79014, м. Львів, вул. Личаківська, 128
21.10.2021 справа № 914/2011/21
місто Львів
За позовом: Товариства з обмеженою відповідальністю "Комунальник 1", м. Стрий, Львівської області
до відповідача: Стрийської міської ради, м. Стрий, Львівської області
про визнання договору укладеним
Суддя Щигельська О.І.
Секретар судового засідання: Зарицька О.Р.
Представники сторін
від позивача: Музика М.П. - адвокат;
від відповідача: Кобко Т.В. - представник.
Заяв про відвід судді не надходило. У відповідності до ст.222 ГПК України, фіксування судового процесу здійснювалось за допомогою програмно-апаратного комплексу «Акорд».
Товариство з обмеженою відповідальністю "Комунальник 1" звернулось до Господарського суду Львівської області з позовом до Стрийської міської ради про визнання укладеним договору про закупівлю "Капітальний ремонт дороги по вул. Нова в с. Стрілків Стрийського району Львівської області".
Згідно Витягу з протоколу автоматизованого розподілу судової справи між суддями від 05.07.2021 позовну заяву передано на розгляд судді Щигельській О.І.
Ухвалою суду від 07.07.2021 позовну заяву прийнято до розгляду та відкрито провадження у справі, розгляд справи вирішено здійснювати за правилами загального позовного провадження, підготовче засідання призначено на 02.08.2021.
28.07.2021 в системі документообігу суду за вх.№17602/21 зареєстровано відзив Стрийської міської ради на позовну заяву.
Ухвалою суду від 02.08.2021 підготовче засідання відкладено на 26.08.2021.
Ухвалою суду від 26.08.2021 закрито підготовче провадження у справі № 914/2011/21 та призначено справу до судового розгляду по суті на 04.10.2021.
В судовому засіданні 04.10.2021 оголошено перерву до 21.10.2021.
13.10.2021 в системі документообігу суду зареєстровано клопотання позивача (вх.№23957/21) про долучення відомостей, які стосуються реквізитів відповідача.
В судове засідання 21.10.2021 з'явились повноважні представники сторін. Представник позивача підтримав позов повністю з підстав, зазначених у ньому. Просив позовні вимоги задовольнити в повному обсязі, щодо долучених реквізитів відповідача, просив вказати такі в проекті договору долученого до матеріалів справи.
Представник відповідача позовні вимоги заперечив з мотивів, наведених у відзиві, просив у задоволенні позову відмовити повністю.
Судом встановлено, що зібраних в матеріалах справи доказів достатньо для з'ясування обставин справи і прийняття судового рішення, у відповідності до ст.13 ГПК України, судом створювались сторонам необхідні умови для встановлення фактичних обставин справи і правильного застосування законодавства.
Аргументи позивача
Позовні вимоги обґрунтовано тим, що позивач - ТОВ "Комунальник-1" є переможцем публічної закупівлі «Капітальний ремонт дороги по вул. Нова в с. Стрілків Стрийського району Львівської області» (ідентифікатор закупівлі UA-2020-11-05-006451-b). Відповідно до ЗУ «Про публічні закупівлі» між замовником та переможцем закупівлі мав бути укладений договір про закупівлю, однак всупереч вимогам закону такий укладено не було.
Оскільки замовника публічної закупівлі - Стрілківську сільську раду було реорганізовано, позивач звертався до її правонаступника - Стрийської міської ради щодо підписання договору, проте ним було отримано відмову. Зазначене зумовило звернення ТОВ "Комунальник-1" до суду із позовною заявою про визнання укладеним договору про закупівлю “Капітальний ремонт дороги по вул. Нова в с. Стрілків Стрийського району Львівської області”.
Аргументи відповідача
Заперечуючи проти позову відповідач зазначає, що Замовником публічної закупівлі була Стрілківська сільська рада, яку Рішенням № 21 від 08 грудня 2020 року було реорганізовано шляхом приєднання до Стрийської міської ради Стрийського району Львівської області; все майно сільських рад перейшло у власність Стрийської територіальної громади, як правонаступника, однак Передавальний акт був підписаний лише 25.02.2021, крім того у вказаному акті відсутні відомості щодо дороги; Стрийська міська рада в момент, що був визначений Законом України "Про публічні закупівлі", стосовно укладення договору про закупівлю, 08.12.2020 не мала повноважень на укладення договору, а після 09.12.2020 укладення договору було б порушенням встановленого Законом порядку - терміну на укладення договору в результаті проведеної спрощеної закупівлі.
ОБСТАВИНИ, ВСТАНОВЛЕНІ СУДОМ
В електронній системі закупівель Prozzorro було проведено публічну закупівлю «Капітальний ремонт дороги по вул. Нова в с. Стрілків Стрийського району Львівської області» (ідентифікатор закупівлі (UA-2020-11-05-006451-b). Замовником закупівлі виступила Стрілківська сільська рада Стрийського району.
Протоколом уповноваженої особи виконавчого комітету Стрілківської сільської ради від 19.11.2020 року вирішено визначити ТОВ «Комунальник 1» переможцем закупівлі «Капітальний ремонт дороги по вул. Нова в с. Стрілків Стрийського району Львівської області» (ідентифікатор закупівлі UA-2020-11-05-006451-b) та прийнято рішення про намір укласти договір про закупівлю із Учасником - ТОВ «Комунальник 1».
19.11.2020 року Протокол з Додатком 1 «Повідомлення про намір укласти договір» оприлюднено в електронній системі закупівель Prozorro.
