Рішення від 03.11.2021 по справі 520/16515/21

Харківський окружний адміністративний суд

61022, м. Харків, майдан Свободи, 6, inbox@adm.hr.court.gov.ua, ЄДРПОУ: 34390710

РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

Харків

03 листопада 2021 р. № 520/16515/21

Харківський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді - Тітова О.М., розглянувши за правилами спрощеного позовного провадження справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Борівської селищної ради Ізюмського району Харківської області, Конкурсної комісії з проведення конкурсу на зайняття вакантної посади директора Комунального некомерційного підприємства "Борівський центр первинної медико-санітарної допомоги" Борівської селищної ради, Борівського селищного голови Ізюмського району Харківської області Тертишного Олександра Володимировича, треті особи - ОСОБА_2 , Комунальне некомерційне підприємство "Борівський центр первинної медико - санітарної допомоги" Борівської селищної ради Ізюмського району про визнання протиправними та скасування розпорядження і рішень, визнання конкурсу таким, що не відбувся, -

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 ) звернулась до Харківського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до Борівської селищної ради Ізюмського району Харківської області, (вул. Центральна, буд. 1,смт. Борова,Ізюмський район, Харківська область,63801), Конкурсної комісії з проведення конкурсу на зайняття вакантної посади директора Комунального некомерційного підприємства "Борівський центр первинної медико-санітарної допомоги" Борівської селищної ради (вул. Центральна, буд. 1,смт. Борова,Ізюмський район, Харківська область,63801), Борівського селищного голови Ізюмського району Харківської області Тертишного Олександра Володимировича (вул. Центральна, буд. 1,смт. Борова,Ізюмський район, Харківська область,63801) в якому просить суд:

- визнати протиправним та скасувати Розпорядження Борівського селищного голови № 79-од про утворення конкурсної комісії від 08.06.2021 та Розпорядження Борівського селищного голови № 88-од від 23.06.2021 про внесення змін в склад комісії;

- визнати протиправним та скасувати рішення конкурсної комісії з проведення конкурсу на зайняття вакантної посади директора Комунального некомерційного підприємства «Борівський центр первинної медико-санітарної допомоги», оформлене Протоколом № З від 06 липня 2021 року;

- визнати протиправним та скасувати рішення 13 сесії 8 скликання Борівської селищної ради від 23.07.2021 № 20 про призначення ОСОБА_3 на посаду директора Комунального некомерційного підприємства «Борівський центр первинної медико-санітарної допомоги»;

- визнати конкурс на зайняття посади директора Комунального некомерційного підприємства «Борівський центр первинної медико-санітарної допомоги» таким, що не відбувся.

В обґрунтування позовних вимог позивач зазначив, що при прийнятті рішення про утворення конкурсної комісії не була дотримана умова рівності кількості представників у складі конкурсної комісії. Також, позивач вказує, що у своїй роботі конкурсна комісія керується пунктом п.35 Порядку проведення конкурсу на зайняття посади керівника державного, комунального закладу охорони здоров'я», відповідно до якого під час прийняття рішень за результатами конкурсу конкурсна комісія враховує здатність учасників конкурсу висловлювати свої думки, уміння викладати інформацію, комунікабельність, тактовність, ділові та вольові якості, готовність брати на себе відповідальність, уміння аналізувати проблеми і налагоджувати ділові зв'язки, виявляти творчий підхід до роботи, доброчесність (у тому числі академічну), емоційну врівноваженість. На думку позивача, йому незрозіміло, яким саме чином комісія з виступу конкурсанта ОСОБА_3 встановила «здатність учасників конкурсу висловлювати свої думки, уміння викладати інформацію..», оскільки хронометраж виступу ОСОБА_4 зайняв 13 хвилин. Позивач вважає, що дії з затвердження такого конкурсанта як переможця є грубим порушенням принципів, викладених в п. 3 Порядку проведення конкурсу на зайняття посади керівника державного, комунального закладу охорони здоров'я, зокрема принципів прозорості та доброчесності. У зв'язку з чим позивач просив суд задовольнити позовні вимоги у повному обсязі.

Ухвалою Харківського окружного адміністративного суду від 03.09.2021 року було прийнято позовну заяву до розгляду та відкрито спрощене провадження у справі.

