Справа № 560/5662/21
Головуючий суддя 1-ої інстанції - Ковальчук А.М.
Суддя-доповідач - Курко О. П.
02 листопада 2021 року
м. Вінниця
Сьомий апеляційний адміністративний суд у складі колегії:
головуючого судді: Курка О. П.
суддів: Гонтарука В. М. Білої Л.М. ,
розглянувши в порядку письмового провадження апеляційну скаргу ОСОБА_1 на рішення Хмельницького окружного адміністративного суду від 12 липня 2021 року у справі за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Хмельницькій області про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити дії,
в травні 2021 року ОСОБА_1 звернувся до Хмельницького окружного адміністративного суду з позовом до Головного управління Пенсійного фонду України в Хмельницькій області, в якому просив визнати протиправними дії Головного управління Пенсійного фонду України в Хмельницькій області щодо відмови ОСОБА_1 у новому розрахунку (з врахуванням отриманої заробітної плати за період з 2017 року по 2020 рік) та призначені пенсії по інвалідності з 29.12.2020 на підставі нової довідки Хмельницької міської МСЕК серія 12 ААВ №027670 та зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Хмельницькій області здійснити новий розрахунок (з врахуванням отриманої заробітної плати за період з 2017 року по 2020 рік) та призначити ОСОБА_1 пенсію по інвалідності з 29.12.2020 на підставі нової довідки Хмельницької МСЕК серія 12 ААВ №027670 від 29.12.2020.
Рішенням Хмельницького окружного адміністративного суду від 12 липня 2021 року у задоволенні позову відмовлено.
Не погоджуючись із прийнятим судовим рішенням, позивач подав апеляційну скаргу, у якій просив скасувати рішення суду першої інстанції та ухвалити нове, яким задовольнити позовні вимоги.
В обґрунтування апеляційної скарги апелянт послався на неправильне застосування судом першої інстанції норм матеріального права, порушення норм процесуального права, що, на його думку, призвело до неправильного вирішення спору.
Позивач зазначив, що згідно довідки Хмельницької міської МСЕК серія 12ААВ №027670 йому встановлено другу групу інвалідності (загальне захворювання) з 29.12.2020 безтерміново.
Вказує, що в лютому 2021 року звернувся до сервісного центру Пенсійного Фонду України в Хмельницькій області з оригіналами необхідних документів для призначення пенсії та з врахуванням вимог отриманого листа Головного Управління Пенсійного Фонду України в Хмельницькій області від 04.02.2021. Зазначає, що під час особистого прийому в сервісному центрі та розгляді поданих документів на призначення пенсії, працівником сервісного центру пенсійного фонду зазначено, що оскільки пенсія вже призначена з жовтня 2017 року, тому по новим документам (на підставі довідки Хмельницької міської МСЕК серія 12ААВ №027670) пенсія призначатись не буде, так як виплати продовжуються.
Вказує, що 05.03.2021 подав заяву з вимогою проведення нового розрахунку та призначення пенсії по інвалідності, згідно нової довідки Хмельницької міської МСЕК серія 12ААВ №027670 від 29.12.2020.
Згідно листа відповідача від 23.03.2021 №2159-1679/П-03/8-2200/21, позивачу відмовлено в задоволенні заяви, що стало підставою для звернення з позовом до суду.
Апеляційний розгляд справи здійснюється в порядку письмового провадження, у відповідності до вимог п. 3 ч. 1 ст. 311 КАС України.
Заслухавши суддю-доповідача, перевіривши матеріали справи та доводи апеляційної скарги, колегія суддів приходить до наступних висновків.
Судом першої інстанції встановлено та підтверджено під час апеляційного розгляду справи, що з 23.10.2017 на підставі заяви від 08.12.2017 ОСОБА_1 призначено пенсію по інвалідності, як особі з інвалідністю 2 групи загального захворювання з 23.10.2017 по 01.11.2020.
