Постанова від 04.11.2021 по справі 543/940/21

543/940/21

3/543/393/21

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

04.11.2021 року смт Оржиця

Суддя Оржицького районного суду Полтавської області Грузман Т.В., розглянувши адміністративний матеріал, який надійшов від Сектору поліцейської діяльності №1 відділення поліції №2 Лубенського РВП ГУНП в Полтавській області про притягнення до адміністративної відповідальності

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , проживаючу та зареєстровану за адресою: АДРЕСА_1 , безробітну, ідентифікаційний номер суду невідомий,

за ч. 1 ст.184 Кодексу України про адміністративні правопорушення,

ВСТАНОВИВ:

До Оржицького районного суду Полтавської області надійшов протокол про адміністративне правопорушення серії ВАБ №132007 від 22.10.2021 року відносно ОСОБА_1 , в якому зазначено, що остання 22.10.2021 року близько 12 год. 00 хв. ухилилась від виконання передбвачених законодавством батьківських обов'язків щодо виховання свого сина малолітнього ОСОБА_2 , внаслідок чого останній здійснив дрібне хуліганство, а саме, хапав за одяг малолітнього ОСОБА_3 , ображав словами, чим порушив спокій громадян (АП передбач. 173 КУпАП) та не досягнув віку адміністративної відповідальності, чим вчинила правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 184 КУпАП.

Згідно з ч. 2 ст. 7 КУпАП, провадження в справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності.

Відповідно до ст.245 КУпАП завданням провадження у справі про адміністративне правопорушення є своєчасне, всебічне, повне й об'єктивне з'ясування обставин справи, вирішення її у точній відповідності із законом.

Проте, суддя позбавлений можливості виконати зазначені вимоги закону.

Відповідно до виписаних у ст.ст.252, 254, 255, 256 КУпАП положень, протокол про адміністративне правопорушення - це офіційний документ, відповідним чином оформлений уповноваженою особою про вчинення діяння (діянь), яке (які) містить ознаки адміністративного правопорушення, передбаченого КУпАП, є найважливішим джерелом доказів у справах про адміністративні правопорушення. У ньому, крім іншого, зазначаються відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності; місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи.

В межах зазначених у протоколі про адміністративне правопорушення обставин інкримінованого особі адміністративного правопорушення, і повинен провадитися їх, у тому числі, і судовий розгляд. З цього слідує, що протокол про адміністративне правопорушення є не тільки джерелом доказів у справі, але й актом обвинувачення у вчиненні конкретного адміністративного правопорушення.

Положеннями ст.278 КУпАП визначено, що орган (посадова особа) при підготовці до розгляду справи про адміністративне правопорушення повинен вирішити, у тому числі й питання про те, чи правильно складено протокол та інші матеріали справи про адміністративне правопорушення (п.2), таким чином, в разі неправильного складання такого протоколу, матеріали адміністративної справи необхідно повернути органу, який його склав, для належного (додаткового) оформлення.

Установлено, що фабула правопорушення викладена всупереч ч. 1 ст. 184 КУпАП, оскільки вказуючи про невиконання правопорушником батьківських обов'язків, особа вказує, що такий факт відбувся 22.10.2021 року о 12 год. 00 хв., хоча докази, які додаються до протоколу, а саме заява ОСОБА_4 від 20.10.2021 року, протокол №1 засідання комісії з розгляду булінгу (цькування) від 20.10.2021 року містить інформацію про інші періоди вчинення правопорушення. Вказане потребує уточнення.

Окрім того, вказуючи у протоколі про вчинення ОСОБА_2 дрібного хуліганства, суду не направлена копія вказаного матеріалу, як і не здійснена оцінка правопорушення з огляду на положення ст. 1734 КУпАП.

Таким чином, суддя позбавлений можливості об'єктивно з'ясувати обставини вказаної справи.

За таких обставин вважаю, що протокол необхідно повернути на додаткове оформлення в ході якого необхідно усунути вищезазначені недоліки.

Керуючись ст. 7, 252, 254, 255, 256, 283 КУпАП,

ПОСТАНОВИВ:

Повернути справу про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 за ч. 1 ст. 184 КУпАП до Сектору поліцейської діяльності №1 відділення поліції №2 Лубенського РВП ГУНП в Полтавській області для належного оформлення та для виконання вимог ст. 256 КУпАП.

Постанова оскарженню не підлягає.

Суддя Т.В.Грузман