Постанова від 08.06.2010 по справі 2а-4229/10/1870

Копія

СУМСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

08 червня 2010 р. Справа № 2а-4229/10/1870

Сумський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді - Павлічек В.О.

за участю секретаря судового засідання-Дикач О.О.,

пердставника позивача - Латіпова Р.Р.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду в м. Суми адміністративну справу за позовом Державної податкової інспекції в місті Суми до приватного підприємства "Транзит-М" про стягнення податкової заборгованості ,-

ВСТАНОВИВ:

Позивач, Державна податкова інспекція в м. Суми, звернувся до Сумського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом, в якому просить стягнути з приватного підприєиства "Транзит-М" податковий борг в сумі 487,85 грн.

Позовні вимоги обґрунтовуються наступним. Відповідач, не виконуючи обов'язок зі сплати податків, закріплений у ст. 9 Закону України "Про систему оподаткування", має заборгованість на загальну суму 487,85 грн., в тому числі: податок додану вартість в сумі 147,85 грн., комунальний податок в сумі 340,00 грн.

У судовому засіданні представник позивача позов підтримав у повному обсязі.

Відповідач, належним чином повідомлений про час, дату та місце розгляду справи (а.с. 39), в судове засідання не з'явився, про причини неявки, всупереч вимог ч. 2 ст. 40 КАС України, суд не повідомив, заперечень стосовно позовних вимог не надсилав.

З огляду на зазначене, суд вважає, що неприбуття в судове засідання відповідача не є перешкодою для розгляду справи.

Суд, заслухавши представника позивача, дослідивши матеріали справи, проаналізувавши докази у їх сукупності, вважає, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.

Приватне підприємство "Транзит-М" зареєстровано як юридична особа, що підтверджується Довідкою № 1082 про включення до Єдиного державного реєстру підприємств та організацій України (а.с. 11).

21 січня 2008 року ДПІ в м. Суми була проведена невиїзна документальна перевірка дотримання вимог податкового законодавства. Перевіркою було встановлено порушення відповідачем "а" п.п. 4.1.4. п. 4.1. ст. 4 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" № 2181-ІІІ від 21.12.2000 зі змінами та доповненнями, в частині граничного строку подання декларації з податку на додану вартість за вересень 2007 року. На підставі перевірки було складено акт про результати невиїзної документальної перевірки дотримання вимог податкового законодавства № 698/15-314/31311950 від 21 січня 2008 року (а.с. 35). Відповідач зазначений вище Акт отримав про що свідчить підпис керівника ПП "Транзіт-М" (а.с. 35).

За результатами зазначеної вище перевірки до відповідача рішенням № 0000241503/0/4731 від 24 січня 2008 року (а.с. 34) були застосовані штрафні (фінансові) санкції за затримку подання податкової декларації в сумі 170,00 грн. Відповідач отримав зазначене податкове повідомлення-рішення про що свідчить підпис директора ПП "Транзіт-М" (а.с. 34) але оскаржене в строк не було.

22 квітня 2008 року ДПІ в м. Суми була проведена невиїзна документальна перевірка дотримання вимог податкового законодавства. Перевіркою було встановлено порушення відповідачем абз. 3 п.п. 4.2. п. 4 "Положення про комунальний податок", затвердженого рішенням сесії Сумської міської ради від 25.05.2004 № 812-МР та п.п. "б" п.п. 4.1.4. п. 4.1. ст. 4 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" № 2181-ІІІ від 21.12.2000 зі змінами та доповненнями, в частині несвоєчасності подання податкового розрахунку комунального податку. На підставі перевірки було складено акт про результати невиїзної документальної перевірки дотримання вимог податкового законодавства № 4329/152/31311950 від 22 квітня 2008 року (а.с. 30). 02.04.2008 приватному підприємству "Транзит-М" було направлено рекомендованим листом за № 23680/10/15-209 запрошення, щодо явки до ДПІ в м. Суми посадових осіб для ознайомлення та підписання акту невиїзної документальної перевірки з питання несвоєсасного подання податкової звітності по комунальному податку за ІІІ квартал 2007 року (а.с. 33). Зазначене запрошення було отримано відповідачем про що свідчить повідомлення про отримання поштового відправлення (а.с. 32). Працівниками ДПІ в м. Суми було складено акт № 449/152/31311950 від 21.04.2008 про неявку до ДПІ в м. Суми посадових осіб приватного підприємства "Транзит-М", для ознайомлення та підписання акту невиїзної документальної перевірки з питання несвоєчасного подання податкової звітності по комунальному податку за ІІІ квартал 2007 року (а.с. 31).