Згідно довідки Хмельницької міської МСЕК серія 12ААВ №027670 ОСОБА_1 встановлено другу групу інвалідності (загальне захворювання) з 29.12.2020 безтерміново.
В лютому 2021 року позивач звернувся до сервісного центру Пенсійного Фонду України в Хмельницькій області з оригіналами необхідних документів для призначення пенсії та з врахуванням вимог отриманого листа Головного Управління Пенсійного Фонду України в Хмельницькій області від 04.02.2021.
Під час особистого прийому в сервісному центрі та розгляді поданих документів на призначення пенсії, працівником сервісного центру пенсійного фонду позивачу повідомлено, що оскільки пенсія призначена з жовтня 2017 року, тому по новим документам (на підставі довідки Хмельницької міської МСЕК серія 12ААВ №027670) пенсія призначатись не буде, так як виплати продовжуються.
05.03.2021 позивач подав заяву з вимогою проведення нового розрахунку та призначення пенсії по інвалідності, згідно нової довідки Хмельницької міської МСЕК серія 12ААВ №027670 від 29.12.2020.
Згідно листа відповідача від 23.03.2021 №2159-1679/П-03/8-2200/21, позивачу відмовлено в задоволенні заяви.
Не погоджуючись із такими діями відповідача, позивач звернувся до суду.
Надаючи правову оцінку спірним правовідносинам, що виникли між сторонами та висновкам суду першої інстанції, колегія суддів враховує наступне.
Так, спірні правовідносини регулюються Законом України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» № 1058-IV, Порядком подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", затвердженим Постановою правління Пенсійного фонду України №22-1 від 25.11.2005 року.
Відповідно до частини 1 статті 33 № 1058-ІV пенсія по інвалідності особам з інвалідністю 2 групи призначається в розмірі 90 відсотків пенсії за віком, обчисленої відповідно до статей 27 і 28 цього Закону, але не менше прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність.
Статтею 31 Закону № 1058-IV передбачено, що причина, група, час настання інвалідності, строк, на який встановлюється інвалідність, визначаються органом медико- соціальної експертизи згідно із законодавством.
Відповідно до статті 34 Закону № 1058-IV пенсія по інвалідності призначається на весь строк встановлення інвалідності. Згідно п. 1.9 наказу Міністерства охорони Здоров'я України № 561 від 05.09.2011 року «Про затвердження Інструкції про встановлення груп інвалідності» (ділі Наказ № 561), огляд осіб, що звертаються для встановлення інвалідності, проводиться згідно з Положенням про медико-соціальну експертизу, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 3 грудня 2009 року №1317.
Згідно п. 1.12. Наказу № 561, датою встановлення інвалідності та ступеня втрати професійної працездатності потерпілому від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання (у відсотках) вважається день надходження до комісії документів, що підтверджують стійке порушення функцій організму, обумовлене захворюваннями, наслідками травм або вродженими вадами, які спричиняють обмеження нормальної життєдіяльності особи.
Інвалідність та ступінь втрати професійної працездатності (у відсотках) такого потерпілого встановлюється до першого числа місяця, що настає за місяцем, на який призначено повторний огляд.
Переогляд інвалідів з нестійкими, оборотними морфологічними змінами та порушеннями функцій органів і систем організму з метою визначення ефективності відновного лікування та реабілітаційних заходів, стану здоров'я і ступеня соціальної адаптації проводиться через 1-3 роки.
Згідно виписки з акту огляду медико - соціальної експертної комісії АВ №1005252 ОСОБА_1 вперше визнано особою з інвалідністю 2 групи від загального захворювання на термін з 23.10.2017 по 31.10.2020, дата чергового переогляду - жовтень 2020 року.