Відповідно до ч.5 ст.262 КАС України, суд розглядає справу в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін за наявними у справі матеріалами, за відсутності клопотання будь-якої зі сторін про інше. За клопотанням однієї із сторін або з власної ініціативи суду розгляд справи проводиться в судовому засіданні з повідомленням (викликом) сторін.

Розгляд справи було призначено в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін за наявними у справі матеріалами.

Згідно з п.10 ч.1 ст. 4 КАС України, письмове провадження - розгляд і вирішення адміністративної справи або окремого процесуального питання в суді першої, апеляційної чи касаційної інстанції без повідомлення та (або) виклику учасників справи та проведення судового засідання на підставі матеріалів справи у випадках, встановлених цим Кодексом.

Частиною 4 статті 243 КАС України передбачено, що судове рішення, постановлене у письмовому провадженні, повинно бути складено у повному обсязі не пізніше закінчення встановлених цим Кодексом строків розгляду відповідної справи, заяви або клопотання.

Відповідно до ч.1 ст.258 Кодексу адміністративного судочинства України, суд розглядає справи за правилами спрощеного позовного провадження протягом розумного строку, але не більше шістдесяти днів із дня відкриття провадження у справі.

Згідно з ч.4 ст.229 КАС України, у разі неявки у судове засідання всіх учасників справи або якщо відповідно до положень цього Кодексу розгляд справи здійснюється за відсутності учасників справи (у тому числі при розгляді справи в порядку письмового провадження), фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.

Відповідачами, Борівською селищною радою Ізюмського району Харківської області та Конкурсною комісією з проведення конкурсу на зайняття вакантної посади директора Комунального некомерційного підприємства "Борівський центр первинної медико-санітарної допомоги" Борівської селищної ради, були подані аналогічні за змістом відзиви на позов, в яких просили відмовити позивачу у задоволенні позову, посилаючись на те, що твердження позивача про порушення вимог з приводу формування конкурсної комісії є безпідставним та надуманими, засідання конкурсної комісії з проведення конкурсу на зайняття вакантної посади директора Комунального некомерційного підприємства "Борівський центр первинної медико-санітарної допомоги" Борівської селищної ради проведено без порушень та відповідно до вимог постанови Кабінету Міністрів України від 27.12.2017 № 1094.

Треті особи - ОСОБА_2 та Комунальне некомерційне підприємство "Борівський центр первинної медико - санітарної допомоги" Борівської селищної ради Ізюмського району письмові пояснення на адресу суду не надали.

Дослідивши матеріали справи, суд прийшов до наступного висновку.

Судом встановлено та матеріалами справи підтверджено, що Розпорядженням голови Борівської селищної ради від 08.06.2021 № 79-о, відповідно до ст. 16 Закону України «Основи законодавства України про охорону здоров'я», ст. 26 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», ст. 65 Господарського кодексу України, Постанови Кабінету Міністрів України від 27.12.2017 року № 1094 «Про затвердження Порядку проведення конкурсу на зайняття посади керівника державного, комунального закладу охорони здоров'я», Порядку проведення конкурсу на зайняття посад керівників комунальних некомерщйних підприємств - закладів охорони здоров'я Борівської селищної ради, затвердженого рішенням IX сесії селищної ради VIII скликання від 27.04.2021 року № 16, утворено конкурсну комісію з проведення конкурсу на зайняття вакантної посади директора Комунального некомерційного підприємства «Борівський центр первинної медико-санітарної допомоги» Борівської селищної ради (далі - конкурсна комісія); затверджено персональний склад конкурсної комісії; забезпечено конкурсній комісії проведення конкурсу на зайняття вакантної посади директора Комунального некомерційного підприємства "Борівський центр первинної медико-санітарної допомоги" Борівської селищної ради згідно Порядку.

