Рішення від 12.10.2021 по справі 923/98/21

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХЕРCОНСЬКОЇ ОБЛАСТІ

вул.Театральна,18, м. Херсон, 73000,

тел./0552/26-47-84, 49-31-78, факс 49-31-78, веб сторінка: ks.arbitr.gov.ua/sud5024/

РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

12 жовтня 2021 року Справа № 923/98/21

Господарський суд Херсонської області у складі судді Нікітенка С.В., при секретарі судового засідання Фінаровій О.Л., розглянувши у відкритому судовому засіданні справу

за позовом: Малого приватного підприємства "Ритм", м. Херсон, код ЄДРПОУ 24756872,

до: Відділу освіти, культури та спорту виконавчого комітету Ювілейної сільської ради Херсонського району Херсонської області, с. Ювілейне, Олешківський р-н, Херсонська область, код ЄДРПОУ 42255066,

третя особа, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору, на стороні відповідача - фізична особа-підприємець Глущенко Євген Олексійович, Херсонська область, м. Гола Пристань, код ЄДРПОУ НОМЕР_1

про визнання недійсними результатів публічної закупівлі.

За участю представників сторін :

від позивача - не з'явився;

від відповідача - не з'явився;

від 3-ї особи - не з'явився.

У відповідності до ч.3 статті 222 Господарського процесуального кодексу України у разі неявки в судове засідання всіх учасників справи чи в разі, якщо відповідно до положень цього Кодексу розгляд справи здійснюється судом за відсутності учасників справи, фіксування судового процесу за допомогою технічного засобу не здійснюється.

Обставини справи.

26 січня 2021 року Мале приватне підприємство "Ритм" звернулось до Господарського суду Херсонської області з позовною заявою до Відділу освіти, культури та спорту Ювілейної сільської ради Олешківського району Херсонської області (відповідач), в якій просить суд визнати недійсними результати публічної закупівлі, оформлені Протоколом розгляду тендерної пропозиції без номеру та без дати, унікальний номер оголошення про проведення конкурсної процедури закупівлі, присвоєний електронною системою закупівель: UА-2020-12-30-001536-b щодо результату розгляду кожної тендерної пропозиції (відхилення тендерної пропозиції/допущення до аукціону): Пропозиція учасника ФОП «ГЛУЩЕНКО ЄВГЕН ОЛЕКСІЙОВИЧ», код ЄДРПОУ 3128013137 відповідає; Протоколом рішення № 4 від 16.01.2021 уповноваженої особи з питань організації та проведення спрощених процедур закупівель відділу освіти, культури та спорту Ювілейної сільської ради Олешківського району Херсонської області щодо розгляду пропозиції учасника та прийняття рішення про визначення переможцем спрощеної закупівлі за предметом: ДК 021:2015: код 15610000-7 - Продукція борошномельно-круп'яної промисловості (Борошно - ДК 021:2015: код 15612100-2, рис - ДК 021:2015: код 15614000-5; гречка ДК 021:2015: код 15613000-8; пшенична крупа ДК 021:2015: код 15613000-8; вівсянка ДК 021:2015: код15613100-9; манка ДК 021:2015: код 15613000-8; пшоно ДК 021:2015: код 15613000-8; перлова крупа ДК 021:2015: код 15613000-8) № оголошення UА-2020-12-30-001536-b щодо визначення переможцем спрощеної закупівлі згідно з предметом закупівлі ДК 021:2015: код 15610000-7 - Продукція борошномельно-круп'яної промисловості (Борошно - ДК 021:2015: код 15612100-2; рис - ДК 021:2015: код 15614000-5; гречка ДК 021:2015: код 15613000-8; пшенична крупа ДК 021:2015: код 15613000-8; вівсянка ДК 021:2015: код15613100-9; манка ДК 021:2015: код 15613000-8; пшоно ДК 021:2015: код 15613000-8; перлова крупа ДК 021:2015: код 15613000- 8)№ оголошення UА-2020-12-30-001536-Ь учасника торгів - ФОП «ГЛУЩЕНКО ЄВГЕН ОЛЕКСІЙОВИЧ» (код ЄДРПОУ 3128013137) та ухвалення рішення про намір укласти договір про закупівлю з переможцем спрощеної процедури; Повідомленням про намір укласти договір про закупівлю без номера та без дати із переможцем спрощеної закупівлі ФОП «ГЛУЩЕНКО ЄВГЕН ОЛЕКСІЙОВИЧ» (код ЄДРПОУ НОМЕР_1 ) за предметом закупівлі ДК 021:2015: код 15610000-7 - Продукція борошномельно-круп'яної промисловості (Борошно - ДК 021:2015: код 15612100-2; рис - ДК 021:2015: код 15614000-5; гречка ДК 021:2015: код 15613000-8; пшенична крупа ДК 021:2015: код 15613000-8; вівсянка ДК 021:2015: код15613100-9; манка ДК 021:2015: код 15613000-8; пшоно ДК 021:2015: код 15613000-8; перлова крупа ДК 021:2015: код 15613000-8).

Обґрунтовуючи позовні вимоги позивач зазначає, що фізична особа-підприємець (надалі - ФОП Глущенко Є.О.) не виконав вимоги оголошення про проведення спрощеної закупівлі, яке було оприлюднено на веб-порталі Уповноваженого органу за № UA-2020-12-30-001536b, а тому пропозиція учасника не відповідає умовам, визначеним в оголошенні про проведення спрощеної закупівлі, та вимогам до предмета закупівлі, і як наслідок, оскаржувані рішення є незаконними та мають бути визнанні недійсними.

Ухвалою від 01 лютого 2021 року суд прийняв позовну заяву до розгляду та відкрив провадження у справі. Розгляд справи № 923/98/21 визначено здійснювати за правилами загального позовного провадження.

Ухвалою Господарського суду Херсонської області від 02.03.2021 закрито провадження у справі № 923/98/21.

Постановою Південно-західного апеляційного господарського суду від 26 квітня 2021 року по справі № 923/98/21 задоволено клопотання Малого приватного підприємства «Ритм» про зміну назви відповідача з Відділу освіти, культури та спорту Ювілейної сільської ради Олешківського району Херсонської області на Відділ освіти, культури та спорту виконавчого комітету Ювілейної сільської ради Херсонського району Херсонської області.

Змінено назву відповідача з Відділу освіти, культури та спорту Ювілейної сільської ради Олешківського району Херсонської області з Відділу освіти, культури та спорту Ювілейної сільської ради Олешківського району Херсонської області на Відділ освіти, культури та спорту виконавчого комітету Ювілейної сільської ради Херсонського району Херсонської області.

Також вказаною постановою Південно-західного апеляційного господарського суду апеляційну скаргу Малого приватного підприємства «Ритм» задоволено, ухвалу Господарського суду Херсонської області від 02.03.2021 у справі № 923/98/21 скасовано, справу № 923/98/21 направлено для продовження розгляду до Господарського суду Херсонської області.

Згідно витягу з протоколу повторного автоматизованого розподілу судової справи між суддями від 26.05.2021 визначено суддю по справі - Нікітенко С.В.

Ухвалою суду від 28 травня 2021 року прийнято справу № 923/98/21 до провадження судді Нікітенка С.В., визначено розгляд справи № 923/98/21 здійснювати за правилами загального позовного провадження та призначено підготовче засідання у справі на 22 червня 2021 року о 12:10 год.

Цією ж ухвалю суду залучено до участі у справі в якості третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору, на стороні відповідача - фізичну особу-підприємця Глущенка Євгена Олексійовича та запропоновано останньому протягом п'ятнадцяти днів з дня отримання даної ухвали та копії позовної заяви з додатком надати письмові пояснення або свої міркування по суті заявленого позову.