Рішенням Стрийської міської ради Стрийського району Львівської області №21 від 08.12.2020 року реорганізовано Стрілківську сільську раду (ЄДРПОУ 04370937), розташовану за адресою: с. Стрілків, Стрийського району, Львівської області, шляхом приєднання до Стрийської міської ради (ЄДРПОУ 26256903), розташованої за адресою: вул. Шевченка, 71, м. Стрий, Стрийського району, Львівської області. Вирішено Стрийську міську раду Стрийського району вважати правонаступником активів та пасивів, всіх майнових прав та обов'язків Стрілківської сільської ради.
До матеріалів справи долучено Лист б/н Уповноваженої особи виконавчого комітету Стрілківської сільської ради П. Столярського з яким він звертався до Голови Стрийської міської ради, в якому повідомлялося, що протягом жовтня-листопада 2020 року Стрілківською Сільською радою було проведено ряд публічних закупівель (серед яких UA-2020-11-05-006451-b «Капітальний ремонт дороги по вул. Нова в с. Стрілків Стрийського району Львівської області»). Зазначено, що станом на 23.11.2020 р. по усіх закупівлях вибрано переможця, однак у зв'язку з припиненням повноважень, як сільського голови Стрілківської сільської ради П. Столярський не має повноважень на підписання господарських договорів а тому даний правочин повинен бути підписаний і опублікований правонаступником Замовника - Стрийською міською радою.
У відповідь на лист, щодо підпису договорів, укладених за результатами закупівель Листом №3.9/2486 від 08.12.2020 року Виконавчим комітетом Стрийської міської ради, повідомлено, що сформована територіальна громада є правонаступником усього майна, прав та обов'язків розформованої територіальної громади, відтак Виконавчий комітет Стрийської міської ради просив підготувати договори на підпис, вказавши реквізити замовника - Госпрозрахунковго відділу капітального будівництва при Стрийському міськвиконкомі.
29.01.2021 ТОВ «Комунальник-1» в порядку ч.20 ст. 14 ЗУ «Про Публічні закупівлі» звернулося до Голови Стрийської міської ради з листом вих.№4 в якому повідомлено, що при зверненні у Госпрозрахунковий відділ капітального будівництва при Стрийському міськвиконкомі, позивачу було відмовлено у підписанні договорів без жодного обґрунтування причин, відтак позивач звернувся письмово з проханням вжити заходів щодо завершення процедури даних закупівель - припинити порушення норм ЗУ «Про публічні закупівлі» та підписати договори.
29.04.2021 позивач повторно звертався до Виконавчого комітету Стрийської міської ради з проханням надати вказівки для вирішення питання оформлення документів за результатами капітального ремонту доріг с. Стрілків, оскільки договори не підписано.
Відповіді на вказані листи до матеріалів справи не долучено.
Зазначені обставини зумовили звернення ТОВ "Комунальник-1" до суду з позовом до Стрийської міської ради про визнання укладеним з дня набрання законної сили рішенням договір про закупівлю «Капітальний ремонт дороги по вул. Нова в с. Стрілків Стрийського району Львівської області» (UА-2020-1 1-05-006451-b) між Стрийською міською радою та Товариством з обмеженою відповідальністю "Комунальник 1" у редакції проекту договору, що доданий до позовної заяви. Клопотанням (вх.№23957/21 від 13.10.2021) позивачем надано суду відомості, які стосуються реквізитів відповідача у справі та замовника згідно договору.
Згідно ст.509 ЦК України, зобов'язанням є правовідношення, в якому одна сторона (боржник) зобов'язана вчинити на користь другої сторони (кредитора) певну дію (передати майно, виконати роботу, надати послугу, сплатити гроші тощо) або утриматися від вчинення певної дії (негативне зобов'язання), а кредитор має право вимагати від боржника виконання його обов'язку. Відповідно до ст.11 ЦК України, однією з підстав виникнення зобов'язань, є зокрема договори та інші правочини.
Так, майново-господарські зобов'язання, які виникають між суб'єктами господарювання або між суб'єктами господарювання і негосподарюючими суб'єктами - юридичними особами на підставі господарських договорів, є господарсько-договірними зобов'язаннями (ч.1 ст.179 ГПК України).
Як встановлено ч.ч. 3, 7 ст.179 ГК України, укладення господарського договору є обов'язковим для сторін, якщо він заснований на державному замовленні, виконання якого є обов'язком для суб'єкта господарювання у випадках, передбачених законом, або існує пряма вказівка закону щодо обов'язковості укладення договору для певних категорій суб'єктів господарювання чи органів державної влади або органів місцевого самоврядування. Господарські договори укладаються за правилами, встановленими Цивільним кодексом України з урахуванням особливостей, передбачених цим Кодексом, іншими нормативно-правовими актами щодо окремих видів договорів.
Правові та економічні засади здійснення закупівель товарів, робіт і послуг для забезпечення потреб держави, територіальних громад та об'єднаних територіальних громад визначає ЗУ «Про публічні закупівлі». Метою цього закону є забезпечення ефективного та прозорого здійснення закупівель, створення конкурентного середовища у сфері публічних закупівель, запобігання проявам корупції у цій сфері, розвиток добросовісної конкуренції.
Судом встановлено, що в електронній системі закупівель Prozzorro було проведено публічну закупівлю «Капітальний ремонт дороги по вул. Нова в с. Стрілків Стрийського району Львівської області» (ідентифікатор закупівлі (UA-2020-11-05-006451-b). Замовником закупівлі виступила Стрілківська сільська рада Стрийського району.
Відповідно до ч.1 ст. 33 Закону рішення про намір укласти договір про закупівлю приймається замовником у день визначення учасника переможцем процедури закупівлі / спрощеної закупівлі. Протягом одного дня з дати ухвалення такого рішення замовник оприлюднює в електронній системі закупівель повідомлення про намір укласти договір про закупівлю.