Відповідно до Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів, спрямованих на забезпечення додаткових соціальних та економічних гарантій у зв'язку з поширенням корона вірусної хвороби (СОVID-19)» розділ XV «Прикінцевих положень» Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» доповнено пунктом 14-6, яким передбачено, що у разі пропуску в період здійснення заходів щодо запобігання виникненню та поширенню коронавірусної хвороби (СОVID-19), передбачених карантином, встановленим Кабінетом Міністрів України, строку повторного огляду медико-соціальної експертизи особою з інвалідністю виплата пенсії по інвалідності не зупиняється до закінчення терміну дії зазначених заходів з подальшим проведенням перерахунку розміру виплаченої пенсії на підставі заяви та результатів переогляду особи з інвалідністю.
Постановою Кабінету Міністрів України від 11.03.2020 № 211 (зі змінами) дію карантину продовжено до 30.04.2021.
Як встановлено з матеріалів справи, з 01.11.2020 позивач продовжував отримувати пенсію по 2 групі інвалідності в розмірі 4618,07 грн.
Відповідно до статті 35 Закону №1058-IV у разі, якщо виплату пенсії особі з інвалідністю було припинено у зв'язку з відновленням здоров'я або якщо вона не отримувала пенсію внаслідок нез'явлення на повторний огляд без поважних причин, то в разі наступного визнання її особою з інвалідністю виплата раніше призначеної пенсії поновлюється з дня встановлення інвалідності знову за умови, що після припинення виплати пенсії минуло не більше п'яти років. Якщо минуло більше п'яти років, пенсія призначається знову на загальних підставах.
Суд звертає увагу, що у зв'язку із надходженням з Хмельницької міської медико-соціальної експертної комісії довідки до акту огляду медико-соціальної експертної комісії серії 12 ААВ №027670, де в пункті 7 "огляд інваліда" зазначено - "вперше" головним управлінням Пенсійного фонду України в Хмельницькій області листом від 04.02.2021 №2200-0217-86832 позивача повідомлено про необхідність звернення за призначенням пенсії. Однак, при перевірці автоматизованої системи ІКІС ПФУ: Підсистема "Призначення та виплата пенсій" встановлено, що ОСОБА_1 вже являється одержувачем пенсії по 2 групі інвалідності, тому підстави для повторного призначення пенсії по інвалідності відсутні.
Колегія суддів погоджується з доводами суду першої інстанції, що оскільки виплата пенсії позивачу не припинялась, відтак підстави для призначення пенсії по інвалідності з 29.12.2020 відсутні.
Щодо здійснення нового розрахунку з врахуванням отриманої заробітної плати за період з 2017 по 2020 р.р. суд зазначає наступне.
Статтею 28 Закону № 1058-ІV (в редакції з 01.10.2011 року) передбачено, що мінімальний розмір пенсії за віком за наявності у чоловіків 35 років страхового стажу встановлюється у розмірі прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність. За кожний повний рік страхового стажу понад 35 років пенсія за віком збільшується на 1 відсоток розміру пенсії, обчисленої відповідно до статті 27 цього Закону, але не більш як на 1 відсоток мінімального розміру пенсії за віком.
Відповідно до статті 24 Закону № 1058-ІV періоди трудової діяльності та інші періоди, що враховувалися до стажу роботи для призначення пенсії до набрання чинності цим Законом (до 01.01.2004), зараховуються до страхового стажу в порядку і на умовах, передбачених законодавством, що діяло раніше. З 01.01.2004 р. страховий стаж обчислюється органами Пенсійного фонду за даними, що містяться в системі персоніфікованого обліку.
До страхового стажу для обчислення розміру пенсії за віком, з якого обчислюється розмір пенсії по інвалідності, крім наявного страхового стажу, зараховується також період з дня встановлення інвалідності і до досягнення пенсійного віку (додатковий стаж).