Одночасно вказаною ухвалою суду суд запропонував учасникам провадження у встановлені строки надіслати (надати) до суду: відповідачу - відзив на позовну заяву (одночасно з надісланням (наданням) відзиву до суду надіслати (надати) іншим учасникам справи копію відзиву та доданих до нього документів, а відповідні докази представити суду), належним чином завірені копії статутних та реєстраційних документів та позивачу відповідь на відзив.

Матеріали справи містять докази вручення ухвали суду від 28 травня 2021 позивачу та третій особі.

У зв'язку з необхідністю забезпечення реалізації всіма учасниками процесу своїх процесуальних прав і обов'язків, з метою повного, об'єктивного, всебічного розгляду справи, ухвалою суду від 22 червня 2021 року продовжено строк проведення підготовчого провадження у справі № 923/98/21 на підставі Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод та відкладено підготовче засідання у справі.

Матеріали справи містять докази вручення відповідачу ухвали суду від 22.06.2021.

06 серпня 2021 року до суду від фізичної особи-підприємця Глущенко Є.О. надійшли письмові пояснення по суті позовних вимог, які залишені судом без розгляду на підставі ст. 118 Господарського процесуального кодексу України.

Ухвалою суду від 14 вересня 2021 року закрито підготовче провадження у справі № 923/98/21 та призначено справу № 923/98/21 до судового розгляду по суті у судовому засіданні на 12 жовтня 2021 року о 10:00 год.

Представник позивача та третьої особи повідомленні під розписку про дату та час проведення судового засідання з розгляду справи по суті.

Ухвала суду від 14.09.2021 направлена на адресу відповідача рекомендованою поштою з поштовим повідомленням.

На адресу суду повернулось поштове повідомлення з відміткою пошти про вручення відповідачу ухвали суду від 14.09.2021.

Днем вручення судового рішення, згідно п. 3 ч. 6 ст. 242 ГПК України, зокрема, є: день проставлення у поштовому повідомленні відмітки про вручення судового рішення.

За таких обставин, суд вважає, що відповідач належним чином був повідомлений про розгляд даної справи.

11 жовтня 2021 року до суду від представника третьої особи у справі надійшло клопотання про відкладення судового засідання у зв'язку із зайнятістю представника у іншій справі.

Розглянувши клопотання представника ФОП Глущенко Є.О. про відкладення розгляду справи, суд дійшов до наступних висновків.

Відповідно до ст. 6 Конвенції кожен має право на справедливий і публічний розгляд його справи упродовж розумного строку незалежним і безстороннім судом, встановленим законом, який вирішить спір щодо його прав та обов'язків цивільного характеру.

Згідно п. 10 ч. 3 ст. 2 Господарського процесуального кодексу України, одним з основних засад господарського судочинства є розумність строків розгляду справи судом.

За приписами ст. 13 ГПК України, судочинство у господарських судах здійснюється на засадах змагальності сторін. Учасники справи мають рівні права щодо здійснення всіх процесуальних прав та обов'язків, передбачених цим Кодексом. Кожна сторона повинна довести обставини, які мають значення для справи і на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених законом.

Кожна сторона несе ризик настання наслідків, пов'язаних з вчиненням чи невчиненням нею процесуальних дій.

Тягар доказування (доведення обставин справи) покладається законом на сторону, яка висуває певні вимоги або заявляє заперечення. І в даному випадку цей обов'язок відповідачем не виконаний, оскільки ним не доведено належними та допустимими доказами ті обставини, на які він посилається в обґрунтування клопотання.

Відкладення розгляду справи є правом та прерогативою суду, основною умовою для якого є не відсутність у підготовчому засіданні представників сторін, третіх осіб, а неможливість вирішення спору у відповідному судовому засіданні.

Суд відхиляє зазначене клопотання з огляду на відсутність підстав для відкладення розгляду справи, оскільки участь учасників справи в судовому засіданні судом обов'язковою не визнавалась, а третьою особою у клопотанні про відкладення розгляду справи не зазначено причин, які можна було б визнати поважними.

Крім того ФОП Глущенко Є.О. не позбавлений права надавати повноваження на представництво своїх інтересів будь-якій кількості осіб та будь-якому іншому представникові, а нез'явлення в судове засіданні представників учасників справи, які були належним чином повідомлені про дату, час та місце розгляду справи, не перешкоджає розгляду справи у судовому засіданні.

12 жовтня 2021 року до суду від представника позивача надійшло клопотання про проведення судового засідання без його участі, позовні вимоги підтримує у повному обсязі.

Представник відповідача у судове засідання 12.10.2021 не з'явився, про причини неявки суд не повідомив.

Відповідно до частини 1, 2 статті 195 Господарського процесуального кодексу України, суд має розпочати розгляд справи по суті не пізніше ніж через шістдесят днів з дня відкриття провадження у справі, а у випадку продовження строку підготовчого провадження - не пізніше наступного дня з дня закінчення такого строку. Суд розглядає справу по суті протягом тридцяти днів з дня початку розгляду справи по суті.

Відповідно до ч.1 ст. 6 Конвенції про захист прав людини та основоположних свобод кожен має право на справедливий і публічний розгляд його справи упродовж розумного строку.

Як зазначає Верховний Суд України в листі №1-5/45 від 25.01.2006 критерії оцінювання розумності строку розгляду справи є спільними для всіх категорій справ. Це - складність справи, поведінка заявника та поведінка органів державної влади.

Наслідки неявки у судове засідання учасника справи передбачені ст. 202 ГПК України.

Відкладення розгляду справи є правом та прерогативою суду, основною умовою для якого є не відсутність у судовому засіданні представників сторін, третіх осіб, а неможливість вирішення спору у відповідному судовому засіданні.

Враховуючи, що явка сторін не була визнана судом обов'язковою, учасники провадження були обізнані про наявність судового провадження, дату та час судового розгляду справи, а завданням розгляду справи по суті є розгляд та вирішення спору на підставі зібраних у підготовчому провадженні матеріалів, а також розподіл судових витрат, з огляду на неподання відповідачем відзиву на позов, доказів в обґрунтування своєї позиції, відсутності жодних заяв про продовження/поновлення строків для їх подачі, відсутність заявлених учасником справи заяв чи клопотань, пов'язаних з розглядом справи, які не були заявлені з поважних причин в підготовчому провадженні або в інший строк, визначений судом, суд дійшов висновку про можливість розгляду справи по суті спору та прийняття рішення у справі за наявними матеріалами відповідно до ч. 9 ст. 165 ГПК України.

Дослідивши матеріали справи, суд,

ВСТАНОВИВ:

Матеріали справи свідчать, що Посадовою особою Відділу освіти, культури, молоді та спорту Ювілейної сільської ради Олешківського району Херсонської області Чекаренко О.В. 30.12.2020 року оприлюднено оголошення про проведення спрощеної закупівлі на закупівлю код ДК 021:2015: код 15610000- Продукція борошномельно-круп'яної промисловості (Конкретна назва предмета закупівлі: Борошно - ДК 021:2015: код 15612100-2; рис - ДК 021:2015: код 15614000-5; гречка ДК 021:2015: код 15613000-8; пшенична крупа ДК 021:2015: код 15613000-8; вівсянка ДК 021:2015: код15613100-9; манка ДК 021:2015: код 15613000-8; пшоно ДК 021:2015: код 15613000-8; перлова крупа ДК 021:2015: код 15613000-8), очікувана вартість закупівлі складає 130 249,00 грн., оголошення про проведення якої оприлюднене на веб-порталі Уповноваженого органу за №UA-2020-12-30-001536-b. Кінцевий строк подання тендерних пропозицій (дата, установлена для подання тендерних пропозицій) - 13.01.2021 року. Аукціон проведено 14.01.2021 року.

В оголошенні про проведення спрощеної закупівлі, яке було оприлюднене на веб-порталі Уповноваженого органу за № UA-2020-12-30-001536-b є посилання на Додатки до оголошення про проведення спрощеної закупівлі через електронну систему закупівель PROZORRO, а саме:

Додаток 1 «Технічна специфікація (вимоги)».