Розпорядженням голови Борівської селищної ради від 16.06.2021 № 85-о, відповідно до ст. 16 Закону України «Основи законодавства України про охорону здоров'я», ст. 26 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», ст. 65 Господарського кодексу України, Постанови Кабінету Міністрів України від 27.12.2017 року № 1094 «Про затвердження Порядку проведення конкурсу на зайняття посади керівника державного, комунального закладу охорони здоров'я», Порядку проведення конкурсу на зайняття посад керівників комунальних некомерційних підприємств - закладів охорони здоров'я Борівської селищної ради, затвердженого рішенням IX сесії селищної ради VIII скликання від 27.04.2021 року № 16, внесено зміни до розпорядження Борівського селищного голови віл 08.06.2021 року № 79-од «Про утворення конкурсної комісії з проведення конкурсу на зайняття вакантної посади директора Комунального некомерційного підприємства «Борівський центр первинної медико- санітарної допомоги» Борівської селищної ради такі зміни, а саме:

- введено до складу конкурсної комісії з проведення конкурсу на зайняття вакантної посади директора Комунального некомерційного підприємства «Борівський центр первинної медико-санітарної допомоги» Борівської селищної ради ОСОБА_1 , завідувача ЛЗПСМ смт. Борова Комунального некомерційного підприємства «Борівський центр первинної медико-санітарної допомоги» Борівської селищної ради, вивідено з її складу ОСОБА_5 , лікаря загальної практики-сімейного лікаря АЗПСМ смт. Борова. Затверджено склад конкурсної комісії з проведенням конкурсу на зайняття вакантної посади Комунального некомерційного підприємства «Борівський центр первинної медико-санітарної допомоги» Борівської селищної ради в новій редакції; забезпечено Сектору з питань організаційно-інформаційного забезпечення та зв'язків з громадськістю Борівської селищної ради оприлюднення даного розпорядження на офіційному веб-сайті Борівської селищної ради.

Розпорядженням голови Борівської селищної ради від 23.06.2021 № 88-од-о, відповідно до ст. 16 Закону України «Основи законодавства України про охорону здоров'я», ст. 26 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», ст. 65 Господарського кодексу України, Постанови Кабінету Міністрів України від 27.12.2017 року № 1094 «Про затвердження Порядку проведення конкурсу на зайняття посади керівника державного, комунального закладу охорони здоров'я», Порядку проведення конкурсу на зайняття посад керівників комунальних некомерційних підприємств - закладів охорони здоров'я Борівської селищної ради, затвердженого рішенням IX сесії селищної ради VIII скликання від 27.04.2021 року № 16, враховуючи лист в.о. головного лікаря КНП "Борівський ЦПМСД" Борівської селищної ради від 22.06.2021 року №262, внесено зміни до розпорядження Борівського селищного голови від 08.06.2021 року № 79-од "Про утворення конкурсної комісії з проведення конкурсу на зайняття вакантної посади "директора Комунального некомерційного підприємства «Борівський центр первинної медико-санітарної допомоги», яким визнано такими, що втратили чинність:

- п.2 розпорядження Борівського селищного голови від 08.06.2021 року № 79-од "Про утворення конкурсної комісії з проведення конкурсу на зайняття вакантної посади "директора Комунального некомерційного підприємства «Борівський центр первинної медико-санітарної допомоги»;

- розпорядження Борівського селищного голови від16.06.2021 року № 85-од "Про внесення змін до розпорядження Борівського селищного голови від 08.06.2021 № 79-од";

Забезпечено Сектору з питань організаційно-інформаційного забезпечення та зв'язків з громадськістю Борівської селищної ради оприлюднення даного розпорядження на офіційному веб-сайті Борівської селищної ради.

Розпорядженням голови Борівської селищної ради від 05.07.2021 № 95-од, відповідно до ст. 16 Закону України «Основи законодавства України про охорону здоров'я», ст. 26 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», ст. 65 Господарського кодексу України, Постанови Кабінету Міністрів України від 27.12.2017 року № 1094 «Про затвердження Порядку проведення конкурсу на зайняття посади керівника державного, комунального закладу охорони здоров'я», Порядку проведення конкурсу на зайняття посад керівників комунальних некомерційних підприємств - закладів охорони здоров'я Борівської селищної ради, затвердженого рішенням IX сесії селищної ради VIII скликання від 27.04.2021 року № 16, внесено зміни до розпорядження Борівського селищного голови від 08.06.2021 року № 79-од «Про утворення конкурсної комісії з проведення конкурсу на зайняття вакантної посади директора Комунального некомерційного підприємства «Борівський центр первинної медико- санітарної допомоги» Борівської селищної ради:

- виведено зі складу конкурсної комісії з проведення конкурсу на зайняття вакантної посади директора Комунального некомерційного підприємства «Борівський центр первинної медико-санітарної допомоги» Борівської селищної ради ОСОБА_6 , голову громадської організації «Захист прав пацієнтів», шляхом припинення повноважень її, як члена конкурсної комісії з проведення конкурсу на зайняття вакантної посади директора Комунального некомерційного підприємства «Борівський центр первинної медико-санітарної допомоги» Борівської селищної ради, у зв'язку з пропущеними нею без поважних причин двох засідань конкурсної комісії підряд.

Затверджено склад конкурсної комісії з проведення конкурсу на зайняття посади директора Комунального некомерційного підприємства «Борівський центр первинної медико- санітарної допомоги» Борівської селищної ради в новій редакції.

Визнано таким, що втратив чинність п. 1 розпорядження Борівського селищного голови від 23.06.2021 року № 88-од «Про внесення змін до розпорядження Борівського селищного голови від 08.06.2021 року № 79-од».

Забезпечено Сектору з питань організаційно-інформаційного забезпечення та зв'язків з громадськістю Борівської селищної ради оприлюднення даного розпорядження на офіційному веб-сайті Борівської селищної ради.

06.07.2021 об 14:00 год. відбулося засідання конкурсної комісії для проведення конкурсу на зайняття посади директора Комунального некомерційного підприємства «Борівський центр первинної медико- санітарної допомоги» Борівської селищної ради в новій редакції, на якому були присутні: ОСОБА_7 - головуючий на засіданні, ОСОБА_8 - секретар конкурсної комісії, Надія П"яниця, ОСОБА_9 , ОСОБА_10 , ОСОБА_11 , ОСОБА_12 та претенденти, на якому вирішувались наступні питання: про заслуховування конкурсних пропозицій та проведення співбесід з учасниками конкурсу на зайняття посади директора Комунального некомерційного підприємства «Борівський центр первинної медико- санітарної допомоги» Борівської селищної ради; про визначення переможця конкурсу на зайняття вакантної посади директора Комунального некомерційного підприємства «Борівський центр первинної медико- санітарної допомоги» Борівської селищної ради.

За результатом проведеного засідання конкурсна комісія вирішила:

- визнати ОСОБА_3 переможцем конкурсу на зайняття вакантної посади директора Комунального некомерційного підприємства «Борівський центр первинної медико-санітарної допомоги» Борівської селищної ради;

- секретарю конкурсної комісії підготувати та подати Борів'ському селищному голові подання про призначення переможця конкурсу на посаду керівника закладу згідно додатку 5 Порядку щодо призначення ОСОБА_3 директором Комунального некомерційного підприємства «Борівський центр первинної медико-санітарної допомоги» Борівської селищної ради, як переможця конкурсу на зайняття вакантної посади директора Комунального некомерційного підприємства «Борівський центр первинної медико-санітарної допомоги» Борівської селиищої ради.

Позивач, вважаючи такі дії протиправними, звернулася до суду з даним позовом.

Суд при вирішенні адміністративної справи виходив з наступного.

Як встановлено частиною другою статті 2 КАС України, у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони:1) на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що визначені Конституцією та законами України; 2) з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; 3) обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); 4) безсторонньо (неупереджено); 5) добросовісно; 6) розсудливо; 7) з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи всім формам дискримінації; 8) пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); 9) з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; 10) своєчасно, тобто протягом розумного строку.

Статтею 19 Конституції України закріплено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Відповідно до частин сьомої, восьмої та дев'ятої статті 16 Закону України "Основи законодавства України про охорону здоров'я" керівником закладу охорони здоров'я незалежно від форми власності може бути призначено лише особу, яка відповідає єдиним кваліфікаційним вимогам, що встановлюються центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері охорони здоров'я. Призначення на посаду та звільнення з посади керівника закладу охорони здоров'я здійснюються відповідно до законодавства. Керівники державних та комунальних закладів охорони здоров'я призначаються на посаду уповноваженим виконавчим органом управління власника закладу охорони здоров'я на конкурсній основі шляхом укладання з ними контракту на строк від трьох до п'яти років. Порядок проведення конкурсу на зайняття посади керівника державного, комунального закладу охорони здоров'я та порядок укладання контракту з керівником державного, комунального закладу охорони здоров'я, а також типова форма такого контракту затверджуються Кабінетом Міністрів України.

Постановою Кабінету Міністрів України від 27 грудня 2017 року №1094 «Про затвердження Порядку проведення конкурсу на зайняття посади керівника державного, комунального закладу охорони здоров'я» затверджено Порядок проведення конкурсу на зайняття посади керівника державного, комунального закладу охорони здоров'я, що додається (далі - Порядок).

Відповідно до пункту 1 Порядку №1094, цей Порядок визначає механізм проведення конкурсу на зайняття посади керівника державного, комунального закладу охорони здоров'я (далі - конкурс). Вимоги цього Порядку поширюються на відбір кандидатур на посади керівників державних та комунальних закладів охорони здоров'я (далі - заклад), крім закладів охорони здоров'я МВС, військових формувань, а також правоохоронних органів спеціального призначення, утворених відповідно до законів.

Пунктами 4 та 5 Порядку встановлено, що підставою для проведення конкурсу є рішення органу управління, яке приймається протягом трьох робочих днів з моменту виникнення вакантної посади. Конкурс складається з таких етапів: прийняття рішення про проведення конкурсу; формування конкурсної комісії (у разі необхідності оновлення її складу); підготовка до проведення конкурсу (оприлюднення оголошення про проведення конкурсу, прийняття документів від осіб, які бажають взяти участь у конкурсі, перевірка поданих документів на відповідність установленим вимогам); проведення конкурсу (заслуховування конкурсної пропозиції та проведення співбесіди з кандидатами (претендентами), визначення переможця конкурсу); оприлюднення результатів конкурсу.

Згідно з пунктами 8, 9 та 15 вказаного Порядку для проведення конкурсу рішенням органу управління утворюється конкурсна комісія (постійно діюча або для проведення окремого конкурсу) не пізніше ніж через 20 днів після оприлюднення рішення про проведення конкурсу. Формою роботи конкурсної комісії є засідання.

Відповідно до пунктів 22 та 23 Порядку рішення конкурсної комісії приймаються шляхом відкритого поіменного голосування. Пропозиція про включення питання до порядку денного може бути поставлена на голосування на вимогу будь-якого члена конкурсної комісії. Рішення конкурсної комісії приймаються більшістю голосів її членів, присутніх на засіданні. У разі рівного розподілу голосів вирішальним є голос головуючого на засіданні конкурсної комісії. Рішення оформлюється протоколом не пізніше наступного робочого дня після проведення засідання та підписується усіма присутніми на засіданні членами конкурсної комісії. Кожен член конкурсної комісії має право додати до протоколу окрему думку щодо змісту та обставин засідання конкурсної комісії не пізніше наступного дня після ознайомлення з протоколом. Надана окрема думка до протоколу засідання конкурсної комісії є невід'ємною частиною такого протоколу. Конкурсна комісія оприлюднює на офіційному веб-сайті органу управління інформацію про рішення конкурсної комісії не пізніше наступного робочого дня після підписання протоколу.

Пунктом 24 вказаного Порядку встановлено, що конкурсна комісія: оприлюднює оголошення про проведення конкурсу; встановлює вимоги до претендентів з урахуванням установлених законодавством вимог; встановлює вимоги до конкурсних пропозицій; оприлюднює результати засідань конкурсної комісії та результати конкурсу; перевіряє документи, подані претендентами щодо відповідності установленим вимогам; приймає рішення про допуск претендентів до конкурсу або відхилення їх кандидатур; забезпечує відкритість конкурсу відповідно до вимог цього Порядку; оцінює професійний досвід, знання, якості та конкурсні пропозиції учасників конкурсу; відбирає шляхом голосування з числа учасників одну кандидатуру на посаду керівника закладу, оформлює відповідне рішення конкурсної комісії та вносить подання керівникові органу управління, який призначає такого кандидата на посаду керівника закладу; здійснює інші повноваження, передбачені цим Порядком.

