права, за винятком випадків, коли втручання здійснюється згідно із законом і є необхідним у демократичному суспільстві в інтересах національної та громадської безпеки чи економічного добробуту країни, для запобігання заворушенням чи злочинам, для захисту здоров'я чи моралі або для захисту прав і свобод інших осіб.
Відповідно до пункту 16 Положення № 2503-XII, обмін паспорта провадиться у разі, зокрема, непридатності для користування.
Пунктом 108 Постанови № 302 визначено, що паспорт визнається недійсним, вилучається, анулюється та знищується в разі, зокрема, непридатності паспорта для подальшого використання.
Окремо суд зазначає, що згідно з підпунктом 3 пункту 1 розділу ІV Тимчасового порядку оформлення і видачі паспорта громадянина України, затвердженого наказом Міністерства внутрішніх справ України від 06.06.2019 № 456, зареєстровано в Міністерстві юстиції України 14.06.2019 за №620/33591 (далі - Тимчасовий порядок №456), обмін паспорта здійснюється в разі непридатності паспорта для користування (паспорт/фотокартка має потертості (та/або відсутня її частина), що не дають змогу візуально ідентифікувати особу, прочитати прізвище, ім'я, по батькові, дату та місце народження, ким виданий паспорт, підпис посадової особи та дату видачі, пошкодження перфорованої серії та номера, що не дає змогу встановити реквізити паспорта, виправлення, підчистки окремих літер у персональних даних /найменуванні органу/ штампах/печатках або інші чинники, які впливають на цілісність документа.
Відповідно до п.2 розділу ІV Тимчасового порядку №456, для обміну паспорта заявник подає: 1) заяву; 2) рішення суду; 3) паспорт, що підлягає обміну; 4) дві (три - у разі одержання паспорта, який обмінюється в іншому територіальному підрозділі ДМС) фотокартки розміром 3,5 x 4,5 см; 5) платіжний документ з відміткою банку про сплату державного мита (у разі обміну паспорта у зв'язку із непридатністю для користування) або оригінал документа про звільнення від його сплати; 6) документи, що підтверджують обставини (крім обміну паспорта з причин непридатності його використання), на підставі яких паспорт підлягає обміну. Видані компетентними органами іноземної держави документи, що подаються для оформлення паспорта, засвідчуються в установленому законодавством порядку, якщо інше не передбачено міжнародними договорами, згода на обов'язковість яких надана Верховною Радою України, та подаються з перекладом українською мовою, вірність якого засвідчується нотаріально; 7) довідку про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи (для внутрішньо переміщених осіб); 8) посвідчення про взяття на облік бездомних осіб, видане відповідним центром обліку бездомних осіб (для бездомних осіб).
Зразок заяви про видачу паспорта громадянина України наведений у додатку 1 до Тимчасового порядку № 456.
Заява та документи для оформлення і видачі паспорта (у тому числі для вклеювання фотокартки) подаються заявником до територіального підрозділу ДМС за зареєстрованим місцем проживання особи (пункт 5 розділу І Тимчасового порядку №456).
Таким чином, суд зазначає, що чинне законодавство передбачає можливість обміну паспорта громадянина України у формі книжечки в разі його непридатності для користування на паспорт громадянина України у формі книжечки.
Право особи на обмін паспорта у зв'язку з його пошкодженням (непридатністю для користування) може бути реалізоване відповідно до приписів Тимчасового порядку №456 шляхом подання до територіального підрозділу ДМС (пункт 5 розділу І) заяви про видачу паспорта громадянина України, форма та зміст якої наведений у додатку 1 до Тимчасового порядку №456, та вищезазначені документи для оформлення і видачі паспорта (пункт 2 розділу ІV).
Зі змісту заяви позивача від 29.07.2021, слідує, що заява позивача ні за формою, ні за змістом не відповідає заяві про видачу паспорта громадянина України. При цьому позивачем до органу міграційної скарги не надані ані його фотокарток, ані паспорту, що підлягає обміну, ані платіжного документа або оригіналу документа про звільнення від сплати державного мита.