Додаток 2 «Проект договору».

Додаток 3 «Вимоги до кваліфікації учасників та спосіб їх підтвердження».

Додаток 4 «Інформаційна довідка».

Додаток 5 «Пропозиція».

Відповідно до Додатку 3 «Перелік документів, які вимагаються для підтвердження відповідності пропозиції учасника вимогам замовника» документи, що вимагаються замовником»:

- загальні відомості про Учасника згідно Додатка 4;

- заповнена форма від Учасника згідно Додатка 5;

- оригінал довідки з обслуговуючого (-их) банку (-ів) щодо відсутності заборгованості за кредитами, отриману (-ані) не раніше, ніж дата оголошення про проведення даної закупівлі. Довідки надаються з усіх обслуговуючих банків;

- повноваження щодо підпису документів пропозиції учасника процедури закупівлі та/або договору за результатами проведення процедури закупівлі підтверджується: випискою з протоколу засновників або копією наказу про призначення, або довіреністю або дорученням або іншим документом, що підтверджує повноваження посадової (посадових) особи (осіб) учасника на підписання документів пропозиції та/або договору;

- довідка складена в довільній формі, щодо надання згоди уповноваженою особою, яка підписуватиме договір, на оброблення персональних даних, відповідно до Закону України «Про захист персональних даних», у т.ч. збирання, зберігання і поширення, включаючи оприлюднення на веб-порталі Уповноваженого органу «Прозорро» - prozorro.gov.ua;

- копія за підписом уповноваженої особи учасника та завірена печаткою (у разі наявності) повна Статуту із змінами (у разі їх наявності) або іншого установчого документу (у випадку відсутності Статуту). У разі якщо учасник здійснює діяльність на підставі модельного статуту, необхідно надати копію рішення засновника (засновників) про створення такої юридичної особи. Лист у довільній формі з обов'язковим зазначенням коду доступу за яким можливо здійснити пошук установчих документів юридичної особи (Статуту та/або останніх змін до Статуту (нова редакція), У разі реєстрації Статуту або внесення змін до Статуту (нова редакція) з 01.01.2016 відповідно ЗУ «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань».

Якщо Учасником є фізична особа, у тому числі фізична особа - підприємець:

а) паспорт керівника (сторінки 1-16), а у разі його відсутності - іншого документу, передбаченого статтею 13 Закону України «Про Єдиний державний демографічний реєстр та документи, що підтверджують громадянство України, посвідчують особу чи її спеціальний статус» від 20.11.2012 № 5492VI, зі змінами;

б) довідка про присвоєння ідентифікаційного коду.

Інформації про відповідність пропозиції Учасника вимогам до предмету закупівлі відповідно до Додатку 1 до оголошення про проведення спрощеної закупівлі (опис предмета закупівлі).

Згідно п.1 р.1 Додатку 3 «Перелік документів, які вимагаються для підтвердження відповідності пропозиції учасника вимогам замовника» документи, які надаються у складі пропозиції та підтверджують відповідність Учасника кваліфікаційним критеріям:

(У разі якщо пропозиція Учасника не відповідає вимогам Додатку 3 до оголошення про проведення спрощеної процедури закупівлі в частині "Документи, які надаються у складі пропозиції та підтверджують відповідність Учасника кваліфікаційним критеріям" Замовник приймає рішення про невідповідність Учасника кваліфікаційним (кваліфікаційному) критеріям з подальшим відхиленням пропозиції відповідно до статті 14 Закону. Учасники не повинні відступати від форм довідок наведених у таблицях даного додатку №3 до оголошення про проведення спрощеної процедури закупівлі)

1.1.Наявність в учасника процедури закупівлі обладнання, матеріально-технічної бази та технологій

Учасник надає довідку згідно форми наведеної Таблиці 1 щодо наявності обладнання та матеріально - технічної бази та технологій, які будуть використанні при поставки товару, що є предметом закупівлі, та які не мають обмеження прав користування майном.

Довідка про наявність обладнання та матеріально - технічної бази та технологій.

До даної довідки надаються копії(-я) свідоцтв(-а) про реєстрацію транспортних(-их) засобів(-у) наведених(-ого) у довідці завірена підписом уповноваженої особи Учасника та печаткою (у разі її використання).

У випадку, якщо Учасник користуватиметься залученим (орендованим) автотранспортом, Учасник до зазначеної довідки повинен додати чинну протягом надання послуг копію (-ії) договору (-ів) оренди на кожну одиницю вказану учасником у вищенаведені таблиці з актом приймання-передачі на залучені машини.

Копія договору на здійснення санітарної обробки автомобільного транспорту (в разі здійснення санітарної обробки не спеціалізованою лабораторією надати акт огляду Держпродспоживслужби, приміщення в якому здійснюється обробка) та довідка з відміткою про проходження санітарної обробки автомобілем, яким буде постачатися товар.

Довідка в довільній формі про наявність складських приміщень.

До даної довідки надаються копія договору на проведення дератизації та дезінсекції складських приміщень.

Учасник може надати копію експлуатаційного дозволу на складське приміщення завірену підписом уповноваженої особи Учасника та печаткою (у разі її використання).

Договори та інші правочини, передбачені документацією, мають бути чинними на кінцевий строк подання пропозиції та містити умови про можливість пролонгації їх дії на строк постачання товарів, у разі якщо їх строк менше строку договору про закупівлю.

Учасникам процедури закупівлі необхідно підтвердити у складі пропозиції інформацію щодо наявності експлуатаційного дозволу для потужностей з виробництва та/або зберігання харчових продуктів тваринного походження або державної реєстрації потужностей з виробництва та/або обігу харчових продуктів у випадках, визначених відповідно статтями 23 та 25 Закону про безпечність. Дана інформація зазначена у реєстрі операторів ринку та потужностей, на які видано експлуатаційний дозвіл та державному реєстрі потужностей операторів ринку, що оприлюднені на офіційному веб-сайті Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів.

Учасник в складі пропозиції надає графіки, маршрути постачання товарів, з урахуванням термінів їх придатності та наявності умов для їх зберігання, транспортування швидкопсувних, охолоджених або заморожених товарів.

1.2 Наявність в учасника процедури закупівлі працівників відповідної кваліфікації, які мають необхідні знання та досвід.

1.2.1. Учасник надає довідку про наявність в Учасника працівників відповідної кваліфікації, які мають знання та досвід, необхідні для поставки товару згідно форми наведеної Таблиці 3, які будуть залучені при поставці товару, що є предметом закупівлі.

Інформація, зазначена у довідці, підтверджується копіями документів, завіреними учасником процедури закупівлі:

Трудова книжка або накази про призначення на посаду,та/або накази про сумісництво (за наявності) або цивільно-правові угоди з особами, що будуть задіяні учасником процедури закупівлі протягом усього терміну виконання договору про закупівлю.

Обов'язково до даної довідки додаються копії особових медичних книжок (із своєчасним проходженням медогляду) з відмітками про проходження ними обов'язкового профілактичного медичного огляду, які безпосередньо здійснюватимуть поставку товару та зазначені у вищезазначеній довідці.

В підтвердження інформації, зазначеної в довідці, Учасник надає на кожну особу зазначену в таблиці 3:

- копії форми « 1ДФ» за всі квартали 2019 року та за 3 квартал 2020 року.

1.3 Наявність документально підтвердженого досвіду виконання аналогічного (аналогічних) за предметом закупівлі договору (договорів).

1.3.1. Учасник надає довідку за формою згідно Таблиці 4, яка містить інформацію про виконання аналогічного договору в повному обсязі.

В підтвердження інформації, зазначеної в довідці, Учасник надає:

- аналогічний(і) договір(ори) з усіма додатками та змінами до договору(ів) (у разі якщо передбачено договором);

- копію видаткової накладної;

- позитивний(і) відгук(и) замовника(ів) про наявність чи відсутність зауважень від замовника зазначеного в довідці відповідно до таблиці 4 цього додатку (оформлений на фірмовому бланку підприємства, організації за підписом керівника або уповноваженої особи, з обов'язковим зазначенням назви, адреси, контактного телефону, П.І.Б. та посади особи, яка може підтвердити вказані дані) (за наданим(-и) аналогічним(-и) договором(-ами), у якому(-их) обов'язково має бути зазначено: дату його видачi, вихiдний номер, посилання на номер, дату та предмет укладеного договору, ціна договору, сума виконання договору, а також iнформацiю про якiсть поставленого товару, дотримання термінів поставки.

Пропозиції по зазначеній закупівлі подали наступні учасники:

- Мале приватне підприємство Ритм, м. Херсон;

- ФОП Глущенко Євген Олексійович м. Гола Пристань, Херсонської області.

У складі пропозиції ФОП Глущенко Є.О. містились наступні документи: Реєстр, Пропозиція, Письмова гарантія, Підписаний додаток, Інформація про відповідність пропозиції Учасника вимогам до предмету закупівлі, Гарантійний лист неякісний товар, Копії документів які підтверджують якість, Інформація про те, що тех. та якісні характеристики, Фото маркування запропонованого товару, Копія документу про проведення лабораторного контролю харчових продуктів, який видано не раніше ІІІ кварталу 2020 року, Гарантійний лист розвантаження, Гарантійний лист учасника торгів щодо якості товару, що поставляється, Проект договору, Гарантійний лист поставка, Гарантійний лист про погодження; Загальні відомості про Учасника, Оригінал довідки з банку, Лист пояснення щодо виписки, Довіреність, Довідка надання згоди, Лист пояснення щодо статуту, Лист пояснення щодо листа з обов'язковим зазначенням коду доступу за яким можливо здійснити пошук установчих документів юридичної особи, копія виписки ЄДРПОУ, копія витягу ЄДРПОУ; копія документа, який інформує про платника єдиного податку, копія паспорту, копія ідентифікаційного коду, Довідка про наявність обладнання, Свідоцтво про реєстрацію трансп. засобу Серія СХЕ492057, Св-во про реєстрацію трансп. засобу Серія СХО 354116, Договір на санітарну обробку автотранспортних засобів, Санітарний паспорт автомобіля, Довідка в довільній формі про наявність складських приміщень, копія договору на проведення дератизації та дезинфекції складських приміщень, Експлуатаційний дозвіл, Інформація щодо наявності експлуатаційного дозволу для потужностей з виробництва та/або зберігання харчових продуктів тваринного походження або державної реєстрації потужностей з виробництва та/бо обігу харчових продуктів у випадках визначених статтями 23 та 25 Закону про безпечність, інформація про необхідні технічні, якісні та кількісні характеристики предмету закупівлі, Довідка наявність працівників, накази про прийняття на роботу Бренько О.В, Швул Т.І., Єсіпенко І.В, особисті медичні книжки вказаних осіб, копії форми "1ДФ" за всі квартали 2019 року та за 3 квартал 2020 року, Довідка про наявність позитивного досвіду, Аналогічний договір, Копія видаткової накладної, Відгук, Копія декларації за 2018, Копія декларації за 2019, Лист пояснення, Лист пояснення щодо ненадання документа згідно змісту якого уповноваженій посадовій службовій особі учасника, Інформація про санкції, Довідка про санкції, Гарантійний лист підроблення документів.

Позивач вказує, що 16.01.2021 року Замовник оприлюднив на веб-порталі Уповноваженого органу Протокол розгляду тендерної пропозиції без номеру та без дати, унікальний номер оголошення про проведення конкурсної процедури закупівлі, присвоєний електронною системою закупівель: UA-2020-12-30-001536-b щодо результату розгляду кожної тендерної пропозиції (відхилення тендерної пропозиції/допущення до аукціону): Пропозиція учасника Малого Приватного Підприємства «Ритм», код ЄДРПОУ 24756872 не відповідає; Протокол рішення № 3 від 16.01.2021 уповноваженої особи з питань організації та проведення спрощених процедур закупівель відділу освіти, культури та спорту Ювілейної сільської ради Олешківського району Херсонської області щодо розгляду пропозиції учасника та прийняття рішення про визначення переможцем спрощеної закупівлі за предметом: ДК 021:2015: код 1560000-7 - Продукція борошномельно-круп'яної промисловості (Борошно - ДК 021:2015: код 15612100-2; рис - ДК 021:2015: код 15614000-5; гречка ДК 021:2015: код 15613000-8; пшенична крупа ДК 021:2015: код 15613000-8; вівсянка ДК 021:2015: код15613100-9; манка ДК 021:2015: код 15613000-8; пшоно ДК 021:2015: код 15613000-8; перлова крупа ДК 021:2015: код 15613000-8) № оголошення UА-2020-12-30-001536-Ь щодо відхилення пропозиції Позивача.

Поряд з цим 16.01.2021 Замовником оприлюднено на веб-порталі Уповноваженого органу з питань закупівель:

- Протокол розгляду тендерної пропозиції без номеру та без дати, унікальний номер оголошення про проведення конкурсної процедури закупівлі, присвоєний електронною системою закупівель: UА-2020-12-30-001536-Ь щодо результату розгляду кожної тендерної пропозиції (відхилення тендерної пропозиції/допущення до аукціону): Пропозиція учасника ФОП «ГЛУЩЕНКО ЄВГЕН ОЛЕКСІЙОВИЧ», код ЄДРПОУ НОМЕР_1 відповідає;

- Протокол рішення № 4 від 16.01.2021 уповноваженої особи з питань організації та проведення спрощених процедур закупівель відділу освіти, культури та спорту Ювілейної сільської ради Олешківського району Херсонської області щодо розгляду пропозиції учасника та прийняття рішення про визначення переможцем спрощеної закупівлі за предметом: ДК 021:2015: код 15610000-7 - Продукція борошномельно-круп'яної промисловості (Борошно - ДК 021:2015: код 15612100-2; рис - ДК 021:2015: код 15614000-5; гречка ДК 021:2015: код 15613000-8; пшенична крупа ДК 021:2015: код 15613000-8; вівсянка ДК 021:2015: код15613100-9; манка ДК 021:2015: код 15613000-8; пшоно ДК 021:2015: код 15613000-8; перлова крупа ДК 021:2015: код 15613000-8) № оголошення ІМ-2020-12-30- 001536-Ь щодо визначення переможцем спрощеної закупівлі згідно з предметом закупівлі ДК 021:2015: код 15610000-7 - Продукція борошномельно-круп'яної промисловості (Борошно - ДК 021:2015: код 15612100-2; рис - ДК 021:2015: код 15614000-5; гречка ДК 021:2015: код 15613000-8; пшенична крупа ДК 021:2015: код 15613000-8; вівсянка ДК 021:2015: код15613100-9; манка ДК 021:2015: код 15613000-8; пшоно ДК 021:2015: код 15613000-8; перлова крупа ДК 021:2015: код 15613000-8) № оголошення ІМ-2020-12-30- 001536-Ь учасника торгів - ФОП «ГЛУЩЕНКО ЄВГЕН ОЛЕКСІЙОВИЧ» (код ЄДРПОУ 3128013137) та ухвалення рішення про намір укласти договір про закупівлю з переможцем спрощеної процедури;

- Повідомлення про намір укласти договір про закупівлю без номера та без дати із переможцем спрощеної закупівлі ФОП «ГЛУЩЕНКО ЄВГЕН ОЛЕКСІЙОВИЧ» (код ЄДРПОУ НОМЕР_1 ) за предметом закупівлі ДК 021:2015: код 15610000-7 - Продукція борошномельно-круп'яної промисловості (Борошно - ДК 021:2015: код 15612100-2; рис - ДК 021:2015: код 15614000-5; гречка ДК 021:2015: код 15613000-8; пшенична крупа ДК 021:2015: код 15613000-8; вівсянка ДК 021:2015: код15613100-9; манка ДК 021:2015: код 15613000-8; пшоно ДК 021:2015: код 15613000-8; перлова крупа ДК 021:2015: код 15613000- 8).

Позивач вважає, що учасник торгів - ФОП Глущенко Євген Олексійович, щодо визначення переможцем спрощеної закупівлі не надав у повному обсязі документи, які вимагав Замовник у Оголошенні про проведення спрощеної закупівлі (з додатками), а тому пропозиція учасника не відповідає умовам, визначеним в оголошенні про проведення спрощеної закупівлі, та вимогам до предмета закупівлі, і як наслідок, оскаржувані рішення є незаконними та мають бути визнанні судом недійсними.

Дані обставини стали підставою для звернення позивача з позовною заявою до суду.

Таким чином, виник спір, який підлягає вирішенню у судовому порядку.

Оцінюючи подані докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному розгляді в судовому засіданні всіх обставин справи в їх сукупності, та, враховуючи те, що кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається, як на підставу своїх вимог і заперечень, суд вважає, що позовні вимоги МПП "Ритм" підлягають задоволенню, з наступних підстав.

Правові та економічні засади здійснення закупівель товарів, робіт і послуг для забезпечення потреб держави та територіальної громади визначає Закон України "Про публічні закупівлі", метою якого є забезпечення ефективного та прозорого здійснення закупівель, створення конкурентного середовища у сфері публічних закупівель, запобігання проявам корупції у цій сфері, розвиток добросовісної конкуренції.

Згідно з п. 29 ч. 1 ст. 1 Закону України "Про публічні закупівлі" (в редакції на момент проведення закупівлі) тендерна документація - документація щодо умов проведення публічних закупівель, що розробляється та затверджується замовником і оприлюднюється для вільного доступу на веб-порталі Уповноваженого органу та авторизованих електронних майданчиках. Тендерна документація не є об'єктом авторського права та/або суміжних прав.

За приписами ст. 11 Закону України "Про публічні закупівлі" для організації та проведення процедур закупівель замовник утворює тендерний комітет (комітети) або визначає уповноважену особу (осіб). Тендерний комітет діє на засадах колегіальності та неупередженості. Членство в тендерному комітеті або визначення уповноваженої особи (осіб) не повинно створювати конфлікт між інтересами замовника та учасника чи між інтересами учасників процедури закупівлі, наявність якого може вплинути на об'єктивність і неупередженість прийняття рішень щодо вибору переможця процедури закупівлі. Уповноважена особа (особи) під час організації та проведення процедур закупівель повинна забезпечити об'єктивність та неупередженість під час процесу організації та проведення процедур закупівлі в інтересах замовника.

Склад тендерного комітету та положення про тендерний комітет затверджуються рішенням замовника. Уповноважена особа (особи) здійснює свою діяльність на підставі укладеного з замовником трудового договору (контракту) або розпорядчого рішення замовника. Уповноважена особа повинна мати вищу освіту.

Рішення тендерного комітету або уповноваженої особи оформлюється протоколом. У рішенні відображаються результати поіменного голосування членів комітету, присутніх на засіданні тендерного комітету, з кожного питання. Протокол підписується всіма членами комітету, присутніми на його засіданні, або всіма уповноваженими особами. У разі відмови члена тендерного комітету або однієї з уповноважених осіб підписати протокол про це зазначається у протоколі з обґрунтуванням причин відмови.

Відповідно до ч. 1 - 3 ст. 16 Закону України "Про публічні закупівлі" замовник вимагає від учасників подання ними документально підтвердженої інформації про їх відповідність кваліфікаційним критеріям.

Замовник установлює один або декілька з таких кваліфікаційних критеріїв: наявність обладнання та матеріально-технічної бази; наявність працівників відповідної кваліфікації, які мають необхідні знання та досвід; наявність документально підтвердженого досвіду виконання аналогічного договору.

Визначені замовником згідно з цією статтею кваліфікаційні критерії та перелік документів, що підтверджують інформацію учасників про відповідність їх таким критеріям, зазначаються в тендерній документації та вимагаються під час проведення переговорів з учасником (у разі застосування переговорної процедури закупівлі).

Предметом спору у справі є вимога позивача про визнання недійсними результатів публічної закупівлі у зв'язку з невідповідністю пропозицій учасника публічної закупівлі ФОП Глущенко Є.О. умовам тендерної документації, які на думку позивача на підставі Закону України «Про публічні закупівлі» підлягали відхиленню замовником, оскільки ФОП Глущенко Є.О. не надав:

- інформацію щодо наявності експлуатаційного дозволу для потужностей з виробництва та/або зберігання харчових продуктів тваринного походження або державної реєстрації потужностей з виробництва та/або обігу харчових продуктів;

- довідки з відміткою про проходження санітарної обробки автомобілем, яким буде постачатися товар;

- копії особових медичних книжок (із своєчасним проходженням медогляду) з відмітками про проходження працівниками Учасника обов'язкового профілактичного медичного огляду, які безпосередньо здійснюватимуть поставку товару та зазначені у вищезазначеній довідці.

Так, за приписами п. 28 ч. 1 ст. 1 Закону України «Про публічні закупівлі» спрощена закупівля - придбання замовником товарів, робіт і послуг, вартість яких дорівнює або перевищує 50 тисяч гривень та є меншою за вартість, що встановлена у пунктах 1 і 2 частини першої статті 3 цього Закону.

Відповідно до п. 24 ч. 1 ст. 1 Закону України «Про публічні закупівлі» пропозиція учасника спрощеної закупівлі (далі - пропозиція) - пропозиція щодо предмета закупівлі або його частини (лота), яку учасник подає замовнику відповідно до оголошення про проведення спрощеної закупівлі та вимог до предмета закупівлі.

Згідно з п. 22 ч. 1 ст. 1 Закону України «Про публічні закупівлі» предмет закупівлі - товари, роботи чи послуги, що закуповуються замовником у межах єдиної процедури закупівлі або в межах проведення спрощеної закупівлі, щодо яких учасникам дозволяється подавати тендерні пропозиції/пропозиції або пропозиції на переговорах (у разі застосування переговорної процедури закупівлі). Предмет закупівлі визначається замовником у порядку, встановленому Уповноваженим органом, із застосуванням Єдиного закупівельного словника, затвердженого у встановленому законодавством порядку.

Згідно із ч. 1 ст. 3 Закону України «Про публічні закупівлі» цей Закон застосовується: 1) до замовників, визначених пунктами 1-3 частини першої статті 2 цього Закону, за умови що вартість предмета закупівлі товару (товарів), послуги (послуг) дорівнює або перевищує 200 тисяч гривень, а робіт - 1,5 мільйона гривень; 2) до замовників, визначених пунктом 4 частини першої статті 2 цього Закону, за умови що вартість предмета закупівлі товару (товарів), послуги (послуг) дорівнює або перевищує 1 мільйон гривень, а робіт - 5 мільйонів гривень; 3) до замовників, визначених частиною першою статті 2 цього Закону, які здійснюють спрощені закупівлі відповідно до цього Закону та/або укладають договори без використання електронної системи закупівель відповідно до частини другої цієї статті.

Пунктом 19 ч. 1 ст. 1 Закону України «Про публічні закупівлі» визначено, що переможець спрощеної закупівлі - учасник, пропозиція якого відповідає всім умовам, що визначені в оголошенні про проведення спрощеної закупівлі, вимогам до предмета закупівлі і визнана найбільш економічно вигідною та якому замовник повідомив про намір укласти договір про закупівлю.