Згідно з Протоколом уповноваженої особи виконавчого комітету Стрілківської сільської ради від 19.11.2020 року переможцем закупівлі визначено ТОВ «Комунальник 1» та прийнято рішення про намір укласти договір про закупівлю із Учасником - ТОВ «Комунальник 1».
Відповідно до вимог законодавства Протокол з Додатком 1 «Повідомлення про намір укласти договір» оприлюднено в електронній системі закупівель Prozorro 19.11.2020 року.
Положеннями ч. 15 ст. 14 ЗУ «Про публічні закупівлі» (в редакції чинній на момент проведення закупівлі) визначено , що замовник укладає договір про закупівлю з учасником, який визнаний переможцем спрощеної закупівлі, не пізніше ніж через 20 днів з дня прийняття рішення про намір укласти договір про закупівлю. Договір про закупівлю укладається згідно з вимогами статті 41 цього Закону.
Згідно з ч. 1 ст. 41 вказаного закону Договір про закупівлю укладається відповідно до норм Цивільного та Господарського кодексів України з урахуванням особливостей, визначених цим Законом.
Положення ст. 641 ЦК України та ст. 181 ГК України визначають загальний порядок укладення договорів. Проте, в даному випадку укладення договору здійснюється відповідно до спеціального Закону, який належить застосовувати до спірних правовідносин. При здійсненні закупівлі пропозицію (оферту) робить замовник, який в тендерній документації визначає істотні умови та пропонує проект договору. При здійсненні даної закупівлі проект договору є додатком до тендерної документації. Учасників торгів подає тендерну пропозицію, яка включає згоду з укладенням договору на умовах, запропонованих в додатку до тендерної документації.
Крім того ч. 6 ст. 33 Закону також встановлено, що замовник укладає договір про закупівлю з учасником, який визнаний переможцем процедури закупівлі, протягом строку дії його пропозиції, не пізніше ніж через 20 днів з дня прийняття рішення про намір укласти договір про закупівлю відповідно до вимог тендерної документації та тендерної пропозиції переможця процедури закупівлі. У випадку обґрунтованої необхідності строк для укладання договору може бути продовжений до 60 днів.
У разі відмови переможця процедури закупівлі / спрощеної закупівлі від підписання договору про закупівлю відповідно до вимог тендерної документації / оголошення про проведення спрощеної закупівлі, неукладення договору про закупівлю з вини учасника або ненадання замовнику підписаного договору у строк, визначений цим Законом, або ненадання переможцем процедури закупівлі документів, що підтверджують відсутність підстав, установлених статтею 17 цього Закону, замовник відхиляє тендерну пропозицію / пропозицію такого учасника, визначає переможця процедури закупівлі / спрощеної закупівлі серед тих учасників, строк дії тендерної пропозиції яких ще не минув, та приймає рішення про намір укласти договір про закупівлю у порядку та на умовах, визначених цією статтею (ч. 7 ст. 33 Закону).
Оскільки замовником визначено переможця спрощеної закупівлі і оприлюднено повідомлення про намір укласти договір» 19.11.2020 року договір між Стрілківською сільською радою, як замовником та ТОВ «Комунальник-1» як переможцем закупівлі мав бути укладений не пізніше 09.12.2020 р.
Як вбачається зі змісту ч. 15 ст. 14 Закону, даний строк для укладення договору встановлений саме для замовника, який зобов'язаний в його межах здійснити відповідні дії.
КГС ВС у Постанові від 01.02.2018 року у справі №922/1999/17 зазначив, що конструкція "Замовник укладає", а не "Замовник має право укласти" свідчить, що дана норма покладає саме обов'язок і саме на Замовника укласти договір, проект та істотні умови якого вже узгоджені сторонами, з переможцем торгів не пізніше ніж через 20 днів з дня прийняття рішення про намір укласти договір про закупівлю.
Єдиними підставами не підписання договору є дії або бездіяльність саме Учасника торгів, а не Замовника: відмова переможця торгів від підписання договору про закупівлю відповідно до вимог тендерної документації, неукладення договору про закупівлю з вини учасника у строк, визначений цим Законом, або ненадання переможцем документів, що підтверджують відсутність підстав, передбачених статтею 17 цього Закону.
Як встановлено судом, вини позивача у неукладені договору в строк, передбачений законодавством немає.
Суд враховує, що Рішенням Стрийської міської ради Стрийського району Львівської області №21 від 08.12.2020 року замовника спрощеної закупівлі - Стрілківську сільську раду реорганізовано шляхом приєднання до Стрийської міської ради.
Згідно з частиною першою статті 104 Цивільного кодексу України (далі - ЦК України) юридична особа припиняється в результаті реорганізації (злиття, приєднання, поділу, перетворення) або ліквідації. У разі реорганізації юридичних осіб майно, права та обов'язки переходять до правонаступників.
Правонаступником активів та пасивів, всіх майнових прав та обов'язків Стрілківської сільської ради стала Стрийська міська рада.
Варто також зазначити, що Мінекономрозвитку у листі вих № 3304-04/36904-06 від 15.07.2021 «Щодо правонаступництва та новостворених юридичних осіб» зазначено, що правонаступник замовника може вчиняти дії як щодо завершення процедур закупівель, розпочатих юридичною особою, яка припиняється в результаті реорганізації, так і у випадку виконання укладеного такою юридичною особою договору про закупівлю, за умови, що правонаступництво стосовно передачі прав та обов'язків особи, що припиняється (у тому числі за договором про закупівлю), оформлено в установленому законодавством порядку. При цьому у разі реорганізації юридичної особи учасника нова юридична особа, яка є правонаступником попередньої, до якої переходять права та обов'язки, може вчиняти дії по виконанню укладеного договору про закупівлю.
