Справа №639/7324/21
Провадження № 3/639/2257/21
05 листопада 2021 року м. Харків
Суддя Жовтневого районного суду м. Харкова Мілов Д. В., розглянувши матеріал про адміністративне правопорушення щодо притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , приватної особи - підприємця, яка проживає за адресою: АДРЕСА_1 ,
за скоєння адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст.44-3 КУпАП,
У провадження Жовтневого районного суду м. Харкова надійшов матеріал про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 за ч. 1 ст. 44-3 КУпАП (протокол від 26.10.2021).
Згідно протоколу, 26 жовтня 2021 року об 11-30 годині в продовольчому магазині ФОП « ОСОБА_1 » за адресою: АДРЕСА_2 , перебуваючи на робочому місці продавці працювали без вдягнутих одноразових рукавичок; для обробки рук на вході до закладу використовується не спиртовмісна рідина; допуск відвідувачів та перебування у закладі дозволяється без респіратора або захисної маски, так, щоб були закриті ніс та рот; біля місць потенційного скупчення людей не нанесено відповідне тимчасове маркування для перебування в черзі з дотриманням дистанції між відвідувачами не менше 1,5 м; адміністрацією закладу не проведено навчання серед працівників щодо правил використання ЗІЗ та не забезпечений контроль за їх використанням; не забезпечено вологе прибирання приміщень з використанням дезінфекційних (в кінці зміни) засобів. Своїми діями ОСОБА_1 порушила вимоги ст. 11 ЗУ «Про захист населення від інфекційних хвороб» підп. 9 п. 2-2 Постанови КМУ від 09.12.2020 №1236 «Про встановлення карантину та запровадження обмежувальних протиепідемічних заходів з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої корона вірусом SARS-CoV-2», п.п. 2,4,5,7,8 Постанови Головного державного санітарного лікаря України від 09.05.2021 №17 «Тимчасових рекомендацій щодо організації протиепідемічних заходів при торгівлі продовольчими товарами (окрім ринків) та непродовольчими товарами на період карантину у зв'язку з поширенням короно вірусної хвороби COVID-19», за що передбачена відповідальність за ч. 1 ст. 44-3 КУпАП.
Статтею 278 КУпАП передбачено, що орган (посадова особа) при підготовці до розгляду справи про адміністративне правопорушення вирішує, зокрема, питання чи правильно складено протокол та інші матеріали справи про адміністративне правопорушення.
При підготовці справи до розгляду встановлено, що протокол про адміністративне правопорушення від 26.10.2021 стосовно ОСОБА_1 не відповідає вимогам ст. 256 КУпАП.
Так, відповідно до ст.256 КУпАП у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, прізвище викривача (за його письмовою згодою), якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи. Якщо правопорушенням заподіяно матеріальну шкоду, про це також зазначається в протоколі.
В протоколі не повній мірі зазначені відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності, а саме відсутня дата народження. Також відсутні документи на підтвердження посади ОСОБА_1 , або документи що підтверджують її статус як ФО-П.
Також відсутні дані про прізвища, адреси свідків або про їх відсутності. Не долучено пояснення особи, що притягається до адміністративної відповідальності або відомості про відмову від надання таких.
Не долучено інших доказів на підтвердження обставин, викладених у протоколі.
Згідно ст. 251 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами,показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі, чи засобів фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі, які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами.
Відповідно до положень ст. 255 КУпАП обов'язок щодо належного оформлення матеріалів справи про адміністративне правопорушення покладається на уповноважених посадових осіб. Однак дані матеріали оформленні неналежним чином, у встановленому законом порядку.
Відповідно до п. 24постанови Пленуму Верховного Суду України № 14 від 23.12.2005 р., Верховним судом України визнано правильну практику тих суддів, які вмотивованими постановами повертають протоколи про адміністративні правопорушення, складені не уповноваженою на те посадовою особою або без додержання вимог ст. 256 КУпАП, відповідному правоохоронному органу для належного дооформлення.
Враховуючи вищезазначені недоліки в оформленні даної адміністративної справи, вважаю за необхідне повернути адміністративний матеріал для належного оформлення.
Керуючись ст.ст. 256, 278 КУпАП,
Матеріали справи про адміністративне правопорушення стосовно ОСОБА_1 , за ч. 1 ст. 44-3 КУпАП повернути до Головного управління Держпродспоживслужби в Харківській області, для належного оформлення.
Постанова оскарженню не підлягає.
Суддя Д. В. Мілов