Згідно з пунктом 27 Порядку комісія не пізніше ніж протягом трьох днів після формування її складу оприлюднює на офіційному веб-сайті органу управління оголошення про проведення конкурсу. В оголошенні зазначаються такі відомості: правові підстави проведення конкурсу; найменування, юридичне та фактичне місцезнаходження закладу, основні напрями його діяльності з додержанням вимог законодавства про інформацію з обмеженим доступом, статут, структура закладу, а також кошторисні призначення для фінансового забезпечення діяльності закладу; дата початку, кінцевий строк і адреса приймання документів для участі у конкурсі; номер телефону та адреса електронної пошти для довідок; перелік документів, що подаються претендентом для участі в конкурсі; вимоги до претендента та конкурсної пропозиції; умови оплати праці керівника закладу із зазначенням істотних умов контракту; дата і місце проведення конкурсу.

Пунктом 31 вказаного Порядку визначено, що за рішенням конкурсної комісії претендент не допускається до участі в конкурсі у разі: неподання ним необхідних документів; його невідповідності встановленим комісією вимогам до претендентів та конкурсних пропозицій; наявності у претендента незнятої або непогашеної в установленому законом порядку судимості, заборони займати відповідні посади або провадити певні види діяльності; наявності судового рішення, яке набрало законної сили, за яким претендент визнаний винним у вчиненні корупційного правопорушення або правопорушення, пов'язаного з корупцією. Претенденти, допущені до участі в конкурсі, є його учасниками. Про прийняте конкурсною комісією рішення претенденти та учасники повідомляються секретарем конкурсної комісії протягом трьох робочих днів з дня проведення засідання з розгляду документів.

Отже, керівником закладу охорони здоров'я незалежно від форми власності може бути призначено лише особу, яка відповідає єдиним кваліфікаційним вимогам, що встановлюються центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері охорони здоров'я, при цьому керівники державних та комунальних закладів охорони здоров'я призначаються на посаду уповноваженим виконавчим органом управління власника закладу охорони здоров'я на конкурсній основі.

Для проведення конкурсу рішенням органу управління утворюється конкурсна комісія, яка, зокрема, встановлює вимоги до претендентів з урахуванням установлених законодавством вимог, які зазначаються в оголошенні про проведення конкурсу, приймає рішення про допуск претендентів до конкурсу або відхилення їх кандидатур. При цьому претендент не допускається до участі в конкурсі та не стає його учасником у разі його невідповідності встановленим комісією вимогам до претендентів та конкурсних пропозицій.

Суд зазначає, що спірним моментом у даній адміністративній справі є дотримання процедури прийняття оскаржуваних рішень.

Позивач наголошує, що при прийнятті рішення про утворення конкурсної комісії не була дотримана умова рівності кількості представників у складі конкурсної комісії.

Судом встановлено, що відповідно до інформації, яка розміщена на офіційному сайті Борівської селищної рада, остання оголосила про початок формування конкурсної комісії з проведення конкурсу на зайняття вакантної посади директора Комунального некомерційного підприємства «Борівський центр первинної медико-санітарної допомоги» Борівської селищної ради та розпочинає прийом пропозицій до її складу.

Також у вказаному оголошенні роз'яснено порядок формування конкурсної комісії з проведення конкурсу на зайняття вакантної посади директора Комунального некомерційного підприємства «Борівський центр первинної медико-санітарної допомоги» Борівської селищної ради.

Зокрема, зазначено, що кількість членів конкурсної комісії з проведення конкурсу на зайняття посади директора Комунального некомерційного підприємства становить дев'ять осіб. До складу комісії входять: депутати Борівської селищної ради від постійних комісій; представники трудового колективу відповідного підприємства (закладу), обрані на загальних зборах трудового колективу; особи (за згодою), делеговані громадськими об'єднаннями з питань захисту інтересів громадян у сфері охорони здоров'я та/або у сфері запобігання корупції і антикорупційної діяльності (за умови реєстрації таких громадських об'єднань не менш як за два роки до дати рішення про проведення конкурсу), що утворені та здійснюють свою діяльність на території Борівської селищної територіальної громади, та погоджені селищним головою - по одній особі від кожного громадського об'єднання.