Відповідно до ч. 1 ст. 40 Закону № 1058-ІV, для обчислення пенсії враховується заробітна плата (дохід) за весь період страхового стажу починаючи з 1 липня 2000 року. За бажанням пенсіонера та за умови підтвердження довідки про заробітну плату первинними документами або в разі, якщо страховий стаж починаючи з 1 липня 2000 року становить менше 60 місяців, для обчислення пенсії також враховується заробітна плата (дохід) за будь- які 60 календарних місяців страхового стажу підряд по 30 червня 2000 року незалежно від перерв.
При цьому для кожного пенсіонера визначається індивідуальний середньомісячний коефіцієнт заробітку, який обчислюється як середнє значення від ділення фактичної заробітної плати застрахованої особи в розрізі кожного місяця на величину середньої заробітної плати в Україні за відповідний період. Таким чином, чим вищим є рівень заробітної плати, тим більшим є індивідуальний коефіцієнт заробітку для обчислення пенсії та, відповідно, вищим розмір пенсії.
Враховуючи зазначене, основними чинниками, що впливають на розмір пенсії є тривалість страхового стажу, отримуваний заробіток та показники середньої заробітної плати по Україні.
Тобто, чинним механізмом нарахування пенсій передбачено, що розмір пенсії кожного пенсіонера визначається індивідуально залежно від набутого ним страхового стажу та отриманого заробітку, з якого сплачувалися страхові внески.
Відповідно до ч. 2 ст. 40 Закону № 1058-ІV середня заробітна плата (дохід) в Україні, з якої сплачено страхові внески, за три календарні роки, що передують року звернення застосовується лише при первинному призначенні пенсії.
Відповідно до ч. 4 ст. 42 Закону України № 1058-ІV у разі якщо застрахована особа після призначення пенсії продовжувала працювати, перерахунок пенсії проводиться з урахуванням не менш як 24 місяців страхового стажу після призначення (попереднього перерахунку) пенсії незалежно від перерв у роботі. Перерахунок пенсії проводиться із заробітної плати (доходу), з якої обчислена пенсія.
Органи Пенсійного фонду України щороку з 1 квітня без додаткового звернення особи проводять перерахунок пенсії тим особам, які на 1 березня року, в якому здійснюється перерахунок, набули право на проведення перерахунку, передбаченого абзацами першим - третім цієї частини, на найбільш вигідних умовах. Порядок такого перерахунку пенсії встановлюється правлінням Пенсійного фонду за погодженням з центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері соціального захисту населення
Враховуючи зазначене, як працююча особа позивач з урахуванням норм ст.42 Закону № 1058-ІV має право на перерахунок пенсії з урахуванням лише страхового стажу, напрацьованого після призначення (попереднього перерахунку) пенсії або з урахуванням страхового стажу та заробітної плати після призначення (попереднього перерахунку) пенсії.
З 01.10.2017 відповідно до Закону України від 03.10.2017 № 2148-VІІІ «Про внесення змін до деяких законодавчих атів України щодо підвищення пенсій» проведено перерахунок пенсій, призначених згідно Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», із врахуванням середньої заробітної плати по Україні 3764,40 грн і застосуванням величини оцінки одного року страхового стажу 1 %.
З 01.10.2017 проведено перерахунки пенсій з використанням прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, встановленого на 1 грудня 2017 року Законом України «Про Державний бюджет України на 2017 рік» - 1373,00 грн, та збільшеного на 79 гривень (1373,00 + 79,00). В період з 01.10.2017 по 31.12.2017 при призначенні пенсії застосовувалась величина оцінки одного року страхового стажу 1,35%.
Як встановлено судом з 23.10.2017 на підставі заяви від 08.12.2017 ОСОБА_1 призначено пенсію по інвалідності, як особі з інвалідністю 2 групи від загального захворювання, виходячи із страхового стажу 42 роки 1 місяць 14 днів (напрацьований стаж - 24 роки 6 місяців 20 днів (враховано по 31.10.2017 року) +17 років 6 місяців 24 дні - додатковий стаж з дня встановлення інвалідності і до досягнення пенсійного віку.
