Копія
про закриття провадження у справі
17 червня 2010 р. Справа № 2а-4895/10/1870
Сумський окружний адміністративний суд в складі: головуючого судді - М.М. Шаповала, за участю секретаря судового засідання - О.Г. Ілляшенко, представників позивача - П.А. Кравченка, А.О. Нестеренко, представника І відповідача - О.Л. Коваленко, представника III відповідача - П.В. Гарбуза,
розглянувши у попередньому судовому засіданні адміністративну справу за позовною заявою Товариства з обмеженою відповідальністю "Теххиммонтаж" до Сумської обласної державної адміністрації, Міністерства фінансів України, Головного управління Державного казначейства України в Сумській області про повернення безпідставно набутих коштів, -
< Текст >
< Дата > Позивач звернувся до суду з позовом, в якому просить зобов'язати Головне управління Державного казначейства України в Сумській області повернути з державного бюджету України кошти в сумі 385632 грн. 33 коп.
Ці вимоги мотивовані тим, що одним із видів господарської діяльності позивача як юридичної особи була діяльність з організації та утримання гральних закладів, надання послуг у сфері грального бізнесу, що підлягала ліцензуванню.
За отримання ліцензії ТОВ "Теххиммонтаж" 15.06.2006 р. було сплачено 958919 грн. 25 коп. і 06.07.2006 р. отримано ліцензію "АВ № 082812", строк дії якої закінчується 11.05.2011 року.
Сплативши 340 грн. ТОВ "Теххиммонтаж" 29.11.2006 р. отримано ліцензію "АБ 321152" Сумської обласної державної адміністрації на організацію і утримання гральних закладів.
На підставі розпорядження КМУ № 494-р від 07.05.2009 р. "Про заходи щодо підвищення рівня безпеки громадян" та наказу Мінфіну України № 650 від 08.05.2009 р. "Про зупинення дії ліцензій МФ України на провадження організації діяльності з проведення азартних ігор" була зупинена дія ліцензії ТОВ "Теххиммонтаж". Законом України "Про заборону грального бізнесу в Україні", який введений в дію з 25.06.2009 року, було заборонено гральний бізнес та участь у азартних іграх.
Кошти, сплачені за ліцензії за період з 08.05.2009 р. до дня закінчення їх дії становлять суму в розмірі 385632 грн. 33 коп. і є фактично коштами, що набуті відповідачами без достатніх правових підстав і відповідно до ст. 1212 ЦК України слідує - - рнути їх позивачеві.
З попереднє судове засідання від відповідача Міністерства фінансів України та Сумської обласної державші адміністрації надійшли клопотання про закриття провадження по справі в зв'язку з тим, що спір не відноситься до компетенції адміністративних судів оскільки не є публічно-правовим спором і його слідує розглядати в порядку господарського судочинства.
Представник Сумської обласної державної адміністрації підтримав своє клопотанні та клопотання Міністерства фінансів України про закриття провадження у справ: наведених вище підстав.
Представник Головного управління Державного казначейства України в Сумській області також вважав, що спір не відноситься до розгляду в порядку адміністративного судочинства.
Представники позивача вважали клопотання про закриття провадження у справі з мотивів неналежності його до публічно-правових спорів безпідставними оскільки питання було вирішено під час відкриття провадження у справі, а також виходячи суб'єктного складу осіб, що приймають участь у справі.
Вислухавши представників сторін, перевіривши матеріли справи, суд визнає, що клопотання є обґрунтованим і підлягає задоволенню оскільки встановлено, що позивачем для здійснення господарської діяльності в сфері грального бізнесу 13.06.2006 р. буде сплачено до Державного бюджету 958919 грн. 25 коп., а 15.06.2006 р. до бюджет Сумської області було сплачено 340 грн. за отримання ліцензій Міністерства фінансів України "АВ 082812" та Сумської державної адміністрації "АБ № 321152".
Внаслідок прийняття Закону України "Про заборону грального бізнесу" вищевказані ліцензії були скасовані.
Позивач ставить питання в своєму позові про повернення безпідставно набутих коштів в зв'язку із скасуванням ліцензій на діяльність, пов'язану із гральним бізнесом.
Суд вважає, що цю справу не належить розглядати в порядку адміністративного судочинства оскільки спір між сторонами стосується права на повернення сплачених коштів, тобто мова йде не про публічно-правовий спір, а про цивільно-правові відносини, що віднесено до юрисдикції господарських судів.
Згідно ст. 157 ч.1 п.1 КАС України суд закриває провадження у справі, якщо справу не належить розглядати в порядку адміністративного судочинства. Таке право суд має і під час попереднього розгляду справи.
На підставі викладеного і керуючись ст. 157 ч. 1 п. 1 КАС України, суд -
Закрити провадження у справі № 2а-4895/10/1870 за позовною заявою Товариства з обмеженою відповідальністю "Теххиммонтаж" до Сумської обласної державної адміністрації, Міністерства фінансів України, Головного управління Державного казначейства України в Сумській області про повернення безпідставно набутих коштів.
Ухвала може бути оскаржена до Харківського апеляційного адміністративного суду шляхом подачі протягом 5 днів з дня її оголошення або отримання її копії заяви про апеляційне оскарження та подачі протягом наступних 10 днів після подання заяви про апеляційне оскарження - апеляційної скарги.
Ухвала набирає законної сили у випадку не подання апеляційної скарги в порядку і строки, встановлені ст. 186 КАС України.
У випадку подання апеляційної скарги ухвала набирає законної сили, якщо її не буде скасовано, після закінчення апеляційного розгляду справи.
Суддя (підпис) М.М. Шаповал
Ухвала набрала законної сили: "23" червня 2010 р.
З оригіналом згідно
Суддя М.М. Шаповал