У оголошенні зазначено, що з метою забезпечення прозорості та відкритості прийняття рішення щодо призначення директора Комунального некомерційного підприємства «Борівський центр первинної медико-санітарної допомоги» Борівської селищної ради запрошуємо долучитись до проведення конкурсу представників трудового колективу комунального некомерційного підприємства «Борівський центр первинної медико-санітарної допомоги» Борівської селищної ради, обраних на загальних зборах трудового колективу та осіб, делегованих громадськими об'єднаннями з питань захисту інтересів громадян у сфері охорони здоров'я та/або у сфері запобігання корупції і антикорупційної діяльності (за умови реєстрації таких громадських об'єднань не менш як за два роки до дати рішення про проведення конкурсу), що утворені та здійснюють свою діяльність на території Борівської селищної територіальної громади.

Пропозиції щодо кандидатур до складу конкурсної комісії необхідно подати до Борівської селищної ради за адресою: 63801 Харківська обл., смт. Борова, вул. Центральна 1 протягом 15 календарних днів з моменту оприлюднення оголошення.

Вказане оголошення оприлюднене 21.05.2021 10:30.

При цьому, матеріали справи не містять доказів, бажаючих долучитись до проведення конкурсу представників трудового колективу та осіб, делеговані громадськими об'єднаннями з питань захисту інтересів громадян у сфері охорони здоров'я та/або у сфері запобігання корупції і антикорупційної діяльності та яким було відмовлено в такому клопотанні.

При цьому, судом встановлено та матеріалами справи підтверджено, що голову громадської організації «Захист прав пацієнтів», виведено зі складу конкурсної комісії з проведення конкурсу на зайняття вакантної посади директора Комунального некомерційного підприємства «Борівський центр первинної медико-санітарної допомоги» Борівської селищної ради, шляхом припинення повноважень її, як члена конкурсної комісії з проведення конкурсу на зайняття вакантної посади директора Комунального некомерційного підприємства «Борівський центр первинної медико-санітарної допомоги» Борівської селищної ради, у зв'язку з пропущеними нею без поважних причин двох засідань конкурсної комісії підряд.

Інших пропозицій про включення до конкурсної комісії члена громадської організації до відповідача не надходило, а відповідно до чинного законодавства рада не наділена повноваженнями впливати на громадські організації.

Також, в матеріалах справи відсутні докази, що у строк передбачений у оголошенні про початок формування конкурсної комісії з проведення конкурсу на зайняття вакантної посади директора КНП "Борівський ЦПМСД Борівської селищної ради" (кінцевий термін надання пропозицій 04 червня 2021 року до 16-00 год. ), надходили пропозиції про включення до конкурсної комісії членів трудового колективу комунального некомерційного підприємства «Борівський центр первинної медико-санітарної допомоги» Борівської селищної ради, обраних на загальних зборах трудового колективу.

Посилання позивача на лист звернення трудового колективу від 30.06.2021 №269, суд не приймає до уваги, оскільки по перше, вказаний лист датований після спливу строку подання пропозицій про включення до конкурсної комісії членів трудового колективу комунального некомерційного підприємства «Борівський центр первинної медико-санітарної допомоги» Борівської селищної ради, обраних на загальних зборах трудового колективу.

Та по-друге, відповідно до змісту вказаного звернення трудового колективу від 30.06.2021 №269, колектив КНП "Борівський ЦПМСД" БСР саме висловлював своє бажання та клопотав перед членами конкурсної комісії про обрання на посаду директора комунального некомерційного підприємства «Борівський центр первинної медико-санітарної допомоги» Борівської селищної ради - ОСОБА_13 , а не звертався з пропозицією про виключення до конкурсної комісії членів трудового колективу КНП "Борівський ЦПМСД" БСР.

Отже, відповідачем при визначенні персонального складу конкурсної комісії дотримано вимоги пункту 11 Порядку №1094.

Стосовно посилань позивача, що дії відповідача з затвердження конкурсанта ОСОБА_3 як переможця є грубим порушенням принципів, викладених в п.3 Порядку проведення конкурсу на зайняття посади керівника державного, комунального закладу охорони здоров'я, зокрема принципів прозорості та доброчесності, суд зазначає наступне.