Таким чином, заявником не дотримано встановленого порядку звернення за видачею паспорта у формі книжечки, оскільки такий не звертався до відповідача із заявою встановленого зразка, про що свідчить копія звернення, така заява подана у порядку Закону України «Про звернення громадян».
Крім того, позивачем до вказаної заяви, не додані усі визначені пунктом 2 розділу ІV Тимчасового порядку №456 документи, а тому відповідач не мав належних підстав для видачі паспорта у формі книжечки.
В свою чергу, лист Кременецького районного відділу Управління Державної міграційної служби України у Тернопільській області від 11.08.2021, який наданий на адресу позивача у відповідь на його заяву, рішення міграційного органу про відмову в прийнятті поданих заявником документів із зазначенням підстав такої відмови не містить.
Фактично вказаним листом відповідач роз'яснив загальний порядок оформлення паспорта громадянина України та обсяг документів, які повинні надаватися для цього.
Враховуючи зазначене, суд приходить до висновку, що відповідь відповідача, викладена в листі від 11.08.2021 №Г-44/6/6119-21/6119/517-21, не порушує права позивача на обмін паспорта громадянина України у зв'язку з його непридатністю для користування, оскільки позивач звернувся до органу ДМС не у спосіб та без додержання вимог, визначених чинним законодавством України, для здійснення такого обміну.
За таких обставин, у суду відсутні підстави оцінювати вказаний лист саме як рішення про відмову позивачу в обміні паспорта громадянина України у формі книжечки.
Крім того, в розумінні Кодексу адміністративного судочинства України, захист прав, свобод та інтересів осіб завжди є наступним, тобто передбачає наявність встановленого судом факту їх порушення.
Статтею 13 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод (право на ефективний засіб юридичного захисту) передбачено, що кожен, чиї права та свободи, визнані в цій Конвенції, було порушено, має право на ефективний засіб юридичного захисту в національному органі, навіть якщо таке порушення було вчинене особами, які здійснювали свої офіційні повноваження.
При цьому під ефективним засобом (способом) слід розуміти такий, що призводить до потрібних результатів, наслідків, дає найбільший ефект.
Тобто, ефективний спосіб захисту повинен забезпечити поновлення порушеного права, бути адекватним наявним обставинам.
Таким чином, передумовою для можливості задоволення позовних вимог щодо зобов'язання суб'єкта владних повноважень вчинити дії (похідна вимога) повинна бути наявність факту порушення прав особи, яка звернулася до суду за захистом порушених прав, тобто вчинення таким суб'єктом протиправних дій, бездіяльності чи прийняття протиправного рішення (основна вимога), які, у даному випадку, відсутні.
Суд також зауважує, що ненадання позивачем до органу ДМС паспорта, що підлягає обміну у зв'язку його непридатністю до користування, виключає можливість обміну такого паспорта на інший. За вказаних обставин справи, у суду відсутні підстави для зобов'язання відповідача оформити та видати позивачу паспорт громадянина України у формі книжечки без належного звернення та надання відповідних документів останнім.
При цьому, доказів того, що позивач звернувся до відповідача з повним переліком документів, необхідних для обміну паспорта, суду не надано.
Частиною четвертою статті 245 КАС України встановлено, що у випадку, визначеному пунктом 4 частини 2 цієї статті, суд може зобов'язати відповідача - суб'єкта владних повноважень прийняти рішення на користь позивача, якщо для його прийняття виконано всі умови, визначені законом, і прийняття такого рішення не передбачає права суб'єкта владних повноважень діяти на власний розсуд. У випадку, якщо прийняття рішення на користь позивача передбачає право суб'єкта владних повноважень діяти на власний розсуд, суд зобов'язує суб'єкта владних повноважень вирішити питання, щодо якого звернувся позивач, з урахуванням його правової оцінки, наданої судом у рішенні.