Враховуючи наведене суд зазначає, що обов'язок укласти договір з переможцем спрощеної закупівлі покладається саме на правонаступника Стрийську міську раду. Разом з тим, підставою не підписання договору в даному випадку є саме дії відповідача.
Суд також зазначає, що посилання відповідача на неможливість укладення договору після закінчення 20-ти денного строку, є безпідставними. Даний строк встановлений для добровільного укладення сторонами договору на закупівлю і не позбавляє права учасника торгів, який визнаний переможцем і дізнався про відмову замовника від укладення договору, звернутись до суду для захисту порушеного права чи законного інтересу.
Щодо обраного способу захисту прав позивача шляхом визнання договору укладеним, суд зазначає наступне.
Відповідно до ч. 20 ст. 14 ЗУ «Про публічні закупівлі» з метою захисту своїх прав та охоронюваних законом інтересів учасник спрощеної закупівлі може звернутися до замовника та/або до органу, що здійснює контроль над замовником, або до суду. Рішення та дії замовника можуть бути оскаржені учасником спрощеної закупівлі у судовому порядку. Повноваження суду вирішити спір відповідно до вимог законодавства цим строком не обмежуються.
Суд приходить до висновку, що такий спосіб захисту прав є належним за даних обставин, оскільки для ухвалення відповідного рішення наявні всі правові підстави, а згоди щодо всіх істотних умов сторонами в рамках процедури закупівлі вже досягнуто, тобто в розумінні ст. 640 ЦК України договір є укладеним (з моменту одержання особою, яка направила пропозицію укласти договір, відповіді про прийняття цієї пропозиції). Позивач за результатами проведеної відповідачем закупівлі набув прав як переможець відповідної процедури. Зустрічна пропозиція (оферта) щодо укладення договору була прийнята відповідачем повністю і безумовно, а отже останній набув обов'язку укласти відповідний договір та в подальшому виконувати його умови.
При цьому, з огляду на вимоги до порядку та строків здійснення відповідних процедур закупівель, які встановлені нормами Закону України "Про публічні закупівлі", визнання договору про закупівлю укладеним є не просто належним, а єдиним можливим способом захисту, який відповідав би критерію ефективності.
Жоден інший спосіб захисту не забезпечує ефективне відновлення порушених прав позивача за захистом яких він звернувся до суду, оскільки за чітко продемонстрованої відповідачем відсутності волі на укладення договору та вчинення протиправних дій на ухилення від його укладання, жодна інша конструкція рішення суду не забезпечить вступ та участь позивача у відповідних правовідносинах за відповідним договором - тобто ефективне відновлення тих порушених прав позивача, за захистом яких він звернувся до суду.
Крім того судом встановлено, що позивач неодноразово звертався до відповідача щодо укладення відповідного договору, проте такі звернення не дали результату, договір між сторонами підписано не було, що не заперечується відповідачем.
Отже, позивач здійснив усі заходи, спрямовані на укладення договору за результатами відповідної процедури закупівлі.
Також варто зазначити, що у позивача, якого визначено переможцем спрощеної закупівлі (ідентифікатор закупівлі (UA-2020-11-05-006451-b) після оприлюднення повідомлення про намір укласти договір, були правомірні очікування на правомірну поведінку замовника а згодом відповідача, як суб'єкта господарювання, щодо укладення договору.
Враховуючи вище вказані норми та з огляду на вище наведене, суд приходить до висновку, що позовні вимоги позивача про визнання договору укладеним, у редакції, вказаній у позовній заяві, є обґрунтованими, доведеннями та такими, що підлягають задоволенню з огляду на той, факт, що укладення даного договору є обов'язком з огляду на вимоги Закону України "Про державні закупівлі".
Статтею 13 ГПК України визначено, що судочинство у господарських судах здійснюється на засадах змагальності.
У відповідності з п.4 ч.3 ст.129 Конституції України та ч.1 ст.74 ГПК України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог та заперечень.
Відповідно до ст.73 ГПК України, доказами є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інших обставин, які мають значення для вирішення справи. Ці дані встановлюються такими засобами: 1) письмовими, речовими і електронними доказами; 2) висновками експертів; 3) показаннями свідків.
Згідно зі ст.74 ГПК України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень. Відповідно до ст.76 ГПК України належними є докази, на підставі яких можна встановити обставини, які входять в предмет доказування. Відповідно до ст.77 ГПК України, обставини, які відповідно до законодавства повинні бути підтверджені певними засобами доказування, не можуть підтверджуватись іншими засобами доказування.
Наявність обставини, на яку сторона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, вважається доведеною, якщо докази, надані на підтвердження такої обставини, є більш вірогідними, ніж докази, надані на її спростування. Питання про вірогідність доказів для встановлення обставин, що мають значення для справи, суд вирішує відповідно до свого внутрішнього переконання (ст.79 ГПК України). Стандарт доказування «вірогідності доказів», який на відміну від «достатності доказів», підкреслює необхідність співставлення судом доказів, які надає позивач та відповідач. Тобто, з введенням в дію нового стандарту доказування необхідним є не надати достатньо доказів для підтвердження певної обставини, а надати їх саме ту кількість, яка зможе переважити доводи протилежної сторони судового процесу. На суд покладено обов'язок оцінювати докази, обставини справи з огляду на їх вірогідність, яка дозволяє дійти висновку, що факти, які розглядаються скоріше були (мали місце), аніж не були. Вказаної позиції дотримується Верховний Суд, зокрема у постанові від 21 серпня 2020 року у справі № 904/2357/20.
