Справа № 350/1484/21
Номер провадження 2-а/350/21/2021
05 листопада 2021 року селище Рожнятів
Рожнятівський районний суд Івано-Франківської області
у складі головуючого судді Пулика М.В.,
секретаря судового засідання Юречко Т.Б.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні у сел.Рожнятів клопотання адвоката Семка Василя Богдановича про заміну відповідача в адміністративній справі за позовом ОСОБА_1 до Перегінської с/ради від 05.08.2021 р. №14 про скасування постанови адміністративної комісії при виконавчому комітеті Перегінської селищної ради про притягнення до адміністративної відповідальності,
з участю позивача ОСОБА_1 ,
представника позивача адвоката Семка В.Б.,
В провадженні Рожнятівського районного суду знаходиться адміністративна справа за позовом ОСОБА_1 до Перегінської с/ради від 05.08.2021 р. №14 про скасування постанови адміністративної комісії при виконавчому комітеті Перегінської селищної ради про притягнення до адміністративної відповідальності.
Представник позивача ОСОБА_1 адвокат Семко В.Б. подав суду клопотання в якому проить замінити відповідача Перегінську селищну раду на адміністративну комісію при виконкомі Перегінської селищної ради мотивуючи тим, що адміністративна комісія при виконкомі Перегінської селищної ради хоч не є юридичною особою, але може і повинна бути відповідачем в слу п.7 ч.1 ст.4 КАС України.
Відповідно до ч.4 ст.46 КАС України відповідачем в адміністративній справі є суб'єкт владних повноважень, якщо інше не встановлено цим Кодексом. Статтею 1 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" від 21.05.97 N 280/97-ВР передбачено, що делеговані повноваження - повноваження органів виконавчої влади, надані органам місцевого самоврядування законом, а також повноваження органів місцевого самоврядування, які передаються відповідним місцевим державним адміністраціям за рішенням районних, обласних рад.
Частинами 1,2 статті 11 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" передбачено, що виконавчими органами сільських, селищних, міських, районних у містах (у разі їх створення) рад є їх виконавчі комітети, відділи, управління та інші створювані радами виконавчі органи. Виконавчі органи сільських, селищних, міських, районних у містах рад є підконтрольними і підзвітними відповідним радам, а з питань здійснення делегованих їм повноважень органів виконавчої влади - також підконтрольними відповідним органам виконавчої влади.
Згідно з підпунктом 4 пункту "б" частини 1 статті 38 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні", до відання виконавчих органів сільських, селищних, міських рад належать делеговані повноваження: розгляд справ про адміністративні правопорушення, віднесені законом до їх відання; утворення адміністративних комісій та комісій з питань боротьби зі злочинністю, спрямування їх діяльності.
Стаття 214 Кодексу України про адміністративні правопорушення (далі - КУпАП) "Розмежування компетенції органів, уповноважених розглядати справи про адміністративні правопорушення" визначає, що адміністративні комісії при виконавчих органах сільських, селищних, міських рад вирішують усі справи про адміністративні правопорушення, за винятком віднесених цим Кодексом до відання інших органів (посадових осіб).
Відповідно до статті 215 КУпАП, яка визначає порядок утворення колегіальних органів, уповноважених розглядати справи про адміністративні правопорушення, адміністративні комісії утворюються відповідними органами місцевого самоврядування у складі голови, заступника голови, відповідального секретаря, а також членів комісії. В адміністративних комісіях при виконавчих органах міських рад є посада звільненого відповідального секретаря комісії. Порядок діяльності адміністративних комісій встановлюється цим Кодексом та іншими законодавчими актами України.
Адміністративна комісія є колегіальним органом та за своїми функціональними повноваженями є самостійним суб'єктом владних повноважень, який наділений владними управлінськими функціями на притягнення осіб до адміністративної відповідальності та рішення якого можуть бути оскаржені в установленому КУпАП порядку.
Частина третя статті 46 КАС України визначає, що відповідачем в адміністративній справі є суб'єкт владних повноважень, якщо інше не встановлено законом.
При цьому, у розумінні КАС України суб'єкт владних повноважень не обов'язково має статус юридичної особи. Такий суб'єкт визначається за наявністю у останнього владних управлінських функцій, якими безумовно наділена адміністративна комісія.
Тобто, суд погоджується з доводами представника позивача про те, що відповідачем у справі повинна бути адміністративна комісія при виконкомі Перегінської селищної ради.
Керуючись ст.ст. 48, 241 - 243 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -
Клопотання представника позивача ОСОБА_1 адвоката Семко Василя Богдановича про заміну відповідача задоволити.
У справі за позовом ОСОБА_1 до Перегінської селищної ради про скасування постанови адміністративної комісії при виконавчому комітеті Перегінської селищної ради від 05.08.2021 р. №14 про притягнення до адміністративної відповідальності провести заміну відповідача Перегінську селищну раду на Адміністративну комісію при виконавчому комітеті Перегінської селищної ради.
Копію ухвали разом з копією позову та доданих документів направити Адміністративній комісії при виконавчому комітеті Перегінської селищної ради.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя: