Михайлівський районний суд Запорізької області
Справа № 321/1539/21
Провадження № 3/321/643/2021
02.11.2021 року
Суддя Михайлівського районного суду Запорізької області Машкіна Н.В., розглянувши адміністративний матеріал, який надійшов з відділення поліції №3 Василівського районного управління поліції ГУНП в Запорізькій області, про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, працюючого водієм в ФОП « ОСОБА_2 », проживаючого за адресою: АДРЕСА_1
за ч.1 ст. 44-3 Кодексу України про адміністративні правопорушення,
До Михайлівського районного суду Запорізької області надійшли матеріали про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , згідно якої передбачена відповідальність за ч.1 ст. 44-3 КУпАП.
Згідно протоколу про адміністративне правопорушення серії ВАБ № 673757 від 16.10.2021 року, 16.10.2021 року, близько 11 год. 28 хв., ОСОБА_1 здійснював регулярні перевезення на автомобілі Фольцваген ЛТ35 держаний номерний знак НОМЕР_1 , не користуючись при цьому засобами індивідуального захисту, респіратором чи захисною маскою, яка б закривала повністю ніс та ротову порожнину, чим порушив пп.22 п.10 Постанови КМУ № 1236 від 09.12.2020 року.
Відповідно до ст. 245 КУпАП завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення серед інших є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом.
Згідно вимог ст. 251 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Відповідно до статті 256 КУпАП в протоколі про адміністративне правопорушення зазначається: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу порушника; місце, час і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення порушника; інші відомості, необхідні для вирішення справи. Якщо правопорушенням заподіяно матеріальну шкоду, про це також зазначається в протоколі.
Відповідно до п.2 ч.1 ст. 278 КУпАП орган (посадова особа) при підготовці до розгляду справи про адміністративне правопорушення вирішує питання, чи правильно складено протокол та інші матеріали справи про адміністративне правопорушення.
Відповідно до диспозиції ч. 1 ст. 44-3 КУпАП адміністративним правопорушенням є порушення правил щодо карантину людей, санітарно-гігієнічних, санітарно-протиепідемічних правил і норм, передбачених Законом України "Про захист населення від інфекційних хвороб", іншими актами законодавства, а також рішень органів місцевого самоврядування з питань боротьби з інфекційними хворобами.
Закон України "Про захист населення від інфекційних хвороб", до якого відсилає диспозиція ст. 44-3 КУпАП, визначає правові, організаційні та фінансові засади діяльності органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ та організацій, спрямованої на запобігання виникненню і поширенню інфекційних хвороб людини, локалізацію та ліквідацію їх спалахів та епідемій, встановлює права, обов'язки та відповідальність юридичних і фізичних осіб у сфері захисту населення від інфекційних хвороб.
У статті 1 Закону України "Про захист населення від інфекційних хвороб" терміни вживається у такому значенні: карантин - це адміністративні та медико-санітарні заходи, що застосовуються для запобігання поширенню особливо небезпечних інфекційних хвороб (частина 1 статті 1 Закону України "Про захист населення від інфекційних хвороб").
Карантин встановлюється та відміняється Кабінетом Міністрів України. Організація та контроль за дотриманням встановленого на території карантину правового режиму, своєчасним і повним проведенням профілактичних і протиепідемічних заходів покладаються на місцеві органи виконавчої влади та органи місцевого самоврядування (частина 1, 6 статті 29 Закону України "Про захист населення від інфекційних хвороб").
З метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, встановлено карантин та запроваджені обмежувальні протиепідемічні заходи згідно постанови Кабінету Міністрів України від 9 грудня 2020 р. № 1236.
При підготовці до розгляду справи про адміністративне правопорушення в порядку ст. 278 КУпАП судом встановлено недоліки, що перешкоджають розгляду справи по суті, а саме: не вірно зазначений нормативний акт, яким встановлено правило щодо карантину, порушення якого інкриміноване ОСОБА_1 .
Так, в протоколі про адміністративне правопорушення серії ВАБ № 673757 від 16.10.2021 року міститься посилання на пп.22 п.10 Постанови КМУ № 1236 від 09.12.2020 року, проте п. 10 вказаної постанови регламентує правила щодо самоізоляції і взагалі не містить пп.22.
Таким чином, вказаний протокол про адміністративне правопорушення слід повернути до органу, яким він був складений для усунення недоліків шляхом зазначення вказівки на нормативний акт, яким встановлено правило щодо карантину, порушення якого інкриміноване ОСОБА_1 .
Крім того, в матеріалах справи відсутній ідентифікаційний номер ОСОБА_1 .
З огляду на вищенаведене та враховуючи, що зазначені недоліки унеможливлюють проведення відповідно до положень ст. 245 КУпАП всебічного, повного і об'єктивного з'ясування обставин справи та вирішення її у точній відповідності із законом, приходжу до висновку, що матеріали справи про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ч.1 ст. 44-3 КУпАП, слід повернути до органу, яким він був складений, для усунення недоліків шляхом зазначення в протоколі про адміністративне правопорушення вказівки на нормативний акт, яким встановлено правило щодо карантину, порушення якого інкриміноване ОСОБА_1 , а також долучення до матеріалів справи ідентифікаційного номеру особи, яка притягається до адміністративної відповідальності.
Керуючись ст. ст. 7, 9, 256, п. 2 ч. 1 ст. 278, ч.1 ст. 44-3 КУпАП, суддя
Матеріали справи про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , за ч.1 ст. 44-3 КУпАП повернути до відділення поліції №3 Василівського районного управління поліції ГУНП в Запорізькій області для доопрацювання та належного оформлення.
Постанова оскарженню не підлягає.
Суддя Михайлівського районного суду
Запорізької області Н.В. Машкіна