У відповідності до ч.ч. 1,2 ст.86 ГПК України, суд оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному, об'єктивному та безпосередньому дослідженні наявних у справі доказів. Жодні докази не мають для суду заздалегідь встановленої сили. Суд оцінює належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв'язок доказів у їх сукупності.
Беручи до уваги вищенаведене, суд, виконавши вимоги процесуального права, всебічно і повно перевіривши обставини справи в їх сукупності, дослідивши подані докази, у відповідності з нормами матеріального права, що підлягають застосуванню до даних правовідносин, приходить до висновку, що вимоги ТОВ "Комунальник-1" до Стрийської міської ради про визнання укладеним договору про закупівлю "Капітальний ремонт дороги по вул. Нова в с. Стрілків Стрийського району Львівської області"є доведеними та такими що підлягають завдоволенню в повному обсязі.
У відповідності до п.2 ч.1 ст.129 ГПК України, у спорах, що виникають при виконанні договорів та з інших підстав, судовий збір покладається на сторони пропорційно розміру задоволених позовних вимог. Відтак, судовий збір слід покласти на відповідача в повному обсязі.
Керуючись ст. ст. 13, 74, 76, 77, 78, 86, 129, 233-241 Господарського процесуального кодексу України, суд -
1. Позов задовольнити повністю.
2. Визнати укладеним з дня набрання законної сили рішенням договір про закупівлю «Капітальний ремонт дороги по вул. Нова в с. Стрілків Стрийського району Львівської області» (UА-2020-11-05-006451-b) між Стрийською міською радою (82400, Львівська обл., м. Стрий, вул. Шевченка, 71, Код ЄДРПОУ 25240544) та Товариством з обмеженою відповідальністю «Комунальник 1» (82400, Львівська обл., м. Стрий, вул. Нижанківського, 50, Код ЄДРПОУ 25240544) у редакції проекту договору, що доданий до позовної заяви з врахуванням реквізитів, що зазначені у клопотанні від 11.10.2021 (вх.№23957/21 від 13.10.2021), а саме:
ДОГОВІР № ____
м. Стрий « ___»___________2021 року
Стрийська міська рада, від імені якої діє керівник, міський голова Стрийської міської ради Канівець Олег Леонідович, з однієї сторони (Замовник),
та Товариство з обмеженою відповідальністю «Комунальник 1», в особі в.о. директора Пака Івана Васильовича, що діє на підставі статуту та, в подальшому «Виконавець» з другого боку, уклали цей договір про наступне:
1. Предмет договору
1.1.3а цим Договором Виконавець в межах договірної ціни зобов'язується на свій ризик власними та/або залученими силами та засобами виконати роботи «Капітальний ремонт дороги вул. Нова в с. Стрілків Стрийського району Львівської області» (надалі -Об'єкт), а Замовник зобов'язується прийняти та оплатити вартість виконаних робіт в порядку та строки, передбачені умовами даного Договору.
2. Вартість робіт та порядок розрахунків.
2.1. Вартість робіт визначається Договірною ціною, що є невід'ємною частиною до Договору і складає 249 656,40 гри з ПДВ (двісті сорок дев'ять тисяч шістсот п'ятдесят шість гривень 40 коп.), в т.ч. ПДВ 41 609,40 грн (сорок одна тисяча шістсот дев'ять гривень 40 коп.).
2.1. Договірна ціна є твердою. Тверда договірна ціна визначається на основі кошторисної документації та тендерної пропозиції, встановлюється незмінною на весь обсяг будівництва і не уточнюється, за винятком випадків визначених Державними будівельними стандартами України (ДСТУ Б.Д.1.1-1:2013) та чинним законодавством України.
3. Терміни виконання робіт
3.1. Роботи по Договору розпочинаються після отримання Замовником повідомлення (дозволу) на виконання будівельних робіт і повинні бути виконані в терміни, що визначаються в Календарному плані виконання робіт до даного Договору.
3.2. Перегляд строків виконання робіт може здійснюватись, зокрема при виникненні обставин, що не залежать від Виконавця, перешкоджають виконанню робіт у встановлені строки, за умови, якщо Виконавець без затримки письмово сповістив Замовника про виникнення таких обставин.
3.3. Обставинами, які перешкоджають виконанню робіт у встановлені Договором строки, що не залежать від Виконавець і дають право на перегляд Сторонами цих строків, є такі:
- форс-мажор;
- за які відповідає Замовник (відсутність дозволу (повідомлення) на початок виконання будівельних робіт, відсутність коштів для фінансування, затримка у виконанні зобов'язань);
- дій третіх осіб, що унеможливлюють належне наданню послуг, за винятком випадків, коли ці дії зумовлені залежними від Виконавця обставинами.
3.4.Терміни по виконанню робіт можуть бути змінені у випадках, передбачених п. 3.3. цього Договору. Рішення Сторін про перегляд строків оформляється додатковою угодою, що є невід'ємною частиною Договору.
3.5. Замовник може приймати рішення про уповільнення темпів виконання робіт, їх зупинення або прискорення з внесенням відповідних змін у Договір.
4. Права та обов'язки сторін
4.1. Замовник має право:
4.1.1. Здійснювати у будь-який час, не втручаючись у господарську діяльність Виконавця, контроль за ходом, якістю, вартістю та обсягами виконаних робіт.
4.1.2. Контролювати стан та якість виконання робіт і вимагати від Підрядника за рахунок останнього усувати виявлені відхилення від кошторису та переробляти неякісно виконані роботи;
4.1.3. Відмовитися від Договору в будь-який час до закінчення терміну виконання робіт, оплативши Виконавцю виконану частину виконаних робіт з відшкодуванням збитків, завданих такою відмовою;
4.1.4.Вимагати безоплатного виправлення недоліків, що виникли внаслідок допущених Підрядником порушень, або виправити їх своїми силами, якщо інше не передбачено Договором. У такому разі збитки, завдані Замовнику, відшкодовуються Підрядником, у тому числі за рахунок відповідного зниження договірної ціни;
4.1.5. Відмовитися від Договору та вимагати відшкодування збитків, якщо Підрядник своєчасно не виконав роботи або виконує їх настільки повільно, що закінчення їх у строк, визначений Договором, стає неможливим;
4.1.6. Достроково розірвати Договір у разі виявлення недоліків виконаних робіт, які виключають можливість їх використання відповідно до мети, зазначеної у проектній документації та Договорі, і не можуть бути усунені Підрядником, Замовником або третьою особою, а також невиконання зобов'язань Підрядником, повідомивши про це його у строк 10 днів з дати прийняття рішення про необхідність розірвання Договору.
4.1.7. Ініціювати внесення змін у Договір, вимагати розірвання Договору в односторонньому порядку повідомивши Виконавця за 15 календарних днів та відшкодування збитків за наявності істотних порушень Виконавцем умов Договору;
4.1.8. У випадку виявлення фактів використання Виконавцем неякісних матеріалів чи матеріалів, тип та характеристика яких не відповідають умовам, що звичайно ставляться чи умовам цього договору, державним нормам та правилам, вимагати від Виконавця негайної (не пізніше 3 робочих днів з моменту одержання повідомлення Замовника) заміни таких матеріалів за його рахунок;
4.1.9. Вимагати від Підрядника безоплатного усунення недоліків у виконаних роботах, виявлених протягом гарантійного терміну, передбаченого цим Договором чи законом.
4.1.10. Інші права, передбачені чинним законодавством України.
4.2. Замовник зобов'язується:
4.2.1. Отримати дозвіл (повідомлення) на початок виконання робіт в інспекції Держархбудконтролю;
4.2.2. сприяти Виконавцю у виконанні робіт;
4.2.3. оплачувати вартість виконаних робіт у строки та розмірах, визначені умовами даного Договору;
4.2.4. виконувати інші обов'язки, передбачені чинним законодавством України.
4.3. Виконавець має право:
4.3.1. вимагати від Замовника оплатити вартість робіт, виконаних у відповідності з умовами даного Договору належним чином;
4.3.2. достроково виконати роботи, передбачені умовами даного Договору;
4.3.3. інші права, передбачені чинним законодавством України.
4.4. Виконавець зобов'язується:
4.4.1 виконати роботи з реконструкції у відповідності з розробленою договірною ціною, кошторисною документацією та Календарним планом виконання робіт;
4.4.2. використовувати для виконання робіт якісні матеріально-технічні ресурси, які забезпечені відповідними технічними паспортами та сертифікатами;
4.4.3.у випадку виявлення Замовником фактів використання Підрядником неякісних матеріалів чи матеріалів, тип та характеристика яких не відповідають умовам, що звичайно ставляться чи умовам цього договору, Підрядник зобов'язаний негайно (не пізніше 3 робочих днів з моменту одержання повідомлення Замовника) замінити такі матеріали за свій рахунок;
4.4.4.забезпечити представнику Замовника усі належні умови для здійснення контролю (технічного нагляду) за виконанням робіт, в тому числі надавай ч і^ вим о гу представника Замовника усі необхідні документи та пояснення щодо виконання окремих видів робіт;
4.4.5. повідомляти Замовника про усі обставини, які можуть загрожувати якості виконаних робіт, належності експлуатації об'єкту ;
4.4.6. відшкодувати відповідно до законодавства та Договору завдані Замовнику збитки у разі завдання ним шкоди в період чи внаслідок неналежного виконання умов даного Договору;
4.4.7. інформувати Замовника про обставини, що перешкоджають виконанню Договору, а також про заходи, необхідні для їх усунення;
4.4.8.ліквідувати недоробки і недоліки, що виникли з його вини і виявлені в ході приймання виконаних робіт;
4.4.9.власними силами та засобами, за свій рахунок усунути недоліки у виконаних роботах, виявлені протягом гарантійного терміну;
4.4.10. виконувати інші обов'язки, передбачені чинним законодавством України.
5.3давання і приймання виконаних робіт.
5.1. Факт виконання робіт оформляється шляхом підписання Сторонами Актів приймання- передачі виконаних (типова форма №КБ-2в), (надалі - "Акт") і Довідки про вартість виконаних робіт (типова форма №КБ-3), (надалі - "Довідка"). В Акті та Довідці відображаються обсяги виконаних робіт та їх вартість, підтверджені Замовником і Виконавцем, які є первинними обліковими документами. На підставі зазначених документів Замовник проводить розрахунки з Виконавцем.
5.2. У разі, коли Виконавець розпочав та закінчив роботи у терміни, передбачені у договорі, але при прийнятті робіт (об'єкта) Замовником виявлені недоліки цих робіт, тоді Виконавець зобов'язаний усунути недоліки за свій рахунок у терміни, погоджені із Замовником. Після чого Виконавець повторно повідомляє Замовника про готовність до передачі закінчених робіт.
5.3. Якщо виявлені недоліки не можуть бути усунені Виконавцем. Замовником або третьою особою, Замовник має право відмовитися від прийняття таких робіт або вимагати відповідного зниження договірної ціни чи компенсації збитків.
5.4. Право власності на закінчені роботи переходить до Замовника з моменту підписання Акту приймання-передачі закінчених робіт.
5.5. Підписання Акту приймання-передачі закінчених робіт є підставою для проведення остаточних розрахунків між Сторонами.