На переконання суду, з урахуванням встановлених обставин щодо наявності у позивача права на обмін паспорта громадянина України 1994 року, відповідач не має права діяти на власний розсуд, а саме: видавати або не видавати паспорт громадянина України 1994 року.
Проте, вказаний обов'язок відповідач повинен виконати при наявності відповідних документів, надання яких встановлено законодавством.
Як зазначено судом вище, для обміну паспорта позивачу необхідно подати: 1) заяву; 2) рішення суду; 3) паспорт, що підлягає обміну; 4) дві (три - у разі одержання паспорта, який обмінюється в іншому територіальному підрозділі ДМС) фотокартки розміром 3,5 x 4,5 см; 5) платіжний документ з відміткою банку про сплату державного мита (у разі обміну паспорта у зв'язку із непридатністю для користування) або оригінал документа про звільнення від його сплати; 6) документи, що підтверджують обставини (крім обміну паспорта з причин непридатності його використання), на підставі яких паспорт підлягає обміну. Видані компетентними органами іноземної держави документи, що подаються для оформлення паспорта, засвідчуються в установленому законодавством порядку, якщо інше не передбачено міжнародними договорами, згода на обов'язковість яких надана Верховною Радою України, та подаються з перекладом українською мовою, вірність якого засвідчується нотаріально; 7) довідку про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи (для внутрішньо переміщених осіб); 8) посвідчення про взяття на облік бездомних осіб, видане відповідним центром обліку бездомних осіб (для бездомних осіб).
Як встановлено судом в ході розгляду даної справи, - доказів того, що позивач звернувся до відповідача з повним переліком документів, необхідних для обміну паспорта не надано.
Враховуючи вищевикладене, суд дійшов висновку про відсутність підстав для зобов'язання відповідача видати позивачу новий паспорт зразка 1994 року.
Відповідно до частин першої та другої статті 77 КАС України, кожна сторона повинна, довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.
В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.
Враховуючи вищевикладене, суд дійшов висновку, що у спірних правовідносинах відповідачем протиправних дій чи бездіяльності допущено не було, а при наданні відповіді відповідач діяв на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачений діючим законодавством, у зв'язку з чим, позовні вимоги позивача є необґрунтованими та такими, що не підлягають задоволенню.
При цьому, суд вважає за необхідне зазначити, що позивач, не позбавлений права обміняти свій паспорт на паспорт громадянина України зразка 1994 року, однак реалізувати таке право він може за умови дотримання вимог Тимчасового Порядку №456, а саме звернувшись до органу міграційної служби з відповідною заявою та долучивши до неї всі необхідні документи.
Керуючись статтями 139, 241-246, 250 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
В задоволенні позовних вимог ОСОБА_1 до Управління Державної міграційної служби України в Тернопільській області в особі Кременецького районного відділу УДМС України в Тернопільській області про визнання протиправними дій щодо відмови в обміні паспорта громадянина України зразка 1994 року у зв'язку з непридатністю для подальшого використання та зобов'язання Управління Державної міграційної служби України в Тернопільській області в особі Кременецького районного відділу УДМС України в Тернопільській області обміняти паспорт громадянина України зразка 1994 року, серія НОМЕР_1 , який виданий на ім'я ОСОБА_1 , - відмовити у повному обсязі.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Відповідно до частини першої статті 295 Кодексу адміністративного судочинства України, апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення.
Згідно із статтею 297 Кодексу адміністративного судочинства України, апеляційна скарга подається безпосередньо до Восьмого апеляційного адміністративного суду.
Повне судове рішення складено 05 листопада 2021 року.
Реквізити учасників справи:
позивач: - ОСОБА_1 (місце проживання: АДРЕСА_2 , РНОКПП: НОМЕР_2 );
відповідач: - Управління Державної міграційної служби України в Тернопільській області в особі Кременецького районного відділу УДМС України в Тернопільській області (місцезнаходження: вул. Шевченка, 10, м. Тернопіль, 46001, код ЄДРПОУ: 37839038).
Головуючий суддя Мірінович У.А.