За результатами зазначеної вище перевірки до відповідача рішенням № 0012151502/0/32111 від 05 травня 2008 року (а.с. 29) були застосовані штрафні (фінансові) санкції за затримку подання податкової декларації в сумі 170,00 грн. Відповідач отримав зазначене податкове повідомлення-рішення про що свідчить повідомлення про отримання поштового відправлення (а.с. 29) але оскаржене в строк не було.

08 квітня 2009 року ДПІ в м. Суми була проведена невиїзна документальна перевірка дотримання вимог податкового законодавства. Перевіркою було встановлено порушення відповідачем абз. 3 п.п. 4.2. п. 4 "Положення про комунальний податок", затвердженого рішенням сесії Сумської міської ради від 25.05.2004 № 812-МР та п.п. "б" п.п. 4.1.4. п. 4.1. ст. 4 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" № 2181-ІІІ від 21.12.2000 зі змінами та доповненнями, в частині несвоєчасності подання податкового розрахунку комунального податку. На підставі перевірки було складено акт про результати невиїзної документальної перевірки дотримання вимог податкового законодавства № 2728/152/31311950 від 08 квітня 2009 року (а.с. 26). 26.03.2009 приватному підприємству "Транзит-М" було направлено рекомендованим листом за № 18801/10/15-218 запрошення, щодо явки до ДПІ в м. Суми посадових осіб для ознайомлення та підписання акту невиїзної документальної перевірки з питання несвоєсасного подання податкової звітності по комунальному податку за ІV квартал 2008 року (а.с. 28). Зазначене запрошення було отримано відповідачем про що свідчить повідомлення про отримання поштового відправлення (а.с. 28). Працівниками ДПІ в м. Суми було складено акт № 276/152/31311950 від 07.04.2009 про неявку до ДПІ в м. Суми посадових осіб приватного підприємства "Транзит-М", для ознайомлення та підписання акту невиїзної документальної перевірки з питання несвоєчасного подання податкової звітності по комунальному податку за ІV квартал 2008 року (а.с. 26).

За результатами зазначеної вище перевірки до відповідача рішенням № 000299150210/0/24787 від 15 квітня 2009 року (а.с. 25) були застосовані штрафні (фінансові) санкції за затримку подання податкової декларації в сумі 170,00 грн. Відповідач зазначене податкове повідомлення-рішення не отримав та працівниками ДПІ в м. Суми було складено акт № 338/152/31311950 від 17.04.2009 (а.с. 23) про неможливість вручення податкового повідомлення-рішення та розміщення на дошці податкових оголошень.

Станом на 31.03.2010 податковий борг приватного підприємства "Транзит-М" становить 487,85 грн., що підтверджується розрахунком суми податкового боргу (а.с. 5) та обліковою карткою платника (а.с. 7-9)

Таким чином, загальна сума заборгованості відповідача складає 487,85 грн.

Відповідачу було виставлено першу податкову вимогу від 03.02.2009 № 1/168, за якою загальна сума податкового боргу становить 168,51 грн., та другу податкову вимогу від 21.03.2009 № 2/362, за якою загальна сума податкового боргу становить 168,51 грн. Про це свідчать копії корінців першої та другої податкових вимог (а.с. 19, 20). Зазначені податкові вимоги були отримані відповідачем про що свідчить повідомлення про отримання поштового відправлення (а.с. 19, 21).

Статтею 67 Конституції України передбачено, що кожен зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.

Статтею 11 Закону України "Про систему оподаткування" від 25 червня 1991 року N 1251-XII закріплено, що відповідальність за правильність обчислення, своєчасність сплати податків і зборів (обов'язкових платежів) і додержання законів про оподаткування несуть платники податків і зборів (обов'язкових платежів) відповідно до законів України.

На підставі п. 1 та п. 2 ч. 1 ст. 10 Закону України "Про Державну податкову службу в Україні" від 05.02.1998 року № 83/98-ВР (зі змінами та доповненнями), державні податкові інспекції в районах, містах без районного поділу, районах у містах, міжрайонні та об'єднані державні податкові інспекції здійснюють контроль за своєчасністю, достовірністю, повнотою нарахування та сплати податків та зборів (обов'язкових платежів), забезпечують облік платників податків, інших платежів, правильність обчислення і своєчасність надходження цих податків, платежів, а також здійснюють реєстрацію фізичних осіб -платників податків та інших обов'язкових платежів.

Відповідно до абз. 3 п.п. 4.2. п. 4 "Положення про комунальний податок", затвердженого рішенням сесії Сумської міської ради від 25.05.2004 № 812-МР, податковий розрахунок комунального податку (за формою згідно з доповненням до Положення про комунальний податок) подається до державної податкової інспекції в м.Суми за базовий податковий (звітний) період, що дорівнює протягом календарного року дозволяється заміна квартального податкового періоду на місячний з початку будь-якого кварталу поточного року. Заява про таку заміну надається платником податку до державної податкової інспекції в м.Суми за один місяць до початку кварталу. Зворотні зміни в одному календарному році не дозволяються

Згідно з п. 3 ч. 1 ст. 9 Закону України "Про систему оподаткування" від 25 червня 1991 року N 1251-XII, платники податків і зборів (обов'язкових платежів) зобов'язані сплачувати належні суми податків і зборів (обов'язкових платежів) у встановлені законами терміни.

