Справа № 292/610/21
Номер провадження 3/292/676/21
04 листопада 2021 року смт Пулини
Суддя Червоноармійського районного суду Житомирської області Рябенька Т.С., розглянувши матеріали справи, яка надійшла із сектору поліцейської діяльності № 1 відділення поліції № 4 Житомирського районного управління ГУ НП в Житомирській області про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , жителя АДРЕСА_1 , громадянина України
за ч. 1 ст. 130 КУпАП,-
З протоколу про адміністративне правопорушення серії ДПР 18 № 452087 від 22.06.2021, який надійшов до суду після доопрацювання 03.11.2021, вбачається, що 22 червня 2021 року о 16 годині 00 хвилин на автодорозі ст. Курне - с. Грузливець ОСОБА_1 керував транспортним засобом ВАЗ 21051, н/з НОМЕР_1 з явними ознаками алкогольного сп"яніння (запах алкоголю з порожнини рота, порушення координації руху, порушення мови, поведінка, що не відповідає обстановці). Від проходження на визначення стану алкогольного сп"яніння на місці зупинки транспортного засобу відмовився, чим порушив вимоги п. 2.5 ПДР.
Дослідивши матеріали справи, приходжу до наступного висновку. Відповідно до вимог ч. 1 ст. 245 Кодексу України про адміністративні правопорушення завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом, забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню адміністративних правопорушень, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі додержання законів, зміцнення законності. Згідно ст. 278 Кодексу України про адміністративні правопорушення орган (посадова особа) при підготовці до розгляду справи вирішує наступні питання: чи належить до його компетенції розгляд даної справи; чи правильно складено протокол та інші матеріали справи про адміністративне правопорушення; чи сповіщено осіб, які беруть участь у розгляді справи, про час і місце її розгляду; чи витребувано необхідні додаткові матеріали; чи підлягають задоволенню клопотання особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілого, їх законних представників і адвоката.
Відповідно до вимог ст. 256 КУпАП у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи. Якщо правопорушенням заподіяно матеріальну шкоду, про це також зазначається в протоколі.
Протокол підписується особою, яка його склала, і особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, при наявності свідків і потерпілих протокол може бути підписано також і цими особами. У разі відмови особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, від підписання протоколу, в ньому робиться запис про це.
У порушення вищевказаних вимог протокол про адмінправопорушення не підписаний особою, яка притягується до адмінвідповідальності, а відповідний запис про відмову його підписання не засвідчений підписом особи, яка склала протокол.
Водночас, з протоколу не вбачається чи роз'яснювались ОСОБА_1 права та обов'язки, передбачені ст.63 Конституції України та ст.268 КУпАП, оскільки підпис останнього з даного приводу у протоколі відсутній.
Відповідно до ч. 2 ст. 251 КУпАП обов'язок щодо збирання доказів покладається на осіб, уповноважених на складання протоколів про адміністративні правопорушення.
Враховуючи, що наведені вище недоліки при складанні протоколу про адміністративне правопорушення є істотними і не можуть бути усунуті в суді, постановами суддів Червоноармійського районного суду Житомирської обалсті дані адмінматеріали тричі повертались на доопрацювання, однак вказані в них недоліки усунені не були, тому вважаю необхідним повернути матеріали про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 до сектору поліцейської діяльності № 1 відділення поліції № 4 Житомирського РУП ГУНП в Житомирській області для приведення їх у відповідність вимогам КУпАП.
При доопрацюванні матеріалів справи про адміністративне правопорушення необхідно усунути вищенаведені недоліки з дотриманням вимог п.7 Розділу II Інструкції з оформлення матеріалів про адміністративні правопорушення в органах поліції, із врахуванням ст. 38 КУпАП щодо строків накладення адміністративного стягнення.
Керуючись ч. 1 ст .130, ст.ст. 245, 256, 268, 276, 278 КУпАП, суддя,-
Матеріали справи про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 за ч. 1 ст. 130 КУпАП повернути сектору поліцейської діяльності № 1 відділення поліції № 4 Житомирського РУП ГУНП в Житомирській області для належного оформлення. Постанова оскарженню не підлягає.
Суддя Т.С. Рябенька