Заробітна плата врахована за період роботи з 01.07.2000 по 31.10.2017 (згідно індивідуальних відомостей про застраховану особу), з застосуванням показника середньої заробітної плати за 2014-2016 роки - 3764,40 грн. Індивідуальний коефіцієнт заробітку для обчислення пенсії по інвалідності - 2,35287.
Розрахунок пенсії по інвалідності станом на 23.10.2017 наступний: 3764,40 грн. (середня заробітна плата за 2014 - 2016) х 2,35287 (індивідуальний коефіцієнт заробітної плати для обчислення пенсії по інвалідності) = 8857,14 грн. (середньомісячний заробіток) х 0,56813 (коефіцієнт страхового стажу з урахуванням кратності 1,35%) = 5032,01 грн. (основний розмір пенсії за віком) + 101,64 грн. (доплата за 7 років понаднормативного стажу, 1452,00 грн. х 7 %) = 5133,65 грн. (загальний розмір пенсії за віком) х 90% (процент для обчислення пенсії по 2 групі інвалідності) = 4620,29 грн. (розмір пенсії).
На момент призначення пенсії позивачу відсутній показник середньої заробітної плати в галузях економіки України за жовтень 2017, тому для визначення коефіцієнту заробітку за цей місяць використовувався показник середньої заробітної плати за попередній місяць, тобто за вересень 2017.
Крім того, в індивідуальних відомостях про застраховану особу відсутня сплата внесків до Пенсійного фонду України за листопад 2017, тому страховий стаж та заробітну плату не було враховано.
Відповідно до пункту 4.3 Порядку подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» (затверджено постановою правління Пенсійного фонду України від 25.11.2005 р. №22-1) після надходження даних про сплату страхових внесків за останні місяці роботи, що передують місяцю подання заяви про призначення пенсії, проводиться перерахунок її розміру з урахуванням цього періоду з дати призначення пенсії. При цьому, якщо у разі проведення перерахунку пенсії її розмір зменшився, виплата пенсії в новому розмірі проводиться з місяця, наступного за місяцем проведення перерахунку.
Суд звертає увагу, що при надходженні показника середньої заробітної плати за жовтень 2017 розмір пенсії з 01.01.2018 перераховано, індивідуальний коефіцієнт заробітної плати склав 2,35271, розмір пенсії склав 4619,98 грн.
З 01.04.2020 органами Пенсійного фонду України проведено перерахунок пенсії згідно абзацу 5 частини 4 статті 42 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» тим особам, які на 1 березня року, в якому здійснюється перерахунок, набули право на проведення перерахунку, передбаченого абзацами першим-третім частини 4 статті 42 Закону на найбільш вигідних умовах.
В результаті проведеного перерахунку пенсії до страхового стажу ОСОБА_1 враховано за даними персоніфікованого обліку періоди роботи з 01.11.2017 по 29.02.2020.
Після перерахунку пенсії страховий стаж позивача склав 42 роки 1 місяць 15 днів (напрацьований стаж - 26 років 10 місяців 20 днів (враховано по 29.02.2020 року) +15 років 2 місяці 25 днів - додатковий стаж з дня встановлення інвалідності і до досягнення пенсійного віку. Розмір пенсії склав 4619,90 грн.
Заробітну плату враховано за період роботи з 01.07.2000 по 31.10.2017 (згідно даних, що містяться в системі персоніфікованого обліку), індивідуальний коефіцієнт для обчислення заробітку - 2,35271.
Як стверджує відповідач, проводити перерахунок пенсії з врахуванням заробітної плати з 01.12.2017 по 29.02.2020 недоцільно, оскільки коефіцієнт заробітної плати зменшується до 2,33784.
