ЄУН 337/6119/21
1-в/337/161/2021
02 листопада 2021 року Хортицький районний суд м.Запоріжжя в складі:
головуючого судді - ОСОБА_1
за участю секретаря - ОСОБА_2
прокурора - ОСОБА_3
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м.Запоріжжі подання т.в.о. начальника Відділу поліції №5 Запорізького районного управління поліції ГУНП в Запорізькій області ОСОБА_4 відносно
ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , ур. с.Зеленівка Приморського р-ну Запорізької області, громадянина України, освіта середньо-спеціальна, одруженого, не працюючого, раніше судимого: 1) 01.09.2009р. Приморським районним судом Запорізької області за ч.3 ст.185, ч.2 ст.304, ст.194, ч.1 ст.70, ст.75,76 КК України до 4 років позбавлення волі з випробувальним терміном 3 роки; 2) 27.12.2010р. Приморським районним судом Запорізької області за ч.3 ст.185, ч.4 ст.70,ст.75,76 КК України до 4 років 6 місяців позбавлення волі з випробувальним терміном 3 роки; 3) 14.03.2014р. Приморським районним судом Запорізької області за ч.1 ст.286 КК України до штрафу в розмірі 3400,00грн. з позбавленням права керуванням транспортним засобом на 3 роки; 4) 18.09.2018р. Апеляційним судом Запорізької області за ч.2 ст.307, ч.1 ст.309, ч.2ст.309, ч.1 ст.70 КК України до 3 років позбавлення волі, зареєстрований за адресою: АДРЕСА_1 , фактично мешкає за адресою: АДРЕСА_2 ,
про продовження адміністративного нагляду,
ОСОБА_5 раніше був неодноразово судимий, зокрема, останній раз 18.09.2018р. Апеляційним судом Запорізької області за ч.2 ст.307, ч.1 ст.309, ч.2ст.309, ч.1 ст.70 КК України до 3-х років позбавлення волі, відбував покарання реально.
20.11.2020р. ОСОБА_5 звільнився з ДУ «Біленьківська ВК №99» та поставлений на профілактичний облік до ВП №2 Бердянського РВП ГУНП в Запорізькій області.
26.07.2021р. у зв'язку із зміною місця мешкання ОСОБА_5 був поставлений на облік до ВП №5 ЗРУП ГУНП в Запорізькій області.
Ухвалою Запорізького районного суду Запорізької області від 12.11.2020р. ОСОБА_5 було встановлено адміністративний нагляд строком на 1 рік та застосовано обмеження у вигляді обов'язку з'являтись на реєстрацію до територіального органу поліції, що здійснюють адміністративний нагляд, один раз на місяць у визначений день тижня, заборони залишати своє місце мешкання після 21.00год. до 05.00год. ранку без отримання на те письмового дозволу відповідного органу поліції, заборони виїзду за межі місця мешкання без дозволу відповідного органу поліції, заборони відвідувати бари, ресторани, кафе, магазини та інші громадські місця, де реалізують алкогольні напої на розлив, а також вокзалів та аеропортів без дозволу відповідного органу поліції.
ОСОБА_5 був попереджений про недопущення порушень громадського порядку, вчинення кримінальних та адміністративних правопорушень під час перебування під адміністративним наглядом.
Однак постановою Приморського районного суду Запорізькій області від 05.02.2021р. ОСОБА_5 притягнутий до адміністративної відповідальності за ч.1 ст.173-2, ч.1 ст.187 КУпАП у вигляді штрафу в розмірі 170,00грн., постановою Приморського районного суду Запорізькій області від 06.05.2021р. - за ч.2 ст.187 КУпАП у вигляді штрафу в розмірі 255,00грн.
За місцем мешкання ОСОБА_5 характеризується позитивно, мешкає разом з родиною, має на утриманні неповнолітню дитину ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , алкогольними напоями не зловживає, офіційно не працевлаштований.
Т.в.о. начальник Відділу поліції № 5 ЗРУП ГУНП в Запорізькій області ОСОБА_4 просить продовжити ОСОБА_5 адміністративний нагляд та застосувати до нього обмеження у вигляді обов'язку з'являтись на реєстрацію до відділу поліції за місцем мешкання в призначений день тижня один раз на місяць; заборонити перебування у розважальних закладах та закладах, де алкогольні напої реалізуються на розлив.
Представник Відділу поліції № 5 ЗРУП ГУНП в Запорізькій області в судове засідання не прибув, подав заяву про розгляд справи у його відсутність, подання підтримує, просить його задовольнити.
Засуджений ОСОБА_5 в судове засідання не прибув, подав заяву про розгляд справи у його відсутність, проти задоволення подання не заперечує.
Суд вважає можливим розглянути справу у відсутність вказаних осіб.
Прокурор ОСОБА_3 подання підтримав повністю.
Суд, дослідивши матеріали справи, приходить до такого.
Згідно з ст.1 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими із місця позбавлення волі» адміністративний нагляд - це система тимчасових примусових профілактичних заходів спостереження і контролю за поведінкою окремих осіб, звільнених з місць позбавлення волі, що здійснюються органами Національної поліції.
Відповідно до п. «в» ст.3 вказаного Закону адміністративний нагляд встановлюється щодо повнолітніх осіб, засуджених до позбавлення волі за тяжкі, особливо тяжкі злочини або засуджених два і більше разів до позбавлення волі за умисні злочини, якщо вони після відбування покарання або умовно-дострокового звільнення від відбування покарання, незважаючи на попередження органів Національної поліції, систематично порушують громадський порядок і права інших громадян, вчиняють інші правопорушення.
Відповідно до ст.6 вказаного Закону адміністративний нагляд встановлюється терміном від одного року до двох років і не може перевищувати термінів, передбачених законом для погашення або зняття судимості.
У разі, коли є підстава вважати, що особа, щодо якої встановлено адміністративний нагляд, залишається небезпечною для суспільства, адміністративний нагляд за поданням відповідного органу Національної поліції може бути продовжено у визначеному цим Законом порядку кожного разу ще на шість місяців, але не більше терміну, передбаченого законом для погашення або зняття судимості.
Термін адміністративного нагляду починається з дня оголошення особі постанови судді про встановлення адміністративного нагляду.
Оцінивши обставини справи та надані докази, суд вважає необхідним продовжити адміністративний нагляд засудженому ОСОБА_5 , оскільки він був неодноразово засуджений до покарання у вигляді позбавлення волі, відбував покарання реально, після звільнення з місця відбування покарання, незважаючи на попередження органів Національної поліції, продовжував систематично порушувати встановлений адміністративний нагляд, за що притягувався до адміністративної відповідальності, офіційно не працевлаштований, що свідчить про антисоціальну направленість його особистості та суспільну небезпечність.
На підставі вищевикладеного, подання слід задовольнити.
Керуючись ст.1,3,5,10 ЗУ «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими із місця позбавлення волі», ст.537,539 КПК України, суд
Подання т.в.о. начальника Відділу поліції №5 Запорізького районного управління поліції ГУНП в Запорізькій області ОСОБА_4 - задовольнити.
Продовжити адміністративний нагляд за засудженим ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , на строк 6 (шість) місяців та застосувати до нього такі обмеження:
1)зобов'язати з'являтись на реєстрацію до територіального відділу поліції 1 (один) раз на місяць у визначений день тижня;
2)заборонити перебування у розважальних закладах та закладах, де алкогольні напої реалізують на розлив.
Ухвала суду може бути оскаржена до Запорізького апеляційного суду через Хортицький районний суд м.Запоріжжя протягом семи днів з дня її постановлення.
Суддя ОСОБА_1
02.11.2021