Відповідно до п.п. 4.1.1 п. 4.1 ст. 4 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" від 21 грудня 2000 року N 2181-III (далі - Закон), платник податків самостійно обчислює суму податкового зобов'язання, яку зазначає у податковій декларації.

Відповідно до п.п. "а", "б" п.п. 4.1.4. п. 4.1. ст. 4 Закону, податкові декларації подаються за базовий податковий (звітний) період, що дорівнює: календарному місяцю (у тому числі при сплаті місячних авансових внесків), - протягом 20 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного (податкового) місяця; календарному кварталу або календарному півріччю (у тому числі при сплаті квартальних або піврічних авансових внесків), - протягом 40 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного (податкового) кварталу (півріччя).

Відповідно до абз. 3 п.п. 5.3.1. п. 5.3. ст. 5 Закону, у разі визначення податкового зобов'язання контролюючим органом за підставами, зазначеними у підпунктах "а" - "в" підпункту 4.2.2 пункту 4.2 статті 4, платник податків зобов'язаний погасити нараховану суму податкового зобов'язання протягом десяти календарних днів від дня отримання податкового повідомлення, крім випадків коли протягом такого строку такий платник податків розпочинає процедуру апеляційного узгодження

Відповідно ст. 5 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" від 21.12.2000р. № 2181-III із змінами та доповненнями, платник податків зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом десяти календарних днів, наступних за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого підпунктом 4.1.4 пункту 4.1 статті 4 цього Закону для подання податкової декларації.

П.п. 5.4.1 п. 5.4 ст. 5 вказаного Закону визначає, що узгоджена сума податкового зобов'язання, не сплачена платником податків у строки, визначені цією статтею, визнається сумою податкового боргу платника податків.

Відповідно до п. 11 ст. 11 Закону України "Про державну податкову службу" від 4 грудня 1990 року N 509-XII зі змінами та доповненнями, органи державної податкової служби у випадках, в межах компетенції та у порядку, встановлених законами України, мають право застосовувати до платників податків фінансові (штрафні) санкції, стягувати до бюджетів та державних цільових фондів суми недоїмки, пені у випадках, порядку та розмірах, встановлених законами України.

Відповідно до п.п. 17.1.1 п. 17.1 ст.17 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" від 21.12.2000р. № 2181-III (далі - Закону) із змінами та доповненнями, платник податків, що не подає податкову декларацію у строки, визначені законодавством, сплачує штраф у розмірі десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян за кожне таке неподання або її затримку.

Відповідно до п. 17.3 ст. 17 Закону, сплата (стягнення) штрафних санкцій, передбачених цією статтею, прирівнюється до сплати (стягнення) податку та оскарження їх сум.

П.п. 3.1.1 п. 3.1 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" встановлює, що активи платника податків можуть бути примусово стягнені в рахунок погашення його податкового боргу виключно за рішенням суду.

Судом встановлено, що податковий борг на час розгляду справи відповідачем не сплачений, у зв'язку з чим суд приходить до висновку про те, що зазначений податковий борг підлягає стягненню з нього у судовому порядку.

Керуючись ст. ст. 86, 94, 98, 158-163, 167, 186, 254 КАС України, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

Адміністративний позов Державної податкової інспекції в місті Суми до приватного підприємства "Транзит-М" про стягнення податкової заборгованості - задовольнити.

Стягнути з приватного підприємства "Транзит-М" (ід. код 26270263, 40030, м. Суми, вул. Лепехівська, 48) податковий борг в сумі 487,85 грн. (чотириста вісімдесят сім грн. 85 коп.) на р/р 34129999700002 ГУДКУ в Сумській області, МФО 837013, код одержувача 23636315.

Постанова може бути оскаржена до Харківського апеляційного адміністративного суду через Сумський окружний адміністративний суд шляхом подачі заяви про апеляційне оскарження постанови суду в десятиденний строк з дня складення постанови в повному обсязі та подання після цього протягом двадцяти днів апеляційної скарги, або без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження. Якщо постанову було проголошено у відсутності особи, яка бере участь у справі, то строк подання заяви про апеляційне оскарження обчислюється з дня отримання нею копії постанови.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у встановлений строк, постанова набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

Повний текст постанови складено 14 червня 2010 року.

Суддя (підпис) В.О. Павлічек

< Список > < Дата >

З оригіналом згідно

Суддя В.О. Павлічек