Відповідно до ч.ч. 1, 2 ст. 5 Закону України «Про публічні закупівлі» закупівлі здійснюються за такими принципами: 1) добросовісна конкуренція серед учасників; 2) максимальна економія, ефективність та пропорційність; 3) відкритість та прозорість на всіх стадіях закупівель; 4) недискримінація учасників та рівне ставлення до них; 5) об'єктивне та неупереджене визначення переможця процедури закупівлі/спрощеної закупівлі; 6) запобігання корупційним діям і зловживанням. Учасники (резиденти та нерезиденти) всіх форм власності та організаційно-правових форм беруть участь у процедурах закупівель/спрощених закупівлях на рівних умовах.

Згідно із ч.ч. 1, 2 ст. 16 Закону України «Про публічні закупівлі» замовник вимагає від учасників процедури закупівлі подання ними документально підтвердженої інформації про їх відповідність кваліфікаційним критеріям.

Замовник установлює один або декілька з таких кваліфікаційних критеріїв: 1) наявність в учасника процедури закупівлі обладнання, матеріально-технічної бази та технологій; 2) наявність в учасника процедури закупівлі працівників відповідної кваліфікації, які мають необхідні знання та досвід; 3) наявність документально підтвердженого досвіду виконання аналогічного (аналогічних) за предметом закупівлі договору (договорів); 4) наявність фінансової спроможності, яка підтверджується фінансовою звітністю.

Абзацом 1 ч. 9 ст. 14 Закону України «Про публічні закупівлі» передбачено, що пропозиції подаються учасниками після закінчення строку періоду уточнення інформації, зазначеної замовником в оголошенні про проведення спрощеної закупівлі, в електронному вигляді шляхом заповнення електронних форм з окремими полями, де зазначається інформація про ціну та інші критерії оцінки (у разі їх встановлення замовником), шляхом завантаження необхідних документів через електронну систему закупівель, що підтверджують відповідність вимогам, визначеним замовником.

Відповідно до ч.ч. 11, 12 ст. 14 Закону України «Про публічні закупівлі» замовник розглядає на відповідність умовам, визначеним в оголошенні про проведення спрощеної закупівлі, та вимогам до предмета закупівлі пропозицію учасника, яка за результатами електронного аукціону (у разі його проведення) визначена найбільш економічно вигідною. Строк розгляду найбільш економічно вигідної пропозиції не повинен перевищувати п'ять робочих днів з дня завершення електронного аукціону. За результатами оцінки та розгляду пропозиції замовник визначає переможця.

Згідно із ч. 13 ст. 14 Закону України «Про публічні закупівлі» замовник відхиляє пропозицію в разі, зокрема, якщо: 1) пропозиція учасника не відповідає умовам, визначеним в оголошенні про проведення спрощеної закупівлі, та вимогам до предмета закупівлі.

Пунктом 14 ч. 1 ст. 19 Закону України «Про публічні закупівлі» встановлено, що у звіті про результати проведення закупівлі з використанням електронної системи закупівель обов'язково зазначаються, зокрема зведена інформація про наявність і відповідність установленим законодавством вимогам документів, що підтверджують відповідність учасників кваліфікаційним критеріям відповідно до статті 16 цього Закону (у разі проведення процедур закупівель).

Абзацом 1 ч. 15 ст. 14 Закону України «Про публічні закупівлі» передбачено, що замовник укладає договір про закупівлю з учасником, який визнаний переможцем спрощеної закупівлі, не пізніше ніж через 20 днів з дня прийняття рішення про намір укласти договір про закупівлю.

Суд зазначає, що відносини між учасниками спірних відносин, оскільки вони стосуються закупівель харчових продуктів, регулюються замовником та виконавцями як операторами ринку харчових продуктів нормами Закону України «Про основні принципи та вимоги до безпечності та якості харчових продуктів», яким визначається порядок забезпечення безпечності та окремих показників якості харчових продуктів, що виробляються та перебувають в обігу.

Згідно п. 22 ч. 1 ст. 1 Закону України «Про основні принципи та вимоги до безпечності та якості харчових продуктів» експлуатаційний дозвіл - документ дозвільного характеру, що видається територіальним органом компетентного органу операторові ринку за результатами інспектування його потужності та посвідчує право оператора ринку здійснювати визначену цим Законом діяльність з виробництва та/або зберігання харчових продуктів тваринного походження;

За приписами п. 55 ч. 1 ст. 1 Закону України «Про основні принципи та вимоги до безпечності та якості харчових продуктів» оператор ринку харчових продуктів (далі - оператор ринку) - суб'єкт господарювання, який провадить діяльність з метою або без мети отримання прибутку та в управлінні якого перебувають потужності, на яких здійснюється первинне виробництво, виробництво, реалізація та/або обіг харчових продуктів та/або інших об'єктів санітарних заходів (крім матеріалів, що контактують з харчовими продуктами), і який відповідає за виконання вимог цього Закону та законодавства про безпечність та окремі показники якості харчових продуктів. До операторів ринку належать фізичні особи, якщо вони провадять діяльність з метою або без мети отримання прибутку та займаються виробництвом та/або обігом харчових продуктів або інших об'єктів санітарних заходів. Оператором ринку також вважається агропродовольчий ринок.

Відповідно до п. 69 ч. 1 ст. 1 Закону України «Про основні принципи та вимоги до безпечності та якості харчових продуктів» потужності - споруди або комплекс споруд, приміщення, будівлі, обладнання та інші засоби, включаючи транспортні засоби, а також територія, що використовуються у виробництві та/або обігу об'єктів санітарних заходів.

Згідно із п. 81 ч. 1 ст. 1 Закону України "Про основні принципи та вимоги до безпечності та якості харчових продуктів", система аналізу небезпечних факторів та контролю у критичних точках (НАССР) - система, яка ідентифікує, оцінює і контролює небезпечні фактори, що є визначальними для безпечності харчових продуктів.

За приписами п. 2 ч. 2 ст. 20 Закону України "Про основні принципи та вимоги до безпечності та якості харчових продуктів", оператори ринку зобов'язані, зокрема, розробляти, вводити в дію та застосовувати постійно діючі процедури, що засновані на принципах системи аналізу небезпечних факторів та контролю у критичних точках, а також забезпечувати належну підготовку з питань застосування постійно діючих процедур, що базуються на принципах системи аналізу небезпечних факторів та контролю у критичних точках, осіб, які є відповідальними за ці процедури, під час виробництва та обігу харчових продуктів.

Отже, відповідач як замовник закупівель продуктів харчування мав керуватися приписами Закону України «Про основні принципи та вимоги до безпечності та якості харчових продуктів», а третя особа ФОП Глущенко Є.О., беручи на себе зобов'язання оператора ринку харчових продуктів, відповідно до зазначеного закону зобов'язаний отримати відповідний експлуатаційний дозвіл - документ дозвільного характеру, що видається операторові ринку.

Відсутність такого експлуатаційного дозволу унеможливлює посвідчити право її, як оператора ринку, здійснювати визначену цим Законом діяльність із зберігання харчових продуктів.

Згідно п.1.1. п.1 р. 1 Додатку 3 «Перелік документів, які вимагаються для підтвердження відповідної пропозиції учасника вимогам замовника», до Оголошення про проведення спрощеної закупівлі Учасникам процедури закупівлі необхідно підтвердити у складі пропозиції інформацію щодо наявності експлуатаційного дозволу для потужностей з виробництва та/або зберігання харчових продуктів тваринного походження або державної реєстрації потужностей з виробництва та/або обігу харчових продуктів у випадках, визначених відповідно статтями 23 та 25 Закону про безпечність. Дана інформація зазначена у реєстрі операторів ринку та потужностей, на які видано експлуатаційний дозвіл та державному реєстрі потужностей операторів ринку, що оприлюднені на офіційному веб-сайті Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів.