6. Розрахунки та платежі
6.1. Всі платежі за цим Договором здійснюються за згодою сторін у безготівковому порядку шляхом переказу коштів на поточний банківський рахунок отримувача.
6.2. За цим договором аванс не передбачено.
6.3. Розрахунки між Сторонами за виконані роботи по цьому Договору здійснюються по факту виконання робіт на підставі підписаних актів приймання виконаних робіт (форма № КБ-2в) та довідок про вартість виконаних підрядних робіт (форма № КБ-3) з відтермінуванням платежу до 30-ти календарних днів з моменту підписання Актів.
6.4. У разі виявлення невідповідності робіт, пред'явлених до оплати, встановленим вимогам, завищення їх обсягів або неправильного застосування кошторисних норм, поточних цін, розцінок та інших помилок, що вплинули на ціну виконаних робіт. Замовник має право за участю Виконавця скоригувати суму, що підлягає сплаті.
6.5. Виконавець не має права продавати результат робіт за даним Договором у випадку порушення Замовником порядку здійснення розрахунків.
7. Гарантійний термін
7.1. Підрядник гарантує, що виконані ним роботи за цим Договором відповідають діючим будівельним нормам, правилам з охорони праці. Підрядник гарантує якість закінчених робіт і змонтованих конструкцій, досягнення показників, визначених у проектній документації, та можливість їх експлуатації протягом гарантійного строку.
7.2. Гарантійний строк на дані роботи становить 3 роки. Гарантійний строк на матеріали та обладнання відповідає гарантійному терміну виробника даної продукції. Перебіг гарантійного строку розпочинається з дати підписання сторонами кінцевого Акту приймання-передачі виконаних робіт.
7.3. У разі виявлення протягом гарантійних строків недоліків (дефектів) у виконаних роботах, Замовник, протягом 5 робочих днів після їх виявлення повідомляє про це Підрядника і запрошує його для складання акта, де має бути зазначено порядок і строки усунення виявлених недоліків (дефектів). Якщо Підрядник не з'явиться без поважних причин у визначений в запрошенні строк. Замовник має право залучити до складання акта незалежних експертів. Акт, складений без участі Підрядника, надсилається йому для виконання протягом 5 робочих днів після складання.
7.4. Підрядник протягом 5 робочих днів з моменту підписання акту Сторонами, власними та/або залученими силами й засобами (за власний рахунок) зобов'язується усунути всі недоробки та недоліки, виявлені та зафіксовані Замовником. Вказаний термін може бути продовжений за згодою Замовника лише у випадку, якщо усунення недоліків з технічних причин потребує значного часу.
8. Відповідальність сторін.
8.1.У випадку порушення встановленого даним Договору терміну здачі робіт зі своєї вини Виконавець сплачує Замовнику пеню в розмірі облікової ставки Національного банку України, що діяла під час такого прострочення, від суми невиконаного грошового зобов'язання.
8.2.У випадку прострочення строків здійснення платежів Замовник сплачує Виконавцю пеню в розмірі облікової ставки НБУ від несвоєчасно перерахованої суми за кожен день протермінування оплати.
8.3.Оплата штрафних санкцій не звільняє сторони від виконання прийнятих зобов'язань.
8.4.При виконанні робіт, які є предметом даного Договору, Виконавець несе відповідальність за додержання правил і норм техніки безпеки, виробничої санітарії, гігієни праці, протипожежної охорони тощо.
8.5.Ризик випадкового знищення або пошкодження об'єкта будівництва до його прийняття Замовником несе Виконавець, крім випадків, коли це сталося внаслідок обставин, що залежали від Замовника.
8.6.У випадках, що не передбачені даним Договором, сторони керуються чинним законодавством.
9. Порядок вирішення спорів і розбіжностей
9.1.Спори і розбіжності, що виникають між Сторонами в ході виконання Договору, вирішуються між ними шляхом ведення переговорів.
9.2.У випадку, якщо Сторони не досягли згоди шляхом ведення переговорів, спори і розбіжності передаються на розгляд до господарського суду відповідно до вимог законодавства України.
9.3.Спори, що виникають між Сторонами з приводу виконання Замовником своїх зобов'язань за Договором, передаються на розгляд господарського суду за умови додержання порядку їх досудового (претензійного) врегулювання.
10. Форс-мажор
10.1.Сторони звільняються від відповідальності за часткове або повне невиконання зобов'язань згідно чинного договору, якщо це невиконання виявилось наслідком непереборної сили, які виникли після укладення Договору внаслідок подій надзвичайного характеру, які Сторони не могли не передбачити, ні попередити розумними засобами (форс мажор).
10.2.Про настання форс-мажорних обставин Сторона . яка не може виконати зобов'язання за даним Договором, повинна сповістити іншу Сторону протягом 3 календарних днів з моменту настання цих обставин, з підтвердженням, виданим Торгово-промисловою палатою України.
10.3.Початок форс-мажорних обставин збільшує термін виконання договору па період їхньої дії.
11. Термін дії договору та інші умови
11.1. Даний договір вступає в силу з моменту підписання і діє до ____________ р., але в будь-якому разі до повного виконання Сторонами прийнятих на себе зобов'язань.
11.2.Взаємовідносини сторін не врегульовані даним Договором регулюються, чинним законодавством України.
11.3.Умови даного договору можуть бути змінені за взаємною згодою сторін і оформлюються додатковою угодою.
11.4.Даний договір може бути розірваним лише за згодою сторін. Сторона, що прийняла рішення про зупинення робіт або розірвання договору повідомляє письмово іншу не менше ніж за 15 днів до вступу в дію такого рішення, і якщо протягом цього строку обставини, що зумовили прийняття такого рішення не змінились, сторона, що проявила ініціативу, має право розірвати договір у встановленому законодавством порядку.
