Харківський окружний адміністративний суд 61022, м. Харків, майдан Свободи, 6, inbox@adm.hr.court.gov.ua, ЄДРПОУ: 34390710
з питань зупинення провадження у справі
03.11.2021 р. №520/18458/21
Харківський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Севастьяненко К.О., розглянувши у порядку спрощеного позовного провадження справу №520/18458/21 за позовом Головного управління ДПС у Харківській області (вул. Пушкінська, буд. 46, м. Харків, 61057, код ЄДРПОУ 43983495) до Приватного акціонерного товариства "Швейна фабрика імені Тінякова" (вул. Коцарська, буд. 2/4, м. Харків, 61052, код ЄДРПОУ 00309915) про стягнення податкового боргу,-
Позивач звернувся до Харківського окружного адміністративного суду з позовом, в якому просить суд:
- стягнути до бюджету України кошти у розмірі 299 319,75 гривень у рахунок погашення податкового боргу з АТ «Фабрика імені Тінякова» (код в ЄДРПОУ: 00309915), місце знаходження: провулок вул. Коцарська, буд. 2/4, м. Харків, 61052, з усіх відкритих розрахункових рахунків.
Ухвалою суду від 28.09.2021 відкрито спрощене позовне провадження у справі.
Суд, дослідивши матеріали справи дійшов до наступного висновку.
Предметом спору у даній справі є стягнення з відповідача до бюджету України коштів у розмірі 299 319, 75 грн. у рахунок погашення податкового боргу з АТ "Фабрика імені Тінякова" (код в ЄДРПОУ: 00309915), місце знаходження: вулиця Коцарська, буд. 2/4, м. Харків, 61052, з усіх відкритих розрахункових рахунків.
На адресу суду від відповідача надійшов відзив на позовну заяву разом з клопотанням про зупинення провадження у справі №520/18458/21 до вирішення по суті та набрання законної сили судовим рішенням у справі №520/14503/21.
Відповідно до п. 59.1. ст. 59 ПК України, у разі коли у платника податків виник податковий борг, контролюючий орган надсилає (вручає) йому податкову вимогу в порядку, визначеному для надсилання (вручення) податкового повідомлення-рішення.
Згідно з вимогами підпункту 60.1.5. пункту 60.1., пункту 60.4. статті 60 ПК України, податкове повідомлення-рішення або податкова вимога вважаються відкликаними, якщо, зокрема, рішенням суду, що набрало законної сили, зменшується сума грошового зобов'язання, визначена у податковому повідомленні-рішенні контролюючого органу, або сума податкового боргу, визначена в податковій вимозі. У випадках, визначених підпунктами 60.1.3 і 60.1.5 пункту 60.1 цієї статті, податкове повідомлення-рішення або податкова вимога вважаються відкликаними з дня надходження до платника податків податкового повідомлення-рішення або податкової вимоги, які містять зменшену суму грошового зобов'язання або податкового боргу.
Суд зазначає, що ухвалою суду від 26.08.2021 року у справі №520/14503/21 відкрито спрощене провадження в адміністративній справі за адміністративним позовом Приватного акціонерного товариства «Швейна фабрика імені Тінякова» (м. Харків, вул. Коцарська, 2/4) до Головного управління ДПС у Харківській області (вул. Пушкінська, 46, м. Харків) про визнання дій протиправними та скасування вимоги.
Відповідно до пункту три частини першої статті 236 Кодексу адміністративного судочинства України суд зупиняє провадження у справі, зокрема, у разі об'єктивної неможливості розгляду цієї справи до вирішення іншої справи, що розглядається в порядку конституційного провадження, адміністративного, цивільного, господарського чи кримінального судочинства, - до набрання законної сили судовим рішенням в іншій справі.
Враховуючи вищенаведене, суд прийшов до висновку, що провадження у даній справі необхідно зупинити до набрання законної сили судовим рішенням в адміністративній справі №520/18458/21.
Керуючись ст.ст. 236, 241, 248, 256, 295 КАС України, суд -
Клопотання відповідача про зупинення провадження у справі №520/18458/21 до вирішення по суті та набрання законної сили судовим рішенням у справі №520/14503/21 - задовольнити.
Зупинити провадження у справі №520/18458/21 за позовом за позовом Головного управління ДПС у Харківській області до Приватного акціонерного товариства "Швейна фабрика імені Тінякова" про стягнення податкового боргу до набрання законної сили судовим рішенням в адміністративній справі №520/14503/21.
Копію даної ухвали направити учасникам справи.
Ухвала набирає законної сили негайно після її проголошення, якщо інше не передбачено Кодексом адміністративного судочинства України. Ухвала, постановлена судом поза межами судового засідання або в судовому засіданні у разі неявки всіх учасників справи, під час розгляду справи в письмовому провадженні, набирає законної сили з моменту її підписання суддею (суддями).
Ухвала суду може бути оскаржена в апеляційному порядку окремо від рішення суду повністю або частково у випадках, визначених статтею 294 цього Кодексу. Оскарження ухвали суду, яка не передбачена статтею 294 цього Кодексу, окремо від рішення суду не допускається.
Апеляційна скарга на ухвалу суду подається протягом п'ятнадцяти днів з дня її проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення (ухвали) суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Суддя Севастьяненко К.О.