Отже, той факт, що ФОП Глущенко Є.О. не надав інформацію, як оператор ринку щодо наявності саме в нього експлуатаційного дозволу для потужностей з виробництва та/або зберігання харчових продуктів тваринного походження або державної реєстрації потужностей з виробництва та/або обігу харчових продуктів, має наслідком невідповідність вимогам Оголошення про проведення спрощеної закупівлі, а тому пропозиція учасника ФОП Глущенка Є.О. підлягала відхиленню.

Крім того, згідно п.п. 1.2. п.1 р. 1 Додатку 3 «Перелік документів, які вимагаються для підтвердження відповідності пропозиції учасника вимогам замовника» до Оголошення про проведення спрощеної закупівлі Учасник надає довідку про наявність в Учасника працівників відповідної кваліфікації, які мають знання та досвід, необхідні для поставки товару згідно форми наведеної Таблиці 3, які будуть залучені при поставці товару, що є предметом закупівлі.

Посада, прізвище, ініціали, підпис уповноваженої посадової особи Учасника, завірена печаткою (у разі наявності печатки або її використання) Інформація, зазначена у довідці, підтверджується копіями документів, завіреними учасником процедури закупівлі:

Трудова книжка або накази про призначення на посаду, та/або накази про сумісництво (за наявності) або цивільно-правові угоди з особами, що будуть задіяні учасником процедури закупівлі протягом усього терміну виконання договору про закупівлю.

Обов'язково до даної довідки додаються копії особових медичних книжок (із своєчасним проходженням медогляду) з відмітками про проходження ними обов'язкового профілактичного медичного огляду, які безпосередньо здійснюватимуть поставку товару та зазначені у вищезазначеній довідці.

Наказом Міністерства охорони здоров'я України №280 від 23.07.2020 «Щодо організації проведення обов'язкових профілактичних медичних оглядів працівників окремих професій, виробництв і організацій, діяльність яких пов'язана з обслуговуванням населення і може призвести до поширення інфекційних хвороб», на виконання ст. 21 Закону України «Про захист населення від інфекційних хвороб», постанови Кабінет Міністрів України від 23.05.2001 №559 «Про затвердження Переліку професій, виробництв та організацій, працівники яких підлягають обов'язковим профілактичним медичним оглядам, порядку проведення цих оглядів та видачі особистих медичних книжок» та з метою впорядкування проведення цих оглядів та видачі особистих медичних книжок» та з метою впорядкування проведення обов'язкових профілактичних медичних оглядів і попередження розповсюдження інфекційних захворювань серед населення України, затверджено Форму первинної облікової документації №1-ОМК «Особиста медична книжка» та Інструкцію щодо її заповнення.

Відповідно до п.1 Інструкції щодо заповнення форми первинної облікової документації ОМК «Особиста медична книжка», затвердженої Наказом Міністерства охорони здоров'я № 280 від 23.07.2002 «Щодо організації проведення обов'язкових профілактичних медичних оглядів працівників окремих професій, виробництв і організацій, діяльність яких пов'язана з обслуговуванням населення і може призвести до поширення інфекційних хвороб» ця Інструкція визначає порядок заповнен6ня форми первинної облікової документації «Особиста медична книжка" №1-ОМК.

Відповідно до п.4 Інструкції на титульній сторінці форми №1-ОМК зазначаються прізвище, ім'я та по батькові оглянутої особи. У п.1 зазначається повне найменування суб'єкта господарювання, де працює оглянута особа. У п.2 вписуються назва професії та характер виконуваних робіт відповідно до постанови КМУ віл 23.05.2001 №559 «Про затвердження переліку професій, виробництв та організацій, працівники яких підлягають обов'язковим профілактичним медичним оглядам, порядку проведення цих оглядів та видачі особистих медичних книжок».

Як свідчать матеріали справи, Учасник надав наступні документи:

- наказ (розпорядження) № 4 від « 11» 2019 про прийняття на роботу Єсіпенко Ірини Василівни за професією на посаду, кваліфікація - робітниця. Даний наказ виданий ФОП Глущенко Є.О.

- особиста медична книжка, оформлена на ім'я Єсипенко Ірина Василівна, де в п. 1 зазначена інформація про найменування суб'єкта господарювання - ФОП Глущенко (відсутня ідентифікація господарюючого суб'єкту та відрізняється від найменування Учасника - ФОП Глущенко Є.О.), та протипоказання відсутні для виконання обов'язків за професією Продавець (не співпадає професія в наказі про прийом на роботу та в особистій медичній книжці).

- наказ (розпорядження) № 1 від « 11» жовтня 2017 р. про прийняття на роботу Швул Тетяни Іванівни за професією на посаду, кваліфікація - комірник. Даний наказ виданий ФОП Глущенко Є.О.

- особиста медична книжка, оформлена на ім'я Швул Тетяни Іванівни, де в п. 1 зазначена інформація про найменування суб'єкта господарювання - ФОП «Глущенко» (відсутня ідентифікація господарюючого суб'єкту та відрізняється від найменування Учасника - ФОП Глущенко Є.О.), та протипоказання відсутні для виконання обов'язків за професією Продавець (не співпадає професія в наказі про прийом на роботу та в особистій медичній книжці).

- наказ (розпорядження) № 9 від « 21» грудня 2020 р. про прийняття на роботу Бренько Олега Володимировича за професією на посаду, кваліфікація - водій автотранспортних засобів. Даний наказ виданий ФОП Глущенко Є.О.

- особиста медична книжка, оформлена на ім'я Бренько Олега Володимировича, де в п. 1 зазначена інформація про найменування суб'єкта господарювання - ЧП (відсутня ідентифікація господарюючого суб'єкту та відрізняється від найменування Учасника ФОП Глущенко Є.О.

Таким чином, ФОП Глущенко Є.О. надавши особисті медичні книжки, які неналежним чином оформлені, не виконав вимоги визначені в оголошенні про проведення спрощеної закупівлі та вимоги до предмета закупівлі, і як наслідок, не надав копії особових медичних книжок (із своєчасним проходженням медогляду) з відмітками про проходження працівниками Учасника обов'язкового профілактичного медичного огляду, які безпосередньо здійснюватимуть поставку товару та зазначені у вищезазначеній довідці, як того вимагав Замовник.

Отже, тендерна пропозиція ФОП Глущенка Є.О. не відповідає умовам, визначеним в оголошенні про проведення спрощеної закупівлі, та вимогам до предмета закупівлі, і як наслідок, пропозиція Учасника ФОП Глущенка Є.О. підлягала відхиленню.

Суд зазначає, що застосування спрощеної процедури зумовлює необхідність замовнику однозначно та зрозуміло описувати умови, визначені у оголошенні, вимоги щодо предмета закупівлі, та будь-які інші вимоги стосовно змісту та форми інформації, подання учасником якої є необхідним для підтвердження відповідності учасника.

Можливість двозначного тлумачення умов, визначених у оголошенні, вимог щодо предмета закупівлі, та будь-які інших вимог стосовно змісту та форми інформації, подання учасником якої є необхідним, дає можливість замовнику довільно їх тлумачити при розгляді пропозицій учасників і визначення переможця у порядку, встановленому ч. 11, 12 ст. 14 Закону України «Про публічні закупівлі», і, як наслідок, приводить до порушення ним принципів здійснення публічних закупівель, у тому числі п. 4 ч. 1 ст. 5 ЗУ «Про публічні закупівлі».

Враховуючи вищезазначене, суд дійшов висновку, що тендерна пропозиція ФОП Глущенко Є.О. не відповідала встановленим абз. 1 ч. 9 ст. 14 Закону України «Про публічні закупівлі» вимогам.

Відповідно до вимог п. 1 ч. 13 ст. 14 Закону України «Про публічні закупівлі» замовник відхиляє пропозицію в разі, якщо, зокрема пропозиція учасника не відповідає умовам, визначеним в оголошенні про проведення спрощеної закупівлі, та вимогам до предмета закупівлі.