11.5.Сторона, з вини якої зупиняються роботи або розривається договір, зобов'язана компенсувати іншій стороні збитки та шкоду, зумовлені цими обставинами.
11.6 Договір складений українською мовою в двох оригінальних примірниках, які мають однакову юридичну силу.
11.7.При виконанні зазначених робіт виконавцем буде передбачено застосування заходів із захисту довкілля.
12. Додатки до договору:
1. Календарний план виконання робіт
2. Договірна ціна
13. Реквізити сторін:
ЗАМОВНИК Стрийська міська рада Код за ЄДРПОУ 26256903 Юридична адреса: 82400, Львівська обл., місто Стрий, ВУЛИЦЯ ШЕВЧЕНКА, будинок 71 Від імені якої діє керівник, міський голова Стрийської міської ради________________ М.П.ВИКОНАВЕЦЬ Товариство з обмеженою відповідальністю «Комунальник 1» 82400, Львівська обл.. м.Стрий, вул. Нижанківського, 50 ЄДРПОУ 25240544 р/р НОМЕР_1 АТ АКБ «Львів», МФО 325268 В.о директора _______________Пак І.В. М.П.
Замовник ______________________
(назва організації)
Підрядник ТзОВ «Комунальник 1»
(назва організації)
на будівництво ДК 021:2015-45233142-6- Ремонт доріг "Капітальний ремонт дороги вул. Нова в с. Стрілків Стрийського району Львівської області», що здійснюється в 2021 році
Вид договірної ціни: тверда.
Визначена згідно з ДСТУ Б Д.1.1-1-2013
Складена в поточних цінах станом на ____________________ 2021 р.
№ п/пОбґрунтуванняНайменування витратВартість, тис. грн.
всьогоу тому числі:
будівельних робітінших витрат
123456
1 Прямі витрати,198,349198,349-
в тому числі
Розрахунок №1Заробітна плата8,4998,499-
Розрахунок №2Вартість матеріальних ресурсів169,555169,555-
Розрахунок №3Вартість експлуатації будівельних машин і механізмів20,29520,295-
2Розрахунок №4Загальновиробничі витрати7,5477,547-
3Розрахунок №5Витрати на зведення (пристосування) та розбирання титульних тимчасових будівель і споруд---
4Розрахунок №6Кошти на додаткові витрати при виконанні будівельних робіт у зимовий період (на обсяги робіт, що плануються до виконання у зимовий період)---
5Розрахунок №7Кошти на додаткові витрати при виконанні будівельних робіт у літній період (на обсяги робіт, що плануються до виконання у пітній період)---
6Розрахунок №8Інші супутні витрати0,603-0,603
Разом206,499205,8960,603
7Розрахунок №9Прибуток1,3111,311-
8Розрахунок №10Кошти на покриття адміністративних витрат будівельно-монтажних організацій0,237-0,237
9Розрахунок №11Кошти на покриття ризику---
10Розрахунок №12Кошти на покриття додаткових витрат, пов'язаних з інфляційними процесами ---
Разом (пп. 1-10)208,047207,2070,84
Розрахунок №13Податки, збори, обов'язкові платежі, встановлені чинним законодавством і не враховані складовими вартості будівництва (без ПДВ)---
Разом договірна ціна крім ПДВ 208,047207,2070,84
Податок на додану вартість 41,6094-41,6094
Всього договірна ціна249,6564
Керівник підприємства (організації) замовника ______________________ Керівник генеральної підрядної організації ___________________ Пак І.В.
Календарний план виконання робіт
по об'єкту "Капітальний ремонт дороги по вул. Нова в с. Стрілків Стрийського району Львівської області»
Перелік видів робітВиконавці робітОбсяг робітОбсяг робіт, передбачений до виконання в окремі періоди
Од. виміруКількістьКошторисна вартість_____2021 р.
Виправлення профілю основ щебеневих без додавання нового матеріалу ТзОВ «Комунальник 1»100м24,4113138100%
Улаштування основ та покриттів з піщано-щебеневих сумішей оптимального гранулометричного складу одношарових, товщиною 12 см ТзОВ «Комунальник 1» 100м24,4148988100%
Розливання в'яжучих матеріалів ТзОВ «Комунальник 1» 1т0,4416995100%
Улаштування покриттів товщиною 4 см із гарячих асфальтобетонних сумішей ТзОВ «Комунальник 1» 100м24,41104965100%
На кожні 0,5 см зміни товщини шару додавати або виключати до норми 18-43-1 (приведено до товщ. 5 см) ТзОВ «Комунальник 1» 100м24,4124263100%
Замовник, Стрийська міська рада _______________________________ _______________________________ Товариство з обмеженою відповідальністю «Комунальник 1» В.о. директора_________________ Пак І.В.
3. Стягнути з Стрийської міської ради (82400, Львівська обл., м. Стрий, вул. Шевченка, 71, Код ЄДРПОУ 25240544) на користь Товариства з обмеженою відповідальністю «Комунальник 1» (82400, Львівська обл., м. Стрий, вул. Нижанківського, 50, Код ЄДРПОУ 25240544) 2270,00 грн судового збору.
4. Наказ видати після набрання судовим рішенням законної сили в порядку ст. 327 ГПК України.
Рішення набирає законної сили в порядку та строки, визначені статтею 241 ГПК України, та може бути оскаржено до Західного апеляційного господарського суду в порядку та строки, визначені статтями 256, 257 ГПК України.
Веб-адреса Єдиного державного реєстру судових рішень, розміщена на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет: http://reyestr.court.gov.ua/.
Повний текст рішення складено та підписано суддею 01.11.21р.
Суддя Щигельська О.І.