Так в обґрунтування своєї позиції позивач вказує на те, що хронометраж виступу ОСОБА_4 зайняв 13 хвилин, що на думку позивача є недостатнім щоб бути переможцем конкурсу на зайняття вакантної посади директора Комунального некомерційного підприємства «Борівський центр первинної медико-санітарної допомоги» Борівської селищної ради.

Суд не погоджується, з такою позицію позивача, оскільки Порядком не визначено час для надання промови конкурсанту для презентуваня своєї конкурсної пропозиції.

Крім того, пунктом 31 Порядку №1094 визначено, що за рішенням конкурсної комісії претендент не допускається до участі в конкурсі у разі: неподання ним необхідних документів; його невідповідності встановленим комісією вимогам до претендентів та конкурсних пропозицій; наявності у претендента незнятої або непогашеної в установленому законом порядку судимості, заборони займати відповідні посади або провадити певні види діяльності; наявності судового рішення, яке набрало законної сили, за яким претендент визнаний винним у вчиненні корупційного правопорушення або правопорушення, пов'язаного з корупцією.

Матеріали справи не містять доказів того, що ОСОБА_4 не відповідає вимогам п.31 Порядку №1094.

Таким чином, конкурсна комісія приймаючи оскаржувальне рішення діяла в межах повноважень та у спосіб передбачений чинним законодавством.

Відповідно до положень ст. 9 Кодексу адміністративного судочинства України, розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюються на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.

Згідно з ч. 1 ст. 77 Кодексу адміністративного судочинства України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених ст. 78 Кодексу адміністративного судочинства України.

При цьому, встановлюючи істину в справі суд повинен ґрунтуватися передусім на доказах, які належно, достовірно й достатньо підтверджують ті чи інші обставини таким чином, щоби в суду не залишалося щодо них жодного обґрунтованого сумніву, що випливає з позиції Європейського суду з прав людини, яку він висловив у п. 45 рішення в справі «Бочаров проти України», п. 53 рішення у справі «Федорченко та Лозенко проти України», п. 43 рішення у справі «Кобець проти України», відповідно до якої суд при оцінці доказів керується критерієм доведення «поза розумним сумнівом».

Зібрані і досліджені матеріали цієї справи не підтверджують обгрунтованості позовних вимог, із якими до суду звернувся позивач. При цьому, відповідачем доведено повністю правомірність своїх дій і рішень у відповідності до вимог, встановлених ч. 2 ст. 19 Основного Закону та ч. 2 ст. 2 Кодексу адміністративного судочинства України, з урахуванням судової практики Європейського суду з прав людини.

Виходячи з наведеного в сукупності суд дійшов висновку, що відповідач діяв в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України, та частини другої статті 2 Кодексу адміністративного судочинства України, а тому відсутні підстави для задоволення позовних вимог.

Беручи до уваги вищенаведене в сукупності, за правилами, встановленими статтею 90 цього Кодексу, проаналізувавши матеріали справи, суд дійшов висновку про необґрунтованість адміністративного позову та відсутність підстав для його задоволення.

Розподіл судових витрат здійснюється відповідно до статті 139 Кодексу адміністративного судочинства.

Керуючись ст.ст.257,258,262, 246, 255,295 КАС України, суд -

ВИРІШИВ:

Адміністративний позов ОСОБА_1 до Борівської селищної ради Ізюмського району Харківської області, Конкурсної комісії з проведення конкурсу на зайняття вакантної посади директора Комунального некомерційного підприємства "Борівський центр первинної медико-санітарної допомоги" Борівської селищної ради, Борівського селищного голови Ізюмського району Харківської області Тертишного Олександра Володимировича, треті особи - ОСОБА_2 , Комунальне некомерційне підприємство "Борівський центр первинної медико - санітарної допомоги" Борівської селищної ради Ізюмського району про визнання протиправними та скасування розпорядження і рішень, визнання конкурсу таким, що не відбувся - залишити без задоволення..

Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів, з дня його проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення. Учасник справи, якому повне рішення суду не були вручені у день його проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження: на рішення суду - якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.

Строк на апеляційне оскарження також може бути поновлений в разі його пропуску з інших поважних причин, крім випадків, визначених частиною другою статті 299 цього Кодексу.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Суддя О.М.Тітов