Справа №461/8546/21
03 листопада 2021 рокусуддя Галицького районного суду м.Львова Фролова Л. Д., розглянувши матеріали про притягнення до адміністративної відповідальності:
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , зареєстровану та проживаючу за адресою АДРЕСА_1 , тимчасово не працюючу,-
за ч. 1 ст. 172-6 КУпАП,
ОСОБА_1 , будучи звільненою з посади спеціаліста І категорії сектора призначення субсидій Личаківського відділу соціального захисту управління соціального захисту департаменту гуманітарної політики Львівської міської ради, будучи відповідно до підпункту «в» пункту 1 частини 1 статті З Закону України «Про запобігання корупції», та примітки до статті 172-6 КУпАП, суб'єктом відповідальності за правопорушення, пов'язане з корупцією, в порушення вимог ч. 2 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції», несвоєчасно, без поважних причин, подала декларацію (після звільнення) особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за 2020 рік, чим вчинила адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією.
Особа, що притягається до адміністративної відповідальності в судовому засіданні свою вину визнала в повному обсязі.
Прокурор в судовому засіданні зазначив, що у діях ОСОБА_1 наявний склад правопорушення, яке їй інкриміноване. До останньої слід застосувати стягнення, передбачене санкцією ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.
Заслухавши думку учасників провадження, дослідивши матеріали справи, суд приходить до наступного висновку.
Згідно з ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, відповідальність настає за несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
Відповідно до абз. 2 п. 1 ч.1 ст. 255 КУпАП у справах про адміністративні правопорушення, що розглядаються органами, зазначеними в статтях 218-221 цього Кодексу, протоколи про правопорушення мають право складати уповноважені на те посадові особи органів внутрішніх справ, тобто органи Національної поліції (статті 172-4 172-9 КУпАП).
Факт вчинення ОСОБА_1 адміністративного корупційного правопорушення передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП підтверджується дослідженими судом належними і допустимим даними, які містяться в:
- протоколі про адміністративне правопорушення № 711 від 11 жовтня 2021 року;
- письмових поясненнях ОСОБА_1
-листі Управління проведення спеціальних перевірок та моніторингу способу життя;
-повідомленні Національного агенства про факт неподання чи несвоєчасного подання декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування;
-наказі від 26 травня 2020 року про призначення ОСОБА_1 на посаду спеціаліста І категорії сектора призначення субсидій Личаківського відділу соціального захисту за строковим договором з 01 червня 2020 року по 31 серпня 2020 року;
-наказі від 13 січня 2020 року про звільнення ОСОБА_1 з займаної посади;
-витягу з послідовності дій користувача «Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування», які вчинила ОСОБА_1 ;
-посадовій інструкції ОСОБА_1 ;
-витягу з сайту НАЗК;
-декларації після звільнення ОСОБА_1 за 2020 рік;
-копії положення про Управління стратегічних розслідувань у Львівській області Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України.
Проаналізувавши та оцінивши досліджені в судовому засіданні докази, суд вважає, що всі зазначені докази є належними, допустимими та достовірними. Ці докази є достатніми, оскільки, як окремо, так і в сукупності, у повній мірі доводять винуватість ОСОБА_1 у вчиненні адміністративних правопорушень, передбачених ч.1ст.172-6 КУпАП.
Враховуючи обставини та характер вчиненого адміністративного правопорушення, відсутність поважних причин пропуску строку подання декларації, особу правопорушника, який вперше притягується до адміністративної відповідальності, відсутність обставин, що обтяжують відповідальність, суд вважає, що в діях ОСОБА_1 наявний склад адміністративного правопорушення передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, тому його слід притягнути до адміністративної відповідальності та призначити стягнення у виді штрафу.
Відповідно до п. 5 ч. 2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір» підлягає стягненню зі ОСОБА_1 судового збору на користь держави у розмірі 454,00 грн.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст.172-6,283-285,287-289 КУпАП, суд, -
ОСОБА_1 визнати винною у вчиненні адміністративних корупційних правопорушень, передбачених ч.1 ст.172-6 КУпАП України та накласти на неї адміністративне стягнення у виді штрафу у сумі 850, 00 грн.
Стягнути з ОСОБА_1 на користь Державної судової адміністрації України судовий збір в розмірі 454,00 грн.
Постанова може бути оскаржена до Львівського апеляційного суду через Галицький районний суд м. Львова протягом десяти днів з дня винесення постанови і набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.
Суддя Л.Д. Фролова