Розрахунок пенсії з 01.04.2020 наступний: 3764,40 грн. (середня заробітна плата за 2014 р. - 2016р.) х 2,35271 (індивідуальний коефіцієнт заробітної плати для обчислення пенсії по інвалідності) = 8856,64 грн. (середньомісячний заробіток) х 0,56812 (коефіцієнт страхового стажу з урахуванням кратності 1,35%) - 5031,58 грн. (основний розмір пенсії за віком) + 101,64 грн. (доплата за 7 років понаднормативного стажу, 1452,00 грн. х 7 %) = 5133,22 грн. (загальний розмір пенсії за віком) х 90% (процент для обчислення пенсії по 2 групі інвалідності) = 4619,90 грн. (розмір пенсії).
Крім того, до розрахунку заробітної плати ОСОБА_1 враховано заробітну плату за листопад 2017, індивідуальний коефіцієнт заробітку склав 2,35176.
З 01.06.2020 розмір пенсії позивачу приведено у відповідність з врахуванням норм ст. 42 Закону №1058-ІV.
Розрахунок пенсії з 01.06.2020 наступний: 3764,40 грн. (середня заробітна плата за 2014 р. - 2016р.) х 2,35176 (індивідуальний коефіцієнт заробітної плати для обчислення пенсії по інвалідності) = 8852,97 грн. (середньомісячний заробіток) х 0,56812 (коефіцієнт страхового стажу з урахуванням кратності 1,35%) = 5029,55 грн. (основний розмір пенсії за віком) + 101,64 грн. (доплата за 7 років понаднормативного стажу, 1452,00 грн. х 7 %) = 5131,19 грн. (загальний розмір пенсії за віком) х 90% (процент для обчислення пенсії по 2 групі інвалідності) = 4618,07 грн. (розмір пенсії).
Відповідно до п. 4 Розділу XV «Прикінцевих положень» Закону № 1058-ІV, у разі якщо внаслідок перерахунку пенсії за нормами цього Закону її розмір зменшується, пенсія виплачується в раніше встановленому розмірі.
Відповідно до частини 2 статті 42 Закону № 1058-ІV для забезпечення індексації пенсії щороку проводиться перерахунок раніше призначених пенсій шляхом збільшення показника середньої заробітної плати (доходу) в Україні, з якої сплачено страхові внески, та який враховується для обчислення пенсії.
Показник середньої заробітної плати (доходу) в Україні, який застосовується для обчислення пенсії, щороку збільшується на коефіцієнт, що відповідає 50 відсоткам показника зростання споживчих цін за попередній рік та 50 відсоткам показника зростання середньої заробітної плати (доходу) в Україні, з якої сплачено страхові внески, за три календарні роки, що передують року, в якому проводиться збільшення, порівняно з трьома календарними роками, що передували року, який є попереднім щодо року, в якому проводиться збільшення.
У разі відсутності дефіциту коштів Пенсійного фонду для фінансування виплати пенсій у солідарній системі розмір щорічного збільшення показника середньої заробітної плати (доходу) в Україні, який застосовується для обчислення пенсії, передбачений абзацом другим цієї частини, може бути збільшений, але не повинен перевищувати 100 відсотків показника зростання середньої заробітної плати (доходу) в Україні, з якої сплачено страхові внески, за три календарні роки, що передують року, в якому проводиться збільшення, порівняно з трьома календарними роками, що передували року, який є попереднім щодо року, в якому проводиться збільшення.
Розмір, дата та порядок такого збільшення визначаються у межах бюджету Пенсійного фонду за рішенням Кабінету Міністрів України з урахуванням мінімального розміру збільшення, визначеного абзацом другим цієї частини.
Відповідно до частини 2 статті 42 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» та постанови Кабінету Міністрів України «Питання проведення індексації пенсій у 2019 році» від 20.02.2019 № 124 проводиться перерахунок пенсії із застосуванням коефіцієнта збільшення показника середньої заробітної плати (доходу) в Україні, з якої сплачено страхові внески, який враховується для обчислення пенсії, в розмірі 1,17.
