про повернення апеляційної скарги
03 листопада 2021 рокуЛьвівСправа № 140/5114/21 пров. № А/857/16755/21
Восьмий апеляційний адміністративний суд в складі колегії суддів:
судді-доповідача -Мікули О. І.
суддів -Курильця А. Р.
Кушнерика М. П.
перевіривши апеляційну скаргу Поліської митниці Держмитслужби на рішення Волинського окружного адміністративного суду від 30 липня 2021 року у справі № 140/5114/21 за адміністративним позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "Спецкомунтех" до Поліської митниці Держмитслужби про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення,
Ухвалою судді Восьмого апеляційного адміністративного суду від 23 вересня 2021 року апеляційну скаргу залишено без руху у зв'язку з невідповідністю апеляційної скарги вимогам статті 296 Кодексу адміністративного судочинства України, а саме: не додано документа про сплату судового збору та надано десятиденний строк з дня вручення копії цієї ухвали для усунення виявлених недоліків.
05 жовтня 2021 року від Поліської митниці Держмитслужби надійшло клопотання про продовження строку на усунення недоліків апеляційної скарги, яке мотивоване тим, що на даний час у апелянта відсутні бюджетні асигнування для сплати судового збору.
Ухвалою Восьмого апеляційного адміністративного суду від 11 жовтня 2021 року продовжено строк для усунення Поліською митницею Держмитслужби недоліків апеляційної скарги, зазначених в ухвалі Восьмого апеляційного адміністративного суду від 23 вересня 2021 року, на 5 днів з дня отримання копії ухвали.
Згідно з повідомленням про вручення поштового відправлення, скаржник копію ухвали про продовження строку для усунення недоліків апеляційної скарги отримав 18 жовтня 2021 року.
На виконання вимог ухвали про продовження сторків для усунення недоліків від 11 жовтня 2021 року, скаржником 28 жовтня 2021 року повторно подано клопотання про продовження строку для усунення недоліків апеляційної скарги.
Подане клопотання мотивує тим, що відсутні кошти на оплату судового збору та ним вживаються заходи щодо сплати такого.
Суд зазначає, що, відповідно до вимог чинного законодавства, Кабінет Міністрів України зобов'язаний забезпечити відповідне фінансування державних органів для потреб сплати судового збору.
Згідно з ч.2 ст.44 КАС України учасники справи зобов'язані добросовісно користуватися належними їм процесуальними правами і неухильно виконувати процесуальні обов'язки.
Фінансування витрат на оплату судового збору для державних органів із державного бюджету передбачено за кодом економічної класифікації 2800 "Інші поточні платежі", розмір яких щорічно затверджується відповідним кошторисом.
Після прийняття Закону про Державний бюджет України на поточний бюджетний період до затвердження в установлений законодавством термін бюджетного розпису на поточний рік в обов'язковому порядку складається тимчасовий розпис бюджету на відповідний період. Бюджетні установи складають на цей період тимчасові індивідуальні кошториси (з довідками про зміни до них у разі їх внесення).
У п. 45 Порядку складання, розгляду, затвердження та основних вимог до виконання кошторисів бюджетних установ, затв. постановою КМУ від 28 лютого 2002 року № 228, зазначено, що під час складання на наступний рік розписів відповідних бюджетів, кошторисів, планів асигнувань загального фонду бюджету, планів надання кредитів із загального фонду бюджету та планів спеціального фонду, планів використання бюджетних коштів (крім планів використання бюджетних коштів одержувачів) і помісячних планів використання бюджетних коштів враховуються обсяги здійснених видатків і наданих кредитів з бюджету згідно з тимчасовими розписами відповідних бюджетів та тимчасовими кошторисами, тимчасовими планами використання бюджетних коштів і тимчасовими помісячними планами використання бюджетних коштів.
З врахуванням наведеного та беручи до уваги, що особа, яка утримується за рахунок державного бюджету, має право в межах бюджетних асигнувань здійснити розподіл коштів з метою забезпечення сплати судового збору, суд вважає, що невжиття суб'єктом владних повноважень заходів щодо виділення коштів для сплати судового збору чи перерозподілу наявних кошторисних призначень не може вважатися поважною причиною для продовження строку на сплату судового збору за подання апеляційної скарги.
Відповідно до ст.7 КАС України одним із принципів здійснення правосуддя в адміністративних справах є рівність усіх учасників судового процесу перед законом і судом.
З цих підстав у повторному задоволенні клопотання про продовження строку для оплати судового збору необхідно відмовити.
Проаналізувавши матеріали справи, суд дійшов висновку про наявність підстав для повернення апеляційної скарги з огляду на наступне.
У встановлений суддею-доповідачем строк та на час прийняття цієї ухвали - 03 листопада 2021 року особою, яка подала апеляційну скаргу, не усунуто недоліків апеляційної скарги.
Згідно з ч.2 ст.298 КАС України до апеляційної скарги, яка оформлена з порушенням вимог, встановлених статтею 296 цього Кодексу, застосовуються положення статті 169 цього Кодексу.
Відповідно до п.1 ч.4 ст.169 КАС України апеляційна скарга повертається скаржнику, якщо останній не усунув недоліки апеляційної скарги, яку залишено без руху, у встановлений судом строк.
Разом з тим, особі, яка подавала апеляційну скаргу, необхідно роз'яснити, що повернення апеляційної скарги не позбавляє права на повторне подання апеляційної скарги в порядку, встановленому процесуальним законом.
На підставі викладеного, керуючись статтями 169, 296, 298 Кодексу адміністративного судочинства України,
У повторному задоволенні клопотання Поліської митниці Держмитслужби про продовження строку для усунення недоліків апеляційної скарги - відмовити.
Апеляційну скаргу Поліської митниці Держмитслужби на рішення Волинського окружного адміністративного суду від 30 липня 2021 року у справі № 140/5114/21 повернути скаржнику.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та може бути оскаржена протягом тридцяти днів шляхом подання касаційної скарги безпосередньо до суду касаційної інстанції.
Суддя-доповідач О. І. Мікула
судді А. Р. Курилець
М. П. Кушнерик