За таких обставин у Відділу освіти, культури та спорту Виконавчого комітету Ювілейної сільської ради Херсонського району Херсонської області були наявні підстави для відхилення пропозиції переможця - ФОП Глущенка Є.О., визначені пунктом 1 ч. 13 ст. 14 Закону України «Про публічні закупівлі».

Враховуючи встановлені вище обставини, суд дійшов висновку про те, що уповноважена особа Відділу освіти, культури та спорту Виконавчого комітету Ювілейної сільської ради Херсонського району Херсонської області необґрунтовано визнав тендерну пропозицію ФОП Глущенко Є.О. такою, що відповідає кваліфікаційним вимогам, не відхилив її, а рішенням від 16 січня 2021 року, оформленим протоколом засідання уповноваженої особи з питань організації та проведення спрощених процедур закупівель відповідача № 4 визнав ФОП Глущенко Є.О. переможцем процедури закупівлі.

Відповідач, позовні вимоги належними та доступними засобами доказування не спростував, а наявні в матеріалах справи докази свідчать про обґрунтованість позовних вимог.

Згідно частини третьої статті 13 ГПК України, кожна сторона повинна довести обставини, які мають значення для справи і на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених законом.

У відповідності до частини першої статті 73 ГПК України, доказами є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інших обставин, які мають значення для вирішення справи.

За приписами статті 86 Господарського процесуального кодексу України суд оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному, об'єктивному та безпосередньому дослідженні наявних у справі доказів. Жодні докази не мають для суду заздалегідь встановленої сили. Суд оцінює належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв'язок доказів у їх сукупності. Суд надає оцінку як зібраним у справі доказам в цілому, так і кожному доказу (групі однотипних доказів), який міститься у справі, мотивує відхилення або врахування кожного доказу (групи доказів).

Суд зазначає, що у викладі підстав для прийняття рішення суду необхідно дати відповідь на доречні аргументи та доводи сторін, здатні вплинути на вирішення спору; виклад підстав для прийняття рішення не повинен неодмінно бути довгим, оскільки необхідно знайти належний баланс між стислістю та правильним розумінням ухваленого рішення; обов'язок суддів наводити підстави для своїх рішень не означає необхідності відповідати на кожен аргумент заявника на підтримку кожної підстави; обсяг цього обов'язку суду може змінюватися залежно від характеру рішення. Згідно з практикою Європейського суду з прав людини очікуваний обсяг обґрунтування залежить від різних доводів, що їх може наводити кожна зі сторін, а також від різних правових положень, звичаїв та доктринальних принципів, а крім того, ще й від різних практик підготовки та представлення рішень у різних країнах.

Аналізуючи питання обсягу дослідження доводів учасників справи та їх відображення у судовому рішенні, суд першої інстанції спирається на висновки, що зробив Європейський суд з прав людини від 18.07.2006р. у справі «Проніна проти України», в якому Європейський суд з прав людини зазначив, що п.1 ст. 6 Конвенції зобов'язує суди давати обґрунтування своїх рішень, але це не може сприйматись як вимога надавати детальну відповідь на кожен аргумент. Межі цього обов'язку можуть бути різними в залежності від характеру рішення. Крім того, необхідно брати до уваги різноманітність аргументів, які сторона може представити в суд, та відмінності, які існують у державах-учасницях, з огляду на положення законодавства, традиції, юридичні висновки, викладення та формулювання рішень. Таким чином, питання, чи виконав суд свій обов'язок щодо подання обґрунтування, що випливає зі ст.6 Конвенції, може бути визначено тільки у світлі конкретних обставин справи.

Оцінюючи подані докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному розгляді в судовому засіданні всіх обставин в їх сукупності, суд дійшов висновку, що заявлені позивачем вимоги підлягають задоволенню повністю.

Згідно ст.ст. 123, 129 ГПК України судові витрати по сплаті судового збору покладаються на відповідача.

Керуючись статтями 123, 129, 232, 233, 237, 238, 240 Господарського процесуального кодексу України, суд,

ВИРІШИВ:

1. Позов задовольнити повністю.

2. Визнати недійсними результати публічної закупівлі, оформлені Протоколом розгляду тендерної пропозиції без номеру та без дати, унікальний номер оголошення про проведення конкурсної процедури закупівлі, присвоєний електронною системою закупівель: UА-2020-12-30-001536-b щодо результату розгляду кожної тендерної пропозиції (відхилення тендерної пропозиції/допущення до аукціону): Пропозиція учасника ФОП «ГЛУЩЕНКО ЄВГЕН ОЛЕКСІЙОВИЧ», код ЄДРПОУ 3128013137 відповідає; Протоколом рішення № 4 від 16.01.2021 уповноваженої особи з питань організації та проведення спрощених процедур закупівель відділу освіти, культури та спорту Ювілейної сільської ради Олешківського району Херсонської області щодо розгляду пропозиції учасника та прийняття рішення про визначення переможцем спрощеної закупівлі за предметом: ДК 021:2015: код 15610000-7 - Продукція борошномельно-круп'яної промисловості (Борошно - ДК 021:2015: код 15612100- 2, рис - ДК 021:2015: код 15614000-5; гречка ДК 021:2015: код 15613000-8; пшенична крупа ДК 021:2015: код 15613000-8; вівсянка ДК 021:2015: код15613100-9; манка ДК 021:2015: код 15613000-8; пшоно ДК 021:2015: код 15613000-8; перлова крупа ДК 021:2015: код 15613000- 8) № оголошення UА-2020-12-30-001536-b щодо визначення переможцем спрощеної закупівлі згідно з предметом закупівлі ДК 021:2015: код 15610000-7 - Продукція борошномельно-круп'яної промисловості (Борошно - ДК 021:2015: код 15612100-2; рис - ДК 021:2015: код 15614000-5; гречка ДК 021:2015: код 15613000-8; пшенична крупа ДК 021:2015: код 15613000-8; вівсянка ДК 021:2015: код15613100-9; манка ДК 021:2015: код 15613000-8; пшоно ДК 021:2015: код 15613000-8; перлова крупа ДК 021:2015: код 15613000- 8) № оголошення UА-2020-12-30-001536-b учасника торгів - ФОП «ГЛУЩЕНКО ЄВГЕН ОЛЕКСІЙОВИЧ» (код ЄДРПОУ 3128013137) та ухвалення рішення про намір укласти договір про закупівлю з переможцем спрощеної процедури; Повідомленням про намір укласти договір про закупівлю без номера та без дати із переможцем спрощеної закупівлі ФОП «ГЛУЩЕНКО ЄВГЕН ОЛЕКСІЙОВИЧ» (код ЄДРПОУ НОМЕР_1 ) за предметом закупівлі ДК 021:2015: код 15610000-7 - Продукція борошномельно-круп'яної промисловості (Борошно - ДК 021:2015: код 15612100-2; рис - ДК 021:2015: код 15614000-5; гречка ДК 021:2015: код 15613000-8; пшенична крупа ДК 021:2015: код 15613000-8; вівсянка ДК 021:2015: код15613100-9; манка ДК 021:2015: код 15613000-8; пшоно ДК 021:2015: код 15613000-8; перлова крупа ДК 021:2015: код 15613000-8).

3. Стягнути з Відділу освіти, культури та спорту виконавчого комітету Ювілейної сільської ради Херсонського району Херсонської області (75126, Херсонська обл., Олешківський р-н, село Ювілейне, вул. Соборна, будинок 17, код ЄДРПОУ 42255066) на користь Малого приватного підприємства «Ритм» (73000, місто Херсон, Миколаївське шосе, 5 км., код ЄДРПОУ 24756872) суму судових витрат по сплаті судового збору у розмірі 2270,00 грн.

4. Наказ видати після набрання рішенням законної сили.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом двадцяти днів з дня його (її) проголошення.

Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або у разі розгляду справи (вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

Рішення складено та підписано 03.11.2021.

Суддя С.В. Нікітенко