Відповідно до пункту 2 Постанови Кабінету Міністрів України від 01.04.2020 № 251 у 2020 році перерахунок пенсій згідно з Порядком проведення перерахунку пенсій відповідно до частини другої статті 42 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 20 лютого 2019 року № 124 "Питання проведення індексації пенсій у 2019 році" проводиться із застосуванням коефіцієнта збільшення показника середньої заробітної плати (доходу) в Україні, з якої сплачено страхові внески, який враховується для обчислення пенсії, в розмірі 1,11.
Суд приймає до уваги посилання відповідача на те, що оскільки ОСОБА_1 пенсію по інвалідності призначено із застосуванням величини оцінки одного року страхового стажу в розмірі 1,35%, перерахунки пенсії з 01.03.2019 (з урахуванням величини оцінки одного року страхового стажу - 1% та показника середньої заробітної плати 4404,35 грн. (середня заробітна плата за 2014-2016 роки збільшена на 17% згідно постанови Кабінету Міністрів України від 20.02.2019 № 124) та з 01.05.2020 (з урахуванням величини оцінки одного року страхового стажу - 1% та показника середньої заробітної плати 4888,83 грн. (середня заробітна плата за 2014-2016 роки збільшена на 17% та 11% згідно постанови Кабінету Міністрів України від 01.04.2020 № 251) недоцільні, оскільки розмір пенсії зменшується.
22.02.2021 року Кабінетом Міністрів України прийнято постанову № 127 “Про додаткові заходи соціального захисту пенсіонерів у 2021 році”, згідно якої з 1 березня 2021 року проведено перерахунок пенсій із застосуванням коефіцієнта збільшення показника середньої заробітної плати (доходу) в Україні, з якої сплачено страхові внески, та який враховується для обчислення пенсії, у розмірі 1,11.
З врахуванням зазначеного, з 1 березня 2021 року ОСОБА_1 проведено перерахунок пенсії із застосуванням показника середньої заробітної плати в Україні 5426,60 грн. (3764,40 грн. х 1,17 х 1,11 х 1,11).
Розмір пенсії з 01.03.2021 склав 4925,07 грн. та її розрахунок наступний: 5426,60 грн. (показник середньої заробітної плати за 2014-2016 роки (3764,40 грн.), збільшений на 1,17, 1,11 та 1,11) х 2,35176 (індивідуальний коефіцієнт заробітку) = 12762,06 грн. (заробіток для обчислення пенсії) х 0,42083 (коефіцієнт страхового стажу) = 5370,66 грн. (розмір пенсії за віком) + 101,64 грн. (доплата за 7 років понаднормативного стажу, 1452,00 грн. х 7%) х 90% (відсоток для обчислення пенсії по 2 групі інвалідності) = 4925,07 грн. (розмір пенсії).
Таким чином, на думку колегії суддів апеляційної інстанції, суд першої інстанції дійшов обґрунтованого висновку про відмову в задоволенні позовних вимог.
Доводи апеляційної скарги зазначених вище висновків суду першої інстанції не спростовують і не дають підстав для висновку, що судом першої інстанції при розгляді справи неправильно застосовано норми матеріального права, які регулюють спірні правовідносини, чи порушено норми процесуального права.
Відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 315, 316 КАС України суд апеляційної інстанції залишає апеляційну скаргу без задоволення, а судове рішення - без змін, якщо визнає, що суд першої інстанції правильно встановив обставини справи та ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права.
Керуючись ст.ст. 243, 250, 308, 311, 315, 316, 321, 322, 325, 329 КАС України, суд
апеляційну скаргу ОСОБА_1 залишити без задоволення, а рішення Хмельницького окружного адміністративного суду від 12 липня 2021 року - без змін.
Постанова суду набирає законної сили в порядку та в строки, передбачені ст. 325 КАС України та оскарженню не підлягає.
Головуючий Курко О. П.
Судді Гонтарук В. М. Біла Л.М.